Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Jel ima gde da se kupi ona originalna maska, što dolazi sa telefonom? Ona mi je odlična, al počela da se ljusti, pa bih novu..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stavi oglas ovde na Benchu, prodaće ti neko svoju, dosta njih je ima u kutiji nekorišćenu.

Svasta sa ljudima kojima ta maska nije default za nosenje telefona. Kolko god da su ledja lepa (kod mene su Glacier blue), ono se u najavi grebe na izvolte, previse je polirano da bi bilo imuno na ogrebotine

To je onda jako loše zaštitno staklo koje koristi nekakvo lepilo koje uopšte nije za tu namenu.


Mislim da gresis. Nije u pitanju staklo i lepak, vec uspregnutost sila. Recimo, imas ravnu pukotinu koja ide od strane telefona pa narednih 3cm. Sada staklo sa leve, i sa desne strane pukotine, ukoliko primi silu, nece je ravnomerno rasporediti, vec ce leva i desna strana pukotine praviti "spic" u obliku slova V koji ce svu silu pritiska na staklo, prebacivati na centar pukotine, odnosno dno slova V i tako moze, bez obzira na kvalitet stakla i lepka, napuklo staklo da osteti skroz ispravan ekran
 
Poslednja izmena:
Svasta sa ljudima kojima ta maska nije default za nosenje telefona. Kolko god da su ledja lepa (kod mene su Glacier blue), ono se u najavi grebe na izvolte, previse je polirano da bi bilo imuno na ogrebotine




Mislim da gresis. Nije u pitanju staklo i lepak, vec uspregnutost sila. Recimo, imas ravnu pukotinu koja ide od strane telefona pa narednih 3cm. Sada staklo sa leve, i sa desne strane pukotine, ukoliko primi silu, nece je ravnomerno rasporediti, vec ce leva i desna strana pukotine praviti "spic" u obliku slova V koji ce svu silu pritiska na staklo, prebacivati na centar pukotine, odnosno dno slova V i tako moze, bez obzira na kvalitet stakla i lepka, napuklo staklo da osteti skroz ispravan ekran
Управо тако и јесте са напуклим стаклима која се наравно што пре требају заменити чим напукну, као што је већ речено пар постова раније.

Што се маске тиче, ова што долази уз телефон је топ, њу и користим, мада сам видео још једну која ми се допада и коју ћу узети чим ово прође чисто мало да променим.

Као што рекох, ко воли нек изволи да користи стакло, фолију, футролу или не, избор је на самим корисницима, ја свакако носим пошто сматрам да је тешко и оптерећујуће пазити нон стоп где ћеш ставити телефон да се не изгребу леђа или екран, а довољна је једна мала непажња да направи проблем.

Mi 9T Tapatalk
 
Ja sam mislio da ne volim zaštitna stakla dok na svoj 9T nisam stavio Nillkin CP+ i Nillkin Frosted masku. Toliki se dobro uklopilo da niko i ne primjeti da imam staklo. Premaz na staklu je prilično dobar.
 
Nilkin jedini vredi.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja bih najvise voleo da ne moram nista, jer voliom naked da nosim, ali to je nazalost postalo nemoguce kad su postali osetljvi i ekran i ledja i coskovi i sve, kod telefona

Postoji i neko full-case koje sam video na nekom forumu (sad ne mogu da nadjem) koje je prakticno kao kutija sa staklom, u koju se stavi telefon komplet, pa je u isto vreme i case, i zastitno staklo za Mi 9Ta videh da to ljudi kupuju/hvale
 
Em je telefon kao klizav bez maske.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Koristim telefon mesec dana i sve mi je ok osim baterije koja je malo slabija sa najnovijim updateom. Da li je baterija bolja na Miroom u odnosu na stable? Telefon radi super, fluidan je bas pa ne bih isao u ubacivanje roma (prvi put) ako baterija nije bolja. Hvala
 
Mozda neko ima neispravan telefon sa polomljenim ekranom npr. koji bi eventualno prodao?
Pitam zbog maticne ploce.
Obican Mi 9T (ne Pro) 6/64GB
 
Jel ima neko problem sa odzivom tastature? A i generalno telefona? Na Miroom poslednjoj verziji sam i to prestane kad se restartuje

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Op op upravo sam dobio Viber poruku i stoji mi na AOD-u! :) U boji jos.. jos neko primetio? Fabricki EU global rom..

EDIT: Pa da sad vidim da je bio automatski update za always on mode.. sad su notifikacije u boji na aodu.
 
Poslednja izmena:
Najzad došao update za AOD global koji rešava ikonice za Viber. Ima i novi mali štedljiv skin.
 
Update za aod stigo, al ja nemam ikonice. Do skora sam imao makar za WhatsApp, sada više ne...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Radi sve sad, obustavite prodaju P40, Mi 10... imamo pobednika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gde moze bit problem sto ne prikazuje? Ranije je prikazivao whatasp, onda sam notifikacije bio promenio iz android u miui, i od tada više ne prikazuje ništa (ni kad vratim na Android). Global rom, sve stock..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jesi probao da restartujes telefon?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da više puta. I izbrisao data iz aod aplikacije..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Štikliraš da se pokazuju obaveštenja u sceni koju želiš u AOD?
 
Naravno, ako na ovo misliš..
aaec59fb945b0e1b225e25bd583274c2.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Deinstaliraj AOD obnovu,pa ako ti sistem ne ponudi obnovu skini sa xiaomi apk miror i instaliraj.
 
Radi sve sad, obustavite prodaju P40, Mi 10... imamo pobednika.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ovo je vrlo blizu istine. Da ima stereo zvučnike bio bi savršen telefon u ovom trenutku. Mada i bez njih je bez premca u kategoriji uloženo/dobijeno.
 
Ovo je vrlo blizu istine. Da ima stereo zvučnike bio bi savršen telefon u ovom trenutku. Mada i bez njih je bez premca u kategoriji uloženo/dobijeno.
Мени више од стерео звучника фали IR порт, навикао био на старом Mi5, а остале варијанте Mi9 које имају IR су испале из комбинације због слабије батерије која је ипак битнија од IR. Све у свему, задовољан сам куповином, телефон има врхунски однос цена квалитет.

Mi 9T Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se tice aod-a i notifikacija, izgleda da će meni pomoći samo reset na fabrička, al neka ga zasad. Sto se tice stereo zvučnika, teško da ikom ko ne koristio nekad neki telefon sa dva zvučnika, to ne nedostaje. Imao sam davno HTC one m9 i Samsung note 9... Yo mi najviše fali :(

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I taman kad sam planirao da ga kupim nema ga apsolutno nigde da se kupi :) Trazim ga vec 3 nedelje, ali izgleda da cu se nacekati :)
 
Nazad
Vrh Dno