Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Baterija ista ili za mrvicu bolja na v12. Veći deo dana napilju, 4G, BT povezan sat, nikakve uštede, auto osvetljenje, pun gas.
4ca127bc529523e09395b322ccea9e19.jpg
9bb34c858642450ab0a22d42715f3f40.jpg
bb5b740f0d84e727350e4a3f591b0d03.jpg
 
Ajde da ne budem veliki optimista, ali deluje mi da sam resio battery drain.

1. Ispraznio sam bateriju skroz do 0%. Iskljucenog sam ga punio do 100%. Skinuo sa punjaca, ukljucio telefon. Prikljucio ponovo punjac da napuni sa 99% do 100%. Skinuo sa punjaca, i restart ponovo. Sve dok se ne ukljuci sa 100%. To je kalibracija baterije.
2. Bez root-a kroz ADB platform-tools sam odradio 2 procesa:
2.a adb shell cmd package bg-dexopt-job
2.b adb shell pm disable-user com.android.traceur

Za sada i sa AOD, nakon pola sata posle punjenja baterija je pala na 99% samo. Inace za pola sata mi je padalo sa 100% na 90%, za sat vremena i na 80%.

Verzija MIUI 12.0.2.0 (QFJEUXM)
Nešto mi sad pade napamet - da li bi ova metoda radila i na drugim miui ROM-ovima? Na Masiku na primer?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nešto mi sad pade napamet - da li bi ova metoda radila i na drugim miui ROM-ovima? Na Masiku na primer?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Verovatno, sve dok je android sistem u pitanju. :) Nisam nikad menjao ROM-ove ali sam hteo sve da probam sa ovim ROM-om sto imam na fonu i uspeo sam. Da ti odmogne, ne moze sigurno.
 
Verovatno, sve dok je android sistem u pitanju. :) Nisam nikad menjao ROM-ove ali sam hteo sve da probam sa ovim ROM-om sto imam na fonu i uspeo sam. Da ti odmogne, ne moze sigurno.
Samo jedno pitanje. Nisam ADB skoro koristio pa me zanima da li se komande kucaju dok je telefon u Download modu (kao kad se koristi MiFlash) ili dok je u samom ROM-u?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Samo jedno pitanje. Nisam ADB skoro koristio pa me zanima da li se komande kucaju dok je telefon u Download modu (kao kad se koristi MiFlash) ili dok je u samom ROM-u?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Samo ga nakacis u romu i to je to. Ja sam bar tako...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sto nije realan?
Nije realan zato što 99% posto ljudi ne koristi telefon na taj način (5min razgovora, nemas ništa od synca u pozadini, mobil data isključen), a onda kad vide ovo sto si ti okacio 6, 7 sati SoT bude malo i krene kukanje.
.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam sync, ukljucen je, ne znam zasto nije pokazalo, mora da mi vrti zbog 2 maila, zbog posla.. Imao sam malo poziva to stoji i napomenuo sam da je konstantan wi fi.. Gledanje YT nekih sat ipo, igranja igrice isto toliko.. Piskaranje preko Vibera, jedino sto nisam imao mnogo razgovora i sto nisam imao potrebe za mobil data. Inace kad ukljucim mobil data i nategnem ga jos malo, bude Sot od 8-9 sati.. Sta ti toliko naprednije radis kad ti je Sot 6h?
 
Smanjite malo SOT u ovoj temi, to je ista ona priča "…koliko mi troši auto..."

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Smanjite malo SOT u ovoj temi, to je ista ona priča "…koliko mi troši auto..."

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ko da im ja zao struje bgm pa problem ga staviti pola sata na punjacu da dopune jos 50%

Majke mi ko da po pecinama zivite
ako vam moze izgurati dan da vam se ne ugasi, a da ga niste stigli dopuniti svejedno vam je onda da li ga punite sa 54 ili 14%

Jos ne koristiti AOD, stavljati ga u avion mod, gasiti net i sl. Pa onda ne moram ni imati mob ako je toliko zahtjevan za održavanje

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kontakti su u telefonu, i hocu da ih bekapujem-sinhronizujem na google al nece. Ukljucena sinhronizacija, kad odem na sync odradi sve, al nema kontakata na serveru.
 
Moraš sve kontakte prvo da kopiraš na google nalog.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moras odabrati da ti svaki kontakt direktno cuva na google nalogu. Ne u telefonu.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Imam sync, ukljucen je, ne znam zasto nije pokazalo, mora da mi vrti zbog 2 maila, zbog posla.. Imao sam malo poziva to stoji i napomenuo sam da je konstantan wi fi.. Gledanje YT nekih sat ipo, igranja igrice isto toliko.. Piskaranje preko Vibera, jedino sto nisam imao mnogo razgovora i sto nisam imao potrebe za mobil data. Inace kad ukljucim mobil data i nategnem ga jos malo, bude Sot od 8-9 sati.. Sta ti toliko naprednije radis kad ti je Sot 6h?
Nemam ja ništa naprednije, nit mi je sot 6, 7 sati. Ja sam mozda 12 sati na 4g, 2 mail naloga, one note radi sync u pozadini. Pozivi 2 sata, viber, net i izadjem na 3ipo, 4 sata. Baterija 40-50% li onda uveče ide na punjač.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo telefon na 50%, drugi dan koriscenja(skinut 5.8 ispred ponoci sa punjaca). 4h SOT
Screenshot_2020-08-07-12-47-02-895_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2020-08-07-12-46-51-387_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2020-08-07-12-47-07-061_com.miui.securitycenter.jpg
 
Interesantno kako svi različito koristimo telefone :). Vidim tebi sot za jedan dan ko meni pola, zato uveče kad ga stavim na punjač, na nekih 7 sati sota, imam još nekih 20% baterije :). Dakle ja ne bih mogo 2 dana, ali ne zbog telefona, već zbog mog korišćenja.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ovo je drugi dan koriscenja. Taman do veceras da bude na nekih 30-tak % i ide na punjac. SOT za ta 2 dana je obicno 5-6h
 
Ma zavisi od 100 stvari, wifi ili data, pa dal si vise unutra ili napolju. Dal je sunčan ili oblačan dan. Najviše utiče jačina signala, dal je data/ wifi i osvetljenje. Ekran je ipak najveći potrošač.
Po meni najbitnije da izguras dan i to je to.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Je li neko slučajno uspio riješiti problem da GCam nakon uspješno (izvrsno) napravljene fotografije istu može i otvoriti iz onog thumbnail prikaza dole desno [emoji4]
 
Nemam ja ništa naprednije, nit mi je sot 6, 7 sati. Ja sam mozda 12 sati na 4g, 2 mail naloga, one note radi sync u pozadini. Pozivi 2 sata, viber, net i izadjem na 3ipo, 4 sata. Baterija 40-50% li onda uveče ide na punjač.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Jedino sto se razlikujes od mene to je sto si naveo 12 sati na 4g,ja ovog puta nisam bio na 4g vec na wi fi, i nisam imao potrebe za duzim razgovorima, zato je i izgurao 10 ipo sati SOTa. Kad se ukljuci 4g i pojacam razgovore uz sve drugo sto sam nabrojao SOT mi bude oko 9h,to mi je neki standard, nikada mi nije pao ispod 8 ipo sati, nikada.. Sync mi je ukljucen zbog dva maila jer mi je neophodno da proverava stalno pristigle mailove, locacija se ukljucuje povremeno u toku dana, igranje igrice sat ipo, YT sat ipo, slusanje muzike, piskaranje na viberu, tapatalk.. Itd.. Glupo je pisati kao sto si ti napisao ono "ovo nije realno", naravno da je realno, postavi ti svoj Sot da vidimo pa da trazimo problem zasto ti je 6-7 sati Sot, ja kad ga nategnem meni Sot bude 8 ipo-9 sati, sto je opet odlican rezultat..
 
Poslednja izmena:
Je li neko slučajno uspio riješiti problem da GCam nakon uspješno (izvrsno) napravljene fotografije istu može i otvoriti iz onog thumbnail prikaza dole desno [emoji4]
...i da ne pravi novi album/folder za svaku fotografiju napravljenu u portrait modu

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Za ovo posljednje si imao GCam verzije koje su modovane da portrete smještaju u isti folder sa ostalim slikama, ali se dešavalo da vremenom brišu slike. I lično imam takvo iskustvo, pa sam odustao od tih varijanti.
 
Je li neko slučajno uspio riješiti problem da GCam nakon uspješno (izvrsno) napravljene fotografije istu može i otvoriti iz onog thumbnail prikaza dole desno [emoji4]
To ne bi trebalo da je problem. Na Urnyx verziji (i nekim drugim) možeš birati da li želiš da otvoriš foto u Google photos ili u stock galeriji.
Probaj drugu verziju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno