Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Stigla mi ponuda da update-ujem na 11.04 a po ovome što se ovde piše nije baš preporučljivo. Android 9 mi radi perfektno i ne bih da update-ujem samo zbog gestures i ostalih stvari koji mi realno nisu neka prednost. Kakva su vam iskustva sada posle dužeg vremena korišćenja, mislim na one koji su medju prvima uradili upgrade, trajanje baterije... Vredi li preći ili ne?

Mi 9T Tapatalk
 
Ja sam dva puta radio factory reset, jer mi je prvi apdejt skratio trajanje baterije, ali sada je ok, opet sam na 9+ sati SOT-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigla mi ponuda da update-ujem na 11.04 a po ovome što se ovde piše nije baš preporučljivo. Android 9 mi radi perfektno i ne bih da update-ujem samo zbog gestures i ostalih stvari koji mi realno nisu neka prednost. Kakva su vam iskustva sada posle dužeg vremena korišćenja, mislim na one koji su medju prvima uradili upgrade, trajanje baterije... Vredi li preći ili ne?

Mi 9T Tapatalk
Ja već mesec i kusur koristim 10, sve stock i radi perfektno. Ne razumem, kako zbog gestures? Ja sam to imao na mix 2 pre godinu i po na starom androidu i starom miui.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja već mesec i kusur koristim 10, sve stock i radi perfektno. Ne razumem, kako zbog gestures? Ja sam to imao na mix 2 pre godinu i po na starom androidu i starom miui.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja koristim vec 7 dana i znatno losije mi radi u odnosu na 9. Bukvalno mi nekad animacije kad srkolujem izmedju stranica seckaju i ona animacija otkljucavanja cesto ume da zakoci, cekam unlock time i prelazim na xeu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja koristim vec 7 dana i znatno losije mi radi u odnosu na 9. Bukvalno mi nekad animacije kad srkolujem izmedju stranica seckaju i ona animacija otkljucavanja cesto ume da zakoci, cekam unlock time i prelazim na xeu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
I ja sam to primetio, odradio fabricki reset u nadi da ce se popraviti stanje, u suprotnom ne ostaje nista drugo nego xeu (kupio telefon da teram stock rom koliko mogu) [emoji23]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam dva puta odradio reset. Nakon toga opet sve radi kao pre.

Pre prelaska na drugi rom probajte da ponovo svučete ovaj zvanični poslednji kroz OTA što smo dobili, i da njega ponovo instalirate. Možda pomogne.
3f27302ab91f75c4e54a9248d4aace91.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Meni nakon update radi besprekorno, čak mi je poboljšao autonomiju baterije, izvlačim bez problema preko 8 sati SOT-a, a dosta raznovrsno koristim telefon.
 
Hvala svima, mrzi me factory reset da radim sada pa sve ponovo, idem na neki put pa radim update kad se vratim natenane. :)

Mi 9T Tapatalk
 
Ima li neko rešenje za onemogućavanje reklama od poslednjeg update-a na A10?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Zar više ne radi private DNS: dns.adguard.com
 
Kod mene radi, uredno dns adguard.

Android 10, zadnji update.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima li neko rešenje za onemogućavanje reklama od poslednjeg update-a na A10?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Može li neko da mi objasni na kojim rom-ovima su prisutne ove reklame, i gde su prisutne na os-u ( na kojim app.) ?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa ima ih svuda, mislim i u aplikacijama i u browser-u. Napominjem da sam nakon prelaska na A10 radio hard reset i potom podesio private DNS, ali kao da ga sistem ne registruje. Evo primer u B92 aplikaciji. Ovakve reklame pre update-a nisam imao.

2f2f5451c1ef1cb5fb39811b88c7152b.jpg
9e128d8442ba22e2c6819f6971883c91.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
"Ubijaju" me ovi moji Android korisnici. :D

Sin je "navukao" nekakav malwer ili šta već. Moli me da mu ne resetujem telefon zbog igrica, a stalno mu iskače ovo:

viber_image_2020-02-19_18-35-19.jpg

ili ovako:

viber_image_2020-02-19_18-44-46.jpg

Probao sam sa Malwarebytes app za android da ga uklonim ali nije ništa sumnjivo prijavio.

Sistem je MIUI Global 11.0.4 verzija. Android je 10 QKQ1, bezbedonosna zakrpa 01.01.2020.

Svaka pomoć je više nego dobrodošla, inače mu ne gine resetovanje na fabrička podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Swype sa desna na levo po toj notifikaciju pa klik na "zupčanik" ikonicu i vidi koji app je odgovoran za istu? Pošto ovako na osnovu screenshot-a ne deluje kao da je u pitanju notifikacija nekog sajta kojem je sin dozvolio da mu šalje iste (što je inače problem koji ja mojoj rodbini rešavam bar 5 puta mesečno).
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel moze nekako da se ukloni ogrebotina ili sta vec? Da se ispolira ekran ili slicno?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Swype sa desna na levo po toj notifikaciju pa klik na "zupčanik" ikonicu i vidi koji app je odgovoran za istu? Pošto ovako na osnovu screenshot-a ne deluje kao da je u pitanju notifikacija nekog sajta kojem je sin dozvolio da mu šalje iste (što je inače problem koji ja mojoj rodbini rešavam bar 5 puta mesečno).

Pogledaću, do sada što sam video radilo se o dve različite app. Jednom je bio Viber, drugi put sam Malwarebytes.

Kada se klikne na to upravo se dešava to što si napisao, vodi ga na neku internet adresu gde odbrojava tajmer sa velikim dugmetom "Klikni ovde". Srećom, zapamtio je da ne treba da klikće na takve poruke, sajtove, ... Jedino što nervira jer se stalno pojavljuje.

Mene baš mnogo ne tangira njegov "progres" u igricama, mada ga razumem i želim ad mu pomognem da mu to ne propadne. Ono što mene zapravo brine je to što će on to ponovo da "navuče" instalirajući nekakve glupe igrice.

Ne koristi FB, Inst, i tome sl. pa znam da nije došlo odatle. Ono na Viberu, onu spam igru, sam mu uspešno blokirao tako da nije ni do toga.
 
@old_bookmaker: Nisam ti rekao da klikneš na notifikaciju već da uradiš "swype"/ da prevučeš prstom sa desna na levo da bi ti prikazao Settings ikonicu da bi video koja aplikacija je kreirala tu notifikaciju... jer inače ništa ne sprečava drugu aplikaciju ili web sajt da stavi Viber ikonicu i glumi da je notifikacija od Viber-a.


Verovatno je sa Play Store instalirao neki "booster" / "cache cleaner" / "battery saver" ... app koji mu sad servira te lažne notifikacije.

Tako da preleti listu instaliranih aplikacija i traži šta izgleda sumnjivo i šta nije esencijalna aplikacija od svega toga što klinci koriste...
A proveri i u podešavanjima browser-a koji koristi za surf (Chrome?) šta od sajtova ima odobrenu dozvolu da šalje notifikacije...
 
i pobriši data i keš od hroma,povućiće istoriju sam,tako resetuješ hrom.
 
Sutra javljam šta sam uočio. Pošto je produžen školski raspust otišao je kod mojih (nije kući), pa ću sutra pogledati i napisati ako uspem to da utvrdim.

Što se tiče app, nema ništa sem Vibera i igrica. Ima doduše i MTS app koju sam mu ja instalirao, kao i Google "Пронађи мој уређај" (to sam mu takođe ja instalirao pošto je išao na Zlatibor sa školom, na Kopaoniku je razbio telefon i gotov je da ga "pridavim" malo, onako očinski :D).

Nešto je za tih 6 dana na Zlatiboru instalirao, ne vidim u pregledu app da ima bilo šta novo, ili kliknuo na neki oglas iz igrice, pa se ovo "uvuklo", jer do povratka kući to mu se nije pojavljivalo.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&hl=sr

Koristi MIUI Browser i Chrome ali vrlo retko jer ga to ne zanima. Uglavnom sluša muziku (gleda, kako god :p) na YT i igra igrice. Viber koristi takođe aktivno.

Inače, ne vezano za ovaj slučaj, ovo je najbolja app za "praćenje" koju sam do sada isprovao. Locira ga veoma precizno i zadovoljan sam kako radi. Možda nekome od roditelja zatreba. :)

HVALA SVIMA NA SAVETIMA !!!
 
Poslednja izmena:
notifikacija je sa chrome-a,nešto mu je iskočilo da skine ali mu tražilo permisiju za notifikaciju i eto otkud.
 
Nisam stigao ništa drugo da uradim sem da pogledam ono što mi je @shamanNS rekao.

Dakle, spam poruka, "svajp" na levo, dolazi se do ovoga (nemam pojma šta je):

01-Mi9T.jpg

02-Mi9T.jpg

Klikom na "podešavanj" dobija se ovo, ISKLJUČIO SAM, pa ćemo da vidimo šta će biti. Nešto oko Google-a je, verovatno YT, na to me asocira.

03-Mi9T.jpg

Rekao sam sinu da me obavesti (neće do kraja raspusta da dođe kući :D) ako se opet pojavi.
 
Poslednja izmena:
Kako vam se ponasaju zastitna stakla na mi 9t ? Meni je ovo trece koje lepim a samo se odlepljuje.. Prvo sam narucio sa KP nalepili mi u radnji gde inace prodaju i lepe stakla odlepilo se, inace bilo je preko celog ekrana, drugo sam narucio Nilkinovo isto mi nalepili u radnji odlepilo se posle par meseci, trece sam kupio kod njih u radnji, najmanje je od svih koje sam imao i odlepilo se posle 2 dana.. Znaci ne odlepi se skroz nego sa strana se odlepljuje, sta se desava koliko ja vidim ovaj model nema toliko zakrivljene ivice a i da ima, staklo je 3, 3.5mm od ivica, nista mi nije jasno..
 
Ja evo imam ovo vec 5 meseci. Ne odlepljivase.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Supruga i ja koristimo ovo već 4+ meseci , nigde se nije odlepilo. Do duše skraćuje ekran zbog crnih ivica.
#Aliexpress RSD 204.61 21%OFF | 6D Full Glue Tempered Glass for Xiaomi Mi A3 9T Pro Screen Protector 9H on Phone Protective Glass for Redmi Note 8 Pro 7 K20 Pro
https://a.aliexpress.com/_d6HTYpD

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno