Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Zato i kažem, jesu nijanse u pitanju, ali te nijanse ne vrede toliko, pogotovo što krajnji rezultat ne može prići aparatu. Svakako će kamera biti u unapređena ovde (bar se nadam), prevestveno snimak, jer je meni ovo drugi stable ond kada sam uzeo tel, tako da...polako [emoji1]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
@supermarkomare9 jel realno šta ti pišeš? Ajde što stvarno primetne razlike prvo ne vidiš a onda kao "postoje ali ne vrede tu razliku ceni". Druže, razlika između S10 i 9T je daleko veća od same kamere da bi pisao "ne isplati se dati 350e više za ovakve razlike u kvalitetu fotografija". Nisu to P30 i P30 Pro pa da poređenje zasnivaš na kamerama. Katastrofa šta ljudi pišu ne bi li sebe (a i druge) ubedili u svoj izbor. Ne može ni Mi 9 da se poredi sa S10, kamoli ovaj (što bi Đilkoš rekao) prepakovani Redmi. Da Xiaomi modeli nude bolji odnos uloženo/dobijeno - da, da su sveukupno bolji telefoni - apsolutno ne. Budimo realni. Forum je postao gori od onih miui foruma sa Indusima i Kinezima.
 
Katastrofa je koliko su neki ljudi ovde dokoni i koliko ih pogadjaju neke stvari kao da si mu udario na najmilije... I to sto pate od "firmiranih" stvari.
Nista drugo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam da li si to na mene mislio, ali u svakom slučaju da ti kažem da je poslednji Samsung koji sam koristio Note 4, Huawei nisam imao nikad kao ni Apple. Koristim Xiaomi, Oneplus, Meizu godinama unazad i veruj mi pre 95% ljudi s ovog foruma. Jedina razlika je što sam ja realan i ne hvalim svog konja slepo dovodeći druge ljude u zabludu kao neki. Jeste Xiaomi od 300-400€ urniše Samsung, Apple a čovečanstvo je zatucano pa kupuje ove.
 
To je taj sirotinjski stav da se brani drugima da imaju nešto bolje, nasledje komunizma... Budi srećan sto si sebi rešio problem za male pare, pustite nas ostale da patimo za brendovima i da budemo robovi potrošačkog drustva... Ali da ponovim, 9T je super. Sve bez notcha i punch-holea mi sad privlači pažnju, a ima i not LED ako sam shvatio?
 
Presao sam sa samsung s9 na xiaomi 9t. Glupo je porediti ta dva telefona jer je samsung u svemu osim u bateriji i ceni mnogo bolji. Kamera je daleko bolja na s9 sto se video zapisa tice a sto se tice fotkanja, dnevne slike su djene-djene mada i dalje na strani samsunga. Dok pri slabom osvetljenju xiaomi jedva da je upotrebljiv. Nemojte sa se zamarate, jednostavno cena-kvalitet je uvek bilo, niti je xiaomi zeznuo nas, niti smo mi nesto zeznuli nih i kupili nesto sto mnogo vise vredi... Shvatite to. Telfon je bombonica, super ekran... Baterija naprosto neiscrpna i kamera sasvim solidna za dzepni aparat. Ko hoce profi slike uzme aparat i gotova stvar :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima ali sa gornje strane selfi kamerice koja iskace,po meni bzvz mesto,ali daj sta das....

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Svakako kamera ne vredi, na stranu klasu jer sam cenu poredio sa 9t verzijom ne pro koji je budget flag, ipak je 9t mid a može ući u poređenje. Uzevši u obzir telefon koji ima lošu LL cameru u poređenju sa flag-om očekivao sam više. Snimak je druga priča.

Ima led ali na gornjoj strani telefona gde je kamera prednja, bukvalno nema svrhu jer se ne vidi u 95% slučajeva.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
^ Ima s gornje strane, na "poklopcu" pop-up kamere. Svetliji je od ovog na Mi 9, ali loša pozicija.

Prvi ja koristim Xiaomi jer mi je kamera nebitna a nemam novca za nešto bolje. Međutim, činjenica je da Xiaomi nudi više po uloženom $, ali da je ukupno bolji apsolutno nije. To će reći svako iole realan. Sad je samo pitanje kome šta treba, kome je šta bitno pa da donese odluku šta će kupiti. A pričati generalno šta se isplati platiti X a šta Y evra... besmisleno.
 
Da ali lose se i poredjenje radi...treba da se poredi recimo 9t sa svojom cenom,sa nekim recimo Samsungom u istom cenovnom rangu....pa da vidimo kakva je tu situacija ;)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja sam okačio sa s10 jer sam očekivao da će da ga ušije dobro, ali ispade da nije tako. A50 u tom cenovnom rangu u klasi ispod. Malo je falilo da pređem na S10 jer sam imao dobru ponudu i očekivao dosta bolju kameru u odnosu na ovo, defitivno sačekati da pixel izbaci neki lep telefon i preći na njega ako su kamere već tako dobre, šteta što nisam imao priliku da ga čačkam [emoji1]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
@supermarkomare9 jel realno šta ti pišeš? Ajde što stvarno primetne razlike prvo ne vidiš a onda kao "postoje ali ne vrede tu razliku ceni". Druže, razlika između S10 i 9T je daleko veća od same kamere da bi pisao "ne isplati se dati 350e više za ovakve razlike u kvalitetu fotografija". Nisu to P30 i P30 Pro pa da poređenje zasnivaš na kamerama. Katastrofa šta ljudi pišu ne bi li sebe (a i druge) ubedili u svoj izbor. Ne može ni Mi 9 da se poredi sa S10, kamoli ovaj (što bi Đilkoš rekao) prepakovani Redmi. Da Xiaomi modeli nude bolji odnos uloženo/dobijeno - da, da su sveukupno bolji telefoni - apsolutno ne. Budimo realni. Forum je postao gori od onih miui foruma sa Indusima i Kinezima.
Ja sam poredio Mi 8 sa GCam sa S10+ u LL i Mi 8 ga je jeo za doručak. Pogotovo na prednjoj kameri, tu je razlika nebo i zemlja. Drugarica čiji je taj S10+ gleda i ne veruje kakve slike pravi. Samo je ostavila svoj telefon u torbu i uzela moj da se slika.
 
Baš tako Možemo da kažemo, na primer, da je S10+ preskup telefon ali da nudi više od Mi 9t - nudi. Bolji ekran, bolje kamere, bežično punjenje, vodootporan je. Isto tako, Mi 9t nudi više čak i od nekih skupljih telefona...ali ne i od onih najskupljih. Sa Mi 9t Prro je slična situacija

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ja sam vec pisao, poredio sam direktno sa iPXS, portrait mode i slicno, bukvalno nema razlike u kvalitetu osim u white balansu.. Pa jedan Pocophone je pobedio u onom blind testu (ili bese drugo mesto), sto govori o tome koliko je to sad sve slicno.. Nema tu uopste nekih drasticnih razlika i treba da slavimo to, sto je taj nivo dostupan sad u dzepu svima.. Opet se pominje prica o DSLR-u, a ja nekad gledam fotke (naravno na ekranu telefona, i opet da se ne lazemo, tako ih gleda 99% ljudi), i ne vidim sta bi DSLR uradio bolje, da ne pricam o cimanju da tu DSLR fotku moras prebaciti na komp ili mobilni, da bi je obradio.. sto povecava obim posla znatno.. DSLR moze biti dobar u brzim scenama, slikanju neki dogadjaja (svadba recimo), ali apsolutno ne opravdava razliku u obavezi koju moras da nosis sa sobom (torba, ranac za njega) i slicno.. za ogromnu vecinu ljudi..
 
Poslednja izmena:
Ja sam poredio Mi 8 sa GCam sa S10+ u LL i Mi 8 ga je jeo za doručak. Pogotovo na prednjoj kameri, tu je razlika nebo i zemlja. Drugarica čiji je taj S10+ gleda i ne veruje kakve slike pravi. Samo je ostavila svoj telefon u torbu i uzela moj da se slika.

Jeste, ali to nije fer poređenje. Nađi S10 sa Snapdragon proc. ubaci gcam pa uporedi onda. A čak i ako pričamo gcam na Xiaomi VS stock Samsung, čak ni tad gcam neće moći da se poredi kada je u pitanju video snimanje, slow motivom, panorama, itd. već "samo" fotkanje.

Kao što mora isti rang da se poredi sa istim rangom, tako isti softver mora sa istim softverom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam recimo sa s9 presao na 9t i osim stereo moda,nista mi ne fali sa s9,a jos ostalo i kusura u dzepu :)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Jedno konkretno pitanje, jel moze ovaj aod da izazove burn in? Nisam ga nikad imao na amoledu. Po mom misljenju ne bi trebalo, ali da li se nekome to desilo ko je imao Samsung mozda?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kao što mora isti rang da se poredi sa istim rangom, tako isti softver mora sa istim softverom.
Uredjaj koji košta tri, četiri ili pet puta više od nekog drugog uredjaja mora ubedljivo da dominira u svakom testu naspram višestruko jeftinijeg uredjaja. U stvarnosti znamo zašto nije tako i neće nikada ni biti.
Super za one koji žele odličan odnos uloženo i dobijeno. A ko ima neke druge kriterijume platiće višestruko više, svako zadovoljstvo se plaća.
 
Jedno konkretno pitanje, jel moze ovaj aod da izazove burn in? Nisam ga nikad imao na amoledu. Po mom misljenju ne bi trebalo, ali da li se nekome to desilo ko je imao Samsung mozda?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Ne može AOD da izazove burn in zato što se svako malo pomera položaj. Što se toga tiče ne brini.
 
Ali isti taj AOD troši bateriju i to dobro.Moje iskustvo sa pokofonom koji nema AOD i MI9T kod koga AOD radi je da bi baterija traje dan manje.Ja sam prosečan korisnik i kod pokofona mi je baterija trajala 3 dana.Ovde sa AOD izguram dva dana.Preko noći mi pojede 6-7% iako je AOD ugašen posle 22.00h.
 
Ja sam recimo sa s9 presao na 9t i osim stereo moda,nista mi ne fali sa s9,a jos ostalo i kusura u dzepu :)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Upravo tako. Svako ima neke svoje kriterijume, šta mu treba, šta bi mu falilo, a u krajnjoj liniji i budžet kao ultimativni kriterijum.

Iskren da budem, ja konkretno za S seriju nemam novca (tek za godinu+ od izlaska S modelima padne cena na >400€ što je neki moj limit, a A/J/M/Č serije ni ne gledam jer smatram da su sveukupno lošiji od Xiaomi parnjaka, a nekada čak (A70) koštaju koliko i Xiaomi flagship model (Mi 9), a da ne pričam o A80. Sa druge strane J i drugi modeli za oko 200inak evra su mi bolji od Xiaomi jer sam voljan a imam i mogućnost (zbog podrške zajednice) da čačkam i nameštam kako bih izvukao maksimum iz datog hardvera. Za masu drugih to ne važi, pa neretko biraju A50, P30 Lite i sl modele naspram Note, A ili Redmi serije slične cene (200-250€). A svakako da određenom delu korisnika mogućnost i praktičnost kupovine telefona na rate kod operatera znači sve, pa kupuju šta im se ponudi a to su uglavnom upravo ovi modeli.

Uredjaj koji košta tri, četiri ili pet puta više od nekog drugog uredjaja mora ubedljivo da dominira u svakom testu naspram višestruko jeftinijeg uredjaja. U stvarnosti znamo zašto nije tako i neće nikada ni biti.

Da je stvar razuma i proste matematike tako bi bilo, ali kao što kažeš nije, niti će. I to ne samo kod telefona, već kod svake robe. Mnogo toga sem stvarnih troškova proizvodnje i čistog kvaliteta proizvoda/usluge utiče i određuje cenu. U današnje vreme ti drugi faktori čak imaju veći uticaj od ovih da kažem "tradicionalnih".
 
@Vincent87 Dobro je da se slažemo u vezi prvog pasusa. Još bolje ako se slažemo u vezi sledećeg.
Svaka roba nadje svoga kupca i zaludno je diskutovati za ili protiv.
Uredjaj koji košta tri, četiri ili pet puta više od nekog drugog uredjaja mora ubedljivo da dominira u svakom testu naspram višestruko jeftinijeg uredjaja. U stvarnosti znamo zašto nije tako i neće nikada ni biti.

Super za one koji žele odličan odnos uloženo i dobijeno. A ko ima neke druge kriterijume platiće višestruko više, svako zadovoljstvo se plaća.
 
Slažem se ali nisam mogao da potkrepim jer nisam dugo koristio Samsung pa da kažem šta se to sve plaća kod njih. Svakako je garancija i servis jedno, displej uvek najbolji na tržištu, takođe sam čuo da su ton tokom razgovora i signal bez konkurencije, vibra motor je sigurno bolji, snimanje videa, slowmotion, generalno kamera, nekome možda i dizajn pa i logo. :D Svakako je tu i brend, njegova prepoznatljivost, poverenje koje kupci imaju, tradicija i dokazanost kroz godine unazad. Naravno, svako od nas svaku od ovih stavki različito vrednuje, pa u zavisnosti od toga zna koliko bi za šta platio i tako bira svoj telefon/automobil/farmerke/pršutu.

Još uvek je Xiaomi dobrim delom egzotika za prosečnog korisnika, nepoznanica. I to ne samo u Srbiji, već svuda po Evropi i Severnoj Americi. I Huawei je tek skoro počeo da izlazi iz tog konteksta, da se dokazuje i probija. ALI opet mislim da i dalje nije u rangu Sony, Samsung, LG u očima i ušima prosečnih korisnika. Ali su jako blizu. Sa druge strane Xiaomi ima dosta drugačiji biznis model i put do te prepoznatljivosti i izgradnje brenda. Trebaće im vremena. A mi svakako ne treba to da čekamo s nestrpljenjem jer će kao i Huawei kada ojačaju brend i te kako znati to da naplate tj unovče kroz povećanje cena. Ne tako davno Huawei modeli su bili jeftiniji od Samsunga a nudili gotovo isto, a sada su neretko i skuplji.
 
Poslednja izmena:
Ali isti taj AOD troši bateriju i to dobro.Moje iskustvo sa pokofonom koji nema AOD i MI9T kod koga AOD radi je da bi baterija traje dan manje.Ja sam prosečan korisnik i kod pokofona mi je baterija trajala 3 dana.Ovde sa AOD izguram dva dana.Preko noći mi pojede 6-7% iako je AOD ugašen posle 22.00h.
Aj molim te ne iznosi dezinformacije da zbog AoD baterija traje 1 dan manje..

To što ti je baterija trajala na drugom telefonu duže za 1 dan veze nema sa AoD.
 
Ali isti taj AOD troši bateriju i to dobro.Moje iskustvo sa pokofonom koji nema AOD i MI9T kod koga AOD radi je da bi baterija traje dan manje.Ja sam prosečan korisnik i kod pokofona mi je baterija trajala 3 dana.Ovde sa AOD izguram dva dana.Preko noći mi pojede 6-7% iako je AOD ugašen posle 22.00h.

Stvarno pričaš svašta. Pa ne može AOD da ti troši bateriju ako nije uključen. Iz mog iskustva odličan je i troši minimalno.
Nešto drugo ti troši bateriju. Meni preko noći ode 1-3 %.
Još jedna stvar. Nema šanse da si prosečan korisnik i da ti baterija traje 3 dana. Prosečnom korisniku baterija od 4000 mAh traje dan do dan ipo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A mi svakako ne treba to da čekamo s nestrpljenjem jer će kao i Huawei kada ojačaju brend i te kako znati to da naplate tj unovče kroz povećanje cena.
Kineski, korejski ili neki treći meni lično ne znači ništa. Pazariću rumunski telefon kad i ako jednog dana bude nudio odličan odnos uloženo - dobijeno. Na brend (to jest njegov marketing) da plaćam 50% i više cene telefona ne pristajem.
Xiaomi još uvek nije u toj priči a kada bude srećno im, alternative uvek postoje.
 
+1

Sa nijednim pasusom kolege Vicenta se ne slazem :d Samo kazem.
 
Ali isti taj AOD troši bateriju i to dobro.Moje iskustvo sa pokofonom koji nema AOD i MI9T kod koga AOD radi je da bi baterija traje dan manje.Ja sam prosečan korisnik i kod pokofona mi je baterija trajala 3 dana.Ovde sa AOD izguram dva dana.Preko noći mi pojede 6-7% iako je AOD ugašen posle 22.00h.
Pa kako ga uopste koristis ako traje 3 dana baterija?Sta je to "prosecan korisnik"?I 2 dana na ovom drugom ti je odlican rezultat ;)
 
Aj molim te ne iznosi dezinformacije da zbog AoD baterija traje 1 dan manje..

To što ti je baterija trajala na drugom telefonu duže za 1 dan veze nema sa AoD.
Upravo sam to hteo da napišem. Dan manje...mislim...par sati manje da.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
I dva dana je puno, ko može tako, svaka čast, u najboljem slučaju mi ostane 40ak % na kraju dana. Dok mi je "global" srkao bateriju pokušavao sam da uštedim na razne načine, pokušao i sa i bez AODa i nema neke bitne razlike, bukvalno zanemarljivo.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno