Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Poručio masku za telefon Mi9t ,a braća Kinezi posle dva meseca poslali ali pogrešnu.Zna li ko za koji telefon je ova maska,ja nisam uspeo da provalim.viber_image_2020-11-24_11-44-07.jpg
 
Flešovao sam RR. Za 4 sata u stanby -u nije mi svukao bateriju ni za 1% što je bilo vrlo ohrabrujuće za mene. Ono što mi se odmah nije dopalo jeste to što ROM radi na Arianovom kernelu. To za posledicu ima slabije performanse (govorim o ROM-ovima koji rade na tom kernelu koje sam testirao) uz veoma dugo trajanje baterije. Primetio sam odmah lag pri skrolivanju kroz Google feed. Zato sam odlučio da probam Orokin Prime 4 kernel. Lagovanje je nestalo a za bateriju ćemo da vidimo

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Upravo sam probao sa pozivom, poziv radi, tj dnd ne blokira ako se omoguci ona opcija za pozive, a sms nije se oglasio zvucnom notifikacijom, samo je sastrane zasvetlio ekran plavom bojom. Pozvan sam brojem iz kontakata, kao i sms je sa istog broja.

Znaci da moze dnd na miui

Hvala za testiranje. Možda su to sredili na MIUI 12 ja sam još na MIUI 11. A i to ne menja činjenicu da hoću izbor kako se ponaša za SMS.
I da me ne 100 puta za ovih 10 meseci probudio SMS ili Viber (dok nisam počeo da gasim net kad idem da spavam)... naročito dok sam još bio na VIP & Telenor prepaid pa me bombardovali sa ponudama tarifnih dodataka...

Upravo sam probao ovo na MIUI 11.0.4.0
Nažalost ne radi kako treba tj prolaze sms poruke, čuje se sve regularno, kada se namesti da propušta sve pozive. A nema opcije da se posebno blokira zvuk SMS-a. Pa baš su ovo glupo smislili braća Kinezi :-D

Inače mi ne treba ta opcija, gasim sve zvuke kad legnem da spavam ali bilo bi ok da to radi kako treba.

Dobro je da su na MIUI 12 ispravili bug, ali opet je nelogično da ne može posebno da se podesi za sms i ostale notifikacije kao aosp-u.

Možda možemo negde da pokrene mi zahtev za tu opciju? Mislim da Xiaomi ima tu varijantu, samo ne znam koliko je ispoštuju na kraju
 
Ne razumem zasto da se posebno podesava za sms ako se podesi kako sam podesio gore. znaci da blokira sve sem poziva. mozes dodati kontakte koje da ne blokira a koje da. Sto znaci da ne prolazi sms zvuk( notification sound).
 
Zato što u originalu postoji ta opcija i to što jednom korisniku ne treba i nije korisno ne znači da svima ne treba.
Ima raznih scenarija pa ne vidim što je tako neshvatljivo da naletiš na momenat kad nećeš ni jedan poziv a hoćeš SMS.

Ja bih lično voleo da DND ima i podršku za "wildcards" pravila i za filtere na fazon "broj počinje ovako" (kao što ima za call Blacklist / Whitelist) i da ima "sve sem brojeva iz imenika" ( = hoću nepoznate brojeve zbog kurira npr a neću da me keva probudi i pita me da li sam jeo, da li znam gde je X, Y, Z i slične gl*posti).
 
Evo kako to izgleda na RR, kontrola DND, poziva i poruka.
e1aa59b4ed56b5d8bb98ac026f81d32f.jpg
85d7e0c5f7b2274f14975ad22aff97e1.jpg
 
Zato što u originalu postoji ta opcija i to što jednom korisniku ne treba i nije korisno ne znači da svima ne treba.
Ima raznih scenarija pa ne vidim što je tako neshvatljivo da naletiš na momenat kad nećeš ni jedan poziv a hoćeš SMS.

Ja bih lično voleo da DND ima i podršku za "wildcards" pravila i za filtere na fazon "broj počinje ovako" (kao što ima za call Blacklist / Whitelist) i da ima "sve sem brojeva iz imenika" ( = hoću nepoznate brojeve zbog kurira npr a neću da me keva probudi i pita me da li sam jeo, da li znam gde je X, Y, Z i slične gl*posti).

I dalje te ne razumem.
Napisao si ovo: " Konkretno da li za razliku od šugavog MIUI DND ima opciju da se blokira zvuk SMS obaveštenje?

Pošto p*zdim od MIUI svaki put kad moram da ostavim DND da propušta sve pozive (kad očekujem kurire ili poziv provajdera) pa me probudi promo SMS od provajdera ili SMS obaveštenje o prigovoru na uslugu."

I ja ti napisem da DND na MIUI 12 radi tako, tj da blokira sms, viber, whatsapp, FB mesindzer,... obavestenje a da propusta pozive.

tek si sad napisao da bi da blokiras poziv a da primis sms, onda napisi odmah tako. :D

Sad mi zao sto nisam na miui da proverim da li ima i za sms, u podesavanjima za poruke.
 
Ključna reč je "opciju". Nije "optional" ako je vezano za izbor / opciju u vezi poziva.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zasto da se posebno podesava za sms ako se podesi kako sam podesio gore. znaci da blokira sve sem poziva. mozes dodati kontakte koje da ne blokira a koje da. Sto znaci da ne prolazi sms zvuk( notification sound).

Prolazi na MIUI 11 (bug). Ne update-uje mi se na 12 zbog baterije... Sačekao bih još bar mesec, dva. Svakako mi i nije bitna ta opcija samo kažem da ne radi kako treba. Dobro je da su rešili na MIUI 12.
Sa druge strane stvarno je u odnosu na aosp dnd siromašan opcijama. Ne znam zašto bi tu nešto izbacivali.
Sa druge strane meni se mnogo sviđa paljene lampe duplim klikom na dugme za paljenje. Jako korisna opcija. To nema aosp npr već samo custom.
 
Zdravo svima, nisam video da je neko pomenuo. Dao bih svoj telefon devojci, ali bih pre toga zamenio bateriju. Da li je neko menjao skorije bateriju (u stvari da li je uopste ima), gde i cena ako nije problem :).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koristim XEU weekly i posle najnovijeg update-a imam čudan problem. Naime koristim AOD i više puta u toku dana mi sat ostane "zaglavljen", a onda se u jednom trenutku vrati na tačno vreme. Recimo 10 minuta mi pokazuje 15:30h i onda se sam prebaci na 15:40h što je tačno vreme. Ukoliko otključam telefon on odmah pokazuje tačno vreme.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koristim XEU weekly i posle najnovijeg update-a imam čudan problem. Naime koristim AOD i više puta u toku dana mi sat ostane "zaglavljen", a onda se u jednom trenutku vrati na tačno vreme. Recimo 10 minuta mi pokazuje 15:30h i onda se sam prebaci na 15:40h što je tačno vreme. Ukoliko otključam telefon on odmah pokazuje tačno vreme.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ne koristim AOD ali ovaj zadnji rom ima dosta bagova i problema. Desava mi se cesto da jednostavno hocu da pozovem nekoga i krene da poziva i samo me izbaci napolje, kao da nemam signal... kada resetujem telefon onda mi ostane ukljucen silent mode. To je ono sto sam ja primetio mozda ima jos nesto ali ove nedelje nema azuriranje nego tek sledece za XEU.
 
Zdravo svima, nisam video da je neko pomenuo. Dao bih svoj telefon devojci, ali bih pre toga zamenio bateriju. Da li je neko menjao skorije bateriju (u stvari da li je uopste ima), gde i cena ako nije problem :).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Probaj na AliExpress-u, sortiraj prema porudžbinama, i gledaj ocenu naravno. U official servisu kod nas možeš da pokušaš ako nisi kupio telefon iz slobodne prodaje... Tj KP i tako to.
 
@Beosoft

Pretpostavljam da je u pitanju njihov bug jer nisam ništa novo instalirao na telefonu osim poslednjeg XEU update-a. Mada opet ne vidim da se neko želi na isti ili sličan problem.

U svakom slučaju vrlo iritirajuće…

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo jednog sirotinjskog SOTa na RR, trajanje baterije od 100-14%,vidi se vremensko koriscenje apk..

Edit:Da dodam da je telefon bio samo na WI-FI.

de54d18b54b2ec223aac711e988e378c.jpg
58df3bfcd13a696d336ec554be6f2552.jpg
 
Poslednja izmena:
Burazeru mi je puklo staklo kamere na Mi9T, naprslo, pa je nemoguće napraviti čistu fotku, jer se to može zameniti nekim delom sa Alija ili se mora u servis nositi [emoji848]

Poco X3 NFC
 
Da li je moguće na neku gesturu namjesti volume control?
Šteta što u Quick Ball varijantu ne može da se doda kontrola zvuka.
 
Evo rezultata sa drugim Kernelom, sa skoro istom upotrebom telefona, stim sto je ovaj Orokin Prime kernel za nijansu veci potrosac od standardnog Kernela koji dolazi uz RR rom sa kojim je nekih do 1h duza baterija. Mada ni ovaj SOT nije los, merenje od 100-14% baterije.
2a6fd7061fb35b8d75ab51355a1b092c.jpg
97584650b96ecb6f130d4f4c77468b1b.jpg
 
Poslednja izmena:
Koja je poenta ovog posta? Ok, imas 9h SOT, 9h si bio u kući, na wifi, data off (telefon verovatno na 2g), osvetljenje na? 20, 30%? Ovo nije scenario koji je svakodnevan, bulvalno par procenata ljudi ovako koristi telefon. A i ovo je nešto sto pod istim uslovima moze da se postigne na bilo kom romu. Samo pravis pometnju.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Slažem se, ovo je potpuno nerealno korišćenje telefona. Pored toga, primetiću da je korišćenje društvenih mreža minimalno, kao i browsera. Interesantno da je Clash Royale potrošio jako malo baterije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Slažem se, ovo je potpuno nerealno korišćenje telefona. Pored toga, primetiću da je korišćenje društvenih mreža minimalno, kao i browsera. Interesantno da je Clash Royale potrošio jako malo baterije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Predji na RR, imaces dosta fluidniji telefon sa vecim SOTom.. A reci mi, koriscenje drustvenih mreza je neki reper i pravilo za kvalitetno koriscenje telefona?Neko koristi vise neko manje, ali to ne ulazi kao reper da se po tome gleda realni sot.. Da li se slazes?
Okaci SS Sota da vidim tvoju upotrebu apk, i trajanje baterije..
 
Poslednja izmena:
Kačio sam ja ovde MIUI 10h SOT, no kuća, wifi, auto osvetljenje(koje je unutra slabo), to jednostavno nije realna upotreba. Uz pozive, mobile data, BT slušalice i sat, svim sinhronizacijama, osvetljenjem koje napolje dobar deo vremena ode na max itd 10h je nemoguće na bilo kom romu. A SOT kao takav je nebitan, o tome tj o bateriji se misli kada vidiš da sa tvojom upotrebom on ne može da pregura da. Do tada, ako mi je 2h SOT a mene to zadovoljava jer mi treba lupam 5h navigacije dnevno, sve je u najboljem redu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Iskreno najvise bi voleo neki čist rom, al još uvek nista nije skroz upotrebljivo.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Takođe volim AOSP romove, iako priznajem da mi je MIUI skroz legao. Razlog zašto se ne igram sada sa istima je upravo to što si naveo. Svakome nešto nedostaje. Ne radi BT(recimo konekcija sa BT u kolima) kako treba, ne radi NFC kako treba, ne radi "Ok Google" itd itd. A sve koristim, prva dva pogotovo. Slabo ima pravih developera, ostalo je copy/paste jer gomila romova ima identične bugove.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Takođe volim AOSP romove, iako priznajem da mi je MIUI skroz legao. Razlog zašto se ne igram sada sa istima je upravo to što si naveo. Svakome nešto nedostaje. Ne radi BT(recimo konekcija sa BT u kolima) kako treba, ne radi NFC kako treba, ne radi "Ok Google" itd itd. A sve koristim, prva dva pogotovo. Slabo ima pravih developera, ostalo je copy/paste jer gomila romova ima identične bugove.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Darko, NFC na RR romu provereno radi, koristio ga ja pre par dana.
 
To onda jedino da se nateram da probam. Jer bilo je situacija da NFC reader radi, odem u prodavnicu, pokušam da platim telefonom - neće :D

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mozda nece na svakom aospu, meni na kasi prosla uplata preko nfc, rr rom. Do duse nisam isprobavao na Lineage i PE.
 
To je koristan info. Hvala. Možda se i nateram za vikend da probam, dok ne dođe 11.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno