Šta je novo?

Bluetooth Ceiling Speakers

Da li vijaš neki HiFi, ili ti treba samo da čuješ svuda neki zvuk?!? Ti ugradni zvučnici, namena im je uglavnom za informativno ozvučavanje prostora. I šta god pričali proizvođači, zvuk će im uvek značajno zavisiti od načina ugradnje, i u čega su ugrađeni (gips karton ploča, spušteni plafon, beton, drvena ploča...)

Ako ti je ideja da samo imaš neki zvuk, ok je. Ako ti je ideja da dobijaš iole dobar zvuk u kući, batali tu priču. Rezultat je neizvesan i nepoznat dok se sve ne pusti u pogon, a onda je kasno za neke izmene.
 
Ovo bi islo izmedju drvenih greda kroz gips, u sustini razmisljam o varijanti bluetooth+napajanje kablom, ne punjenje+da se ne zajebavam sa kacenjem po policama i razvlacenje kablova. A namjena je dobar zvuk u dnevnoj sobi za film, muziku, itd..
 
Od ugradnih zvučnika ugrađenih u gips kartonske ploče, nema dobrog zvuka.

(Uz ogradu da ima ljudi kojima je i drndanje pijačnih minilinija dobar zvuk, tako da će tebi možda i biti dobro...)
 
Koja je svrha stavljanja bluetooth zvučnika ako do njih moraš da dovedeš struju za napajanje? Isto tako možeš da staviš obične zvučnike i kablove za audio signal.
Zvučnici samo u plafonu i dobar zvuk za muziku i filmove ne idu zajedno u jednoj rečenici.
Pozdrav
 
Svrha je ta sto ne moram uredjaj stalno da punim, pa zaboravim da punim pa nema muzike, ovako ima stalno napajanje, a ja mogu da guram muziku sa laptopa, tel ili cega vec, nadam se da je jasnije.
Ako ima neko bolje rjesenje za ovo sto mi treba zelio bih cuti.
 
Ako ima neko bolje rjesenje za ovo sto mi treba zelio bih cuti.

A šta tebi tačno treba?!? Surround sistem gde ćeš okolnim zvučnicima signal dovoditi bežično?!?

Postoje surround sistemi sa aktivnim zvučnicima, gde se svaki satelitski zvučnik sa nekom njihovom centralom povezuje bežično.
Na primer...

Googlaj wireless surround system, pa vidi šta postoji, i u koji budžet se uklapaš.

Da uzmeš BT zvučnike, bilo kakve, ne znam kako bi uopšte razdvojio nekoliko surround kanala iz nekog izvora (bio to TV, računar, neki medija player..), na različite BT zvučnike?!?

Ako ti treba samo par zvučnika sa BT vezom prema računaru i stalnim napajanjem, postoje brojni BT modeli koji nemaju bateriju, već se napajaju iz el. mreže.
Na primer...

Poyenta priče jeste da su zvučnici ugrađeni u zidove ili plafone, loše rešenje za zvuk, osim ako ideš na neke egzotike gde je i zvučna kutija deo kompleta.
 
Poslednja izmena:
U sustini meni treba nesto sto ne zauzima mnogo prostora, a da mogu da ga uparim preko BT jer ne bih pojacalo da ubacam.
 
Postoje soundbarovi koji rade preko BT, postoje minilinije koje imaju ugrađen BT, postoji slično sa neodvojivim zvučnicima, postoje BT zvučnici koji nisu baterijski pokretani, ponuda je ogromna, cene su od par desetina, do par hiljada eur. Kvalitet dobijenog zvuka je (uglavnom, manje više) proporcionalan ceni.

Definiši šta ti od ovih koncepata najviše odgovara, definiši budžet, pa googlaj.

Imam kod kuće Yamahu sličnu ovoj MCR-B043 što sam linkovao gore (moja je samo stariji model bez BT), i svira to pristojno za budžet koliko je koštalo. Dok su zvučnici priljubljeni uz receiver, zauzima veoma malo mesta.
 
Nazad
Vrh Dno