Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Nije još počelo [emoji1787], ali koliko vidim, biće premešten na klasično mesto nazad za fp, onda će biti problem custom maske i prilagodba tom dizajnu [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To je normalno za takav tip senzora. Nema mesta panici. [emoji1]
 
Od sutra bih i ja se trebao pridružiti vama, 90% ide plavi radi plavog leda kod selfie kamere, iza mi je crni duplo ljepsi ali ide u masku pa je ipak plavo led svjetlo pobjedilo

Masku Cu dobiti i koliko sam vidio fantasticna je ne moram novu narucivati
E sto se tice stakla moze li mi neko reci sta je 6d,9d itd.. Mislim konkretna razlika, i ako neko je vec uzeo a znam da jeste kad sam citao temu samo opet link do stakla koji vam dobro radi i ne smeta fingerprint skeneru

Moze ali, eBay itd.. Svejedno je
Volio bih neko od Ivice do ivice na ovom honoru sma par puta narucio pa je po pola centa od ivica bilo, to me strasno nerviralo :D

I da jos jedno pitanje posto ima AOD rade li one Full maske, mislim raditi ce vidjeti ce se sat, nego ono otvoris masku on se otkljuca?
 
Poslednja izmena:
Mi 9t 6/128 pao na 300 € u regularnim prodavnicama. No brainer za mene, SD730 je trećí po snazi SD procesor, prvo sam razmišljao da pazarim Mi 9t Pro, ali za razliku u ceni ću uzeti Amazfit GTR. ,)
 
Kojim to regularnim prodavnicama?
 
Da se upišem i ja. Mi 9T plavi kupljen danas u G.

Čekao sam Mi 9T Pro ali mi ispala neka kombinacija u G pa mi je sa fiskalnim i dve godine garancije ispao skoro pa kao na KP a to sa Pro verzijom ne bih imao.

Generalno stvarno fluidno radi, kamera prosek, dizajn stvarno super. Prednja kamera simpatično deluje videćemo koliko će biti trajna s obzirom da posle prva dva vraćanja nije otišla do kraja, morao sam da joj pomognem. Od tada se vraća i izlazi ok, mada nekako nije baš u liniji sa gornjim delom kućišta kad uđe nazad.

A da ti iskoristis tu garanciju koju si dobio? Mislim da to sa kamerom nije normalno, ni uklapanje sa kucistem, ni uvlacenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigao danas platio tacno 35000 sa dve godine regularne garancije.
Ono sto sam na brzinu uspeo da vidim jeste da je dimenzija istih kao Mi A2 koji sam imao do pre 2 dana s tim da je ekran veci i nekako su mi boje bile mnogo bolje na Mi A2 ali to kontam da je do toga sto nisam skinuo jos ovu fabricku foliju napred jer cekam da mi stigne sutra staklo, sto se tice zvuka, zvucnik je definitivno jaci na Mi A2, notifikacijska led svetiljka hmm ne znam sta da kazem prvo sto moras da postavis telefon u takav da kazem kontra polozaj da bi video imas li notifikaciju drugo sto je usporeno bas treptanje i jako tesko se uocava, plav telefon plavo svetlo, da su bar stavili belo bilo bi bolje.. U sustini i ovde je Mi A2 bio ubedljivo bolji.

Sta znam na prvu mi se svidja telefon a pogotovo dizajn steta samo sto mora u masku... Kako ce raditi vreme ce pokazati, jos nisam ni sve istrazio a nisam ni imao vremena posto sam prvi put ma MIUI.
 
A da ti iskoristis tu garanciju koju si dobio? Mislim da to sa kamerom nije normalno, ni uklapanje sa kucistem, ni uvlacenje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Sve je ok, to je samo prva dva puta nakon što sam izvadio iz kutije. Nakon toga se ceo dan zezam radi savršeno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I mene zanima koje su to "regularne" radnje u kojima je 128/6GB verzija ovog moba 300€. Pogotovo ta garancija. Vrlo je upitna ako nije od operatera ili radnji poput WW, G, ... [emoji4]
 
Svuda ja 46k sa fiskalnim i dve godine garancije.

Ove "pisane" (dok ti vide leđa), te ne računam. Te su samo dobra volja prodavca. Mada na kp ima ljudi koji su korektni što se garancije tiče (kolega Gremlin s foruma recimo).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^ Pa nigde. [emoji3]
Svuda ja 46k sa fiskalnim i dve godine garancije.

Ove "pisane" (dok ti vide leđa), te ne računam. Te su samo dobra volja prodavca. Mada na kp ima ljudi koji su korektni što se garancije tiče (kolega Gremlin s foruma recimo).

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Naravno.
 
Bio u MTS-u 6/128 GB za 24x1375 Din. :D

Samo su se tu nešto zeznuli pa je brzo planulo.

Stavio sam danas Nillkin Super Frosted Shield masku. Deluje kvalitetno, prekriva sve ivice i fino "leži" u ruci.

Ništa ne fali ni ovoj koja je došla uz telefon, sem što ne prekriva gornu i donju ivicu. Rekao bih da je uz Nillkin sigurniji.
 
Na sajtu MTSa 6/64 gb i 24x1025.. Vudi me da si ti video 6/128 i 24x1375 a nema na sajtu...
 
Ako naplate, opet izađe 310-315 evradi.
 
Meni konstantno ekran nije na prvo mestu, a zar ne bi trebalo da on bude prvi na listi?
Kako je vama?
Jer baterija mi je u najmanju ruku cudna..
5361ed7882662dcc2e27a4b3e6fad028.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
I kod mene je slicna situacija i ekran nije na prvom mestu..


Edit: Stiglo 6D staklo i maska.

IMG_20190824_104153.jpg
 
Poslednja izmena:
Javi kako se pokazalo staklo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nestalo 128 verzije, jeftiniji 20 eura 64gb, ali ipak Cu sacekati ponedjeljak da vide kada dolazi

Steta dok se ja odluci sta uzeti i odem on nestane :(
 
Pozdrav, ja sam telefon uzela u utorak, 128 verziju Canon Black, i evo 4 dana je prošlo i moji utisci su više nego pozitivni. Naime prvo me je brinula baterija jer nije uopšte držala dobro prvih par dana ali sam znala da je bila u nečemu fora tako da se nisam previše brinula i znala sam da će se stanje popraviti. Pošto sam telefon prekopirala sa Mi Move-om za starog Redmi Note 5, verovatno je i neke postavke pogrešne prekopiralo tako da je telefon jeo bateriju previše. Obrisala sam cache sa Play Services aplikacije, isključila WiFi scanning i WiFi assistent i sada je stanje fenomenalno u šta se možete uveriti sa slike.
Ne bih trošila reči na fenomenalan ekran, prelep dizajn, jako dobre kamere, fingerprint, jak i jasan zvuk iz zvučnika kao i iz slušalica, 3.5 audio ulaz, brzo punjenje i ostalo. Jednostavno, sa ovim telefonom mislim da nema ko da ne bude zadovoljan jer je stvarno jako zaokružen kao uređaj i po meni ništa mu ne fali što meni treba kao prosek korisniku.

P.S. Sa 75% baterije je imao 3:42h Screen on Time dok je sa 50% baterije telefon imao 5:40h screen on time što je po meni fenomenalan rezultat s obzirom na veličinu ekrana. Uglavnom je bilo čitanje foruma, poneka slika, malo muzike, poneki video na YouTube i osvetljenje ekrana na 50%.
299e67b97d9540e6995cfbdf7a8699ad.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moram i ja da se pozabavim jer meni nesto jede bateriju. Ne mogu ja da izvucem taj rezultat, a fabricki nista nisam dirao..

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Trenutno bateriju svim telefonima u manjoj ili većoj meri jedu g play servisi (ima neki bug) i vrućina [emoji1]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pre dva dana predjoh sa S9 na Mi9t,i utisci su pozitivni definitivno! Sama izrada telefona je na jako visokom nivou,ja imam onaj karbon crni,i mogu vam reci da deluje kao daleko skuplji uredjaj,komotno mogu reci da je u klasi sa s9 sto se izrade tice,cak mi s9 nije ostavio takav utisak kao 9t....ekran je takodje fenomenalan,poredio sam ga sa s9,vidi se maaaaaalkice razlika u rezoluciji u odnosu na s9,ali sve ostalo je odlicno,boje odlicne,bela odlicna,vidljivost na suncu isto odlicna,nista mi nece faliti sto se ekrana tice,definitivno, cak mi je i oleo premaz dobar,ni tu nemam zamerku. Sto se kamere tice,tu je s9 po meni bolji. Fotke su bolje na s9,ali daleko od toga da su na 9t lose. Video zapis je na s9 miljama ispred ovog na 9t,koji je po meni sramotno los,ali ajde,za te pare ne moze sve....baterija na mi9t je fantasticna,5h Sot a ostane mi jos 45%,nemam reci,tu je ubica. Sve u svemu nisam se pokajao,hteo sam velik ekran u sto manjem kucistu,to sam i dobio,vecu bateriju,odlicnu izradu,sve to ima 9t,a ostale stvari koje mu manjkaju definitivno mogu da mu oprostim za ovu lovu (uzeh ga u nekoj varijanti za 250€ 6/64gb)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam prešao sa S9+ na S10e i sa S10e na Mi 9T i tvrdim da sa gcam kamera ne zaostaje ni za S10e (prednja je za 3 klase bolja na Mi 9T) a kamoli za S9+. Video je već bolji na Samsungu, daleko od toga da je na Mi 9T loš, ali stabilizacija *mjau**mjau**mjau*...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam poredio stock vs stock zadnju,fora je sto kod s9 okines i to je to,stabilizacija top,ovde na 9t mora bas mirna ruka, prednja jeste bolja na 9t ali cesto preeksponira na dnevnom svetlu......msm poznati su meni Xiaomi telefoni,koristio sam dosta modela,tako da vrlo dobro znam sve njihove vrline i mane,tako da je potrebno malo "sredjivanja" da sve bude tip top...recimo,auto brajtnes je jako los na 9t,gubi se samo tako,ali nije frka,podneo sam svakako zahtev za unlock,pasce odma XEU,pa Magisk,pa ce se srediti te sitnice....sve u svemu,za ovu lovu,telefon gazi po kokurenciji,ali bukvalno!E da,porucena DBrand folija,stize u toku iduce nedelje,videcemo kako ce da cucne :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitanje jedno, ima li sanse da mi FB i Instagram linkove iz Vibera, otvara u tim aplikacijama? Jer mi trenutno otvara u default browseru.. nisam nigde nasao podesavanje za to ako ga uopste ima.. Cak me ni ne pita koju hocu vec odmah otvara browser..
 
Nazad
Vrh Dno