Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Da li se isplati prelaziti sa pocophona na 9t.Morao bih da dodam 60-70e? A razmiljao sam i o Honor 20 posto sam sa honor 8 bio prezadovoljan, ali za njega trebam da izdvojim nesto vise novca.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Amoled, a ista baterija. Slabiji CPU a i manje troši. Sigurno ima bolju autonomiju od Poco koji ima po meni odličnu. Nema notch, a ima bolji zvuk i wide kameru. Po meni apsolutno vredi prelazak.
 
Ako ni zbog čega drugog, a ono zbog Amoleda vredi preći.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Na P f1 me strasno izludjuju notifikacije koje ne ostaju na lock ekranu, tj neke ostanu neke ne. MIUI me isto iritira sto moras da podesavas svaku sitnicu u vezi svake aplikacije. Mislim da su ga bas preterali u tom pogledu. Trenutno na F1 mi se desava da odredjeni deo ekrana u nekim situacijama oce da zeza kad ga koristimu portrait modu (klikces po ekranu ali ne reaguje). Sa druge strane cekam i recenziju za honor 20 koji je isto solidan fon, malo skuplji od ovog, ali mi njihov software vise lezi i mislim da je bolje ispeglan od ovog na Xiaomi telefonima.
 
Pa dobro, bar na pocu imas mogucnosti sto se tice ostalih custom romova, pa instaliras sta ti je volja, mislim na aosp, cist android.
jedino je to mana za sada mi9t sto nema nista jos, ali dobro, tek je izisao.

Na Honor i Huawei tel nemas takvih mogucnosti, osudjen si na to sta imas. ima treble, ali nije to to.
 
Poslednja izmena:
Biće, relativno skoro su izašli. Pravo stanje sa romovima se vidi 3-6 meseci nakon izlaska. Mada ne vidim da će ovom da fali podrška, zastupljen je na svim tržištima i biće popularan.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mi 9T - prvi utisak je jako pozitivan. Odličan ekran, trostruka kamera je vrlo zanimljiv feature (wide, standardna i 2x optički zoom), brz je u radu (instalacija aplikacija je vrlo brza, a mislim da nema UFS 2.1), a teleskopska prednja kamera je impresivna za videti svaki put kada se koristi.

Za bateriju još uvek ne znam, ali verujem da je autonomija odlična.

Plavi (glacier blue) je vrlo zanimljiv.

Čitač otiska prsta u ekranu je jako dobar, ali je ipak tradicionalni čitač nešto brži/precizniji (poredim sa Mi Mix 2, gde funkcioniše sjajno). Možda mu treba par dana dok nauči i ubrza prepoznavanje, a treba i meni vreme da se naviknem na poziciju.

Mana je što treba 7 dana za otključavanje bootloadera. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Stavi jos jedan fingerprint za isti prst ali iz malo drugog ugla kalibrisi, recimo radio mi je savrseno u onoj default poziciji kad drzim telefon u ruci, ali nije hteo iz ugla svaki put recimo kad mi je telefon na stolu i necu da ga uzimam u ruku. Onda sam dodao jos jedan fingerprint iz takve pozicije prsta..
 
Na P f1 me strasno izludjuju notifikacije koje ne ostaju na lock ekranu, tj neke ostanu neke ne. MIUI me isto iritira sto moras da podesavas svaku sitnicu u vezi svake aplikacije. Mislim da su ga bas preterali u tom pogledu. Trenutno na F1 mi se desava da odredjeni deo ekrana u nekim situacijama oce da zeza kad ga koristimu portrait modu (klikces po ekranu ali ne reaguje). Sa druge strane cekam i recenziju za honor 20 koji je isto solidan fon, malo skuplji od ovog, ali mi njihov software vise lezi i mislim da je bolje ispeglan od ovog na Xiaomi telefonima.
Teško da je EMUI bolje ispeglan od MIUI, ali bar nema problem sa notifikacijama kao MIUI, što zna da izludi čoveka.
 
Teško da je EMUI bolje ispeglan od MIUI, ali bar nema problem sa notifikacijama kao MIUI, što zna da izludi čoveka.
Meni su na mi5-ici uvek kasnile, i na wifi i na data-i. Samo su na global rom-u, na androidu 6 bile OK.
Nougat je zezao.
Kako rade sada na Pie Miui rom-ovima?
Naravno podrazumeva se nameštanje svega i svačega, nego me mrzi to da kucam sada
 
Inače proverio sam da li notifikacije ostaju na lockscreen-u, ostaju na Aosip rom-u. Tako da je to definitivno problem miui-a
 
Iskreno meni je to dobar feature. Znam koje su notifikacije i kad zaključam ostane čist lockscreen, pa ako u međuvremenu dodju nove neke notifikacije neće pretrpavati.

Tako da ja sam za to da ne ukinu.
 
Bio danas do Mi-store opet nesto, i prodavac se malo (pre)igrao sa telefonom i upalio mi neku glupost, kad otkljucam telefon sa otiskom, izadje neki popup na trenutak sa tri opcije(search, add event i QR code). Jako me iritira i ne znam gde je to upalio, cenio bih pomoc :D

Edit: ovo je u pitanju
f93484864590064c3ee6ce040fa40f46.jpg

Edit 2: nasao sam..
 
Poslednja izmena:
Poenta kamerice na mobilnom je dobar point&shoot a ne karabudzenje kao kod GCam, pa onda oce-nece i tako u krug.
Pozdravljam ja GCam ali OOB workaround je ono sto se trazi.
Ne kazem da je Mi9T los ili slicno. Dapace, svidja mi se ali zivi bili pa videli da ce, blagovremeno, i Xiaomi podici cene svojih uredjaja cim bude imao sta da naplati ;)

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
Nemoj s tvojim bajkama ovde, nisu ovo teme za bajke ;)


On topic:

Telefon je vrhunski svakako, kad bude ispod 300e top kupovina, verovatno cu ga uzeti krajem godine ako ne izadje nesto zanimljivije do 300e.
 
Poslednja izmena:
Meni su na mi5-ici uvek kasnile, i na wifi i na data-i. Samo su na global rom-u, na androidu 6 bile OK.
Nougat je zezao.
Kako rade sada na Pie Miui rom-ovima?
Naravno podrazumeva se nameštanje svega i svačega, nego me mrzi to da kucam sada
Nema više kašnjenja notifikacija, i sem toga da nestaju sa lock screena kad se otključa telefon nema drugih problema, mada ni meni to nije problem, ostaju stalno gore sve dok ih ne izbaciš iz onog kad povučeš prstom dole menia [emoji3] izvinjavam se sad sam ustao pa mi još mozak ne dozvoljava da se setim tih naziva.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Meni kasni na Whatsappu.. jedno 20-ak minuta ili se pojavi kad otkljucam telefon. Sad ne znam da li je do Whatsappa to jer se Facebook serveri raspadaju u zadnje vreme, Viber recimo najnormalnije radi.. Mislim da sam omogucio sve u podesavanjima da ne dolazi do takvih stvari (no restrictions, autostart itd.)
 
Poslednja izmena:
Kod mene na mix2s, mi8 i sada mi9t su notifikacije uvek dolazile na vreme, jedino ponekad je znao zezati outlook
 
Sad u ovo toplo vreme, 4h plus 3 dana bez punjenja, i jos ostaje oko 20% baterije
 
Znaci tehnicki nemas smartfon kad nemas Wi-Fi :D
 
Ja sam sa P30 Pro presao na Mi 9T bez problema.
Stoji to da sam izgubio Zoom ali mi iskreno ne smeta...
Ave je odlicno, baterija malo bolja nego na njemu.
Ave radi bez ikakvih problema.
Jedino sto malo smara FP :/

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Meni kasni na Whatsappu.. jedno 20-ak minuta ili se pojavi kad otkljucam telefon. Sad ne znam da li je do Whatsappa to jer se Facebook serveri raspadaju u zadnje vreme, Viber recimo najnormalnije radi.. Mislim da sam omogucio sve u podesavanjima da ne dolazi do takvih stvari (no restrictions, autostart itd.)
I meni su kasnile na aosp rom-u, na Zuk Z2, problem je do WhatsApp-a. Viber, Insta, messenger itd radi najnormalnije, instant.
Potrebno je omogućiti autostart, isključiti optimizaciju baterije za te app, ako postoji opcija a mislim da ne postoji na Pie da se zaključaju u ram memoriji. Probao sam i da prebacim WhatsApp u sistemske aplikacije, džaba.
Sada u poslednje vreme radi i to tako što je pokrenem odmah ujutru i onda radi OK ostatak dana. Sutra ujutru obično ne stižu dok je ne pokrenem.
Viber šljaka najnormalnije. Šteta.
 
Nema više kašnjenja notifikacija, i sem toga da nestaju sa lock screena kad se otključa telefon nema drugih problema, mada ni meni to nije problem, ostaju stalno gore sve dok ih ne izbaciš iz onog kad povučeš prstom dole menia [emoji3] izvinjavam se sad sam ustao pa mi još mozak ne dozvoljava da se setim tih naziva.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Meni je to OK skroz.
 
Iskreno meni je to dobar feature. Znam koje su notifikacije i kad zaključam ostane čist lockscreen, pa ako u međuvremenu dodju nove neke notifikacije neće pretrpavati.

Tako da ja sam za to da ne ukinu.
Kod mene se naređaju par komada a onda bude kao + pa neki broj srazmeran notifikacijama... Tako da ni ne može da stoji 15 istovremeno.
I meni je ovo OK, ne bi mi bio problem. Pogotovu što ostaju gore u nekom uglu kada se otključa
 
Jedino sto malo smara FP :/

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Why? :) Ja koji nisam ni koristio zastitu uopste na prethodnim telefonima sam sad stavio FP, previse mi je cool i takvu implementaciju sam cekao.. Kad sam snimio palac iz dva razlicita ugla sljaka skoro 100% bez greske..
 
Why? :) Ja koji nisam ni koristio zastitu uopste na prethodnim telefonima sam sad stavio FP, previse mi je cool i takvu implementaciju sam cekao.. Kad sam snimio palac iz dva razlicita ugla sljaka skoro 100% bez greske..
Pazi stavio sam 2.5D staklo i zezalo me je.
Sad sam skinuo i radi bolje.
Narucio sam drugo 0.1mm se vodi pa cu videti sta se desava...
A drugo kad otkljucam ekran zacrni i onda se pojavi Home :/

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno