Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ovo ne može ni približno da se poredi sa mi 9t

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo par fotografija skinutih sa google photos znaci losijeg su kvaliteta, plus ovde sto cu da uploadujem. RN2. Izvinjavam se zbog gluposti.
710d0eaede68d3120547bb925f06d6c6.jpg
4ab4145d3812cc9961588898c6086cbd.jpg
622189a7d0f91a8024e41665624d3120.jpg
5f48a438b484fe8bea869e49bc20463e.jpg
057e50e95ad5bea4241ac907460897e6.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ove slike nisu merodavne jer u ovim uslovima i Redmi 4X od moje keve od 100evra pravi odlične fotke.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Svakao nije ni blizu, kamoli za poređenje taj RN 2 sa 9T. Imam dosta telefona od drugara za poređenje (A50, Iph X, S9+, Mi 8, Mi 6...), okačiću na flickr ovih dana ako stignem u svim uslovima test. Valjalo bi ubaciti i dslr da se razbiju verovanja ljudi za koje telefon slika u nivou dslr-a [emoji23]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
pogledaj guglove promo fotke za piksel 4ku,prilazi se jaaaako blizu. :)
 
Izgleda ozbiljno, ali ne verujem da će moći parirati DSLRu kada bude izašao, ali verujem da će biti najbolja kamera na telefonu na tržištu. Krivo mi je što ne poznajem nikoga ko ima neki Pixel i nisam imao prilike da ga čačkam [emoji1]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja sam uporedjivao slike u slikane sa S9+ koji sam imao do juce i mi 9t pro i portret prednjim kamerom i slike napravljene pomocu nocnog moda su mi bolje na mi 9t pro. To je moje subjektivno misljenje.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
 
Jel su slike na 9T Pro mnogo bolje u odnosu na 9T?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Izgleda ozbiljno, ali ne verujem da će moći parirati DSLRu kada bude izašao, ali verujem da će biti najbolja kamera na telefonu na tržištu. Krivo mi je što ne poznajem nikoga ko ima neki Pixel i nisam imao prilike da ga čačkam [emoji1]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Bas sam sad na pixel 4 temi pogledao te fotke, i ne znam zasto toliko odusevljenje.? Meni stvarno nista narocito. Ne znam kome je pala ideja da se to moze porediti sa dslr aparatima
 
Samo razlika nebo i zemlja night slike gcam vs stock kamera.

Jest da se više ceka kod gcam ali izvuce sliku barem 50% bolje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nisam našao u ful rezoluciji, guglao sam i ono na šta sam nalateo izgleda baš lepo, pogotovo LL i dual exposure. Ali naravno neće moći sa aparatom poredba. Potpuno je logično da telefon od 600$ sa optikom manjom od pola centimetra slika bolje fotke od čuda koje košta 2000$+ bar duplo gabaritniji i namenjen samo za to [emoji16]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Jel su slike na 9T Pro mnogo bolje u odnosu na 9T?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ako uopšte i ima razlike, možda zbog bolje podrške i laserskog AF, ovako.... Eventualno video - 4k 60.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Svakao nije ni blizu, kamoli za poređenje taj RN 2 sa 9T. Imam dosta telefona od drugara za poređenje (A50, Iph X, S9+, Mi 8, Mi 6...), okačiću na flickr ovih dana ako stignem u svim uslovima test. Valjalo bi ubaciti i dslr da se razbiju verovanja ljudi za koje telefon slika u nivou dslr-a [emoji23]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

DSLR


 
Jel su slike na 9T Pro mnogo bolje u odnosu na 9T?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ja sam uzeo 9T Pro najvise zbog cipseta, ne verujem da laserski autofokus pravi neku veliku razliku u odnosu na 9T.

Ostale razlike su 60 fps na pro modelu i brzi punjac!?

Ne znam da li obican model ima dual band GPS kao pro?
Sve u svemu mislim da vredi doplatiti za pro verziju!

Oni sto mene nervira je da cu opet morati da dokupim neke kvalitetne bubice (vec kupio za 2 note 7 telefona KZ ZSN PRO) jer se xiaomi ciganise.


Tin Audio T3 su vrhunske bubice samo dolaze sa kablom koji nema mikrofon tako da bi i kabl morao da se dokupi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo 9T Pro najvise zbog cipseta, ne verujem da laserski autofokus pravi neku veliku razliku u odnosu na 9T.

Ostale razlike su 60 fps na pro modelu i brzi punjac!?

Ne znam da li obican model ima dual band GPS kao pro?
Sve u svemu mislim da vredi doplatiti za pro verziju!

Oni sto mene nervira je da cu opet morati da dokupim neke kvalitetne bubice (vec kupio za 2 note 7 telefona KZ ZSN PRO) jer se xiaomi ciganise.


Tin Audio T3 su vrhunske bubice samo dolaze sa kablom koji nema mikrofon tako da bi i kabl morao da se dokupi.
Ja kupio Redmi Airdots, kostale oko 40e. Samo preporuke mogu dati, kvaliteta, mikrofon, baterija, ma extra.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
 
I meni je kamera najslabija tacka telefona.
Poredio sam direktno 9t i mi5 i na dnevnom svetlu, mi5 pravi mnogo prijatnije slike. Ima bolji processing, malko vise detalja i sto mi je najbitnije realnije boje.
9t je bolji u zatvorenom prostoru i po mraku. Po dnevnom svetlu su ok slike, ali su preterali sa izostravanjem i napucanim bojama i uopste ne deluje realno kada se zumira na 100%. Vise imam osecaj kao da je neko rukom slikao.

Interesantno je da gcam samo u uslovima srednjeg osvetljenja pravi za nijansu detaljnije slike. Po danu i po mraku stok kamera dosta bolja.
Kod mi5 je suprotno. Gcam drasticno popravlja kvalitet pri slaboj osvetljenosti i tada se slike u rangu sa mi9t. Detalji za nijansu bolji na mi5 a boje realnije na 9t

i jos da dodam da i lg g2 daje sasvim korektne fotke kada se porede sa prethodna dva telefona.
 
Ispade da kamera na Mi 9t nije ništa bolja od predhodni modela :D

Zanimljivo jer dosta se po testovima provlaci da je kamera solidna, mada mi veliki " prosjecni" korisnici gledamo svaki sitni detalj :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
senfer dt6 je trenutni best baj od kineskih bubica,ima ekstenzivno na forumu o njima...iskreno meni je bolje da ne daju ništa nego krševe,mada svi pro modeli bi mogli da dolaze sa airdots,a flegšipi sa mi wireless headsetom,njima je to par dolara u proizvodnji a ozbiljno bi se istakli...
 
Mi9 Pro, evropska verzija sa google dialerom i messaging, jel moguce da ne može da se kopira ceo kontakt i pošalje kao sms, nego samo kao mms? Ovako sad moram u edit, pa kopiranje liniju po liniju.... Katastrofa.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Svi postali profi fotografi preko noći, a slika u adekvatnoj temi nema :D
Dajte postavite poređenja u istim uslovima, isti kadar, vreme, ugao i podešavanja naravno, da uporedimo koje su bolje realno i završimo sa tim, desetina strana o slikama kojih nema nigde. Ovo napamet pisanje je trošenje vašeg vremena i onih koji čitaju temu.
Meni se sviđa ceo ekran koji se odlično vidi na suncu i zvuk, nema tu šta da traže predhodni modeli, što je bitnije u svakodnevnom korišćenju, još kamere da se uporedmio pa da nastavimo normalnu temu (koji je dobar rom).
 
Kad smo kod ROM-ova veoma sam zadovoljan XEU ROM-om - 99.9.26 beta v3 za Mi 9t. Za neupućene radi se o MIUI11 na Androidu 10. Problem sa curenjem baterije je rešen. Android sistem je i dalje najveći potrošač kad govorimo o SOT-u ali to ne utiče na autonomiju baterije.v Video snimanje je poboljšano u oidnosu na MIUI 10. Otisak prsta je brži, telefon je fluidan čini mi se ne može bolje, gestovi konačno rade kako treba - bez seckanja. Postoje određeni problemi sa nekompatibilnošću nekih aplikacija ali će se to sigurno rešiti do pojave stabilne XEU verzije

Послато са Redmi K20 уз помоћ Тапатока
 
Postoji li mogucnost kad hocu da normalno punim bateriju i kad hocu da brzo puni? Na Samsung sam imao to ali ovdje ne mogu da nadjem. Ne bih puno brzim kad imam vremena.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
 
Sinoc probam da stavim Nillkin Amazing H+ Pro staklo, upadne mi neka prasina izmedju stakla i ekrana, pa malo odlepim zastitno staklo ali nisam ranije koristio one dust remover stickere koji dolaze uz staklo, pa uklanjanje prasine nije islo bas kako treba, malo se iznerviram i polomim staklo, ode 10 eura :) Da li je neko skorije instalirao Nillkin Amazing H+ Pro zastitu za ekran, kako lezi na ekranu, ostaje li vazduh na nekim mestima? Pitam se da li da narucujem drugo staklo sa AliExpressa...
Ima li neko preporuku za jeftinije staklo (bez crnih ivica) koje moze da se nadje kod nas (2.5D ako je moguce)? Znam da je ranije pominjamo 6D/5D staklo kao OK, ali njih nalazim samo sa crnim ivicama.
 
Nazad
Vrh Dno