Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Moj je QFKMIXM. Jel treba da se otkljuca butloader za ovo?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo sad sam proveravao, izgleda da treba unlock bootloader i za originalni fastboot rom. bas bedak.:smash:
 
Uhh, ako vec mora onda bolje da se ide na xiaomi.eu ili miroom. Ovi iz Xiaomija dok se sete da srede pored novih modela procice vecnost.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zip moze da se ucita ali isto je. Zeznuli nesto za aod.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A lepo sam ti pre par dana napisao da mora tako. Proveri još jednom možda su promenili samo zbog tebe.

Ne moraju menjati nista zbog mene, ja ionako odmah otkljucam bootloader pa ni ne obracam paznju na to. Logicno mi je da vec ako imas jedan firmware da isti takav ili noviji mozes fleshovat uz mi flash, znaci isi mixm ili eea (zavisi koji je tvoj) ne logicno mi je da moze flesovat mix na eaa ili eaa na mix ili kineski na bilo koja ova dva ili indijski, i za to treba da ide otkljucavanje bootloadera. ali dobro, u xiaomiju imaju drugu logiku.
 
Sad je jasno.
Otkljucan je meni bootloader, i sve mi je slobodno. Pokusavam pomoci ovima koji imaju problem.
Mislim da sve vise postajem umoran .
 
Sad je jasno.
Otkljucan je meni bootloader, i sve mi je slobodno. Pokusavam pomoci ovima koji imaju problem.
Mislim da sve vise postajem umoran .

Ajd meni pomozi koji imam problem. Predomislio sam se hoću da menjam rom. Čitam da mi sa verzijom 11.0.1.0 MIXM imamo odliv enerjije u mobu. I meni se dešava da mi nekad baterija izgura skoro 48 sati a nekad jedva 24h, koristim mob u oba slučaja jednako. Imaš neku sugestiju gde da nosim mob ili jel ima neko uptstvo na Srpskom da ja sam zamenim rom?
 
Video sam ali to je za mene previše komplikovano jer ima previše izraza za koje nikad nisam čuo a postupk je dugačak, dobiću infarkt od neizvesnosti

Svakako moras prvo pokrenuti proces za otkljucavanje bootloadera. https://en.miui.com/unlock/download_en.html Sto znaci da moras imati MI Account, tj mi nalog. Ako ga nemas onda ti je moj savet da ga ne pravis sa telefonskim brojem, vec da ga kreiras sa email nalogom, onim koji uvek i najvise koristis. Evo ti prevod sa ove stranice : "Molim vas pratite korake ispod: step1:Skinite Mi Unlock app na PC, i logujte se na app sa svojim Mi nalogom.
step2: Ugasite vas telefon rucno. Zatim drzite Vol - dugme i dugme za palenje telefona ( zajedno) da bi ste usli u Fastboot mod na telefonu.
step3: zatim spojite telefon preko usb kabla na PC i pritisnute na Unlock"

Kad pokrenes zahtev za otkljucavanje, nemoj instalirati nista drugi rom ili neki updejt, cekanje je 7 dana ( barem je toliko meni bilo).
Znaci posle 7 dana uradis isto kao ovo gore i treba da otkljucas bootloader.



edit: zamoli nekoga ko je iz BGD od clanova da ti pomogne, da otkljucate bootloader, i dalje instalira novi fastboot rom, ili twrp i xeu rom.

uradio bi ti to ja ali ja sam iz subotice, tj okoline.
 
Poslednja izmena:
Sve ti piše u uputstvu na prvoj strani.Samo guraj po njemu i nema greške.

Prekomplikovan i predug postupak za mene koji tako nešto nikada nisam radio, i kada bi provalio kako sve ide za sve to bi mi trebalo nedelju dana da uradim. Neizvesnost bi me iscedila i riknula bi mi čuka
 
Svakako moras prvo pokrenuti proces za otkljucavanje bootloadera. https://en.miui.com/unlock/download_en.html Sto znaci da moras imati MI Account, tj mi nalog. Ako ga nemas onda ti je moj savet da ga ne pravis sa telefonskim brojem, vec da ga kreiras sa email nalogom, onim koji uvek i najvise koristis. Evo ti prevod sa ove stranice : "Molim vas pratite korake ispod: step1:Skinite Mi Unlock app na PC, i logujte se na app sa svojim Mi nalogom.
step2: Ugasite vas telefon rucno. Zatim drzite Vol - dugme i dugme za palenje telefona ( zajedno) da bi ste usli u Fastboot mod na telefonu.
step3: zatim spojite telefon preko usb kabla na PC i pritisnute na Unlock"

Kad pokrenes zahtev za otkljucavanje, nemoj instalirati nista drugi rom ili neki updejt, cekanje je 7 dana ( barem je toliko meni bilo).
Znaci posle 7 dana uradis isto kao ovo gore i treba da otkljucas bootloader.



edit: zamoli nekoga ko je iz BGD od clanova da ti pomogne, da otkljucate bootloader, i dalje instalira novi fastboot rom, ili twrp i xeu rom.

uradio bi ti to ja ali ja sam iz subotice, tj okoline.

Hvala ti, možda nešto i ukapiram.
 
Moras dodati i telefon (broj telefona) u Mi Account da bi mogao da uradis unlock.
 
Moras dodati i telefon (broj telefona) u Mi Account da bi mogao da uradis unlock.

ne mora, mislim ne mora biti nalog kreiran sa brojem telefona, ( ja nisam tako kreirao )to moze kroz developer opcije, da se uradi. ima na prvoj strani u uputstvu kako.
Ovako ako napravis mi nalog sa br mob tel, postoji mogucnost da ako nekad preneses br u neku drugu mobilnu mrezu mozda ne bi mogao koristiti mi nalog vise. Bilo je slucajeva i ovde na temi.
 
Poslednja izmena:
ne mora, mislim ne mora biti nalog kreiran sa brojem telefona, ( ja nisam tako kreirao )to moze kroz developer opcije, da se uradi. ima na prvoj strani u uputstvu kako.
Ovako ako napravis mi nalog sa br mob tel, postoji mogucnost da ako nekad preneses br u neku drugu mobilnu mrezu mozda ne bi mogao koristiti mi nalog vise. Bilo je slucajeva i ovde na temi.

Bacate me u totalnu zbrku a totalni sam duduk, videću nekom da odnesem mob da mi ovo odradi. Hvala svima na pomoći.
 
Zadnji XEU update,dodate ikonice u boji na AOD....sve vise i vise volim ovaj fon :)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
@sinda, jel imas neke probleme sa permisijama? Za svaku aplikaciju traži nešto da prihvatim. Ne mogu više iz whatsappa da otvaram linkove i tako nešto sam slično nalazio. Kako rešiti to?

I kako menjaš te boje ikonica na aodu? :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@sinda, jel imas neke probleme sa permisijama? Za svaku aplikaciju traži nešto da prihvatim. Ne mogu više iz whatsappa da otvaram linkove i tako nešto sam slično nalazio. Kako rešiti to?

I kako menjaš te boje ikonica na aodu? :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Da,i meni iskoci po koja premisija,ali samo jedom. Za ikonice u boji imas opciju u AOD podesavanjima:
IMG_20191213_173959.jpeg

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
E hvala, skontao sam da nisam skinuo poslednju verziju. :D Sada sam namestio.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Tata i ja bi ono radio, i tata bi sine...sve to što vi radite sa svojim mobovima
 
Poslednji MirRoom, baterija ubija :)

Screenshot_2019-12-14-00-32-43-211_com.miui.securitycenter.jpg

Android System koji je znao da napravi drain i na global romu i na MiRoom-u se ne moze videti medju potrosacima, to je poenta. Sad SD 730, 4000mAh baterija i MiUI mogu doci do izrazaja :)
 
Poslednja izmena:
Radices i ti sine...samo sutra [emoji23]

Sent from my Mi9T using Tapatalk

Malo sutra :) . Pre par godina sam prvi put u zivotu rootovao S7, fleshovao i preko odina izmenjao neke roomove. Neku glupost napravim tada sa mobom i morao sam. Najlakse je skinuti postupak sa YT i pratiti korak po korak vizuelno. Kada sam video sta sam tada uradio pao sam u nesvest i rekao, ja ovo uradio?! Ono cega se prvo secam pre nego sam se bacio na ovaj posao bio je tekst koji je pocinjao ovako: Treba da razumete sta je to sto radite i sa razumevanjem pratite i odradjujete korak po korak u celom postupku. Postupak sam pomalo zaboravio ali priseticu se, imam dosta video materijala od pre, slabo se snalazim u stranim izrazima koje koristite. Vama su strani izrazi rutina jer meni je 20god sve u podesavanjima bilo kog uredjaja na srpskom a vi ste ostali pametni pa ste ostali na engleskom. Znaci izrazi u postupku su problem. Resio sam danas opet cu da se igram sa svojim mobom kao pre par godina pa se unapred zahvaljujem onom ko bi mi malo pomogao ali sa strane, da ne ulazim ovde i davim vas kao penzos svako tolko sa nekim pitanjem. Ima li dobrovoljaca :) ?
 
Mogu ja pomoci ovako sa strane, koliko mogu. Nije problem.
Samo nemoj da pratis uputstva sa tih starih videa koje imas :) Nije isto odin i ovo .
 
Sa zadnjim update XEU tj sa dodatkom ikonica u boji za AOD,sada se prikazuju sve zive i mrtve notifikacije na AOD :) sreca sreca radost!

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno