Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Onaj ko hoce da mu telefon radi kao "Doxa" i "Out of the box" neka kupi Iphone i miran je..[emoji16]
 
I onda da ne mogu slike i klipove da prebacim kako treba, nego nalazim neke 3rd party programe. Neka hvala...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Hah, kaze ne koristis ti to dobro :D Ko da ih Xiaomi placa pa odmah skacu da ih brane cim neko kaze nesto lose za njihove telefone. 3 skena sam napravio iz kojekakvih uglova i opet ne radi kako treba, senzor za otiske im je TESKO *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*!
Nemam apsolutno ništa od toga da branim Xiaomi, ali svakodnevno žaljenje na sve i svašta već počinje da me nervira.

Evo primer rada fingerprinta kod mene, sve stock sve fabrički, ništa budženo.

https://youtu.be/3dFbKGdYUd8

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ma radi i kod mene bez greske. Duplo vise korisnika kojim rade nego onih kojim ne.
Ja uopste nemam ove notifikacije za fejsbuk, kao kod tebe na videu.

Gesendet von meinem Mi 9T Pro mit Tapatalk
 
Da li si uključio da ti prikazuje ikonice aplikacija u dijelu za obavještenja?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Jesam, sve drugo radi sem fejsbuka. WA, viber, tp, kad ima obavestenje stoji na ikonici ali fejsbuk ne.

Edit: sad sam instalirao ovu zadnju urnixovu verziju gcama i ubacio i podesavanja koja su konfigurisana. Ali kao da moze se to jos bolje namjestiti. Korosti neko?

Gesendet von meinem Mi 9T Pro mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
slazem se za gcam urnix, nesto mi nije to to. a i ne rade sve opcije.
za fingerprint I meni nije hteo da otkljuca iz prve. ali kad sam napravio 3 komada za tri prsta iz nekog razloga otkljucava odmah. kad izbrisem dva opet zeza.
jedino mi sa poca nedostaje face unlock ovaj nije bas praktican i brz
 
Supruga kaze da na njenom m9t otisak radi odlicno , nema zastitno staklo ni foliju preko ekrana. Mozda je u pitanju kontrola kvaliteta pa se provucu falicni primerci.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Otisak radi odlično (preko stakla) kod mene na 9T. Otisci su namešteni pri prvom ukl. telefona (4 prsta, kžp i palčevi) i iznenađujuće radi dobro, i to preko stakla od početka.
 
Poslednja izmena:
Normalno je da XEU Mi9T pretvori u K20?
Znam da je to isti telefon, ali...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Da.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Da li je neko koristio lepak za zastitno staklo da bi se resio vazduha na ivicama telefona kod edge to edge stakala za ovaj telefon?
Kupio sam od lika na kp edge2edge staklo i desilo mi se ovo sa ivicama, on mi je
poslao novo staklo i neki lepak sa malom četkicom koji će navodno rešiti ovaj problem sa ivicama.
Ima li neko iskustvo sa ovim lepkovima?
84462f6c0b16a917193d24e352742c81.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je neko koristio lepak za zastitno staklo da bi se resio vazduha na ivicama telefona kod edge to edge stakala za ovaj telefon?
Kupio sam od lika na kp edge2edge staklo i desilo mi se ovo sa ivicama, on mi je
poslao novo staklo i neki lepak sa malom četkicom koji će navodno rešiti ovaj problem sa ivicama.
Ima li neko iskustvo sa ovim lepkovima?
84462f6c0b16a917193d24e352742c81.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Nije to lepak, to je ulje.

Drzi nekoliko dana i opet krece da se odlepljuje.
Trenutno najbolja opcija za Mi 9T/pro je hydrogel folija. Na AE ima za displej i ledja, mislim da kosta 1.5-2€.

Послато са Redmi 8 уз помоћ Тапатока
 
Od mene preporuka za Nillkin CP+

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
U pravu je Milos, drzi par dana i isto bude kao pre, ali meni je mozda 2,3% u mehuru, maltene neprimetno. Tebi je to neko lose zalepio staklo ja bih rekao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
h+ pro takođe nije imalo toliko strašne ivice po stavljanju,bilo je skoro perfektno.ja bih rekao da je to staklo baš težak krš.
 
Ja sam pre par meseci stavio hydrogel, za sada je ok, savršeno leži i ne primećuje se. Upitno je koliko je delotvoran prilikom padova, mada par puta mi je do sada ispadao telefon i sve je ok.

Jedina mana je kada nemam masku da se oseća prelaz prilikom svajpovanja (nema zaobljenih ivica), mada navikao sam se već.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pre jedno 15 dana uradio sam fabricki reset. Posle tog reseta u mobu je ostalo oko 45% baterije. Dok sam vrsio podesavanja u narednih 1h na mobu baterija nije pala ni 2%. Video sam vec tada da nesto sa ocitavanjem stanja baterije nije ok. Posle podesavanja na 30% sam uradio restart i kada se mob podigao pisalo je baterija 11%. Ok, stavio sam mob na punjac i usledilo je veliko zaprepscenje, mob umesto da se puni 1h i 25 min punio se 1h i 50 min. Nakon punjenja iskljucio sam ga i ukljucio a na ekranu je pisalo 97%, ok dopunio sam do 100% ali je sve zajedno punjenje trajalo 2h. Od tog dana do danas mob mi se vise ne puni bateriju od 15 do 100% za 1h i 25 min nego za 55 min. Uradio sam kalibraciju na 2 nacina kako ste mi rekli da uradim, jedan od njih da bateriju praznim dok se mob ne iskljuci i punim ga iskljucenog...itd da ne ponavljam postupak. Mob i dalje puni bateriju 55 min. Baterija se dosta greje dok se puni, ne prazni se brzo, izgura 24h i SOT 9h. Bojim se da ce ovo punjeje 55 min da unisti bateriju. Postojili neki nacin da se restartuje vreme punjenja baterije i da se vrati na 1h i 25 min? Citao sam nesto da moze ali ja to ne znam ili nemam dovoljno strpljenja da izvucem sa neta taj podatak. Hvala unapred svima na odgovorima.
 
Probaj sa drugim punjacem koji nema brzo punjenje. Sporije ce puniti ali nece se pregrejavati valjda.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
do 800ma ne bi zrebalo uopšte da ima efekta,750ma punjači su jako česti.brzo punjenje koristiš kad ti treba i miran si.ja tako koristim svaki qc fon i nikad problema,poslednji fon sa tropa baterijom koji sam imao je bio redmi note 3 pro (od udesa).
 
Nikad ne obracam paznju na to. Punim telefon sa punjacem koji dolazi u kutiji. Da li puni 1h ili 2h ili 30min. Ne interesuje me

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
I ja mislim da je najbolje da punis onim originalnim koji dpbijes. Jedino sto mi se ovde ne svidja, a na samsungu sam imao da mozes biras brzo ili standardno punjenje istim punjacem.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Postao sam i ja vlasnik jednog Mi 9T 128/6.
Telefon je uzet u mts-u i ono što me prvo iznenadilo je da na onoj nalepnici na kutiji koja je ustvari dekleracija, piše da je uvoznik Comtrade Distribution. Ja sam mislio da je jedini i ekskluzivni uvoznik Xiaomija za Srbiju PC Centar.
Telefon je crne boje. Jurio sam plavi, ali i crni sam jedva našao a da ima zvaničnu garanciju.
Ovaj case koji dolazi u pakovanju mi je baš mnogo klizav i moram odmah da naručim Nillkin frosted koji vidim da većina ovde preporučuje. Nadam se da mu je grip dobar.
Telefon sam kupio od čoveka koji ga je uzeo u mts-u uz ugovor i nisu mu dali garantni list, već na ugovoru stoji napisan model i IMEI broj i rekli su mu da je to dovoljno za eventualnu reklamaciju. Gledao sam oglase na KP i vidim da ima dosta takvih slučajeva, tj. nema klasičnog garantnog lista nego ugovor na kome je IMEI broj.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pošto ugovor ne glasi na tebe a nemaš garantni list reklamaciju verovatno može da podnese vlasnik ugovora.Ako je on u Pirotu a ti u Novom Sadu pametnija kupovina je bila na KP sa 12 meseci garancije od proverenog prodavca a džepu ti ostane 100e za ne daj bože popravku u drugih 12 meseci kada nemaš garanciju prodavca...
 
ja koristim ono 6d staklo. full glue(sa zutom ili ljubicastom pozadinom) prekrije ceo ekran, ostane uvek tanka linija ali preko noci nestane i nije se nikad odlepilo ili slicno.koristim ta stakla na zadnja 4 telefona
 
Probaj sa drugim punjacem koji nema brzo punjenje. Sporije ce puniti ali nece se pregrejavati valjda.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Punim mob samo sa fabrickim punjacem iz kutije. Nezna niko kako se briše vreme ciklusa punjenja baterije? To vreme moze da se promeni greskom koji mob napravi. Citao sam nekad ranije da se ide iz recovery-a ali ja pojma nemam kako. Moja greska je sto sam radio fabricki reset sa baterijom ispod 60%.
 
Punim mob samo sa fabrickim punjacem iz kutije. Nezna niko kako se briše vreme ciklusa punjenja baterije? To vreme moze da se promeni greskom koji mob napravi. Citao sam nekad ranije da se ide iz recovery-a ali ja pojma nemam kako. Moja greska je sto sam radio fabricki reset sa baterijom ispod 60%.
Nisi ti nista pogresno uradio , resetovao sam telefone na 40 na 30% ali retko kad je bilo preko 70% i nisam imao problema. Mozda je baterija u pitanju, mozes da probas jos jedan reset.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ja punim Mi 9T sa punjačem od 5V/2A ( ženin od huawei P20 lite) umesto ovog fabričkog uz tel od 5V/3A, i mišljenja sam da je za duži vek baterije svakako bolja manja max vrednost struje punjenja.

Baterija se ne greje pri celom ciklusu punjenja a tel se puni pola sata duže, što meni nije toliki hendikep.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno