Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Od pre par dana i izgleda apdejta nekih aplikacija ili možda google servisa, baterija mi je katastrofa. Napunio sam je danas do 75% evo sad je 15% i imam oko 2 sata i 15 minuta SOT. MIUI 12. Katastrofa.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Koji rom? Global ili kuvani?

Meni na XEU 20.7.2 baterija drzi 2 dana i 15 sati, SoT bude tu u proseku oko 7 i nesto sati.

Ali sto sam vise puta reko, telefon debelo deblotovan i izbaceno sve sto nije imalo funkciju u telefonu a trosilo je resusrse. Isto tako sve aplikacije koje nisu trebale da se pale u autostart su pogasene.
 
hajde ako te ne mrzi,daj spisak bloat-a

from komsa's Mi 9T
 
Koje su zadnje info za MIUI 12 OTA?



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Od pre par dana i izgleda apdejta nekih aplikacija ili možda google servisa, baterija mi je katastrofa. Napunio sam je danas do 75% evo sad je 15% i imam oko 2 sata i 15 minuta SOT. MIUI 12. Katastrofa.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Isti slučaj Global EUXM MIUI 12

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Od pre par dana i izgleda apdejta nekih aplikacija ili možda google servisa, baterija mi je katastrofa. Napunio sam je danas do 75% evo sad je 15% i imam oko 2 sata i 15 minuta SOT. MIUI 12. Katastrofa.


Isti slučaj Global EUXM MIUI 12

Muku sam mučio sa tim problemom nedelju dana. Baterija je curila i autonomija je bila više nego duplo kraća. Google servisi su podivljali i držali su procesor na maksimumu. Da ne pišem šta sam sve probao, ali nije upalilo.

Na kraju, uspeo sam da rešim problem tako što sam uradio reinstalaciju ROM-a "na prljavo". Problem rešen momentalno, a podatke nisam izgubio.

Za one koji su na zvaničnom ROM-u, otvorite settings-> About phone-> System update-> tri tačke-> Download latest package

Skinuće poslednju verziju sistema za vaš telefon, isflešovaće ga i svi podaci će biti tu.
 
XEU 20.7.9 moze da se skine. Upravo ga instaliram pa cu vidim kakav je. Dosadasnje verzije su bile ok.
 
staviše, prethodna je izvrsna.... čekam tvoje utiske pa ću kasnije i ja da je flešnem

from komsa's Mi 9T
 
Izgleda na XEU romu nemaju nameru da srede theme aplikaciju.Sve na kineskom i na ovom 20.7.9 romu.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
staviše, prethodna je izvrsna.... čekam tvoje utiske pa ću kasnije i ja da je flešnem

from komsa's Mi 9T

Pazi nisam ti je neki tester, ja ga kroz par dana u normalnom radu vidim jel rom ok ili nije. Iskreno svaki rom koji je XEU izbacio je bio manje vise ok. Ako se i podkrade neki propust pa i oni su samo ljudi.

Izgleda na XEU romu nemaju nameru da srede theme aplikaciju.Sve na kineskom i na ovom 20.7.9 romu.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Pravo da ti kazem mene to toliko ne pogadja. Mada iskreno vise mislim da je to zbog roma odakle preuzimaju i da nece se mozda time previse bakcati.
 
Šta se od ovih custom miui 12 romova pokazalo kao najbolje ako gledamo bateriju? Jel neko ubacio neki custom kernel? Može li to da poboljša bateriju?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Šta se od ovih custom miui 12 romova pokazalo kao najbolje ako gledamo bateriju? Jel neko ubacio neki custom kernel? Može li to da poboljša bateriju?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

Ja sam licno na XEU romu i meni je odlican, dvoumio sam se u pocetku da se vratim na MIroom ali ovaj XEU mi je nekako bolji. Kernel nisam ubacivao jer se ne razumem a iskreno i ne znam to da radim pa nisam ni pokusavao a ne znam ni koji su benefiti toga? Pa ako ti nije problem ovde ili na PM da mi objasnis.

Mislim da bi i druge to zanimalo.
 
ja sam na miroom, ali na miui 12 baterija nije baš kao što je bila na starijim verzijama....to sa custom kernelom mi je u glavi još od galaxy SII i HTC hd2[emoji1]koliko znam sa custom kernelima su se dobijali benefiti sa baterijom, ali sam davno ispao iz tog filma....cenim da ima upućenih pa će se neko valjda javiti.....

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pa ja na xeu rom izvlacim 2 dana i 15 sati a sot bude tu oko 7 sati mozda malo vise. Ali vise puta napomenuh da sam telefon debelo ocistio od app koje ne koristim i nemaju potrebu da budu tu.

Idalje ne mogu da se priviknem na trajanje baterije posle Redmi 7 na kojem sam izvlacio 4 dana i oko 8 sati sot. Ali opet jednostavo ova dva telefona nisu ista klasa i ne mogu se ni u jednoj stvari porediti.

Koliko ti izvlacis iz svog telefona?
 
Poslednja izmena:
Ma nema šanse toliko....kako koji dan, ali otprilike oko dva, dva ipo sata sot na oko desetak sati rada telefona i baterija na oko 50%....i to sve pola na wifi i pola na 4g.....daleko je ova baterija od loše, ali znam da može bolje, tj bila je bolja......

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Kazu da je najbolji sto se tice baterije mortal os miui 12.
Ja sam ga probao i dobar je rom nisam se dugo zadrzao na njemu jer je tekefon prepoznat kao redmi k20pro a ne mi 9t pro.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uradio sam jutros apdejt na XEU 20.7.9. Za sada mi deluje odlično, ali sam primetio da više ne lockscreen ne mogu da postavim live wallpaper (Amoled 1.11 paid).

Neki bag, ili nešto ne radim kako treba?
 
Ja na XEU romu kad udjem u galeriju,nemogu da podelim/posaljem sliku.Ni na fb,ni na instagram,ni blututom.Da li se jos nekom to desava?Miui 12 je u pitanju,XEU 20.7.9.Cini mi se da ni na prethodnim verzijama nije htelo.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ja na XEU romu kad udjem u galeriju,nemogu da podelim/posaljem sliku.Ni na fb,ni na instagram,ni blututom.Da li se jos nekom to desava?Miui 12 je u pitanju,XEU 20.7.9.Cini mi se da ni na prethodnim verzijama nije htelo.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Nece ni kod mene mada ja galeriju vise ni ne koristim, instalirao sam file manager + 2.4.7 verziju i sa njome bukvalno mogu sve. I da otvaram slike, otvaram video fajlove da premotavam levo desno, da pustam muziku i da pratim stanje po folderima, pa cak sam sada i probao da podelim sliku na fejs i moze bez problema.

Taj file manager sam slucajno skinuo i reko ajde da ga probam i svideo mi se sta sve moze sa njime da se radi. Probaj nije lose.
 
Da li je neko na Mi 9T obicnom (6/64) imao iskustva sa ovim update-om 11.0.6?

Naime imam mogucnost kupovine telefona koji ima ovu verziju softvera i navodno ima problema sa baterijom jer Android System izvuce najveci deo pa se SoT svede na 4-5 sati.

Da napomenem da brat koji takodje ima identican Mi 9T je na verziji 11.0.5 i nema nikakav problem sa baterijom, ali mu taj update nije stigao. Nije ni u kakvom beta programu niti je sta dirao od kupovine.

Hvala.
b48c55c966a27b541af3f142f4f0e2e4.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja imam tu verziju, obicni 9T.

Sad sam na 60%. 14,5h od punjenja, SOT 2h, Android System prvi na listi sa 23%, display drugi sa 19%, Edge treci sa 7%.
Meni je to ok.
 
Ni ja nisam video neke razlike izmedju 11.0.5 i 11.0.6 sto se tice baterije...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jedno pitanje. Čini mi se na Pixel Experience ili nekom tako romu imala je opcija da kada mi stižu npr poruke na viber ili bilo šta a neću da me smaraju npr dok gledam neki video ili tako nešto, samo gurnem tu poruku na gore kada je vidim da se pojavi na ekranu i ono snuzuje tu aplikaciju na dva minuta. Jel moguće to izvesti nekako na MIUI - u?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja imam 11.0.6 i sot je preko 8h u skoro 2 dana, android system 16%, ali deinstaliran miui bloat, glavna google app, facebook, chrome...
 
momentalno sam na ovom..... za sada utisci su dobri. U odnosu na EU na čijoj je osnovi napravljen, ima drugi kernel i još nekoliko tvikova....
46ed57a4fe03eed0411385173a0a9a1e.jpg


from komsa's Mi 9T
 
Zar on nije na stock jernelu? Tako piše bar. Kakva je baterija? Ima li lagova?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Dobio sam i ja 11.0.6 i ne vidim nikakvu razliku u odnosu na 11.0.5. Obicno punim na svaka 2 dana sa 4-5h SOT. Na punjac stavim sa 30-tak % da ne rizikujem treci dan da ostanem bez baterije. Doduse ja i malo koristim telefon.
 
Nazad
Vrh Dno