Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

da li koristite aod , kakva su vam iskustva da li utice na ekran, koliko vuce bateriju i slicno.recimo da radi od 7 - 22h
 
Moguce da je i radio backup posle cistog instaliranja?

ne verujem da utiče,ako formatira sve i stavi nov rom,nemoguće da bude takvih problema.jedino ako ga ubija neka aplikacija...ja bi čisto upisao global stable sa nule sa miflash/xiaomitoolsv2 i bez povlaćenja bekapa.
 
Bas sam se razočarau u miui, posle ažuriranja na 10 znatno je lošije radio telefon(9t), otkljucam bootloader, ubacim xeu betu, isto, ubacim stable isto, animacije koce, skrolovanje takodje, znatno sporije radi.. Šta preduzeti? Probao sam factory nekoliko puta, isto.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Druze,stavi Miroom,brz je kao munja,a opcija pregrst,meni ama bas nista ne fali na njemu od opcija,a radi kao podmazan,animacije,skrol,multitask,gesture,sve kao munja brzo!!! Ni govora o bilo kakvom kocenju,znas kad nemam zelje nikakve da cackam vise bilo sta kako mi ovo dobro sljaka!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Druze,stavi Miroom,brz je kao munja,a opcija pregrst,meni ama bas nista ne fali na njemu od opcija,a radi kao podmazan,animacije,skrol,multitask,gesture,sve kao munja brzo!!! Ni govora o bilo kakvom kocenju,znas kad nemam zelje nikakve da cackam vise bilo sta kako mi ovo dobro sljaka!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Sad si me zaintrigirao morace da padne neki flash veceras [emoji2]
Stvarno ne znam sto mi Xeu radi lose, cak sam isao i clean flash bez backoupa i dzaba sve

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ako može neko da napiše neku drugu metodu da probam da instaliram Xeu bez bagova, nek izvoli[emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
ja.sam trenutno na derpfest romu. za sada sve uredno, nikakvih problema, redovni updejtovi na tjednoj bazi. cak je i fp dobar. baterija odlicna za sada, sve aplikacije uredno rade (banking, netflix...) + dosta customizacije (osbno volim izgled cistog androida al da mogu mjenjat statusbar , lockscreen itd)

686de0ed730e6c9d27771b13cc246632.jpg
856a505f7ebade59f837093c970f8483.jpg
342440a47132bcd31e74d560726ffd6f.jpg
c79d5b409bea893aefa220e031f7871a.jpg
b58ad005485294edfeba39bdc1e4b370.jpg
a48322396574f16a87d64c04175f8b08.jpg
9500261d02097ae7a52b3d90f17565b6.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Može li link do ovog ROM-a? Čisto da malo eksperimentišem

Послато са MI 9T помоћу Тапатока
 
Sad si me zaintrigirao morace da padne neki flash veceras [emoji2]
Stvarno ne znam sto mi Xeu radi lose, cak sam isao i clean flash bez backoupa i dzaba sve

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Pazi ja sam pre MiRoom-a koristio XEU,i isto je odlicno radio (primetno fluidnije nego Global Stable pre toga) ali MiRoom przi za sve pare!!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pazi ja sam pre MiRoom-a koristio XEU,i isto je odlicno radio (primetno fluidnije nego Global Stable pre toga) ali MiRoom przi za sve pare!!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Ubacio MiRoom, utisci za sada su predobri, rom bukvalno leti. Necu da ga ureknem, ali cu ostati na njemu sigurno [emoji2][emoji23]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
po meni najbolji Gcam je Parrot 7.2.014_Parrot043-v3 . ova dva posle njega za sada nista specijalno i dalje sam ostao na ovome.Kod urnyxa mi se ne svidja sto recimo kad slikam na zelenoj podlozi za secenje (a cesto slikam) cela slika bude plava nekako.Bez obzira da li se slika na suncevoj svetlosti ili pod led svetlom.Testirao sam i urnyx i parrot i sanity napolju i najbolje slike daje parrot. Night mode na parrot je mnogo bolji po meni nego na ove dve

U ovoj verziji snimanje video zapisa selfi kamerom uopste ne radi. Kada se isto pokusa aplikacija kresuje i kamera ostane zaglavljena nece da se vrati u telefon.. Mora da se otvori kasnije originalna aplijacija za kameru da bi se selfi vratila dole.
Ovih problema nema sa gcam verzijom u prvom postu teme.
 
ne koristim gcam za snimanje i mislim da se ne posvecuju tome koliko slikama. video na fabrickoj mi je sasvim dovoljan
 
Ako može neko da napiše neku drugu metodu da probam da instaliram Xeu bez bagova, nek izvoli[emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Koja ti je bila verzija miui pre nego sto si stavio XEU?
edit: sad vidim da si instalirao miroom i da si zadovoljan. Onda nista ne diraj :)
 
Poslednja izmena:
Ubacio MiRoom, utisci za sada su predobri, rom bukvalno leti. Necu da ga ureknem, ali cu ostati na njemu sigurno [emoji2][emoji23]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Hehehh,rekoh ti ja :) jos ako si raspolozen pa ubacis Nova Launcher,dobices blazing fast telefon :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
MiRoom kida. Ne mrdam odavde dokle god imam ovaj telefon (a po svemu sudeći treba baš nešto meni primamljivo da izađe da bih ga promenio).
 
Sada cete me naterati da sa xeu predjem na miroom :) kakva je baterija? Ja na xeu max 5.5h sot-a.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Ne moras prelaziti sa xeu na miroom, oba su odlicna. pre mirooma sam bio na xeu, ( pre nedelju dana) ista verzija weekly i ne primecujem razliku u brzini, sve radi odlicno i na jednom i na drugom

presao sam sa xeu na mitoom jer sam posle xeu probao ion rom pa ajd rekoh da probam mirum ponovo, mozda se popravio.

Mene jedino na aosp nervira to sto se ne moze deaktivirati jedna sim kartica, na miui to moze
 
Poslednja izmena:
@Animal verovatno ces je dobiti ako instaliras noviju verziju...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
@Animal verovatno ces je dobiti ako instaliras noviju verziju...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Nema novije, ta je zadnja za Mi 9t. Probao sam ima te opcije recimo na Parrot-u ali on na radi kompletno kako treba.. Probacu jos nekih verzija raznih pa cu da vidim mozda negde naletim da bude sve kako treba.
 
Pokušao sam da nađem na xiaomi.eu listu aplikacija koje su podržane za AOD notifikacije ali nisam uspeo. Probao sam neki link koji je ostavljen na njihovom sajtu ali ne radi. Da li postoji uopšte spisak podržanih aplikacija za AOD notifikacije? Ako postoji zamolio bih za link ako je neko u mogućnosti da postavi. Takođe bih zamolio ako postoji takva lista i za hvaljeni Miroom.
Ja sam trenutno na XEU stable, sve pohvale za rom ali ni na njemu AOD notifikacije nisu sjajne, opet svakako bolje od stock rom-a.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pretrazi ovu temu, neko je ranije postavljao link za xeu

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nema novije, ta je zadnja za Mi 9t. Probao sam ima te opcije recimo na Parrot-u ali on na radi kompletno kako treba.. Probacu jos nekih verzija raznih pa cu da vidim mozda negde naletim da bude sve kako treba.
Ima na nekoliko verzija. Ja imam na poslednjoj od Burial-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Čudi me da na youtubu nema ni jedan video kako se instalira hvaljeni miroom na mi 9t, za nas malo neupućenije. Uspio sam otključati telefon, ali nikako da se upustim da ubacim miroom, bez video klipa.
 
Kad ne učiš sa razumevanjem :) Ubacuje se kao i na svaki drugi Android telefon : skineš zip arhivu sa odgovarajućeg mesta za odgovarajući model telefona i koristiš custom recovery (TWRP u većini slučajeva) da flešneš taj zip.

Više truda je zahtevalo spremiti komp za bootloader unlock..
 
Čudi me da na youtubu nema ni jedan video kako se instalira hvaljeni miroom na mi 9t, za nas malo neupućenije. Uspio sam otključati telefon, ali nikako da se upustim da ubacim miroom, bez video klipa.
Kad flashnes twrp idi u wipe pa format data i ukucas yes.. Zatim ides na reboot i reboot to recovery i onda prikljucis telefon sa kompom i sa kompa prebacis ROM na telefon i kad se prebaci vracas se na telefon i ides install i nadjes ROM dje si ga prebacio i samo instaliras.. Kad se zavrsi reboot to sistem i pritisni onu kockicu do not install i to je to.. Kao i svaki drugi miui rom u sustini..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nisam ja rekao da ne razumijem, nego bi mi bilo sigurnije i lakše, kombinacija pismeno uputstvo iz prvog posta i video klip.
 
Sad si me zaintrigirao morace da padne neki flash veceras [emoji2]
Stvarno ne znam sto mi Xeu radi lose, cak sam isao i clean flash bez backoupa i dzaba sve

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Ja sam na XEU i prezadovoljan sam.Mi9t pro je u pitanju.

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Jel zna neko da li postoji mogućnost da se instalira neka tastatura koja nudi mogućnost da se govorom napiše tekst? Kao što recimo samsung nudi tu mogućnost
 
Nazad
Vrh Dno