Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

OP jel može GCam u prvi post?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ubaci i otkljucavanje telefona i instalaciju roma,sto je slavisa postovao,korak po korak.
 
Postavio sam ja link za jednu unazad par posteva.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Evo upravo slikao sa tom verzijom gcam-a u night mode-u, Ada Bojana:

3c29f5db330157d34c0a849c6bf67aee.jpg
cb433022482ebfa907f862162d8adb2c.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne razumem zašto ne napišete koja gcam verzija, čemu misterioznost?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Što se tiče LL slika, biće bolje sigurno kada se ispegla GCam. Na RN7 koji ima isti senzor kao MI 9T PRO, LL slike su dosta bolje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
RN7 ima djubre od Samsung GM1 senzora, nepovezano sa IMX 586 u Pro modelu.
 
@slavisaj koja je bolja? Pretpostavljam ta koju sad koristiš tj. ta druga?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
@slavisaj koja je bolja? Pretpostavljam ta koju sad koristiš tj. ta druga?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
Obe su slicne, ja koristim ovu drugu jer sam na android Q. I na tom miroom romu. Kad sam bio na xeu android q sam koristio onu prvu

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Sta znam, sve je to isto. Na miroom ima ona opcija da kad stigne notifikacija prikaze animaciju kad je ekran ugasen a da ga ne upali . Dok na Xeu ta opcija je ibacena u ovim weekly Q verzijama androida.
Na miroom ako se stavi home screen layout 5x7 onda ako neke apk imaju duzi naziv donji deo je malo odsecen. Na xeu to nije slucaj. I tako. uglavnom sve je to isto.
 
Nemam drugi fon trenutno da ga slikam,ali samo kucaj na YT "Ringke Fusion X for Mi 9t" ono sto mogu da potvrdim je da dosta lepo izgleda na fonu i da su svi otvori i portovi precizno iseceni i ne smeta ni kamerama ni punjacu,cuo sam da imaju i kaljeno staklo u ponudi pa cu videti i to da porucim,inace ja sam narucio preko Alija i kostalo me 15$ a video sam kasnije da je imalo na Ebay i Amazonu za 10$,tako da eto ustedite 5$ taman za kaljeno staklo [emoji38]
68f4d0cad5925e72efa4d42ad77adfe1.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mogu da potvrdim. Ja je koristim na Pocu, neunistiva maska. Ko je smotaniji sa telefonom ustedece mnogo novca. (ruku na srce debela je maska poprilicno)
 
Stigao jutros 9T plavi 6/64.

Malo je reci da da je zver od telefona, ergonomija odlicna iako je ogroman telefon.
 
Super, neka te lepo služi [emoji2]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Stigao jutros 9T plavi 6/64.

Malo je reci da da je zver od telefona, ergonomija odlicna iako je ogroman telefon.
Nameravam ja isti prelazak da pravim tako da ako moze neko detaljnije poređenje sa rn5 [emoji4]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nameravam ja isti prelazak da pravim tako da ako moze neko detaljnije poređenje sa rn5 [emoji4]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Prekratko je za neki ozbiljan utisak, ali preliminarni utisak je vrh.

Zvuk odlican, ekran odlican, brz kao munja, mnogo bolje lezi u ruci od RN5, dizajn 10/10, izrada top.

Kameru nisam stigao da testiram, ostalo je sve mnogo bolje nego na RN5, a ja sam imao najbolju 6/64 verziju.

Nisam stigao ni debloat da uradim :D

Edit:

I da, fabricka maskica je odlicna.
 
Poslednja izmena:
Koji post i link?
Ima jedan post Slavisin gde je objasnio otkljucavanje i rutovanje,medjutim dobio sam info od Kida da nije nesto najbolje objasnio u koracima,tako da ne znam sad da li je za prvi post da se ubaci posrupak ili ne.Poslacu ti na PM Kidovu dopunu rutovanja pa ti vidi gde je greska ako hoces izmeni pa ubaci u prvi post.
 
Sto se tice tog mog posta. Ja tako radim, i nikad problema nisam imao, e sad mozda postoji i nekako drugacije upustvo, ja sam saglasan da se isparavi to moje.
 
Gledam trenutno cene na kp, trenutna razlika izmedju obicnog 9t i pro(6/64) je 70 €. Tako da mi trenutno izgleda da se vise isplati uzeti pro varijantu. Mada verujem da ce i obicnom 9t ubrzo jos dole cena.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Dobio sam poruku u vezi sta je greska u mom uputstvu, a to je: Kada ga otkljucas i flesnes twrp, onda podignes twrp i uradis format data - yes.

Nakon toga ides reboot to recovery gde ce on da se reboot i vrati u recovery.

Kada ponovo udje u twrp ides wipe data, dalvick, cache.

System ne diras. Kopiras rom na fon i magisk po zelji.

Ides install i flesujes rom(magisk ako zelis).

Kada boot-uje , to je to.

Problem je izgleda u ovom boldovanom, sto ja mislim da nije problem jer vec kad se odradi format data , ta funkcija odradi wipe svega sem systema. U pocetku sam radio tako da jedino ako mi je interna memorija kriptovana ( da imam ona slova i brojeve umesto naziva foldera i fajlova ) onda uradim format data, a ako ne onda samo wipe data dalvik, cashe. Medjutim u poslednje vreme od kako ima mi9t i mi9tpro, samo odradim format data , pa reboot recovery i onda ubacim rom u internu memoriju, flesujem rom ( gapps ako je aosp rom), i kad se system podigne onda flesujem magisk. T

Ovo je sve za prvi put ili kad prelazim sa android 9 na android Q verziju.
 
Kad dodje Djilke ubacice u prvi post ono sto si pisao,i Kidova dopuna je tu pa ko kako hoce neka rutuje.
 
Sto se tice samog rutovanja. Ponekad se zna desiti ako se magisk instalira odmah posle roma pa tek onda ide u reboot to system, zna desiti da se magisk ne instalira dobro, pa onda treba ponovo nazad u twrp i ponovo install magisk. Zato ja kad instaliram rom prvi put podignem system i onda idem u twrp i install magisk.
 
Nazad
Vrh Dno