Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ugasi sve što misliš da ti ne treba, pa ćeš videti da li imaš nekih problema , da li radi dobro i tako to

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Evo ako nekog zanima koliko vuce u realnosti...
6e77743d2be59de688b0e2e89b5d2d4d.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kakvi su utisci po pitanju notifikacija: propusteni pozivi, viber, sms, facebook massanger, radi li led lampica u tom slucaju koja se nalazi na vrhu kamere. Da li je ok proximity senzor.
 
Radi proximity normalno kao i lampica, doduse moras da se naviknes da drzis taj deo telefona ka sebi :) Prakticno ni nema potrebe za njom pored ambient displaya, samo jos kad bi prikazivao Viber na njemu, ostalo nabrojano radi..
 
Ja sam sa P30 Pro presao na Mi 9T bez problema.
Stoji to da sam izgubio Zoom ali mi iskreno ne smeta...
Ave je odlicno, baterija malo bolja nego na njemu.
Ave radi bez ikakvih problema.
Jedino sto malo smara FP :/

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Kak to da si odlucio na taj prelazak?
 
Kak to da si odlucio na taj prelazak?
Iskreno smorio me je..
Stoji da je Kamera ubica i da radi besprekorno ali jednostavno je dosadan.
Stoji trenutno u Kutiji i ceka...
Ni jedne sekunde nisam pomialo na Zoom tako da i je trenutno Main 9T pa cemo videti sta ce i kako biti :)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Radi proximity normalno kao i lampica, doduse moras da se naviknes da drzis taj deo telefona ka sebi :) Prakticno ni nema potrebe za njom pored ambient displaya, samo jos kad bi prikazivao Viber na njemu, ostalo nabrojano radi..

Guglao sam malo i vidim da je to nesto sto se vuce valjda sa njihovim MIUI. Verovatno ostaje nada da ce u nekoj nadogradnji softvera to resiti. Nadam se da gmail notifikacije rade posto njega nisam pomenuo u prosloj poruci. Rade li sve pomenute aplikacije i notifikacije na lampici u okviru kamere. I to je nesto posto kapiram da malo obasja povrsinu na kojoj je telefon.
 
Još jednom da pitam :(

- Zna li neko kakav je tip proximity senzora na Mi 9T ?

Ne mogu da nađem na netu... :(
 
@neogeo Ne znam koji je senzor, a ne znam ni kako proveriti.

U vezi notifikacija za viber na AOD, problem ima na global stable, na global stable XEU i developer XEU nije problem sa notifikacijama za viber on AOD ( pokaze ), ali ne pokazuje na kineskoj verziji 9.7.18 . Presao sam na kineski MIUI :D
 
Global ROM nema problema. Jednostavno, nema korelaciju između AODa i Permissions-a za pojedine aplikacije što je u XEU ROMovima ispeglano i XEU ROMovi nisu Officiall ROMovi ali rade fantastično.

Pitam za Proxy senzor jer je na Mi9SE ultra-zvučni tip senzora i rekao sam sebi, nikada više fon sa takvim tipom Proximity-a (bar dok ne sipeglaju njegovo funkcionisanje).
Ali za ovo sam na XEO forumima dobio potvrdu i svi se na to žale...

Pratim temu i dalje i jedva čekam da se cena snizi ispod 300€ za Mi 9T ;)
 
Poslednja izmena:
Guglao sam malo i vidim da je to nesto sto se vuce valjda sa njihovim MIUI. Verovatno ostaje nada da ce u nekoj nadogradnji softvera to resiti. Nadam se da gmail notifikacije rade posto njega nisam pomenuo u prosloj poruci. Rade li sve pomenute aplikacije i notifikacije na lampici u okviru kamere. I to je nesto posto kapiram da malo obasja povrsinu na kojoj je telefon.

Jako je slaba lampica tako da mozda obasja samo u mrklom mraku, opet bolje nego nista kao na vecini telefona.. Hteo sam da testiram da li Gmail ostaje na AOD-u i da li pali lampicu ali ne stize mi notifikacija uopste.. (probao sa nekog poslovnog mejla).
 
@neogeo stvarno ne znam kakav je proximity senzor.
Znam da xeu romovi nisu oficijalni, ali ja ih volim jer su bazirani na kineskom oficijalnom a prilagodjeni globalnim korisnicima.

Borise, posalji gmail samom sebi, npr sa PC-a pa ces videti.
 
Imate li preporuku za neki regularan charger kod nas da ima a da mozda provereno radi sa ovim modelom (ne mora neki preskup), da kad ne zurim da punim sa njim..
 
Palo mi napamet da ovde gazda od kojeg iznajmljujem stan ima p9lite pa sam pokušao da punim mi9t. Puni normalno, bez prekida.
Evo kakav je punjač.
bdc19e9a5be04c3e0947782b9eaf2521.jpg


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Deluje kao moj, ne znam meni konstantno pali onu animaciju za punjenje i pali lockscreen random, tako da mi deluje da mu kao ne odgovara..
 
Ne znam, ovde se upalila animacija kad sam prikljucio telefon, i posle sam bas gledao, par minuta i nista se nije desavalo, tj sve je bilo normalno. Kad sam upalio ekran na lockscreen pisalo je charging.

mozda u punjacu prikljucak za usb i usb od kabla ne nalezu najbolje pa se desava to. Ne logicno mi je da ako ti radi punjenje normalno na originalnom punjacu, da ima problem sa usb-c konektorom.
 
Poslednja izmena:
Deluje kao moj, ne znam meni konstantno pali onu animaciju za punjenje i pali lockscreen random, tako da mi deluje da mu kao ne odgovara..
U necemu ima prekid. Kabl, punjac ili oba...
Rece covek Gembird QC3.0 za 690 DIN fercera samo tako.
Odicdo em.ija ili w.nw.na pa probaj na licu messta.

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
To je opet quick charge, treba mi obicni :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima cika resnjene i za to :)
Gembird obican 2A u istim radnjama 490 RSD...
Enjoy


Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
5v 1.5A to je 2A

Ako je nor Iphone 1A vuce 0.48 so 0.54
Ako je tipa 2 ili vise to je 1.5 pa.posle lupam 5A 4.23

Bilo kakav kvalitetniji punjac ostvaruje to...
e9045fb9c3d272311d0ffb7457bd1145.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ako nekoga interesuje . Pronasao sam verziju TWRP koja radi prilikom instalacije developer rom-a 9.7.18
Pronasao na xiaomi-miui.gr imaju i svoju verziju 9.7.18 rom-a koaju sam sada instalirao , ne znam da li se zasniva na xeu romu kao mi-globe, ili oni to nesto na foru xiaomi.eu imaju neku svoju verziju.
Prilikom instalacije ubaci magisk u internu memoriju i dolby athmos.zip ali ne zanm da li se instalira preko twrp ili kao magisk
https://www.mediafire.com/file/0is4jdh0emuja4v/twrp_davinci_3.3.1_23-07-19_red_ss.img/file
 
Što se punjača tiče, imao dva jeftina sa Gearbest - a sa dva USB izlaza, Fast Charge je prekidao na nekoliko Xiaomi telefona na oba i kod mene i kod sina, ja sam mislio da je do punjača međutim kupim S8 plus i on radi dobro a moj ga sin bacio da ne zezne telefon. Znači da je do Xiaomi telefona a ne punjača. Zanimljivo, sada taj isti punjač na Redmi Note 7 radi dobro.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Uvek [emoji16]

Imam jedan zanimljiv problem.
Zanima me da li je do mene(telefona) ili vec do apk.
Naime na Whatsappu kad hocu da stisnem da snimkm.Glasovnu nece uvek u tom uglu ds pritisne.
Tek.posle.tipa.4 6puta uspem!
Sta vi mislite?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno