Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ja sam na 12.0.3 ubijem oko 4.5 sot i to je to. Cak i u stend baju troši prilično
 
pa taj SOT je veoma diskutabilna kategorija....zavisi šta radi uz sam ekran....ako u pozadini radi npr. Spotify na 4g , ne ulazi u ekran a troši solidno....Eon kada radi na 4g troši više nego ekran na Chrome-u npr....

na zadnjem EU (20.9.17)u standby-u mi troši oko 1 % na sat tako da ako ga ne diram uopšte,izvlači 4 dana....ako je je ekran non stop uključen , izvlači nekih 10 sati SOT....to su ekstremni uslovi....inače mi je SOT negde oko 6 sati za dva dana koristenja otprilike dve trećine na WIFI jedna na 4g normalnog svakodnevnog koristenja....

from komsa's Mi 9T
 
Ja sam XEU 20.9.17 sacuvao kao instalaciju u racunaru za nedaj boze ali i ovaj 20.10.22 se odlicno pokazao za sada. A bukvalno sam uradio samo update preko postojeceg adndroid 10 i nisam radio fabricki restart ni nista.

Juce kada sam stavio telefon na punjac, baterija je trajala 3 dana i 23 sata a SoT je bio 7 sati i 20 min u kucnim uslovima bez nekog velikog cacknja, osim drustvenih mreza, facebook, messenger (na njemu je bas bilo dosta poziva u trajanju od po pola sata i vise po jednom pozivu a bilo je takvih poziva sigruno 3-4), viber, instagram, poziva je bilo nekih pola sata i sve to na wifi a osvetljenje na nekih 35% mozda... osvetljenje sam morao da malo pojacam jer mi je ekran bio nekako tamniji na sadasnjim podesavanjima na andorid 11 nego sto je na istim podesavanjima sa android 10 bio za nijansu svetliji.
 
12.0.5
8b3876429ecec6e2d740c2a1e7887668.jpg
75560373ca18d7002c25f48c3816d9b3.jpg
70f9ae6f5dfdd7c3d833bff5a7ed209d.jpg
741016e92c4ae2a78172be5373b0e1ed.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jel ima neko problema sa raznim battery widgetima, da uopšte ne ažuriraju trenutan % baterije? Da sam sve dozvole i slično, ali uopšte se ne menja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hmmm eto sad ne mogu da proverim koliki mi je SOT. Zaboravio sam na ovu glupost da pamti samo poslednji dan. Juce popodne sam pogledao imao sam 2h 40min ekrana. Evo sad sam na 50% baterije ali imam samo 1:09min ekrana a morao bi imati 3-3,5h. Baterija je definitivno bolja sa ovim poslednjim update-om ali ne znam tacne cifre. Tj bolja je za nas koji manje koristimo telefon jer mnogo manje trosi bateriju kad se ne koristi telefon.
 
Da li mogu da promenim polozaj led notifikacije, nezgodno mi da pratim kada mi svetli sa gornje strane prednje kamerice, kojim slucajem.
I da li je moguce menjati boje?
Mi 9T obican.
 
Poslednja izmena:
Uvek na ekranu i zaključan ekran

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Da li je neko menjao zadnje staklo na telefonu. Interesuje me cena, gde nabaviti. Vidim da na Aliju ima, ali ne znam da li su dobra. Ako je neko imao iskustva neka podeli.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
htedoh da probam ovaj android 11 EU medjutim ne uspevam da ga rutujem......ako je neko uspeo neka napise proceduru
 
