Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ne fali mu ništa. Često volim da menjam telefone

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
jel se isplati dodati 120-130e i preći sa pocophone-a na ovaj? :)

Ja imam Pocophone kojim sam super zadovoljan i jedino na šta bih prešao je K20 pro, ali nisam još siguran da ima smisla. Zapravo jel sad izvesno da će Pocophone 2 biti potpuno novi telefon?
 
K20pro je dosta skuplji od k20 ili mi9t. Gledajuci neke reviews on youtube izmedju mi8 i mi9t, u brzini negde je brzi mi8 ( uglavnom) a negde mi9t, e sad sta je zanimljivo u tim testovima je da mi9t brze pokrece aplikacije iz RAM memorije ( onaj drugi krug u testovima).
Kamera, nju nisam uporedjivao sa mi8 vec sam odgledao par testova izmedju k20pro mi9 i mi9t, to je sve tu negde. Jedina razlika izmedju ( ne znam da li je tacno ono oko kolicine elemenata ) mi9t i k20pro(mi9t pro) je ta sto kamera na mi9t ne moze da snima video 4K 60frejmova, vec samo 4K30 frejmova. Procesor na mi9t ne podrzava snimanje 4k60.
Tako da mi9t pro je bolji u soc i ajd da kazem kameri ali samo u video delu kome treba 4k60.
sve ostalo je isto. ne verujem da to kosta skoro 200evra razlike na pojedinim sajtevima mi9t u odnosu na k20pro ( bar na sajtevima koje ja gledam da imaju eu direct)
 
Auu al sam se zeznuo, narucio sam mi9t za 354evra, a sada na rakuten isto now 128gb za 339evra plus 30evra popust na kupovinu preko 300evra. ispalo bi me309evra. eto kad se zuri :)
 
pa kad ste se naložili na ova dva modela kao da je izmišljen točak :)
 
Ja sam ga zaplanirao za sredinu avgusta (pred odmor), nadam se stabilizaciji cene.
 
pa kad ste se naložili na ova dva modela kao da je izmišljen točak :)

Njavise sam gledao da ga kupim preko mi storea u francuskoj, gde mu je cena i bila tu oko 350evra za tih 2h kad traje promocija. Tako da cim sam nasao takvu cenu na Rakuten sam narucio, i sad evo vec ima po toj nizoj ceni. No dobro, pozurio sam i sta je tu je. Necu sad plakat :D
 
Verovatno 6/64 ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mi9T po youtube recenzijama za sada kamerom mi izgleda neispeglano. Kamera pulsira kod autofokusiranja prilikom snimanja videa. Low light fotografije glavnom kamerom su slabašne, ispod nivoa Mi9 SE, a na papiru bi trebalo biti barem jednako ili bolje zbog bržeg čipa....treba još proći koji mjesec da se ROM posloži, i cijena.
 
Ni jedan telefon nije ispeglan sto se kamere tice, a ni ostalog, odmah po objavim
 
Mi 9t/pro prvi telefon sa oled ekranom koji podržava hardverski DC dimming umesto PWM-a... To mi je trebalo.

Dosadašnja rešenja su bila samo softverska.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za par sati propustio priliku da ga dobijem expresno :( drug odleteo u 9 ujutru, tel stigao oko 16 :) tako da cekicam do 12og jula za moj pro :)
 
ti si uzeo k20pro? posto valja mi9t pro jos nije u prodaji? bar mislim tako
 
Stigao mi9t.
Iako je iz UK u pakovanju je standardni EU punjac, ali su ipak poslali i jos jedan brzi punjac, misleci da je UK punjac unutra.
U kutiji sve standardno. Odlican case, crni, cvrst, fin na dodir. Mnogo lepsi u odnosu na onaj silikonski za mi8. Ovaj je lepsi i od onog sto ide uz mix2s. Case nije u totalnoj ravni sa kamerama, ove dve sto su 48mpx i ultra wide , su oko pola mm unutra casea, mozda i manje, ali nisu bas skroz u ravni, dok ona telefoto kamera ( mislim da su ovako poredjane) sto je sama na vrhu je dublje u caseu sigurno je unutra pola mm.
Sam telefon , lepsi je u odnosu na mi8, oba su crna, samo sto ovaj ima onu saru kao kevlar. Verovatno je slicnog dizajna kao mi9 kojeg nisam video uzivo jos.
Svidja mi se sto mu je sistem kamera smesten na sredini, onaj crveni krug oko kamere bas mu daje smek kao i on/of dugme sa strane.
Ekran vrh, nema zuba, veci od ekrana na mi8, cinimi se da je svetliji ekran na mi9t.
Fluidan, ne primecujem razliku u skrolovanju i koriscenju naspram mi8.
Nisam jos nesto posebno testiro.
Cak nisam ni ubacio sim karticu jos.
Nasao sam neku foliju za ekran od tableta, pa sam je isekao i zalepio. Pored toga sam narucio i staklo preko amazona , treba da stigne u subotu.
Otisak prsta radi brzo, naravno brze radi ovaj na mi8 ali i ovaj radi brzo, otisak prsta sam podesio preko ove folije sto sam zalepio.
Muziku i jacinu zvuka nisam isprobavao, kazem da nisam stavio sim karticu, a uz to sam u francuskoj pa necu zvati nikoga :)
Ee, da selfi kamera izlazi brzo u roku od 2 sec je napolju, i cim se udje u galeriju da se pogleda slika vraca se nazad a kad se izidje iz galerije ponovo izlazi.

to je za sada ovako na brzinu neki opis. Pitajte sta vas zanima.
global stable verzija je na njemu.
videt cu za otkljucavanje bootloadera, pa prelazim na XEU
 
Da te lepo služi [emoji106]
 
Slavisa nek' je sa srecom :)
Javi koliko su ti izbacili wait time za unlock ;)
Ako se ne snadjes za staklo do 12/13og, kupio sam 5kom *jos uvek nisam siguran da li je staklo ili folija* iz mi store-a bas za k20/k20pro, tako da javi :)

mmexport1561702312565.jpg
 
Poslednja izmena:
Tapatalk baš zeza. Hteo sam editovat post a on obriso sve.

Hvala za staklo, ako bude trebalo javit ću tise. Meni treba sutra da stigne.
Inače u francuskoj sam do polovine avgusta
 
Poslednja izmena:
Ima negde 9T Pro u EU?
 
Ne znam da li ima mi 9t pro, mislim da jos nije zvanicno u prodaji, ima k20pro.
Na rakuten sajtu ga nema
 
Nazad
Vrh Dno