Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

LOL, nije bilo dobro kad nije izbacivao obavestenja, nije dobro sad kad izbacuje stalno
 
Prosto neverovatno koliko je glup.
Iseckam neku pesmu, napravim ringtone od nje, stavim fajl u email, email otvorim na telefonu i snimim fajl.
Odem u "muzički centar" preslušam pesmu (par puta, baš je dobra :D), stavim je kao rington, izađem ...
I već 3 nedelje mi izlazi notifikacija "A new file found"! ne kapira da sam ja već odradio šta sam hteo s tim fajlom.
baš me zanima dokle će da izbacuje obaveštenje!
Udri jedan Restart. Možda to reši problem.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa nije dobro kad ne izbacuje bitna obaveštenje, tipa dobiješ poruku (od banke :D) a telefon ti ne prikaže a ja nemam
naviku da svakodnevno ulazim u razne aplikacije da bi video ima li šta novo.
Ali kad ti konstantno prikazuje obaveštenje za nešto što si već pogledao... recimo dođe ti email, ti pročitaš odma jer si bio
u aplikaciji kad je stigao mail, zatvoriš aplikaciju a telefon te konstantno obaveštava da ti je taj email nepročitan i to danima
a znaš da si ga pročitao.
Ili šta je još bezveze, ranije je gugl šits (sheets) prvo prikazivao fajlove na telefonu a u drugom tabu fajlove online (drajvu)
pa su u nekom momentu to zamenili a ne može da se promeni, i tako slične sitnice koje povećavaju broj koraka da bi se uradila
jednostavna stvar...
Kad smo već kod šitova, otvorim tabelu koja je na telefonu, upišem šta imam, izađem i evo je notifikacija, "1 file is now available offline."
no sheet genije, kako si zaključio da je offline fajl ponovo available offline? To kao kad bi navigacija, svaki put kad staneš na svoju
čupriju, dvorište, garažu govorila "Sada se nalazite u sopstvenom dvorištu."!!!

Što će reći: smartfon, al' malo priglup :d

Probaću sa restartom
 
Poslednja izmena:
Sad sam na XEU, šta je preporuka od čisti(ji)h androida? RR, Pixel, EvoX ili nešto drugo? Da li treba flash firmware sa zadnjeg XEU ili mogu direktno? Najviše me zanima baterija ako bih nešto morao sa izdvojim :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preporuka za RR, fles FW i Gapps.. Baterija brutalna, neces se pokajati.
 
Sad sam na XEU, šta je preporuka od čisti(ji)h androida? RR, Pixel, EvoX ili nešto drugo? Da li treba flash firmware sa zadnjeg XEU ili mogu direktno? Najviše me zanima baterija ako bih nešto morao sa izdvojim :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Probao sam u zadnjih mesec dana RR , PE i Evox na 9t pro. Trenutno sam na pe+. Po meni je naj Evox ali ja sam na pro varijanti.

1. Reboot to Recovery

2. Download the proper ZIP for your device

3. Wipe Data/Cache/System when coming from non-AOSP ROMs

4 Flash the proper vendor/firmware for your device variant

5. Flash the ROM

6. Reboot to System

7. Reboot to Recovery

8. Flash Magisk (Optional)

9. Reboot to System

Ja pre koraka 6 uradim format data

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Dal je moguće da samo ja ne mogu sa XEU romom da izvučem više od 5-6 sati sot-a?! Debloatovan skroz, ali ne vredi. Jeste iz nekog razloga kod mene očajan signal zadnjih meseci, i uglavnom sam na mobilnom netu, ali da toliko troši bateriju....

A što se signala tiče... Evo dok pišem ovo je pun signal. U roku od nekoliko minuta će pasti na samo jednu crticu. I tako stalno. Neverovatno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
6h sot na mobilnom netu mi nije uopšte loše. Mada treba da predješ na neki aops pa da uporediš, trebalo bi da ti bude bolja baterija.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bilo je ovde ljudi koji su kačili screenshot-ove gde im je sot po 10 sati sa XEU romom. E sad, sve zavisi koji net, kakav je signal, način korišćenja...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Naravno da zavisi od mnogo toga. I ako si na mobilnim podacima, ne možeš imati ni približan sot kao kada si na wifi. Najbolje probaj neki od aosp romova pa uporedi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Isprobao RR i nije mi se nešto svidio estetski, a mrzilo me da podešavam izgled po želji... Sad sam na PE+ na prvu loptu znatno bolja baterija od XEU...
 
Dal je moguće da samo ja ne mogu sa XEU romom da izvučem više od 5-6 sati sot-a?! Debloatovan skroz, ali ne vredi. Jeste iz nekog razloga kod mene očajan signal zadnjih meseci, i uglavnom sam na mobilnom netu, ali da toliko troši bateriju....

A što se signala tiče... Evo dok pišem ovo je pun signal. U roku od nekoliko minuta će pasti na samo jednu crticu. I tako stalno. Neverovatno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I ja jedva 5h. 80% je na wifi. Dok je XEU bio 11 bila je pesma. Sada na 12 max 5h.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne koristim FP, pa ne znam, ali na xda redom ističu da je FP na PE+ izuzetno brz...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
5-6h SOT na mobile data je super rezultat. Hoću reći to su neki realni podaci. Jel može više? Naravno da može, kući, na wifi, gde po prirodi osvetljenje i kad je na auto nisu to ne znam koje vrednosti. Evo ovi SS su moji od danas, kući sam, bukvalno dan bez obaveza. I sad bi neko rekao preko 10h SOT. Jeste, ali u nerealnim uslovima. Da sam napolju, sa ovolim SOT bih bio blizu 50% baterije.Screenshot_2020-09-24-14-46-13-336_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2020-09-24-14-46-18-160_com.miui.securitycenter.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ni tebi nije sjajan signal kao ni meni. mts u mom slučaju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U principu da. 4G(B20) mi je na 3 do 5 crta zavisi od dela stana, 3G je na 3 ili 4. Ali da je idealan - nije. Telenor.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li je neko isprobao onaj Unofficial LineageOS 17.1 rom, za Mi 9T?

Pročitao sam čitavu temu na XDA, ali nisam na kraju izvukao zaključak da li trenutno ima nekih bagova ili ne (i koliko je generalno stabilno). Pre pola godine, ako ne i više, je obećavano da će Mi 9T ući u official program za LOS, ali na kraju je izgleda developer odustao od razvoja i sad radi na nekom drugom uređaju za LOS 18.0.

Tražim neki rom koji bi bio što više privacy orijentisan, da manje toga ode Google-u, ako je moguće.

Nisam uspeo da shvatim da li bi mi možda PixelExperience to omogućio, ako mu stavim pico GApps (ako je uopšte moguće birati GApps package za PE)?

Idealna situacija bi mi verovatno bila LOS for MicroG, ali od toga ništa.

Probao sam i XEU rom, OK je, ali tražim nešto više AOSP-like.

Hvala unapred na savetima i preporukama. :)
 
Imas onaj arrow os. Gledaj one koji nemaju gapps u romu. Ako vec hoces bez googla onda nrmoj nista od gapps instalirati.
Ne znam da li za mi9t ima omirom, ako ima onda njega

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Hvala ti na preporuci, pogledaću oba.

Voleo bih kompletno bez Google-a, ali ću imati problem sa notifikacijama, lokacijom, mapama i sl. Svime onim što je Google duboko integrisao u Android. Koristim Mobi banka aplikaciju, a ne znam ni kako bi se ponašale NordVPN, Skype i Viber aplikacije (Skype mi povremeno treba za posao, a sa Vibera ću se valjda vremenom skinuti, u korist Signala). Sve ostalo je već dugo open source sa F-Droida.

Zato, ako bih i stavljao neki GApps, to bi bilo pico. I ono ima Google Play Services u sebi, ali nema sve pojedinačne aplikacije koje generišu i šalju sve i svašta.
 
Mislim da bi ti bio najbolji taj omirom ako ga ima.
Malo je tesko bez googla, mislim da whatsapp npr nece da se pokrene bez google services, ne znam za viber.
Ako bas hoces neki a ipac uz pico gapps onda mozes bilo koji a koji nema gapps vec preinstalirane.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Upravo, onog trenutka kada na telefonu imate google play services to znaci da sve to sto pokusavate naknadno brisuci ostale aplikacije da "sakrijete" od google-a je prosto nemoguce. Tako da, ili prihvatas da nemas privatnost ili koristis to nesto. Nije naravno bukvalno ali najprostije receno...

Jedini nacin da imate privatnost na internetu je da ga ne koristite.
 
Slažem se da na internetu ne postoji apsolutna privatnost. S tim što sam stava da se može postići mnogo bolji nivo privatnosti nego što se po default-u ima na nekom regularnom Android sistemu. I to bez da imaš master/doktorsku diplomu iz nekoliko oblasti u softverskom inženjeringu, infrastrukturi i sl.

A da ne pričamo o instalaciji svega i svačega sa Play Store-a.

Ali ne bih odlazio daleko od teme.

@Tomiprunet, istražiću šta ima dostupno na XDA, igraću se malo, pa ću videti šta mi najviše paše.
 
Play store tj kad vidim šta sve stavljaju na telefon.... Da ne komentarišem, svakako u potpunosti se slažem. Htedoh samo reći da koliko ima smisla "braniti" se od 3rd party aplikacija toliko po meni nema smisla braniti se od google-a. Play services moraju da imaju pristup svemu da bi radile kako treba ili crash ovde, error tamo plus su mnoge aplikacije zavisne od njih. Kroz njih google ima pristup bukvalno svemu na uređaju i onda mi nema previše smisla da se opterećujem sa ostalim google aplikacijama tj da ih ne koristim iz straha za privatnost, svakako je nemam :D

EDIT: Ne znam koliko često voliš ili ne voliš da se igraš sa romovima itd. Za 9T je obustavljen beta program zbog prelaska na novu verziju androida što će reći da će zvanični 11 a za njim i custom verzije jako brzo. Ako te mrzi da iznova sve nameštaš, čisto da znaš da možda nije najbolji tajming za neki custom 10 rom...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam negde procitao da je Samsungov.
Tesko da je ovo samsungov super amoled panel.
Cak su se potrudili da sklone identifikaciju vrste panela iz servisnog menija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Offtopic (i dalje), ali mi nije jasno kako su onda kineski romovi podešeni, da imaju sve te servise koja nudi i Google Play Services (push, location, maps API, itd), a da i dalje imaju isti nivo korisničkog iskustva i trajanja baterije, kao i ne-kineski romovi.

Zato mi je MicroG projekat dobar, jer omogućava da koristiš aplikacije sa Play Store-a, da rade kako je namenjeno, bez Google-a. Naravno, nije sve još utegnutno i namešteno, ali nikad neće ni biti (igra mačke i miša sa Google-om).
 
Nazad
Vrh Dno