Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-9t

Evo izvoli pa procitaj, samo ja nisam nigde napisao da je super amoled. Sada koliko je sajt pouzdan sa informacijama ne ulazim ali znam da sam procitao.
Tesko da je ovo neki relevantan izvor.
Ima gomila rasprava na xda o tome koja je vrsta panela sve gurana u mi9t/pro telefone.
Nekada se na androidu 9 moglo proveriti iz servisnog menija model display panela po kodu, sada toga vise nema.
Uglavnom, prica ide da se nekom zalomio samsung panel nekom neki drugi proizvodjac panela..nema pravila.
Sto se mene tice, nije los panel, ali je daleko od samsung super amoled gen. panela.
Narocito imam zamerku na poznatu neuniformnost gray boje na nizem osvetljenju panela.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tesko da je ovo neki relevantan izvor.
Ima gomila rasprava na xda o tome koja je vrsta panela sve gurana u mi9t/pro telefone.
Nekada se na androidu 9 moglo proveriti iz servisnog menija model display panela po kodu, sada toga vise nema.
Uglavnom, prica ide da se nekom zalomio samsung panel nekom neki drugi proizvodjac panela..nema pravila.
Sto se mene tice, nije los panel, ali je daleko od samsung super amoled gen. panela.
Narocito imam zamerku na poznatu neuniformnost gray boje na nizem osvetljenju panela.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Cekaj sto si se uvatio super amoled ekrana kada ovaj telefon to nema, samo je amoled ekran upitanju na mi 9t... dok je za mi 9t pro upitanju super amoled ekran.
 
Hmmm moralo bi je biti ako si root-ovan. Prva stranica, ispod kernela, pod stavkom LCM. Ona se ne prikazuje ako uređaj nije rootovan.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ima, ali nije nijedan od ona dva koje si ti naveo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Aaa to, ok, onda je za 9T bilo još opcija :D Šta piše? Ovoga se sećam kad sam sebi proveravao pa rekih da napišem da bude korisno :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Offtopic (i dalje), ali mi nije jasno kako su onda kineski romovi podešeni, da imaju sve te servise koja nudi i Google Play Services (push, location, maps API, itd), a da i dalje imaju isti nivo korisničkog iskustva i trajanja baterije, kao i ne-kineski romovi.

Zato mi je MicroG projekat dobar, jer omogućava da koristiš aplikacije sa Play Store-a, da rade kako je namenjeno, bez Google-a. Naravno, nije sve još utegnutno i namešteno, ali nikad neće ni biti (igra mačke i miša sa Google-om).

pa imaju svoje services, xiaomi services npr.

edit:
kao da je bitno koji je amoled u pitanju. bitno je da je amoled i da nema problema.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji mogućnost da se postavi gcam na prečicu lock screen - a umesto default kamere?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hmmm moralo bi je biti ako si root-ovan. Prva stranica, ispod kernela, pod stavkom LCM. Ona se ne prikazuje ako uređaj nije rootovan.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Kod mene nema. Rootovan 9T pro. Iza kernela je touchscreen.
a3ab282b14749ca064b893a1b0789928.jpg



Edit: Aha, moralo je u settings da se podesi da koristi root. EA8076, dakle Samsung.
 
Poslednja izmena:
Ajde opet da se igramo fontovima, koristim milan pro font, fenomenalan je, ali imam problem sto mi u pojedinim aplikacijama mnogo uvecava font, tipa instagram. Stavim font i sve bude ok,udjem naredni put a font je XL velicine u aplikaciji

Sent from my C-3PO
 
restartuj telefon posle menjanja fonta,posle proveri veličine

from komsa's Mi 9T
 
Ma restartovao sam o tada dosta puta. Imam taj problem vec 20 dana. Ubacio sam malopre gogle sans v3 i za sada je sve ok.

Sent from my C-3PO
 
Ajde opet da se igramo fontovima, koristim milan pro font, fenomenalan je, ali imam problem sto mi u pojedinim aplikacijama mnogo uvecava font, tipa instagram. Stavim font i sve bude ok,udjem naredni put a font je XL velicine u aplikaciji

Sent from my C-3PO
Ja imam problem da recimo nove poruke u messengeru nisu boldirane, uopste se ne vidi koja je neprocitana koja jeste?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako misis na fb messenger to vec ne znam, nemam fb. Na porukama i svim ostalim aplikacijama za dop nemam problem

Sent from my C-3PO
 
Ja sam od skoro primetio da jako slabo cujem sagovornika, dok preko spikera cujem normalno.. Nije mi ispadao telefon niti kvasen itd. Jel zna neko sta moze da bude? Mi 9T, Xiaomi EU Stable MIUI 12.0.4.
 
Verovatno zvucnik prljav...i meni bilo tako

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam od skoro primetio da jako slabo cujem sagovornika, dok preko spikera cujem normalno.. Nije mi ispadao telefon niti kvasen itd. Jel zna neko sta moze da bude? Mi 9T, Xiaomi EU Stable MIUI 12.0.4.

Vec smo pisali o tome, moze da bude da ti se zapusila resetkica gore pa bi bilo dobro da uzmes neku staru cetkicu za zube i ako je suvise mekana da je malo osisas, a onda telefon okrenes ekranom na dole i cistis od ekran prema gornjoj ivici. Ne da uzmes kao da glancas cipele pa cetkicom trljas levo desno nego od dole prema gore, telefon ti je okrenut na dole da ako ima djubreta da ispada odmah dole a ne da se zaglavi jos vise u resetkicu.
 
Vec smo pisali o tome, moze da bude da ti se zapusila resetkica gore pa bi bilo dobro da uzmes neku staru cetkicu za zube i ako je suvise mekana da je malo osisas, a onda telefon okrenes ekranom na dole i cistis od ekran prema gornjoj ivici. Ne da uzmes kao da glancas cipele pa cetkicom trljas levo desno nego od dole prema gore, telefon ti je okrenut na dole da ako ima djubreta da ispada odmah dole a ne da se zaglavi jos vise u resetkicu.

Verovatno zvucnik prljav...i meni bilo tako

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Hvala momci, to je to, ocistio cetkicom i sad se cuje normalno :)
 
Pozdrav.

Postao sam, sa velikim zadovoljstvom, vlasnik Mi 9T 6/128 GLOBAL, MIUI12.
Telefon imam par dana i instalirao sam i podesio osnovne i ostale app na koje sam navikao.

Zamolio bih Vas za pomoć oko sistem skog jezika.

Kako da instaliram ili kako da podesim sistem na Srpski Latinica.

Kod podešavanja imam samo СРПСКИ ЋИРИЛИЦА.

Hvala unapred na odgovoru.
 
Koliko znam nikako na stock sistemu . Ćirilica je zvanično pismo Srbije, a zbog čega nisu i latinicu stavili kao izbor ne znam[emoji2369]

Edit

Jedino na Bosanski da staviš [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel vam se desava da glavi pop up kamera ponekad?
 
Meni ne .Ne samo to ,nego apsolutno nemam nikakav problem sa telefonom .Instalirao pre neki dan weekly 20.9.17 umesto stable ,I mogu reč da možda i fluidnije radi .Baterija ,ja ne znam jel mi se čini ili je ista kao i pre nekih 10m kad sam kupio telefon .U svakom slučaju i da je slabija ,to je par posto.Sot je prosek negde oko 7.5,8,nije.mi uključen aod.Od starta ga punim preko noći (tako radim sa svim telefonima ),onda koristim ceo dan ,uveče kad stavim da se puni ,obično imam neki 25-30% baterije .I da nije toga da se dosadi svaki telefon,bar meni ,ko zna kad BiH ga zamenio ..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Od ekipe koja je radila root telefona (koristeći TWRP i Magisk, ako išta znači), da li ste primetili da neka od sledećih domaćih aplikacija ne radi jer je telefon root-ovan (dakle, samo root odrađen, bez daljeg čačkanja):
- KupujemProdajem
- Mobi Banka
- Parking Manijak

Ako možete da me uputite gde da nađem informacije za to kako se domaće aplikacije ponašaju pod root-om, značilo bi mi. Hvala unapred!
 
Kp radi normalno sa root-om. Možeš u magisk da sakriješ root za aplikacije koje ga prepoznaju. Od svih aplikacija samo mi je battlenet authenticator prijavio root .

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Od ekipe koja je radila root telefona (koristeći TWRP i Magisk, ako išta znači), da li ste primetili da neka od sledećih domaćih aplikacija ne radi jer je telefon root-ovan (dakle, samo root odrađen, bez daljeg čačkanja):
- KupujemProdajem
- Mobi Banka
- Parking Manijak

Ako možete da me uputite gde da nađem informacije za to kako se domaće aplikacije ponašaju pod root-om, značilo bi mi. Hvala unapred!
Sve tri aplikacije su mi radile bez problema sa root-ovanom Mi 9T. Mobi banku sam deinstalirao pre nekog vremena, tako da ne mogu da tvrdim pouzdano za najnoviju verziju. Sa druge strane, OTP mbank aplikacija radi, samo ne mogu da koristim mcard zbog root-a (aplikacija uključi NFC telefona pa može da se koristi kao platna kartica).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno