Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

U ovoj situaciji će biti isplativo uzeti 9t ako bude u cenovnom rangu kao i 9se, mada ne verujem da ce to brzo pasti ispod 300..

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvu zbrku ovi ljudi prave, znaci nerealno sta rade.
 
Znači moguć je i mi9 sa većom baterijom i ois koji onda nije k20pro ? Koliko su poludeli Kinezi :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ Upravo to. I koja je onda fora? Ne znaju braca gde udaraju.
A mozda do Mi10 ipak izbace samo jos Mix 4. Nema logike izbacivati ovoliko razlicitih verzija devetke.
Redmi je trebalo jasno razgraniciti od Mi serije. Ako su vec hteli da ovo bude 9T mogli su pored svega i OIS da ubace i da to bude to, a ne ovako.
Sta onda ocekivati od Poco F2? Isto S855 ali za 300$? Preterali su sa modelima. Samo stvaraju bespotrebno konfuziju kod kupaca.
 
Mogli su odmah to da stave u Mi9, ukljucujuci 3.5mm. Te 3 stavke ih ne bi kostale vise od 20e po telefonu.
 
Mogli su ali nisu očekivali ovakvu brutalnu konkurenciju.. op7,zte red Magic 3, axon 10 pro , zenphone 6 itd itd. Ipak su prvi izbacili mi9

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije problem u ceni, zna se kako funkcionise trziste.
Od 3.5 mm na flagship modelima nema nista. Zato me i cudi to sto su ovaj nazvali Mi9T/Pro. Sada me bas zanima sta planiraju za Poco F2.
 
Oni su izbacili 3.5mm samo zbog jabuke. Samsung ce mozda od sledece godine, ali zbog lakseg uvaljivanja preskupih bezicnih slusalica sa bednom autonomijom i rokom trajanja.
 
Upravo o tome i pisem. Potpuno nepotrebno pracenje trendova, ali tako je to u mob industriji.
 
Kk neverovatno. Pa izbacite 500 modela jbm vas glupe. Sami sebi ubijaju prodaju i prave konfuziju. Šta će im sad i novi Mi 9 sa pop up kamerom kad su napravili odličan K20... Budale.
 
Za svakog po nešto, bitno da cena ide dole. Mi9 po oglasima idu za €380 već, novi ispod €400. Samo neka štancuju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kk neverovatno. Pa izbacite 500 modela jbm vas glupe. Sami sebi ubijaju prodaju i prave konfuziju. Šta će im sad i novi Mi 9 sa pop up kamerom kad su napravili odličan K20... Budale.

Ne ubijaju oni sebi prodaju nego je povećavaju. Meni se više sviđa Mi serija, tebi Mix, a tamo nekom Redmi ili Poco. Svi sa SD855 i dobrom kamerom, a prosečan kupac svakako ne zalazi u detalje kao mi ovde nego pogleda izgled i cenu.
Da Xiaomi sebi nešto loše čini sa toliko modela ne bi imali toliki rast nego bi bili na nivou Sony-a.
 
Preteruju sa izbacivanjem novih telefona. Izbacuju nove modele na mesečnom nivou. Ne razumem koja je to fora da izbace hardverski identičan model sa drugačijim dizajnom.
Meni se više sviđa pozadi K20 nego Mi 9 jer nema onoliku izbočinu.
Ja već razmišljam o zameni Mi 8 za K20 Pro, samo da vidim kako leži u ruci.
 
Gde ces bolji marketing od stalnog "uzbudjenja" za novim uredjajima, predstavljanja, internet se zapali. Samo se o njima prica a svi mi se nerviramo sto nam se izbor otezava izmedju modela jedne te iste kompanije.
 
Poslednja izmena:
Da zakljucimo, ovi modeli su Redmi 20/Pro, Pocophone F2/Pro i Mi9T/Pro. Kako god da ih nazovemo nismo pogresili. [emoji1787]
 
Kakvi doktori :d

Srecom, za mene bar, nece biti a3 ovaj k20, valjda :d
 
Poslednja izmena:
U nasoj regiji gotovo sigurno Pocophone F2 (pro) i nece biti iznad 400e.
 
Ja bas mislim da će f2 samo u Indiju i da će koštati sitno kao u Kini a da će u EU isti model ali pod mi brendom jer ovde može lova da se uzme :)
Koliko su namazani kinezi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ +1

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ništa, onda da skupljam za OP7 Pro, 720e izlazi iz Amerike da donese drugar 12/256gb.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
^^^ Vrlo moguce da ce tako i biti, Kina-Redmi, Indija-Poco a Evropa-Mi.
Osnovna verzija Pro modela mozda i bude ispod 400€ na KP, ali ona da 8GB rama tesko.
A dok oni stignu kod nas, Mi9 i Mix 3 ce uveliko biti ispod 400€, tako da ne znam bas sta ce tu biti najbolja kupovina. Ostaje da se vidi kako ce se pozicionirati na KP po pitanju cene.
 
Telefon iste debljine kao Poco f1 a uži za 1mm. Nije strašno bez maske. Samo da prođe malo hajp pa će i cena dole. Ja bih se opredelio za 8/128.
 
Ako je kod nas vec bio Poco F1 (i to dobro prihvacen), zasto bi menjali? Vecina ozbiljnih kompanija ne menja planove tek tako (strategijski menadzment), na manje od godinu dana. Gde je logika da krenu sa novim imenom/podbrendom, pa onda za manje od godinu dana odustanu? Da je prodaja Pocoa bila losa, to bi bila druga prica, ili da su mnogi korisnici bili nezadovoljni...
 
^^ logika je u tome što naše tržište gledaju kao Evropu , u prevodu ako u Rusiji bude mi9t a ne f2 tako će biti i kod nas i u celoj EU

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Loznica ih zna u dusu sto bi se reklo, provaljeni su. [emoji23]
Verovatno ce tako i biti.
 
"Kod nas" - i mislio sam na EU trziste, gde mi (po njima) spadamo iako nismo EU. ;) F1 se prodavao u Francuskoj i mnogim drugim zapadnim EU drzavama, zato rekoh da nema logike da odjednom menjaju ime/podbrend. Ako nisu bili zadovoljni prodajom ili kupci nisu bili zadovoljni telefonom, onda bi bilo normalno da menjaju ime.
 
Ne ubijaju oni sebi prodaju nego je povećavaju. Meni se više sviđa Mi serija, tebi Mix, a tamo nekom Redmi ili Poco. Svi sa SD855 i dobrom kamerom, a prosečan kupac svakako ne zalazi u detalje kao mi ovde nego pogleda izgled i cenu.
Da Xiaomi sebi nešto loše čini sa toliko modela ne bi imali toliki rast nego bi bili na nivou Sony-a.
Upravo to Samsung radi (uspešno) godinama već.
Uđe prosečan kupac u radnju i prodavac mu nudi (npr.) HTC - evo, imate HTC 11, 12 i 12+, aaaa imate i Samsung (pa kreću serije A, J, S... DŽ, i svaka po deset oznaka i za po 3-4 godine 2015, 16, 17, 18...). I? Koji će brend prosečan kupac izneti iz radnje?
Naša braća mali žuti ljudi su velemajstori u kopiranju i podizanju kopije na viši nivo, uz nižu cenu.
Tako da, daleko od toga da je nebulozno to što rade, vrlo je inteligentno i smisleno. Nema veze što će se dogoditi da imaš preklapanje 2-3 modela sa vrlo sličnim (možda čak i identičnim) karakteristikama - kupi koji 'oćeš, SAMO KUPI ŠOMI [emoji106]

Ja već razmišljam o zameni Mi 8 za K20 Pro, samo da vidim kako leži u ruci.
Ubode poentu!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno