Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Da nisi na suncu ili tako nesto? Pojačava osvetljenje sam (vise neki kontrast) da lakse vidis kad jako svetlo ide na ekran..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nisam... Prosto je na maksimumu sta god uradio, dal pojacao ili smanjio brightness do kraja. Kada restartujem fon, vrati se u normalu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koristi li neko neki AOSP rom sa XDA?
Kakvi su utisci?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koristim Evolution X poslednje tri nedelje , radi lepo , baterija bolja nego na miui. Fp nije na nivou miui. Nemam bug-ova , Battery drain itd .

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Koristim Evolution X poslednje tri nedelje , radi lepo , baterija bolja nego na miui. Fp nije na nivou miui. Nemam bug-ova , Battery drain itd .

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
Koristiš li možda Netflix? Imaš li L1 sertifikaciju ako da?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koristiš li možda Netflix? Imaš li L1 sertifikaciju ako da?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ne koristim Netflix ali imam imam L1. Koristim era 11.0.3 fw-vendor .
3bd1e257f9cd38c2e201506c3c19fe29.jpg


Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Posle sam izguglao i sam (trebalo je pre nego što sam pitao :wall:)
uglavnom skontao sam da tu stavlja thumbnailove za brže pregledanja ali imam osećaj kao da ih napravi, ja obrišem sliku a thumbnail i dalje ostane snimljen i veličina fajla samo raste!
Obrisaću pa nek ih napravi ponovo.

Ne znam ali mislim da on te obrisane slike cuva u memoriji 30 dana i posle 30 dana ih brise. Mislim da se ne vidi na mobilnom telefonu, ali na mi nalogu ili mi cloud mislim da ima.
 
Ne znam koji su to veliki zahtevi od aplikacije za biranje brojeva?
Meni je značajan samo favorites dio da to bude što preglednije i u tome mi Google Phone ima prednost u odnosu na MIUI dialer.
Snimanje razgovora ne koristim, a sve ostalo je identično kod svih aplikacija koje sam koristio.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Svi smo mi različiti, imam brdo kupljenih aplikacija i dialer mi je jedna od najbitnijih. Gore pomenuti True Phone sam platio neki 4-5€ i prezadovoljan sam sa njime. Vizeulno odlično izgleda, postoji velika mogućnost promene izgleda, napravljene grupe i favorites su odvojeni od kontakta a opet jako lako pristupačni, za dual sim ima opcija dva dugmeta za pozive (što meni ne odgovara i ne koristim) ali isto tako ima i opciju da dužim klikom na izabrani broj izabereš sa koje kartice ćeš ga pozvati (što recimo meni odgovara). Čak mi True phone toliko odgovara da ga koristim iako na MIUI nema mogućnost da se vidi notifikacija u AOD-u za propušten poziv (koristim XEU rom). Iskreno nije mi jasno da na jednom IT forumu, odnosno na ovoj temi, velika većina koristi stock aplikaciju jer niko nije ni komentarisao da na toliko hvaljenom XEU romu notifikacija na AOD-u za propuštene pozive može biti samo sa stock aplikacijom. Ne mislim ništa loše i hvala svima na pomoći ovde ali mi je čudno da skoro svi koriste stock aplikaciju za pozive.
 
Ja koristim Google Phone. Većina koristi stock dialer verovatno zbog mogućnosti snimanja razgovora koja je u toj aplikaciji inplementirana. Naravno postoji gomila aplikacija za snimanje razgovora ali one ne rade dobro posao bez roota.

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Sta znam, meni je Miui aplikacija bila pregledna, imala je dosta opcija...dok mi je ova Google-ova skroz nepregledna i nema nista od opcija.
Isto vazi i za poruke, zato sam instalirao Pulse, mada mi je i dalje Miui messages najbolja... :)
 
Utisci posle par dana korišćenja, prešao sa P30 Pro:

1. Softver neuporediv, zato sam se i vratio

2. Dizajn mi je ekstra ovde, nema notch + ravan ekran

3. Baterija je mnogo bolja nego što sam očekivao. 7h sot prvi dan sa 10% ostalo, danas 6h sa 30% preostalih. Bukvalno u nivou P30 Pro koji je ubijao, očekivao sam da je ovde lošije

4. Igrice rade lošije, konkretno CoD koji igram, ali očekivano naravno. Smanjio detalje i radi perfektno.

5. Prednja kamera mnogo bolja, zadnja ukupno gledano lošija naravno, pogotovo u LL, mada je konstatnija sa Gcamom nego tamo, gde je ponekad trebalo par pokušaja da se ubode dobra slika

6. Zvučnik isto s*anje, mono je mono.
7. Always on je ovde užasan, bukvalno sam ga ugasio koliko me nervira. Nadam se da je na a10 bolje.

Za 260e neverovatan telefon. Hteo sam na Huaweiju da sačekam Mi10 ali me je EMUI ubio u pojam. Hteo sam Mi9T Pro, ali ih ima samo u 128gb varijanti, što mi je nepotrebno i ne znači mi ništa, pa mi nije vredeo 90-100e doplate. Ovaj će da bude odličan za prelazni period, pa možda i duže.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam 50% baterije i 4h i 20m SOT-a, od 7h na 4G. Signal dobar,brzina nets oko 100 mbps, vise je na 3G trosilo. ACini mi se da i treba vise da trosi 3G, isto sve, lokacijs, koristenje.

Gesendet von meinem Mi 9T Pro mit Tapatalk
 
Imam problem na 9T 128GB da mi se zvuk smanjio sam od sebe danas. Jedino sto sam probao je da restartujem telefon, ali naravno nije pomoglo.
Stvarno ne bih da radim reset fona, pa je li neko ima neku ideju. Nije root-van, verzija je global 11.0.1
Ovo mi se isto desilo pre na mi 5s, pa pretpostavljam da je neki karakteristican Xiaomi bug.
 
Meni se isto ton zvona smanji svako jutro kada uzmem tel u ruke vec par dana za redom

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ako je na slusalicamasmanjen zvuk, promeni region, ali i ako nije, probaj region da promenis, mozda proradi lepo. :)
 
Nije ovo da se smanjio pa ja treba da pojacam, nego mi je zvuk kada slusam preko slusalica sada sa oko 60% jacine nego sto je bilo juce na maximumu. Jednostavno je slabiji.
 
Samo da izjavim za dnevik kako sam super zadovoljan sa kamerom na Mi 9T.

Zaista sjajan telefon.

Hoce li mu pasti cena malko jos, da uzmem za kuma jos jedan? Slabo nesto pada ja sam krajem avgusta ga platio 315e (128GB model, plavi).
 
Pa koliko vise da pada :) ja sam 64gb verziju platio 360..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Trenutno najniza cena na KP za model 6/64=257e..Ici ce to do nekih 250e za nekih mesec-mesec ipo kad izadju novi modeli iz Somija..
 
Android system drain je bag, tako je kod mene i drugih sa A10. Po analizi data potrošnje to su procesi google framework i analytics i još neki. Nadam se da će ih srediti sledećim updejtom. Šaljite feedback na xiaomi.
 
A Cell standby (battery used by radio)? Meni je to najveća stavka već dugo.
 
To je bilo kod androida 9, a to je i ogično jer se najviše koristi za mrežu, kada je telefon u mirovanju.
 
Već 20 dana sam na XEU Stable. Sve preporuke. Radi bez greške, a baterija bolja nego ranije.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
To je ovaj EUXM? 11.0.4?
Apsolutno sve pohvale za sistem. Ni jedan od ovih problema nisam imao ni sa A9 ni sad sa A10. Samo zvanicni update bez ikakvog modovanja. Cak nisam ni radio fabricki restart posle prelaska sa A9 na A10.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-01-28-12-01-54-435_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-28-12-01-54-435_com.miui.securitycenter.jpg
    262.5 KB · Pregleda: 217
  • Screenshot_2020-01-28-12-02-41-274_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-01-28-12-02-41-274_com.miui.securitycenter.jpg
    110.7 KB · Pregleda: 217
Nazad
Vrh Dno