Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Dizajn je u sustini uglavnom odlucujuci faktor za kupce koji nisu poneseni hajpom flagship telefona.
Gledam kolege nemce, gde sredstva niti pristupacnost nisu problem:
Aha, ovo je sada in i najjaci fon, uzimam ga za euro uz broj koji imam decenijama ili,
Vid sto je lep, kakva je kamera? Aha, uzimam.
I to je to. EU je navikla na paletu proizvoda i ovde Xi kopira Samsung koji se razbija od prodaje u EU.
Prijatno me iznenadilo da mediamarkt ima u ponudi sve Xi global modele, ako su ih oni uvrstili, na dobrom su putu.
Npr Wikko se tako probio iako nisu nista posebno...
Bice ovo dobro za nas...

TuturuTu on 6X
 
Poslednja izmena:
Sta si ti resio, ipak uzimas Mi9 ili te je 9T pokolebao pa njega cekas? [emoji23]
 
Na savet zene (bitna stavka) i sveopsteg poznavatelja Xi telefona Djilkosha sam povukao rucnu za Mi 9, narucio Note 7 pa ako legne MIUI poklanjam ga i uzimam K Pro ako nema nekih jos neotkrivenih boljki...

TuturuTu on 6X
 


Jest' da Shanghai sav sija, ali mislim da mu na ovim fotkama bar 30% dodaje ovaj night mode :)
 
Apel za sve proizvodjace da boje power dugme. Sitnica koja bas utice na izgled. [emoji4]
 
Steta da na crvenom nisu neku drugu boju stavili

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za ne verovati da ovakav uredjaj košta samo 500 €

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ja sam cekao neki Xiaomi sa S855 i 4k mAh i eto docekao ga. Ali ne preduzimam nista dok ne vidim kakav ce odnos cena na KP biti.
Mi9 za 300-350€ ce takodje biti vrh kupovina. [emoji4]
 
Cena za sad 575e presell. Mada tek je pocetak. Nadam se da ce i ubuduce gurati ekran bez notcha kao ovaj...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ima Zenfone 6 5000 mAh i SD 855 :)
 
Nije Xiaomi, nema MIUI. [emoji3]
Ali da, zver od moba svakako. Kao i onaj ZTE. [emoji4]
 
Jedina potencijalna mana je sto nema amoled. Ali svakako se zakuvava u kategoriji flagship killera :)
 
Ja sam cekao neki Xiaomi sa S855 i 4k mAh i eto docekao ga. Ali ne preduzimam nista dok ne vidim kakav ce odnos cena na KP biti.
Mi9 za 300-350€ ce takodje biti vrh kupovina. [emoji4]

Cek, pa zar nije mi9 bolji od ovoga ?
 
Paa, vrlo diskutabilno. [emoji23]
K20/Pro ima vecu bateriju, 3.5 mm jack ali sa druge strane nesto slabiji kamera setup, nema IR blaster...
Sve zavisi od cena na KP. Po mom misljenju nema sanse da K20 Pro (kako god da se bude zvao kod nas) bude ispod 400€ na KP na pocetku prodaje kod nas. A za to vreme ce Mi9 biti oko 350€ recimo. Mada opet, sve zavisi od tajminga. Ostaje da se vidi. Slicnu cenu ce verovatno imati i Mix 3. Sve u svemu izbor je ogroman, sto je najbitnija stvar. [emoji4]
 
Slazem se, daleko od toga da je los. Verovatno i bolja opcija kome je baterija na prvom mestu jer kombinacija S730 i 4k mAh itekako obecava. [emoji4]
 
Ja hocu da se rasotiljam starog ajfona 7 koga vucem preko 2 godine. U igru su mi9, s10e i k20pro koji bi morao da sacekam......
 
Od ovoliko modela zaboravljate da isti ti modeli mnoogo vise gube na ceni nego kad imas 5 modela godisnje za svaki segment po 1-2. Kupis ovaj telefon za 300e, za 2m ne mozes ni za 200 da ga prodas jer je izasao novi neki za iste pare i istim spec.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ko jos gleda koliko ce zaraditi na telefonu koji jos nije ni kupio,a i ne menjaju svi telefone na 2 meseca. Ne znam sta dobijas time osim sto bacas pare.
Ja moj RN4 imam 2.5 godine i sledeci ce biti Šomi na duze staze tako da ta prica ne pije vodu.
 
Ja ih menjam na pola godine od prilike, nekada malo duze, nekad malo krace. Sve zavisi koliko me drzi. Nisam gledao nikad koliko cu da zaradim ili izgubim kupovinom. Nikad ne treba uzimati u startu tel, sem ako neces da ga imas prvi, uvek bolje sacekati psr meseci da se vide neke mane i da padne malo cena.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja ih menjam na pola godine od prilike, nekada malo duze, nekad malo krace. Sve zavisi koliko me drzi. Nisam gledao nikad koliko cu da zaradim ili izgubim kupovinom. Nikad ne treba uzimati u startu tel, sem ako neces da ga imas prvi, uvek bolje sacekati psr meseci da se vide neke mane i da padne malo cena.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Potpuno se slažem. I ja isto tako menjam nekad i češće od 6 meseci. Iskreno sad bih jurio k20 pro ako budem mogao iz Kine preko nekoga, vidim da je na aliju od 405e pa naviše...

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Pocophone f1 kad je izasao - utisak nista posebno, igrice ne igram pa mi njegov chipset nije bio presudan (ruzan telefon namenjen "sitnoj deci" i antutuovcima).
A i stedeli su na svakom koraku tako da je to presudilo da ga ne kupim.

Ovaj K20 pro ili kako se vec zove je mnogo lepsi i ozbiljniji telefon, a i deluje da ga nisu toliko obogaljili kao pocophone F1 model.

Verzija sa 8GB ce biti moj izbor, ako u medjuvremenu ne isplivaju neke velike mane :)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim trenutno na aliju k20 360$ i k20 pro 420$, oba verzije 6/64. Ja nesto ocekujem da to bude cena i ba kp kad stignu samo u evrima, isti iznos.
Ono sto mi je iksreno cudno je tako mala razlika u ceni, realno je bar 100 da bude a i to je upitno. Valjda ce ovaj k20 ici doel malo brze :d
 
Zvace se mi9t kod nas i bice samo k20 verzija, verovatno najslabija ram/rom, a ocekujem cenu kod nas od 40-42k, ovaj telefon ce biti moj sledeci vrlo verovatno, ali tek kad vidim sar vrednosti, i ukoliko ne budu bile ogromne...
Verovatno povoljna kupovina, sa nekom madjarskom garancijom...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A od kud ti to da nece biti drugih verzija?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zar nije bila najavljena cena za K20 Pro 350e?
 
Pocetne cene na Aliju nemaju veze sa zvanicnim cenama u Kini.
 
Zvace se mi9t kod nas i bice samo k20 verzija, verovatno najslabija ram/rom, a ocekujem cenu kod nas od 40-42k, ovaj telefon ce biti moj sledeci vrlo verovatno, ali tek kad vidim sar vrednosti, i ukoliko ne budu bile ogromne...
Verovatno povoljna kupovina, sa nekom madjarskom garancijom...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako bude legalno ta cena, onda ce to biti top. Ako bude global roma, bice na kp sigurno pro.
 
Na Aliexpresu se pojavio global version? Sa nazivom Mi 9t?

34q9yjl.png


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno