Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pa to i ja kontam, telefon izlazi iz zemlje, sad ne znam da li i tada kod nas na aerodromu mogu da naplate carinu.

Nisam do sada kupovao tehniku u Srbiji i donosio ovde - uvek je bio suprotan smer :)
Ja kad donosim iz francuske otpakujem telefon, cesto ni ne ponesem kutiju ili je donesem sledeci put. Iz srbije jos nijednom nisam raspakivao. Bilo avionom bilo autom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa to i ja kontam, telefon izlazi iz zemlje, sad ne znam da li i tada kod nas na aerodromu mogu da naplate carinu.

Nisam do sada kupovao tehniku u Srbiji i donosio ovde - uvek je bio suprotan smer :)
Carina na iznos legalne robe se ne plaća (valjda) nige. Već si ostavio pdv.
Svrha carine je zaštita domaćih proizvođača, i domaćeg tržišta (tu se uzima pdv).
Švedska može da naplati carinu na taj telefon. Tako i jeste zamišljen sistem: u zemlji A (u kojoj ne živiš), kupiš robu, i pri iznošenju, vrate ti pdv. A zemlja B (u koju ulaziš i u kojoj živiš), ti naplati carinu (plus pdv [emoji23]).
Na Surčinu carinika neće ni videti, pri izlasku iz zemlje.
 
Moje iskustvo govori da prilikom ulaska u swe nema nikoga (osim sto pogledaju pasos), a da u BG i NI prilikom izlaska iz zemlje sve mora da se vadi i da se stavlja na traku kako bi proslo skener.
Mene su jednom u Nišu, na onom ruglu od aerodroma, smarali za laptop koji je u tom trenutku bio star 2 godine i koji ocigledno nije bio nov.
 
Poslednja izmena:
Stock, to radi security, a ne carina. U Beogradu je to na gejtu, tada si već odavno prošao carinu (ona je 5m pre pasoške kontrole).
U Švedskoj sam biraš da prođeš kroz zeleni prolaz (kada dolaziš u zemlju). To možeš i u Beogradu, a carina može da te zaustavi ako želiš.
 
Moje iskustvo govori da prilikom ulaska u swe nema nikoga (osim sto pogledaju pasos), a da u BG i NI prilikom izlaska iz zemlje sve mora da se vadi i da se stavlja na traku kako bi proslo skener.
Mene su jednom u Nišu, na onom ruglu od aerodroma, smarali za laptop koji je u tom trenutku bio star 2 godine i koji ocigledno nije bio nov.
Ne mora sve da se vadi u bgd. Jedino laptop i tablet mora. Telefoni ne moraju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja ti kazem iz iskustva da nema pravila, pogotovo na malim aerodromima kakav je npr onaj u Nisu.
Mene su licno smarali za laptop prilikom izlaska iz zemlje...


Ne mora sve da se vadi u bgd. Jedino laptop i tablet mora. Telefoni ne moraju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Telefoni u kutiji (vakum pakovanje) ne moraju i prolaze bez ikakvog cimanja?
Super ako je tako, mada nisam nesto siguran :)
 
Poslednja izmena:
Laptop je drugo. Njega moras izvaditi.
Odakle ce putovati tel. Niš ili bgd

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Onda ne znam. Izvadi iz kutije onda

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Tako ce i biti, folije u kantu, telefon u masku, a KP garancija moze da ostane u Srbiji :)
 
Sto se tice poređenje kamere mi9t vs mi8. Dnevne stock iste, mi9t malo svetlija. Selfi bolja na mi9t. Nocne iz ruke bolja mi8 a ako koristis stativ tu su negde. Gcam sam malo koristio na mi9t ne zbog toga što je loša, već jer mi nije bila potrebna pored stock

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Hvala za info! [emoji4]
Ti si bese imao i obican 9T? Da li si mozda koristio i Mix 3 pa da ih sve uporedis sa Mi8?
Koji je po tebi sveukupno gledano najbolji mob? Kapiram da je Pro?
Kopka me kamera samo, jer ce Mi 10 najverovatnije imati OIS, mada on nece skorije.
Ne znam za Mix 4 kakva je situacija. Ali novi Pixeli ako budu zaista imali isti senzor kao Mi8 ponovo, to ce biti top prica za korisnike Mi8 i Mix 3, verovatno ce se GCam za ta dva modela dodatno usavrsiti.
 
Hvala za info! [emoji4]
Ti si bese imao i obican 9T? Da li si mozda koristio i Mix 3 pa da ih sve uporedis sa Mi8?
Koji je po tebi sveukupno gledano najbolji mob? Kapiram da je Pro?
Kopka me kamera samo, jer ce Mi 10 najverovatnije imati OIS, mada on nece skorije.
Ne znam za Mix 4 kakva je situacija. Ali novi Pixeli ako budu zaista imali isti senzor kao Mi8 ponovo, to ce biti top prica za korisnike Mi8 i Mix 3, verovatno ce se GCam za ta dva modela dodatno usavrsiti.
Nisam imao mix3. Mi9t je bolji sveukupno od mi8. Mi9t pro je malo bolji od mi9t procesor, hlađenje, upis memorije,... Ako hoces custom roms onda mi8 ili mi9tpro. Ali ja ne bih gledao mi8 pored mi9t a kamoli pored mi9t pro

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imao sam Mi8, sa njega sam presao na OP6 koji trenutno koristim.
Dopada mi se i Mix 3 ali on je jako slican Mi8 (isti soc, kamere, baterije...).
Malo me je smorila velicina ovih danasnjih mobova pa najvise iz tog razloga gledam Max 3.
Mi 9T/Pro bi bio odlican izbor ali cekam da vidim kako ce se ova situacija sa Huawei odigrati jer mi je i proslogodisnji Mate 20 Pro interesantan, a cena trenutno i dalje varira.
 
Nisam imao mix3. Mi9t je bolji sveukupno od mi8. Mi9t pro je malo bolji od mi9t procesor, hlađenje, upis memorije,... Ako hoces custom roms onda mi8 ili mi9tpro. Ali ja ne bih gledao mi8 pored mi9t a kamoli pored mi9t pro

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ne bih se složio s tom konstatacijom da je 9T bolji od 8. Svaki ima svoje prednosti u odnosu na drugog.

Mi 8 je fluidniji, ima jači hardver, ima bolje kamere (hardverski zbog OIS, softverski zbog podrške za GCam). OIS dolazi do izražaja već u popodnevnim satima kad sunce krene da zalazi, da ne pričam ako u kadru ima zelenila, vetra, kose, itd., kao i u zatvorenom prostoru i pri veštačkom osvetljenju. Baš primetna razlika. 9T daje mutne slike stock, GCam malo popravi ali opet kažem ne može softver da se takmiči sa OIS. Pogotovo za ljude koji su duže vreme na modelima koji ga imaju. Osetiće razliku i te kako. Slikao sam par puta napolju, u prirodi, po gradu i uvek je kosa, krošnje sve je to bilo mutno do ludila. I opet kažem, SD730 će ograničavati GCam mogućnosti u odnosu na jače SD8xx procesore. Prosto ne može jednak broj frejmova da obradi, niti istom brzinom.
Skener otiska je stvar ukusa i preferencije, ali je svakako brži i pouzdaniji na 8. Svakako je prednost osmice i podrška jer je dosta popularniji i duže na tržištu. Pitanje je kakva će situacija biti sa 9T zbog SD730.

Sa druge strane 9T ima dodatno širokougaonu kameru, nema noč, bolju bateriju, glasnije zvučnike.

Sve se svodi na potrebe i preferencije pojedinca. Generalno, najčešće je slučaj da aktuelni modeli srednje klase ipak ne mogu da se porede u radu i kameri sa prošlogodišnjim premium modelima.

Daleko od toga da je 9T loš model, naprotiv. Samo kažem da treba ljudima predočiti prednosti svakog, pa da u skladu sa svojim potrebama izaberu. Takođe, cena može biti bitan faktor. Iako su novi u tom rangu 260-290€, ko želi Mi 8 bukvalno može za 200€ da nađe polovan u perfektnom stanju, čak i sa garancijom. Sve su to faktori koji utiču na krajnji izbor.
 
Da li je i na 9T/Pro stigao Android 10 ili samo na K20/Pro?
 
Ne bih se složio s tom konstatacijom da je 9T bolji od 8. Svaki ima svoje prednosti u odnosu na drugog.

Mi 8 je fluidniji, ima jači hardver, ima bolje kamere (hardverski zbog OIS, softverski zbog podrške za GCam). OIS dolazi do izražaja već u popodnevnim satima kad sunce krene da zalazi, da ne pričam ako u kadru ima zelenila, vetra, kose, itd., kao i u zatvorenom prostoru i pri veštačkom osvetljenju. Baš primetna razlika. 9T daje mutne slike stock, GCam malo popravi ali opet kažem ne može softver da se takmiči sa OIS. Pogotovo za ljude koji su duže vreme na modelima koji ga imaju. Osetiće razliku i te kako. Slikao sam par puta napolju, u prirodi, po gradu i uvek je kosa, krošnje sve je to bilo mutno do ludila. I opet kažem, SD730 će ograničavati GCam mogućnosti u odnosu na jače SD8xx procesore. Prosto ne može jednak broj frejmova da obradi, niti istom brzinom.
Skener otiska je stvar ukusa i preferencije, ali je svakako brži i pouzdaniji na 8. Svakako je prednost osmice i podrška jer je dosta popularniji i duže na tržištu. Pitanje je kakva će situacija biti sa 9T zbog SD730.

Sa druge strane 9T ima dodatno širokougaonu kameru, nema noč, bolju bateriju, glasnije zvučnike.

Edit:

Po meni je mi9t bolji od mi8. mi9t pro ne poredim jer je on vise poredjenje sa mi9

Sve se svodi na potrebe i preferencije pojedinca. Generalno, najčešće je slučaj da aktuelni modeli srednje klase ipak ne mogu da se porede u radu i kameri sa prošlogodišnjim premium modelima.

Daleko od toga da je 9T loš model, naprotiv. Samo kažem da treba ljudima predočiti prednosti svakog, pa da u skladu sa svojim potrebama izaberu. Takođe, cena može biti bitan faktor. Iako su novi u tom rangu 260-290€, ko želi Mi 8 bukvalno može za 200€ da nađe polovan u perfektnom stanju, čak i sa garancijom. Sve su to faktori koji utiču na krajnji izbor.

Ne znam, uporedo sam koristio mi8 i mi9t i nisam primetio neku razliku u radu izmedju mi8 i mi9t, oba su brza, nema nikakvih stucanja na mi9t. Taj procesor u mi9t je odlican, i mozda je sd 845 bolji u nekim bas zahtevnim procesima. Stvarno jako mala razlika. Cak i testovi na youtube to pokazuju, da npr mi8 malo brze pokrece neke app od mi9t ali kad se radi drugi krug i ponovo pokrecanje apps, mi9t to odradi brze.
Kameru sam ja uporedjivao i postavio ovde u temi, negde u julu. Stvarno minimalna razlika, i ta minimalna razlika je zbog OIS i slikanje iz ruke.
Pored toga mi8 je ruzan u poredjenju sa mi9t/pro, izgleda zastarelo. mi9t ima bolji zvuk na zvucniku i za nekih 20% bolji zvuk preko slusalica. Tako da stvarno jedina prednost za mi8 je taj OIS, sve ostalo je na strani mi9t
 
Poslednja izmena:
Dobro, ja sam 9t samo na global stable koristio a 8 na xeu. Svakako treba malo da se ispegla miui, pa može i bez xeu 9t da se koristi. Najviše problema sam imao sa surfovanjem, instagramom (sama iskače kamera i pali se), whatsapp (freeze-uje prednja kamera). Sve se to ispegla kroz neki update. Ipak je novi telefon...
 
mi9t nisam koristio dok nisam otkljucao bootloader i instalirao XEU ROM. Tako i sa mi8. Stvarno nema razlike u radu.
 
Onda OK. Ja sam samo zaključan koristio, prekratko se zadržao da bih ga otključao. Sada Mi 9 isto, ali radi osetno lepše nego 9T. Verovatno jer je duže na tržištu, pa su ga sredili (miui za 9).
 
Pa da, mi9t/k20 su zapravo malo zapostavljeni naspram mi9t pro/k20pro
 
Taman sam pomislio da na ovom telefonu neću ništa morati da čačkam, ali izgleda da moram preći na EU rom.

Na globalu kada se namesti preferred LTE uopšte ne prebacuje na 2g ili 3g mrežu iako na 4g imam konstantno samo jednu crtu signala. Jutros sam bio nedostupan zbog toga.

Sad sam proverio na mi5 sa EU romom i tamo mi automatski prebaci na 2g kad sam kod kuće.

Nemogu da se setim da li je od početka bilo tako ili se vremenom nešto pobrljavilo.
Ima li još neko iskustava sa ovim?
 
Šta je najbolje izabrati od ponudjenog
bd813394b2c1f73303ac7418cb5ea454.jpg


Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Te opcije ne postoje na global Romu. Ja imam samo, prefer LTE, prefer 3g I gsm only.
Tako da moram ručno da prebacujem na 2g kad sam kod kuće.
 
Pa da stvar bude gora apsolutno nista nisam instalirao po tom pitanju svega 5 aplikacija koje nemaju veze sa tim.. Ne znam gde sam mogao da nadjem ali ima negde u telefonu.

AIDA64? Mozda nije to sto si trazio ali daje slicne informacije.
 
Nazad
Vrh Dno