Meni ista kao i na a10, dočekam veče sa neki 40% baterije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nema na cemu. Jel moze samo flas predhodne verzije ili si morao format svega? Na a11 ne radi intrsina aplikacija wave2pay, tako da za onog ko je navikao na istu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nema na cemu. Jel moze samo flas predhodne verzije ili si morao format svega? Na a11 ne radi intrsina aplikacija wave2pay, tako da za onog ko je navikao na istu...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
radio sam format, da ne mislim kasnije.... ne tvrdim da mora

from komsa's Mi 9T
 
Greškom sam ažurirao na novi xeu rom A11, mislio sam da će biti nadogradnja na stari A10. Ovo je katastrofa loše. Sporo, pola stvari ne radi sa Poco launcherom, screenshot ne radi, full gestures ne radi, dark mode je očajan. Na koju foru je najbolje da se vratim na prethodnu verziju?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Greškom sam ažurirao na novi xeu rom A11, mislio sam da će biti nadogradnja na stari A10. Ovo je katastrofa loše. Sporo, pola stvari ne radi sa Poco launcherom, screenshot ne radi, full gestures ne radi, dark mode je očajan. Na koju foru je najbolje da se vratim na prethodnu verziju?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mi ocigledno da ne koristimo onda istu verziju A11, posto kod mene geste rade savrseno, ss isto povlacenjem 3 prsta od gore prema dole rade, dark mode ne koristim pa ne znam jel tako kako kazes.

Za sada sve sto imam u telefonu radinko sat, baterija ubija koliko je dobra.

Jedino sto sam primetio je da je ekran malo tamniji i da treba slajder malo pomeriti da se pojaca osvetljenje.

A najbolje ti je da kroz twrp flesujes stariju verziju xeu roma, prvo spoji telefon sa racunarom kopiraj sve sto ti treba iz telefona na racunar a onda udji kroz twrp i formatiraj telefon, resetuj pa ponovo u twrp udjes i ubaci stari rom koji hoces, kada instalira rom odradi restart i to ti je to.
 
Koji launcher koristiš? Ne rade ni na jednom 3rd party launcheru, već potvrđeno. Ako tebi rade, onda je kod tebe neka anomalija. Radi ti i home gesture na swipe up??

Inače gomila aplikacija krešuje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kod mene radi isto sve navedeno, fabrički launcher. I gestures i ss.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Na fabričkom launčeru radi sve kao sat. Jedini bug je što se u tamnom režimu tj. na tamnoj temi prilikom pretrage kontakata umesto crne pojavljuje bela pozadina. To je ispravljeno u verziji od jutros koju upravo preuzimam.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Koji launcher koristiš? Ne rade ni na jednom 3rd party launcheru, već potvrđeno. Ako tebi rade, onda je kod tebe neka anomalija. Radi ti i home gesture na swipe up??

Inače gomila aplikacija krešuje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Miui launcher koristim, ne koristim nista dodatno nego sve sto dodje uz sam XEU custom rom samo sto opet napominjem da je ociscenj od silnih nepotrebnih aplikacija koje ne koristim pa tako ni ne instaliram nista dodatno ako ne moram.

Ranije sam koristio poco launcher ali kako su u miui namestili da imam povlacenjem od dole prema gore meni dupli tap za budjenje ekrana i zakljucavanje nisam vise vise svrhu da koristim poco launcher.

Sve gesture rade na swipe up i levo desno i za povratak. A od aplikacija koristim instagram, viber, messenger, youtube vanced, shazam, muzio player, vlc, discord, 9gag, file manager+, chrome, gcam, gsam battery monitor pro, swittkey, moj mts, mega, authenticator. I sve sto sam ti napisao koristim svakodnevno i radi nema pucanja.

A11 je ubacen bukvalno preko A10 i nisam radio fabricki reset, nego je sve tako kako jeste.

EDIT

evo sada procitah post od panpetar i ja stavio da se skida novi update xeu 20.10.30.
 
Poslednja izmena:
Pa ja o tome i pričam, 3rd party launcheri ne rade. A ako budem prinuđen da koristim default launcher, onda ću lepo da se vratim na Nokiu 3310. [emoji23][emoji16]

Ne znam da li vidite smajlije gore, ali ako ne vidite onda ni oni ne rade.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno