Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Amazing H+Pro nema crne ivice

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ali bolje da se uzme sa ivicama .. meni su oba nillkin pukla posle par dana na ćoškovima , tempered bez crnih ivica

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo jedan zanimljiv post koji sam nasao. Navodno je na k20pro slucaj ali kod mene na k20 (mi9t) je isto bilo namjesteno po "kineski" jer imam global rom.

Navodno se baterija zna brze prazniti jer stalno skenira sve vrste mreža, a kako kod nas imamo samo LTE potrbno je namjestiti samo da nju skenira. Ja sam stavio LTE/WCDMA pa cemo vidjeti da li ce smanjiti trosenje baterije:)

Pozdrav
48d4ec85f8631df7f6184e524f031151.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To ti se resetuje posle svakog restarta telefona a i nemaš 2g mrežu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Na ovo staklo sam mislio nebi trebalo da ima odstupanja
7943ec451213505e54e41138e82e782f.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Dzaba kad ne ide od ivice do ivice telefona,i opet su ostre ivice,iako bi trebale da su malo zaobljene...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ima li nekoga ko je presao sa Mi8 na Mi 9T/Pro?
Kako vam se cine kamere?
 
Da li na ovom telefonu ima da se isključi brzo punjenje, tražio sam, ali ne mogu da ga nađem...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Nema. To ima samo Samsung i možda Sony

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzmeš punjač koji nije brzi i završio si posao. :)
 
Zasto bi gasio brzo punjenje?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja punim "sporim" punjačem iz razloga što ga u 90% situacija stavim pred spavanje i skinem ujutru, pretpostavljam da se zato čovek i raspituje. Naravno kada dopunjujem koristim brzi.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
^tako nekako i ja radim.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Ima li nekoga ko je presao sa Mi8 na Mi 9T/Pro?
Kako vam se cine kamere?
Prešao ja. Bolji Mi 8. Stock vs stock, i prednja i zadnja. Sa GCam da ne pričam. Možda kroz neko vreme srede još GCam za 9T pa da bude na nivou Mi 8. Mislim da hardverski ima potencijala bar glavni senzor da bude bolji od Mi 8, sem noću tj u uslovima kada OIS dođe do izražaja.
 
Hvala za info iz prve ruke. [emoji4]
Ti si presao na obican 9T ili Pro? [emoji4]
 
I kakav je 9 u odnosu na T verziju?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Bolja. Moje neko iskreno mišljenje. Osetno fluidni i brži telefon (ne igram igrice), kamere stock bolje od 9T, pa i GCam je ispeglaniji, jedno 30% brži skener otiska, bolji vibra motor, bolji oleo premaz na displeju... 9T je čini mi se imao glasniji zvučnik (glavni), dok su u razgovoru jednaki, oba bolja od Mi 8. I baterija je takođe (očekivano) bolja na 9T, mada je i na 9 sasvim dovoljna za "jak" dan korišćenja. Ne mogu tačno u brojeve. Što se tiče displeja to je tu negde, ovako bez da ih stavim jedan pored drugog ne mogu da kažem da vidim neke značajne razlike. Isto važi i ako se ubaci Mi 8 u poređenje. Jedino su možda devetke malo lepše prikazale belu boju (po mom ukusu) u odnosu na Mi 8. Osećaj u ruci lepši kod 9T po meni jer je teži, odaje utisak čvršćeg telefona dok 9 više odaje utisak elegantnog premium modela. Na 9T su mi dugmići bili klimavi dok kod 9 to nije slučaj.
E sad, fora je što su dve glavne razlike (kamera i performanse) posledica softvera tj optimizacije. Donekle je i logično da za stariji tj model koji je duže na tržištu bude bolje odrađena gcam, kao i miui jer je odrađeno više update-ova, više stvari ispeglano, utegnuto. Mislim da bar performanse van gejminga mogu da utegnu kroz update i na 9T pa da bude u rangu 9, da se razlike primete samo kada se stave jedan pored drugog ali i to da bude bukvalno zanemarljivo. Sa druge strane GCam mogu da poprave ali mislim da 9T nikad neće moći rame uz rame sa 9T Pro iz prostog razloga što ima slabiji procesor koji je zadužen za obradu slika, a da 9T pro neće moći rame uz rame sa 9 jer ima hardverski bolje pomoćne kamere.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem [emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Animal jesi li na ovo mislio
1a550c12f77723d40b4ee88a4221f081.jpg


Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока

Ne, nije to.. Prvi put sam to video, znaci pise remaining voltage znaci voltaza koja je ostala u bateriji recimo 3.9V i remaining mAh recimo 3520 mAh, znaci kompletne baterije ne nekih aplikacija ili sta ti ja znam, video sam to pre neko vece i sinoc nema teoretske sanse da nadjem koliko sam dugo trazio doslo mi da bacim telefon znam da ima ali nema sanse da nadjem ostao sam trazeci izmedju pola sata i sat vremena...

Zanima me jos za predju kameru preko gcam da li i vama okrece slike ova rotacija strana ne znam kako se to tacno zove ali znam da okrece da nije kako treba i ima li se to negde za iskljuciti ?
 
Uzeo bih 9t pro na kupujem prodajem i onda bi ga dovukao u swe preko druge osobe.

E sad posto se kupovinom na KP ne dobija fiskalni, a dolazi se avionom da li ce biti problema sa carinom?

Sta je najbolje uraditi, otvoriti kutiju i skinuti folije sa telefona?
 
Najbolje da ga raspakuješ i nema problema.
 
@animal
To ti je cpu -z ili neka slična apk koja čita hw sa moba.

@stock
Trebalo bi da bude dovoljno samo da mob koristi kao svoj , ne ponese kutiju skine sve nalepnice i upalo ga i makar podesi lock screen :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da na gcam se selfi slika vidi kontra ,ono što je levo je na desoj strani,i kontra.Nisam uspeo da to ispravim nikada i pored nekih saveta da u podešavanjima postavim miror iitd.
 
Poslednja izmena:
@animal
To ti je cpu -z ili neka slična apk koja čita hw sa moba.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Pa da stvar bude gora apsolutno nista nisam instalirao po tom pitanju svega 5 aplikacija koje nemaju veze sa tim.. Ne znam gde sam mogao da nadjem ali ima negde u telefonu.

Da na gcam se selfi slika vidi kontra ,ono što je levo je na desoj strani,i kontra.Nisam uspeo da to ispravim nikada i pored nekih saveta da u podešavanjima postavim miror iitd.

E da, upravo na to mislim.
 
Gcam po defaultu tako radi, pa ne bi trebalo da to moze da se menja, jedino ako nema neka verzija app gde je to posebno dodato, ali nisam na to nailazio. Mozes preko nekih app to vratiti u "normalu" nakon sto uslikas, pa onda tu sliku obrnes preko neke app koja to radi, ako ti bas smeta taj mirroring.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Pa i ja to kontam :)
Skinu se folije, ubaci u masku i ponese punjac.



Problem je sto vec ima svoja 2 telefona, tako da bi ovaj bio treci :)
Ako kupis tel ovde i nosis u svedsku. Ne bi trebalo da bude problema i da ga ne otpakujes. Tako sam ja kupio 2-3 tableta ovde i bez problema odneo u francusku sve u kutiji ne otpakovano.

Sto se tice poređenje kamere mi9t vs mi8. Dnevne stock iste, mi9t malo svetlija. Selfi bolja na mi9t. Nocne iz ruke bolja mi8 a ako koristis stativ tu su negde. Gcam sam malo koristio na mi9t ne zbog toga što je loša, već jer mi nije bila potrebna pored stock

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako kupis tel ovde i nosis u svedsku. Ne bi trebalo da bude problema i da ga ne otpakujes. Tako sam ja kupio 2-3 tableta ovde i bez problema odneo u francusku sve u kutiji ne otpakovano.
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Pa to i ja kontam, telefon izlazi iz zemlje, sad ne znam da li i tada kod nas na aerodromu mogu da naplate carinu.

Nisam do sada kupovao tehniku u Srbiji i donosio ovde - uvek je bio suprotan smer :)
 
Nazad
Vrh Dno