Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

pridruzujem se ekipi kao ponosni vlasnik 9T Pro masine. telefon je bolesno dobar a baterija neverovatna sto mi je bilo i najbitnije. Xperia Z5 je otisla u zasluzenu penziju nakon vise od 3 godine koriscenja. neka i ovaj sluzi toliko i ja zadovoljan :)
 
Jel zna neko jel treba da radim update ovaj? Da nema nekih nepredvidjenih bagova itd...
d52ee4d95131b1e856ffb655101f3a77.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uradi update. Sve OK

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
I kod mene baterija na principu toplo hladno.
Na prošlom punjenju mi za 6h preko noći skinuo 7%. Ukupno sam za dan i po imao 5h i 30 min Sot.

Danas nakon punjenja prošlo 3h. 18 min ekrana i još uvek drži na 100%.
 
To zato sto punite sa sporim punjacima

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
https://www.bajtbox.com/xiaomi-redmi-k20-pro-mi-9t-pro-prodaja-3-milijuna/

"Redmi je najavio kako stiže i još jedna varijanta K20 Pro modela koju ne treba pomiješati s K20 Pro Signature Editionom (čija prodaja svakako nije toliko impresivna s obzirom na enormnu cijenu).

Nova varijanta K20 Pro modela stiže s 12GB RAM-a te s nadograđenim čipom u vidu Qualcommovog Snapdragon 855+ modela. "


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Baterija je baterija, svaki dobar punjač je predviđen za njega...punjenje zbog toga može da bude brže ili sporije, ali ništa tu nije specijalno "predviđeno" za tu bateriju...gomila punjača koji idu uz druge telefone imaju iste karakteristike kao taj koji ide uz ovaj telefon...
 
Ja sam prvo punjenje ostavio preko noci [emoji23] Jel ne utice mnogo na zivot baterije ako se desava tako da ostane duze na punjacu napunjen na 100% ?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne znam da li zbog zadnjeg gobal update-a ali za ovo kratko vrijeme mi se tel zaglupio 2-3 puta (morao sam da ga gasim drzanjem na power dugne) i imao sam battery drain sa ~54% do 0% preko noci. Da li je neko imao slicnih problema na XEU?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nemam takvih problema ni na Q androidu

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Na pokofonu mi je EU rom bio odličan,a na ovom telefonu ova verzija15.8. nikakva.Ne diram ništa jer očekujem sledeće nedelje MIUI 11 ,pa da ne radim duplo štimovanje.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Mora da se pozalim... Izlude me ovaj fp na ekranu, previše loše otkljucava
 
Probaj kao resenje poboljsanja da setujes jedan prst za sve otiske..
 
Meni baterija, traje li traje
788347817f034997a2ee2a957f57c7cb.jpg
903e760189268ff76231416460e0377b.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Mora da se pozalim... Izlude me ovaj fp na ekranu, previše loše otkljucava
Uradi očitavanje 1 prsta preko kaljenog stakla (ako si ga stavio) više puta i drži malo duže prst kod otključavanja.
 
Koja fora ovo telefon u džepu, torbici, sve jedno, i stiže video call na WhatsApp a kamera izlazi!!?? Ovo nije normalno i samo se dešava na WhatsApp a čitam i na Instagram-u.

Čitam sada i to je trenutno poznati problem, ali ne vidim rešenje osim disable permission.

Čisto da imate na umu ovaj 'problem' i ne iznenadite se ako vam se u džepu 'podigne' kamera.
 
Testirao upravo side by side sa S10 kameru, stock na oba, mogu vam reći, S10 bukvalno jedva bolji, razlika minimalna, kačim sample i komparaciju večeras/sutra ujutru. Slikano po najvećoj boljki, low light...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Preveliki je hajp oko kamera svakako, testirao sam RN5 sa GCam i patch-om u odnosu na S10+, prakticno nikakva razlika (i to ako se zumira) ako je ruka mirna i to uvece u sobi sa malo osvetljenja :)

Pixel ubija, ovo ostalo su nijanse.
 
Desno S10, levo 9T, obe fotke iz ruke u isto vreme uslikane. Na prvoj oba omašila WB, S10 malo precizniji, ali nivo detalja na max zumu gotovo identičan.
81a47aa146d0bb9be035247825a105a3.jpg
5b94b42b87aca9d5efc69ec935301133.jpg
563f01613e492d537989b24ed8484a5d.jpg
2d309e1fd51066986c34ec3009d248e9.jpg
e20b6e138b68dc4c140eaba010ca1782.jpg
781ebeb09c0f717abc0ea2dbb7b11daa.jpg


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Pa ne znam bas. Dosta bolje deluje S10, koji i nije LL šampion. Mate 20 Pro ili P30 Pro bi napravili drastičnu razliku, ili čak i P20/P30 obični.
 
Deluje, ali ne 350+e razlike [emoji1]

Edit: Testirali i sa A50, ali je bio za 2 klase lošiji, Mi 8Lite ga je ubio ranije kada sam poredio, kamoli gore 2 navedena.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam bas. U pitanju je feature koji dobro radi samo nekoliko modela, otuda i premium cena. Pitanje je dali tebi vredi ili ne, a ti si sam odgovorio na svoje pitanje. Nekome ta razlika vredi i više, ako će imati priliku da neku bitnu fotografiju sačuva u maksimalnom kvalitetu, što nije prioritet generalno vlasnika Xiaomi telefona, već niz kompromisa za nižu cenu.

Ali da mi se ovaj 9T svidja - svidja mi se.
 
Ako ova razlika vredi žrtvovati dva Mi 9T i kusur onda super, kako je na pixelu i p30 pro ne znam osim sa testova, verujem da je bolje. Svakako kada idem negde gde znam da ću fotkati, nosim aparat, jer telefon se ne može porediti sa tim, ali svakako za fb/insta ovo i više nego zadovoljavajuće. Ali da, generalno ko uzima xiaomi, ne uzima ga sigurno kamere (iako ima modela sa dobrom kamerom). Verujem da S10 nema ois slike bi bile drastično lošije. Primetio sam da ruka kod S10 mora biti mirna za dobru fotku jer forsiraju niži iso, dok Xiaomi digne iso i redukuje šum što unakazi fotku. Prva fotka iso 480 kod S10 a Mi 9T ga digao na 1270 naravno zbog nedostaka OISa i manjeg otvora blende.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Pa i nije baš bolja slika u odnosu na S10e. Oštrija je na S10e i wb je za nijansu bolji. Takođe na Mi 9T krov deluje stopljeno a cigle se ne vide, dok je kod S10e sve jasnije.
Naravno da nije vredna ta razlika od 150+e za nijansu bolju kameru, lošu bateriju i rupu u ekranu. Ali opet ova Mi 9T kamera nije za LL nikako.
 
Ako ova razlika vredi žrtvovati dva Mi 9T i kusur onda super, kako je na pixelu i p30 pro ne znam osim sa testova, verujem da je bolje. Svakako kada idem negde gde znam da ću fotkati, nosim aparat, jer telefon se ne može porediti sa tim, ali svakako za fb/insta ovo i više nego zadovoljavajuće. Ali da, generalno ko uzima xiaomi, ne uzima ga sigurno kamere (iako ima modela sa dobrom kamerom). Verujem da S10 nema ois slike bi bile drastično lošije. Primetio sam da ruka kod S10 mora biti mirna za dobru fotku jer forsiraju niži iso, dok Xiaomi digne iso i redukuje šum što unakazi fotku. Prva fotka iso 480 kod S10 a Mi 9T ga digao na 1270 naravno zbog nedostaka OISa i manjeg otvora blende.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Ko jednom uzme DSLR u ruke, svaka fotka sa telefona mu smesno izgleda :) Meni je barem tako, nijedan telefon nije za poredjenje sa bilo kojim DSLR-om. Cudim se kada neko na forumu za telefon napise kako su dobre fotke sa nekog telefona, pogledam fotku i mislim se sta je tu dobro :) Naravno za FB, Instagram i slicno telefon je zakon :)
 
Poslednja izmena:
Dati 700 i kusur evra za telefon zbog kamere za mene je ludost. 1000 evra da ne pominjem. Za te pare može da se kupi neki fon od 250-300 evra (MI 9T na primer[emoji16][emoji16]) i, naprimer, neki džepni fotoaparat sa 1" senzorom (ili čak 4/3" senzorom) koji će praviti bolje fotke od bilo kod telefona. Namerno ne pominjem DLSR aparate zbog veličine. Ali ukusi i prioriteti su različiti

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Ja za snimanje koristim GoPro 6 + gimbal tako da mi je snimak na telefonu manje bitan ali očekivao sam da mi 9T ima malo bolje slike uveče za 300€

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno