Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@mikica023 pa 99% ja mislim da je to prvo staklo koje sam imao samo sam ja kupio na KP, isto je imalo crni okvir, tu narandzastu sliku i kao 6D.
@slavisaj to teracell staklo su mi sada zadnje u radnji zalepili pre 7-8 dana i odlepi se posle 2 dana a evo u atacmentu kako izgleda, odlepilo se dobro sa jedne strane i po malooo sa vrha i dna.

Ovo mi je drugo staklo Nilkinovo H Plus Pro 2.5D, ono je najduze trajalo : https://www.aliexpress.com/item/33032462531.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4daZZojT
Znaci sticem utisak da ovi ne znaju staklo da zalepe.

@Boj@n prvi put cujem za to. Nasao sam na KP jedno jedino 650 din, ako ga imas, reci mi jel prekriva ceo ekran i znas li sta se desava ako je to nalepljeno a telefon ispadne na zemlju na ekran naravno, nemam pojma sta je ovo i prvi put vidim, staklo znam da moze da pukne da se desi da sacuva ekran ali za ovo nemam predstavu ?
 

Prilozi

  • DSCF8004.jpg
    DSCF8004.jpg
    938.1 KB · Pregleda: 214
Po ovoj slici, moje staklo pokriva skoro sve. Jedino ne onaj zakrivljeni deo do okvira. Kutija tj pakovanje je bilo belo .

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
^Malko losiji.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene Nillkin CP+. Odlično staklo, nigdje mjehurića. Zaljepljeno je 1mm ukrivo pa sa lijeve strane tačno toliko sakriva ekran.
 
Мени стоји пар месеци већ, залепљено у радњи кад је телефон купљен, никаквих мехура или слично нема. Стакло је са црним ивицама, не знам које је марке, нисам ни питао, само сам им рекао да ми залепе стакло.

Mi 9T Tapatalk
 
^ Isto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Xiaomi.eu ili MiRoom? Neke bitnije razlike izmedju njih?
Isao bih na stable varijantu.
 
Ima li neko ideju šta i zašto mi periodično čisti Recents?
Pogasio sam sve živo po onom gl*pom Security app, nekih 12 app su "zaključane" i opet svakih nekoliko smanji se broj aplikacija koje prikazuju u Recents sa 8+ na npr 3-4. Od kojih je većina bila šatro zaključana i sa isključenom MIUI background service optimizacijom...
 
Kod mene se na ovom Mi9T manifestuje nekoliko bagova prilikom upotrebe:

1. Ovo je specifičan bag, događa se prilikom upotrebe programa koji imaju softverske volume i brightness kontrole ugrađene u aplikaciju.

Gledao sam epizodu serije i kroz App sam smanjio brightness i ton, da bi telefon nakon što sam izašao iz aplikacije zapamtio te vrednosti kao maksimalne, tako da ni ton ni osvetljenost nisam mogao da povećam preko tih nekih 30-40 posto. Restart telefona ni ništa drugo nije pomoglo, već samo fabrički reset.

2. Ponekad, retko doduše, se desi da kada slušam muziku na standardnim 3,5 mm konektor slusalicama, sa Deezer-a na primer, a telefon je u džepu, telefon odradi mute. Onda pojačam zvuk i sve je OK do narednog random mute-a. Ovo se ne dešava kada telefon nije u džepu i kada strimujem muziku na BT zvučnik.

3. Ponekad primetim da sam u toku razgovora uvetom i licem aktivirao displej i ušao u random menije, pretpostavljam da ovo zaštitno staklo malo smeta proximity senzoru.

Ništa od ovoga se nije dešavalo na starom Redmi 5+ koji je bio na Android 8/MIUI 11 postavci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel menjao možda neko ekran, ćerka polomila na mi 9t pa da vidim da li se isplati uopšte menjati?

Sent from my Mi MIX 3
 
Znam da sam rekao da necu vise probati MiRum ali nije mi dao vrag mira i instalirao, sve mi je ok, na njemu mi radi Viber i whatsapp koji je povezan sa Srpskim brojem a mobilni internet koristim na Francuskoj kartici. Na XEU nisam mogao slati i primati poruke ni na viber ni na whatsapp. Dok mi na MiRum ne radi HiFi tj ne moze da se aktivira opcija u audio podesavanjima kad koristim xiaomi usb-c slusalice. Na XEU moze da se aktivira HiFi i kad koristim usb-c slusalice.
 
Drustvo kako ste zadovoljni sa Mi9T?
-Resio sam da ga uzmem na rate, verziju 6/64 samo se plasim da mi ne bude malo memorije za naredne 3 godine.
-Vidim da neki imaju pojedinih problema sa restartom i slicno. Jel to random ili definitivno ima neki problem?
-Kakva je kamera sa gCam?
Citao sam temu, ali uglavnom diskutujete o rom-ovima i slicno.
 
O cemu drugome da diskutujemo kad nema nikakvih preteranih problema , kako se kome sta zadesi, oko tih updejta i restarta i baterije, to sve zavisi ko je sta sve imao na telefonu, prilikom updejta na noviju verziju, i tako, uglavnom nije nikakav problem. GCam radi odlicno. Memorija treba da bude dovoljno, uvek imas Photos backup, zasto ne uzmes 128GB verziju ako kupujes na rate
 
Drustvo kako ste zadovoljni sa Mi9T?
-Resio sam da ga uzmem na rate, verziju 6/64 samo se plasim da mi ne bude malo memorije za naredne 3 godine.
-Vidim da neki imaju pojedinih problema sa restartom i slicno. Jel to random ili definitivno ima neki problem?
-Kakva je kamera sa gCam?
Citao sam temu, ali uglavnom diskutujete o rom-ovima i slicno.
Sve je ok, kamera super sa Gcam (i prednja i zadnja) , ekran odličan, SD730 me prijatno iznenadio, baterija ekstra. Meni je jedina zamerka bila zvuk al *mjau**mjau**mjau*, ne moze bolje mono. Preporuka u svakom slučaju, odličan telefon.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Gde ga uzimas na rate?

Nem pojma. Jos nisam odlucio. Pisao sam Gigatronu da mi malo spuste cenu, ali nista od toga.

O cemu drugome da diskutujemo kad nema nikakvih preteranih problema , kako se kome sta zadesi, oko tih updejta i restarta i baterije, to sve zavisi ko je sta sve imao na telefonu, prilikom updejta na noviju verziju, i tako, uglavnom nije nikakav problem. GCam radi odlicno. Memorija treba da bude dovoljno, uvek imas Photos backup, zasto ne uzmes 128GB verziju ako kupujes na rate

Nemam nista protiv toga sto se pise o flesovanju, samo sam onako spomenuo. I ovo mi je da kazem mnogo al.ajde kad vec necu dugo menjati onda rekoh ok. RN4 imam malo vise od 3god tako da ostajem veran ovom brendu. :) Razmisljao sam o A3 ili N8 u verzijama od 128GB samo mi imaju po neke sitnice koje mi se ne dopadaju.

Sve je ok, kamera super sa Gcam (i prednja i zadnja) , ekran odličan, SD730 me prijatno iznenadio, baterija ekstra. Meni je jedina zamerka bila zvuk al *mjau**mjau**mjau*, ne moze bolje mono. Preporuka u svakom slučaju, odličan telefon.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Odlicno, zahvaljujem. :)
 
Mojoj drugarici pre 2 meseca su ukrali Mi 9T Pro. Potom je kupila Galaxy s10+. Danas je pitam,kakvi su joj utisci,da li primecuje razlike u radu telefona.Ne moze da prezali Xiaomi,ovaj nista narocito,baterija ne moze dan da izdrzi,zakrivljen ekran joj pravi probleme,nije zadovoljna telefonom ,bio joj je bolji Mi 9t pro. A S10+ minimum 60 % skuplji.
 
Ovaj telefon da je bolji ne bi valjalo [emoji3]
 
^Hahahaha, lepo rečeno.

Telefon je sasvim OK, ja da kupujem za sebe birao bih 99% njega jer ne podnosim "rupe" i "obrve".

S10+ ima žena, takođe ga ne koristim pa ne mogu da kažem da li je Mi9T bolji ili ne od S10+. :)

Inače, problem sa onim spam/phishing porukama je rešen isključivanjem obaveštenja kako sam prikazao na slikama.
 
Ima li neko ideju šta i zašto mi periodično čisti Recents?
Pogasio sam sve živo po onom gl*pom Security app, nekih 12 app su "zaključane" i opet svakih nekoliko smanji se broj aplikacija koje prikazuju u Recents sa 8+ na npr 3-4. Od kojih je većina bila šatro zaključana i sa isključenom MIUI background service optimizacijom...
I mene ovo zanima, zna li neko zašto se ovo dešava?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kod mene se na ovom Mi9T manifestuje nekoliko bagova prilikom upotrebe:

1. Ovo je specifičan bag, događa se prilikom upotrebe programa koji imaju softverske volume i brightness kontrole ugrađene u aplikaciju.

Gledao sam epizodu serije i kroz App sam smanjio brightness i ton, da bi telefon nakon što sam izašao iz aplikacije zapamtio te vrednosti kao maksimalne, tako da ni ton ni osvetljenost nisam mogao da povećam preko tih nekih 30-40 posto. Restart telefona ni ništa drugo nije pomoglo, već samo fabrički reset.

2. Ponekad, retko doduše, se desi da kada slušam muziku na standardnim 3,5 mm konektor slusalicama, sa Deezer-a na primer, a telefon je u džepu, telefon odradi mute. Onda pojačam zvuk i sve je OK do narednog random mute-a. Ovo se ne dešava kada telefon nije u džepu i kada strimujem muziku na BT zvučnik.

3. Ponekad primetim da sam u toku razgovora uvetom i licem aktivirao displej i ušao u random menije, pretpostavljam da ovo zaštitno staklo malo smeta proximity senzoru.

Ništa od ovoga se nije dešavalo na starom Redmi 5+ koji je bio na Android 8/MIUI 11 postavci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ovaj treci ''bag'', se i meni desava po nekad, i provalio sam kako je u mom slucaju, to je kad bas bas brzo prinesem telefon uvetu pa proximity senzor ne stigne ni da registruje sta se desava a ja sam vec munjevito dodirnuo ekran uvetom i onda sam naravno nesto pritisnuo ili usao negde.. Kada sporije to jest normalnijom brzinom se javljam na telefon ovo mi se nije desavalo.

A inace meni se desava od skora to jest od skora sam poceo to i da radim tako da je sigurno bilo i pre, kada pustim neki video zapis preko telefona na onim sajtovima za gledanje filmova, recimo popcorn i slicno telefon se bas bas bas ugreje tu negde oko kamera znaci bas bude vruc nikada mi se ni sa cim to ni priblizno nije desilo uvek je hladan kao led cak i kada se gleda YT na 1080p eto jedino ovde se greje nenormalno.
 
Verovatno zato što cepa "rudar" u pozadini i siluje CPU dok ti gledaš filmić :p
 
Vidis to mi nije palo na pamet.. Znaci vise tih sajtova ih imaju, zanimljivo.
 
Nazad
Vrh Dno