Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

To je lepo čuti. Nadam se da ni na MIUI 11 nećemo dugo čekati. Da ugođaj bude kompletan.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dobro, ja sam 9t samo na global stable koristio a 8 na xeu. Svakako treba malo da se ispegla miui, pa može i bez xeu 9t da se koristi. Najviše problema sam imao sa surfovanjem, instagramom (sama iskače kamera i pali se), whatsapp (freeze-uje prednja kamera). Sve se to ispegla kroz neki update. Ipak je novi telefon...
Hehehe, iskakanje kamere nije bug [emoji6]
Konkretno, svaki put kad posetis ovu stranicu sa nove ip adrese iskocice kamera ako browser ima dozvolu da joj pristupi

https://inewphone.m.manufacturer.globalsources.com/si/6008848048578/Homepage.htm

Isto se desava i na bezbroj drugih sajtova, ovaj sam samo slucajno zapamtio.
A desava se i na svim ostalim telefonima, samo sto ovde kamera mora da se izvuce tako da mu to dodje kao skriveni "feature" - znas koje ti stranice zadiru u privatnost.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Zabranis pristup kameri u aplikaciji gde iskace i resen problem.
Nego, ovde neko rece da se sagovornik lose cuje (ili da vas sagovornik lose cuje,nisam siguran) , da li jos neko to moze da potvrdi?
Planiram da uzmem ovaj telefon a to mi je jako bitno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zvuk veoma dobar, sagovornik se čuje prejako, često umem i da smanjim...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Baš tako. I na Mi 9 je isti slučaj. Moguće da je zbog dosta velikog otvora gore.
 
Ovaj Android System ubija mi bateriju zadnja 2 dana
326df3d606ecad6854f538170c0a6f69.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nikada bolju i "stabilniju" bateriju imao nisam ni na jednom fonu do sad....drain prakticno nemam,nocu u stanju mirovanja sa upaljenim mobilnim netom,wifi,bt,skine za 8h nekih 2% sto je meni fenomenalno,a redovan SOT oko 6.5-7h na dva dana drndanja telefona...doduse XEU je mozda zasluzan za to :)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Nije, ja imam Global i isto iskustvo imam s baterijom. Ne igram igrice, ali ga baš drndam , muzika, YouTube, messenger servisi, priča i traje mi baterija dva dana bez problema.
 
Ma baterija je vrh cak i sa tim povremenim leak-om koji napravi android sistem. I ja nikad opusteniji nisam bio sto se tice baterije. Ako to rese sa novim androidom bice jos bolje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Iz mojih iskustva upgrade na noviju verziju androida uvek je donosilo manji SOT

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nego jel se gubi garancija prelaskom sa global na xeu rom ?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je normalno da se cuje zvuk motora prednje kamere ? (zujanje pri otvaranju i zatvaranju)

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Burazer ima isto Mi 9T i njemu se mnogo manje cuje to "zujanje". Mozda zato sto je ovaj sto sam uzeo nov ? Da li se vremenom gubi to ?

Послато са SM-A320FL помоћу Тапатока
 
Nemoj da iskljucujes ona zvuk za prednju kameru pa neces cuti zvuk motora.
 
Nije, ja imam Global i isto iskustvo imam s baterijom. Ne igram igrice, ali ga baš drndam , muzika, YouTube, messenger servisi, priča i traje mi baterija dva dana bez problema.
Takođe, a redovni sot bio od 10 -11h, ali nisam "visio" na YT-u i nisam slusao muziku.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I meni je baterija ok na globalu. Oko 8h ekrana na 2, 2.5 Dana.
Interesantno da danas kad Sam resetovao telefon I pokrenuo ga bez sim kartice, u statistici za bateriju je pokazivao jacinu signala (koja je varirala).

Nakon debloat-a, azuriranja aplikacija I redovnih podesavanja po prvi put mi je ekran veci potrosac od "cell standbay".
Trenutno ekran 12% a cell 3%
 
Da li se kome dešavalo da u gcam kada fotkate prednjom kamerom ne sačuva nekada fotku? Dakle redovno pop up, ufotkam, i posle nema fotke, verzija gcam je K Mod v1.0(beta) mi 9T
 
Zašto koristiš v1.0 kad imaš posle nje bar 5 apdejta?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Na suncu mi, crna pozadina ekrana, nacisto postane svetlo siva.Da li neko zna, o čemu se radi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Na suncu mi, crna pozadina ekrana, nacisto postane svetlo siva.Da li neko zna, o čemu se radi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Telefon ti je mozda zakucao ali izgleda da je upaljen,prvo probaj da ga restartujes,pa ga prikljuci na punjac i vidi jel ti pokazuje na displeju nesto za punjnje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Na suncu mi, crna pozadina ekrana, nacisto postane svetlo siva.Da li neko zna, o čemu se radi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Idi na displey pa promeni automatic contrast u nešto drugo.. generalno najgora opcija koja postoji na miui

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A u čemu je tačno stvar sa tim automatskim kontrastom? I što bude sivo a ne crno?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I kod mene na Mi 8 bude tako, ali samo kad je osvetljenje 90+ %. Meni je uvek uključen onaj zasićeni režim i mod za čitanje, možda je zbog njega tako. Mada ne smeta mi, super se sve vidi na suncu.
 
Danas, čak i na XEU, SOT 1h24m, Android sistem 40%, je 10:00 skinut sa punjača i u 18:00 se ugasio, srećom nisam radio... Ovih dana držao 6-8h bez problema. Ovaj proces ga ubi iz nekog razloga u random intervalima. Nadam sa da će srediti to....

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Da li si razmisljao da uradis hard reset?Moguce da se nesto "otrglo" kontroli pa ljusti bateriju.
 
Tako je bilo i na globalnom. Ovde XEU naravno clean install, bez ikakvih backupa podešen. Prošli put je bilo katastrofa a sada još gore, teško sada da odradim hard jer je svež sistem a i ne verujem da će pomoći... Čekaću novu verziju sistema, nego samo iznosim činjenice i hvalim se najmanjim sot-om sa 4k mah telefonom [emoji23]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Kako vam se pokazao ekran 9t po pitanju burn-ina za ovih par meseci, ima li ikakvih tragova..
 
Nazad
Vrh Dno