Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Uradila sam update, za sada je sve odlično, ubacili su month view u gallery, pinchuje se, to je novo što sam primetila.
Inače čini mi se kao da su animacije dosta glatkije nego ranije, nema seckanja i kuckanje je dosta preciznije nema laga i kašnjenja. Nadam se da je u baterija ista jer ja sam redovno izvlačila do 8 i nešto sati sota u jednom danu doduše ali to je jer ja baš gledam dosta videa, puštam muziku, slikam itd. I ne ostavim telefon da mi se skroz isprazni već ga punim kad je već 30-40%. Uglavnom odličan update [emoji4]

Jesi li ti primetio još nešto novo sa ovim updateom?
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
da nisi ti spomenula ne bi ni to :)

nisam nista vise, sve je ostalo isto koliko vidim. baterija kao i prije sto je dobro i to je to.

sad cekamo 10ku i miui 11 :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koliko vam se puni telefon sa punjačem iz pakovanja? Meni oko dva sata što mi je čudno.

I prilikom razgovora, kada završim moram otključati otiskom koji poprilično baguje a imam ih više.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Probaj da napravis otisak 3 puta istim prstom..Trebalo bi da pomogne.
 
Posle nekoliko dana testoranja Gcam-a (iz linka prve strane). G ima bolji dinamički opseg i bolja je i uslovima slabog svetla. U daylight uslovima detalji bolji na stock dok G deluje bolje na oko i bolje reguliše direktno svetlo, kao i bolje izvuče senke. U uslovoma potpunog mraka, G uhvati više svetla dok su detalji loši dok stock pruži solidne detalje ali tamnije fotke dosta. Evo jedna fotka sa photosphere, nisam ga koristio od Nexusa, zanimljiva stvarčica [emoji16]
217a2822048a7e4053560ca4443ae243.jpg


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Kako ovo? [emoji2]
U photosphere kad udjem, samo napravim ono 360 stepeni, ali kako ovo da bude zemlja okrugla?! [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imas u edit-u da izaberes opciju "create little planet" tako nešto.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ne mozemo da nadjemo, evo ja i drug po kafani masemo telefonima, slikamo plafon i sve, verovatno misle da smo pijani i drogirani ali nismo uspeli da nadjemo. [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da moraju baš sve tačke da se uslikaju da bi dobio tu mogućnost [emoji16]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Konačno sam ugrabio Mi 9t :D

Prešao sa RN 5 AI model odmah u startu IPS na Amoled je druga dimenzija.

RN 5 me služio veoma dobro, nisam davao šanse Xiaomiju al nakon više od godinu dana druženja sa RN 5 evo drugi Xiaomi Mi 9t :D

Display odličan, nema zuba malo okvira isplatio se prijelaz.

Obzirom da koristim stock miui nadam se da neko ima gcam koju mogu instalirati kao apk fajl bez komplikacija, jer na RN5 gcam nije moglo jednostavno ako sam dobro pratio neke teme.

Fp mi je sasvim uredu, najviše sam se njega bojao citajuci komentare ovdje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma fp je super. Mislim da je vise problem sto ga korisnici nepravilno koriste. Meni iskreno samo fale AOD notifikacije za viber na global romu. Ostalo mi je ok. Nadam se da je to rijeseno na MIUI 11. Znam da sve radi ok na XEU ali me mrzi da se sad zezam sa tim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni iz nekog razloga od jutros ne fali... Stock miui, pojavila se sama od sebe... Viber se azurirao sinoc...

My kingdom for a donkey...
 
Evo bas gledam sta sam sve instalirao... Par stvari koje nicemu ne sluze. Bar nisu do sad...
54d031360ef22070931067ae372aa3a1.jpg
30e3d24d9c44065f95e01ed0dcba6aa2.jpg


My kingdom for a donkey...
 
Da li se mogu u stock browseru reklame blokirati bez root-a i slicno?



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima li WhatsApp notifikacije na AOD?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Pitam jer ni u Poljskoj ni u DE maltene niko i ne zna sta je Viber, svi koriste WhatsApp.

Kako ispada da je Viber lokal specific, mozda je to razlog zasto nema default podrske.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
i u mom kružoku ljudi (manje više svi bivši zakleti winphone-aši) svi su bili na WA dok vajber nije dobio dark mode. :)
 
Pitam jer ni u Poljskoj ni u DE maltene niko i ne zna sta je Viber, svi koriste WhatsApp.

Kako ispada da je Viber lokal specific, mozda je to razlog zasto nema default podrske.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
pa da, u evropi, vajber se koristi samo u srbiji, bosni, makedoniji, cg, bugarskoj i rumuniji.
to je zato što se na početku whatsapp plaćao, a mi tada nismo mogli zvanično da koristimo paypal i sl servise, pa je vajber prevagnuo
 
Nije samo to što se "plaćao" .Viber je imao pozive od početka dok je wa dobio tu opciju tek pre neku godinu .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koristi se i u madjarskoj, hrvatskoj, i jako puno u africkim zemljama
koristi se u hrvatskoj zbog veza sa srbijom i bosnom najviše. koristi se i u drugim zemljama, naravno, ali pričamo o tome gde dominira. u hrvatskoj i dalje dominira whatsapp
https://www.similarweb.com/blog/mobile-messaging-app-map-january-2019

Pre će biti da smo stipse i da niko nije hteo da plaća jer je postojala besplatna alternativa :)
i to, da, ali svakako i da smo hteli, retko ko je mogao da plati bez zvaničnog paypal-a
 
Poslednja izmena:
Super za WhatsApp, vazno mi je da postoji alternativa koja radi na AOD ukoliko uzmem ovaj tel za suprugu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Proximity senzor prestao da radi? Nalepio sam staklo sa crnim okvirom jel moze to da utice?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo podešavanja za GCam 7 sa Pixela 4, ima na kraju i link.
https://medium.com/@topgusich/7-0-google-camera-settings-dc84e67c820e
Čini mi se da ima napretka u odnosu na šesticu, pogotovo portret mod na prednjoj kameri.
Ima tu još dosta opcija da fale i ne radi slowmo. Isključite tracking opciju, ne radi a ubije app kada se ode na video.
Za početak je skromno ali nemam sumnje da će unaprediti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo podešavanja za GCam 7 sa Pixela 4, ima na kraju i link.
https://medium.com/@topgusich/7-0-google-camera-settings-dc84e67c820e
Čini mi se da ima napretka u odnosu na šesticu, pogotovo portret mod na prednjoj kameri.
Ima tu još dosta opcija da fale i ne radi slowmo. Isključite tracking opciju, ne radi a ubije app kada se ode na video.
Za početak je skromno ali nemam sumnje da će unaprediti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Meni krešuje app odmah po pokretanju,Miui11 XEU A10.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno