Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

@ tassoti
Vidim da koristiš uporedo i galaxy note 8 i mi 9t. Možeš li ,molim te, da napraviš neko poređenje ova dva modela, onako, iz prve ruke. Isto koristim Note8 ali pratim ovu temu od početka jer mi je fon jako interesantan.
 
heh, nisam ti ja neki stručnjak, ali ajde da pokušam.....note 8 je odličan telefon, ali ono što meni najviše smeta kod njega je baterija na 4g.....verovatno je to kod mene više izraženo, jer na par mesta gde provodim najviše vremena, mts ima loš signal i onda se baterija i dodatno brže troši......verujem da je na note sa snpadragonom baterija na 4g dosta bolja.....tu je mi9t pro odličan, snap 855 leti, baterija odlična, na mi9t verovatno i bolja.....čini mi se da je na android 9 i bila bolja nego na sad 10, sad mi ponekad play store luduje pa ima veću potrošnju baterije, ali svejedno, i pored tih pojedinačnih iskakanja, baterija je odlična, čak i na 4g....verujem da će i to vremenom popeglati, mada su na ovim custom romovima verovatno i sad popeglali....na wifi je i note 8 prihvatljiv.....što se tiče one ui i miui, ne znam, ja na svakom telefonu odmah stavim novu, to mi je navika[emoji23] i onda meni sve to bude isto[emoji3]....na Note mi mnogo znači olovka, jer je baš koristim, i tu mi je note 8 nezamenljiv, zato ga i držim kod sebe.....ekrani su mi odlični na oba telefona, po meni je amoled ipak najbolji.....velika prednost mi9t pro je ravan ekran, jer idu normalna stakla, koja se lagano postave....po mom iskustvu, na note 8 rade posao samo stakla sa lepkom, par komada sam do sada zalepio, i svaki put nešto za*mjau**mjau**mjau**mjau*m, iznerviram se, i ulepim ruke[emoji23] po meni, vredi preći ako ti olovka nije neophodna, baterija je veliki plus.....po meni je mi9t pro generalno odličan, ne vidim ja tu nekih mana....što se tiče kamere, nisam kompetentan da to procenim, koliko znam gcam ima za oba telefona.....raspisah se, valjda sam ti barem malo pomogao, pozdrav

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Hvala ti na tome. I ja mučim muku sa baterijom na 4g. Još od pojave Mi 9t vagam pa sam u fazonu ,ni tamo ni ovamo.
 
Mogu da potvrdim da je na mi rum-u baterija bolja nego na XEU ROM-u Fluidnost mi je dobra i na jednom i na drugom. Na Mi rum-u je dobar deo reklama blokiran. Kako - nisam istraživao.

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Instalirao miroom i nesto najgore sto jos uvek ima kineske karaktere iako mi je default jezik us english. Npr kad installira neku apk skinutu sa neta, iskoci popup za dozvolu koji je na kineskom. To mi se ne svidja.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
To sam i ja primetio naravno. Al ajde, videćemo. To mu je jedini oroblem za sada

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Nista taman da se vratim na xeu, jednom sam probao nije bilo kako treba, i evo sad drugi put. Mogu imati SOT 20h, AOD ne znam ni ja kakav vasionski, nikad vise miroom sto se mene tice
 
Tačno je za kineska slova. Primetio sam ih prilikom instalacije aplikacija. Ja ću ipak ostati još neko vreme na ovom RIM-u. Mislim da mu vredi pružiti šansu

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Ostat cu i ja do sutra jer ne mogu ponovo aktivirat WhatsApp ako odmah predjem nazan na xeu. Svakako mu necu dati sansu.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
To je od poslednjeg weekly-ja feature, taj novi installer koji ima dark mode i lepsi je od prethodnog, prevideli kineska slova.

Ako je to razlog da se menja rom, a za 3 dana (obicno ponedeljkom izlazi weekly) ce verovatno biti popravljeno, svaka cast :)
 
Poslednja izmena:
Koja je bitna razlika izmedju stabilne i sedmicne verzije roma? Sta se toliko menja svake nedelje u odnosu na stabilnu verziju?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Weekly je zakon, svaki feature i bugfix stize mnogo brze, ali naravno desavaju se stvari kao ovo sa kineskim slovima.

Doduse to je jedini bug na MiRoom weekly koji sam primetio, a koristim ga duze vreme, peglaju Rusi dobro :)
 
Kako radis update? Skines sa sajta i flesnes? Ne moze kroz ota?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nisam ni probao OTA, skinem sa sajta, bootujem u twrp, flesnem, clear cache & dalvik/art cache i vozim :)

Pricao sam o weekly-ju za MiRoom.
 
Ko koristi Magisk dupli posao svake nedelje..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je od poslednjeg weekly-ja feature, taj novi installer koji ima dark mode i lepsi je od prethodnog, prevideli kineska slova.

Ako je to razlog da se menja rom, a za 3 dana (obicno ponedeljkom izlazi weekly) ce verovatno biti popravljeno, svaka cast :)
Razlog više da ostanem na njemu. Meni je baterija bolja bar zav30% nego na XEU i na MIUI 11. Ima li neki trik da se dobije srpski meni? Sa Language enabler-om sam dobio neke sistemske aplikacije na srpskom a neke na engkeskom. Settings mi je istao na engleskom takođe.

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Ko koristi Magisk dupli posao svake nedelje..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
MiRoom weekly dolazi rootovan sa najnovijim Magiskom u svakom release-u.
 
E onda super. Možda flešujem i MiRum da probam.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To je malo bas veliki previd ako su zaboravili na taj instaler i ostavili kineska slova.
Magisk je ubacen u rom, i instalira se posle instalacije roma ( ako pratis u twrp vidis kad prodje install rom success krene instalacija magisk) sve isto kao i kad bi u internu memoriju ubacio rom i magisk pa prilikom install kliknes na rom i add more zip pa na magisk i onda swipe pa install. Tako da ja licno ne vidim neku prednost, jedino sto je ovde auto. Pored toga ne koristi svi magisk tj ne treba im rutovan telefon.
Razumem imati bug-ove sve je to normalno, ali ovakav propust sa ovim kineskim karakterima je bas veliki propust i ja to ne bih nazvao bug vec nemarnost.
 
Pa bgm to je sitnica, mozda kontali da dark verzija ce povuci vec prevod i sl. Nista sad ozbiljno nego bas zanemariva stvar
 
Meni je ozbiljna stvar jer takve "bug-ove" imaju kineski romovi, skines kineski miui fleshujes i prilikom setup-a odaberes engleski kao jezik, i onda sve na engleskom, a takvi neki popupi ostaju sa kineskim karakterima. Sto samo znaci da se ovi iz mirooma nisu ni udostojili da izvrse pravi prevod vec su ostavili isto onako kako je i na originalnom kineskom romu. Bas me zanima da li i ruski jezik ima taj bug.

Edit: prebacio jezik na ruski, i skinuo neku app, pa install naravno Ruski jezik nema taj bug sa Kineskim karakterima. Znaci da sam upravu, nemarnost
 
Poslednja izmena:
Na MIroom-u za F1 nemamo tih problema, očigledno nemarnost :D
 
To tvoje je port, znaci budzenje da bi radilo na F1 :D i to je jos i verzija na kojem nema taj features oko iskakanja tog popup prozorcica.
 
Kakve veze ima sto je port?

Portuje se sa telefona koji ima isti chipset, istu kolicinu ram-a, isti senzor kamere.
 
Zato sto je port port a ne originalni rom.
Svakako sam presao na xeu, miroom treba jos da radi da im rom bude na nivou.
 
Poslednja izmena:
Da li postoji neko ko je presao sa Poco F1 i ako jeste da li je upgrade vredan doplate od nekih 150€?
 
@slavisaj

Pricas napamet, ne razumes neke stvari, nebitno, bitno da si ti zadovoljan onim sto koristis.

@djordjemalisic

Mnogo je to doplate, 9T je nov 270-280e, Poco polovan ide za 170-180.

Dva druga imaju Poco, ja 9T, ekran, zvuk i dizajn su mnogo bolji na 9T. Autonomija bolja takodje, kao i postojanje wide/tele kamere.

Poco ima bolji chipset, ima "stereo" zvuk i to je to, generalno 9T je bolji fon, ali da li je vredno doplate, zavisi sta je tebi bitno.
 
Postoji li neki magisk modul koji omogućava stereo zvuk na Mi 9t?

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
@slavisaj

Pricas napamet, ne razumes neke stvari, nebitno, bitno da si ti zadovoljan onim sto koristis.

@djordjemalisic

Mnogo je to doplate, 9T je nov 270-280e, Poco polovan ide za 170-180.

Dva druga imaju Poco, ja 9T, ekran, zvuk i dizajn su mnogo bolji na 9T. Autonomija bolja takodje, kao i postojanje wide/tele kamere.

Poco ima bolji chipset, ima "stereo" zvuk i to je to, generalno 9T je bolji fon, ali da li je vredno doplate, zavisi sta je tebi bitno.

A sa F1 na 9T PRO? Razmisšljam za par mjeseci da to uradim...
 
Nazad
Vrh Dno