Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ja sam imao situacije da zabode tako da samo reset na power pomaže. Tri puta u dva dana. Svaki put nakon pokušaja otključavanja putem finger printa.

Na kraju vratio onu default temu za AOD i ikonicu koja se pojavljuje prilikom pomeranja telefona a koja pokazuje gde se nalazi fp i evo već dve nedelje bez problema. Sve ok.

Kontam da ga je zezalo što nisam pogađao uvek poziciju fp jer sam gasio onaj prikaz zbog eventualnog burn in-a. Često sam u autu a telefon u holder-u i usled vibracija stalno je uključen prikaz fp ikonice.

Kažem sad je sve ok već dve nedelje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moguce da je do neke gluposti rec,nisi valjda maler..Kontaktiraj doktora za Xiaomi (MIUI)-Kida...
 
Da li je imao neko problem kao npr da se telefon zagreje i krene baterija da se ljusti na oci?! Meni se to desilo prvi put pre 7,8 dana, i opet juce. I oba puta sam ugasio i upalio telefon sve je posle bilo ok.
A drug je imao problem da mu se telefon zagrejao do vreline bukvalno i svukao kaze 30, 40% za par minuta. U oba slucaja naravno mi 9t.
Jel imao iko slicno iskustvo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je imao neko problem kao npr da se telefon zagreje i krene baterija da se ljusti na oci?! Meni se to desilo prvi put pre 7,8 dana, i opet juce. I oba puta sam ugasio i upalio telefon sve je posle bilo ok.
A drug je imao problem da mu se telefon zagrejao do vreline bukvalno i svukao kaze 30, 40% za par minuta. U oba slucaja naravno mi 9t.
Jel imao iko slicno iskustvo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Jednom na početku

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Reklame bez roota blokiras preko privatnog DNS-a.

Skini ovo:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ceyhan.sets

U listi odaberes Private DNS, odvede te na ekran gde kao privatni DNS uneses dns.adguard.com i nema vise reklama, nigde.
Neće da ode na Vip sajt kada koristi data (preko Wi fi radi), kada obrišem privatni DNS - hoće. Ima li načina da bude aktivan adguard i da radi Vip sajt (logično, u Vip mreži sam)?



Da li je imao neko problem kao npr da se telefon zagreje i krene baterija da se ljusti na oci?! Meni se to desilo prvi put pre 7,8 dana, i opet juce. I oba puta sam ugasio i upalio telefon sve je posle bilo ok.
A drug je imao problem da mu se telefon zagrejao do vreline bukvalno i svukao kaze 30, 40% za par minuta. U oba slucaja naravno mi 9t.
Jel imao iko slicno iskustvo?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Na Pro nisam imao takvih problema do sada.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na temi :wave:

Zanima me da cujem od ljudi koji su imali Mi 9 i 9T, da li ima razlike u jasnoci i glasnoci zvucnika za slusanje sagovornika? Pratim temu od pocetka, a cini mi se da je par ljudi spomenulo da je 9T glasniji..
 
Ja prvi put cujem da telefon sam odradi factory reset. Ne verujem, al' ajde...
 
^ skoro se dogodilo prijateljici na Galaxy J5 2016. Nisam verovao, mislio sam da je ona nešto zeznula. Međutim, posle 3 dana riknula je matična. Prvi put sam tako nešto video.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Glasniji je zvučnik na 9T

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Posto se niko ne javlja, evo ja sam presao sa V20, koji je cini mi se serija pre G7 ako se dobro secam.
Isto sam u obzir uzimao G7, ali je velicina ekrana, izgled i brzina presudila u korist 9T Pro, i nisam se pokajao, zapravo sada posle par dana koriscenja 9T sam siguran da vise nikada necu nazad na LG.
Sad, ja sam lik koji skipuje testove kamera kod rivjuova telefona, to mi je poslednja stvar koja mi je bitna kod telefona. Ali ako je tebi bitna, zaobodji 9T pro. Kamera je jedva prosek. Na mom V20 je kamera za dve klase iznad. Zvuk takodje u korist LG. To ce mi jedino nedostajati, ni kod 9t nije los, ali DAC je DAC.
Sve ostalo, izrada, brzina , sistem, ekran...miljama iznad mog V20.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Hvala na savetu. Bas cudno da je kamera nekome odlicna a nekome ispod proseka. Cenim da to zavisi od toga ko je sta koristio pre...
Ja samo trazim fon koji za pare nudi najvise, a LG G7 i 9T PRO su mi najuzi izbor. I verovatno cu pazariti Xiaomi.

Pozdrav
 
Kamera moze biti losa onome ko je presao sa telefona koji ima ozbiljnu kameru (Pixel, Samsung S/Note, Iphone, Huawei Mate/P30 Pro), ili onome ko ne ume da koristi GCam.

Pricam o slikama, sa prednje i zadnje, video nisam ni probao.
 
Znam da su na MIUI opcije malo razbacane pa da pitam, da li postoji negde opcija da omogućim slider za zvuk u notifikacijonom panelu? Ako nema, moze preporuka za aplikaciju da obavim to?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
^ skoro se dogodilo prijateljici na Galaxy J5 2016. Nisam verovao, mislio sam da je ona nešto zeznula. Međutim, posle 3 dana riknula je matična. Prvi put sam tako nešto video.
Zato sam čoveku napisao ako se zaista tako desilo tad postoji realna mogućnost da nije softverski problem telefona. Neka uradi reset ponovo i koristi "prazan" telefon par dana pa ako i tada ima probleme ima potvrdu. Nije zgodno, ali makar će nesumnjivo znati na čemu je.
 
Ja opet tvrdim da kamera nije ispod prosjeka. Dolazim sa Samsunga Galaxy S9+ i za neku malu nijansu je kamera bolja na njemu u auto modu. Sve ostalo, ll, portret mod je bolji na mi 9t pro a da ne pricamo o pro modu, koji je top. Evo slika jedna u pro modu, vrijeme piše. Iako ce je vjr tp skrsiti. Zvijezde na nebu.
a6a719bab62da1aba5a7f64244400fa2.jpg


Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
 
Za pitanja "Gde da kupim" postoji poseban podforum.
 
Neće da ode na Vip sajt kada koristi data (preko Wi fi radi), kada obrišem privatni DNS - hoće. Ima li načina da bude aktivan adguard i da radi Vip sajt (logično, u Vip mreži sam)?





Na Pro nisam imao takvih problema do sada.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Zna li neko ima li rešenja?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nema rešenja. I meni je tako od kad koristim DNS. Jednostavno vipov server to blokira i sumnjam da se išta može menjati.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nikad nisam koristio dns za blokiranje reklama. Ne kazem da ih nema, ali nisu one iskakajuce, tako da meni ne smeta, nema ih mnogo.
 
Mnogi serveri blokiraju. Isto je i kod mene, nije baš upotrebljivo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja opet tvrdim da kamera nije ispod prosjeka. Dolazim sa Samsunga Galaxy S9+ i za neku malu nijansu je kamera bolja na njemu u auto modu. Sve ostalo, ll, portret mod je bolji na mi 9t pro a da ne pricamo o pro modu, koji je top. Evo slika jedna u pro modu, vrijeme piše. Iako ce je vjr tp skrsiti. Zvijezde na nebu.
a6a719bab62da1aba5a7f64244400fa2.jpg


Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
I to je pitanje da li je uopste bolja na Samsungu,to bi se najbolje videlo kada bi sa oba fona uslikao istu scenu pa prebacio na komp...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
na 9t pro stigao update danas 403mb security i perfomance samo
 
Meni juče, EEA 10.3.4.0

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Da, to je taj. Ima li neke razlike?
 
Nisam primetio, sem Septembarskog SP.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Nije to merodavno, neki ljudi odavde nisu bas zadovoljni
 
Nazad
Vrh Dno