Šta je novo?

Servisiranje telefona u garanciji

zduhac

Cenjen
Učlanjen(a)
05.12.2013
Poruke
69
Poena
160
Prosle godine sam kupio Huawei P Smart telefon preko KP od jedne radnje iz N.Sada. Nisam dobio fiskalni ali sam dobi garantni list na kome stoji da je garancija godinu dana. Elem, pre neki dan supruga primeti neke zute mrlje na ekranu. Ja kontaktiram radnju gde mi oni kazu da ekran ne podleze garanciji. Tel je kao nov, mazen i pazen znaci nije ispadao pa da je nagnjecen ekran ili slicno. Ima li neko savet kako da se postavim i kakva su mi prava. Znam da je problem sto nemam fiskalni al lako mogu da dokazem da sam kupio tel od njih.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koliko znam nikako, taj nazovi garantni list je nevažeći što se zakona tiče pa legalno ne možete ništa jer je u pitanju garancija "na reč". Da ste dobili fiskalni račun i zakonsku pripadajuću garanciju od 2 godine tad bi bila druga situacija (ali i druga cena telefona).
 
Prosle godine sam kupio Huawei P Smart telefon preko KP od jedne radnje iz N.Sada. Nisam dobio fiskalni ali sam dobi garantni list na kome stoji da je garancija godinu dana. Elem, pre neki dan supruga primeti neke zute mrlje na ekranu. Ja kontaktiram radnju gde mi oni kazu da ekran ne podleze garanciji. Tel je kao nov, mazen i pazen znaci nije ispadao pa da je nagnjecen ekran ili slicno. Ima li neko savet kako da se postavim i kakva su mi prava. Znam da je problem sto nemam fiskalni al lako mogu da dokazem da sam kupio tel od njih.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Tu garanciju možeš da.... uramiš. Žute mrlje su na mestu gde se nalazi procesor i nastaju od toplote. Ja sam imao isti problem pre godinu dana na Mate 10 lite, sa istom takvom garancijom. Nosio sam tel u ovlašćeni Huawei servis i tamo su proverom imei broja ustanovili da je telefon rađen za tržište EEA (EU +Norveška, Island...). Rečeno mi je da mogu da ga odnesem u bilo koju od zemalja članica i da će mi tamo zameniti ekran jer podleže garanciji, ali u Srbiji ne može (meni je to nebulozno ali niko me ne pita. Posle toga sam batalio Huawei). Nije mi se isplatilo da se cimam već sam tako prodao telefon. Oko 3 meseca je bio kod mene u tom stanju, mrlja se nije širila a i videla se samo kad je bela pozadina.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koliko znam nikako, taj nazovi garantni list je nevažeći što se zakona tiče pa legalno ne možete ništa jer je u pitanju garancija "na reč". Da ste dobili fiskalni račun i zakonsku pripadajuću garanciju od 2 godine tad bi bila druga situacija (ali i druga cena telefona).
Jasno je meni to da bez fiskalnog nema ni garancije. Al da li je to onda obmana? Kako neko moze da napise garanciju koja ne vazi? Jos u fazonu mi kaze covek da ekran ne podleze garanciji?! Pa ne znam onda sta podleze....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Na takvim garancijama, ništa ne podleže. Možda ploca da crkne,to bi priznali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jasno je meni to da bez fiskalnog nema ni garancije. Al da li je to onda obmana? Kako neko moze da napise garanciju koja ne vazi? Jos u fazonu mi kaze covek da ekran ne podleze garanciji?! Pa ne znam onda sta podleze....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zakonska garancija (saobraznost) je 2 godine, koju ostvaruješ nekim dokazom da si tu robu kupio u toj prodavnici. Da li fiskalni, slip od plaćanja karticom ....
Sve drugo je dobra volja prodavca, pošto ti ne možeš da dokažeš da si kod njega kupio telefon. Pitanje je da li si svesno kupio za manje para telefon bez fiskalnog ili si ga platio po realnoj ceni a prodavac ti nije dao fiskalni. To jest da li si u startu znao da imaš takvu (nikakvu) garanciju ili nisi.
Samim tim što ti je rečeno da imaš 12 meseci garanciju znao si da nije zakonska i da zavisi od volje prodavca.
 
Poslednja izmena:
Ma odnesi u servis, postoji šansa da je telefon legalno uvezen. U tom slučaju moći ćeš da ostvariš garanciju. Mala verovatnoća ali postoji. Nemaš šta da izgubiš. Sa prodavcem nemoj gubiti vreme i živce, a sledeći put kad kupuješ telefon znaćeš. Naravno da je obmana, tolerisana od nadležnih institucija sistema.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Na takvim garancijama, ništa ne podleže. Možda ploca da crkne,to bi priznali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ploča nema šanse da se prizna u tu toj "na reč" ili "pisanoj" garanciji, jer ploča kao deo ne može da se nabavi. Na KP gomila njih naglašava da baš ploča ne podleže toj njihovoj "veruj mi" garanciji :)
 
Kupio si telefon u radnji koja ne izdaje fiskalni racun ? Platio ga 40% manje nego u radnji koja izdaje fiskalni racun.
Zasto nisi trazio fiskalni racun ? Ili ti je odgovarala cena 40% manja nego u radnji koja izdaje fiskalni.
I ti bi sada neko zakonsko pravo a kupio telefon bez racuna. :) Daj uozbilji se, pa nisu ovde ljudi budale sto kupuju telefone sa fiskalnim racunima i plate vecu cenu, sa tim tolet papir garancija nemas nikakvo zakonsko pravo.
Zato se i kupuju telefoni preko oglasa od operatera koji daju fiskalni ako vec hoces da ustedis. Pa nisu dzabe telefoni na oglasima sa fiskalnim racunom skuplji od tih iz podrum radnji, ne moze i jare i pare.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Kod švercera se kupuje jedino ajfon jer on je uvek u garanciji. Naravno ako je u vakum pakovanju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazovi i raspitaj se, rećiće ti oni koji znaju da li nešto možeš uraditi. Srećno.
8eef0d02925a86893d63cae8ff21688b.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moj savet da batališ sve, izgubićeš vreme ništa nećeš uraditi. Ne pomaze ništa, nemaš fiskalni, nemaš dokaz, kraj...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Kod švercera se kupuje jedino ajfon jer on je uvek u garanciji. Naravno ako je u vakum pakovanju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Odakle ti ovo?

Kod svercera se kupuje ako si svesno spreman na rizik jer tu nemas nikakvu garanciju. Ono sto meni nije jasno je to da i dalje dosta ljudi nije svesno da su sve te podrum radnje toalet papir garancija i vecina misli da tu stvarno ima neka prava kao potrosac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ajfonu teče garancija otkada ga aktiviraš a možeš ga kupiti i od crnog đavola.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne volim Jabuku, ali jedino ispravno i fer. Uređaju teče garancija na određeni period, od trenutka aktivacije. Proizvođač daje garanciju na taj uređaj. Oni su ga proizveli, neko ga je nekada, negde aktivirao i to je to, start garantnog perioda. A inspekcije, carinici i policija neka rade svoj posao, šta se ti kanali tiču proizvođača? On je svoj proizvod prodao i garantuje ispravnost za njega u garantnom roku.
 
Ovo nisam znao. I kod koga onda reklamiras proizvod?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
kako nisi znao? mozes reklamirati ajfon u celom svetu u tih prvih godinu dana. kod bilo kog ovlašćenog apple servisa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam znao zivota mi, onda sam se za dzabe bio cimo da sam uzimam ip u Madjarskoj zbog garancije.

Naucis nesto novo svakog dana :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod lokalnog zastupnika u zemlji
Slično je kod LG, imao sam lično iskustvo i oduševili me...Doduše trebao je jedan mail poslati u Peštu jer ovi naši magarci zaobilaze i domaće garancije...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam znao zivota mi, onda sam se za dzabe bio cimo da sam uzimam ip u Madjarskoj zbog garancije.

Naucis nesto novo svakog dana :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jedino iPhone to ima i niko drugi. Kupiš ga bilo gde, reklamiraš bilo gde... Bitno sada znaš kako ide :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au pa to je onda extra, svaka cast Appleu po tom pitanju onda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali, jbbg uvek postoji to ali , :) desavalo se da je nekim IPhone telefonima pocela da tece jednogodisnja garancija od trenutka prodaje, bilo je slucajeva da su kupili telefone na oglasu neaktivirane i kad su pogledali garanciju na Apple sajtu ona uveliko tece vec par meseci. Zasto se to desava to samo Apple zna, o tome je pricao i Mekenzi da je bilo i takvih slucajeve tako da nije striktno kupis neaktiviran on stojao kod preprodavca par meseci mislis imas 12 meseci internacionalne garancije a ono ostade jos 7, 8 ......meseci.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Pa prosto je. Pre kupovine trazis serijski broj i proveris.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste za ljude koji znaju ali 80% to ne zna, niti im padne na pamet da provere, al eto bar mnogi ce procitati ovo sto pisemo pa ce znati.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Tu garanciju možeš da.... uramiš. (...) Nosio sam tel u ovlašćeni Huawei servis i tamo su proverom imei broja ustanovili da je telefon rađen za tržište EEA (EU +Norveška, Island...). Rečeno mi je da mogu da ga odnesem u bilo koju od zemalja članica i da će mi tamo zameniti ekran jer podleže garanciji, ali u Srbiji ne može.
Apropo ovoga gore da prema IMEI broju oni vide da li je uvezen zvanično u Srbiju ili je iz uvezen u neku drugu zemlju pa je xy kanalima došao u Srbiju: potvrđujem zvanično da ja imam telefon iz regularne prodavnice Gigatron čiji imei broj govori da nije uvezen zvanično u Srbiju nego u neku tamo evropsku zemlju, i na to sam dobila garanciju 24 meseca i fiskalni račun.
Čak sam i skeptična bila i zvala sam servis da kažem da telefon nije zvanično uvezen u Srbiju, oni su mi rekli da čim je kupljen u Gigatronu podleže garanciji. Lud zbunjenog :) ...


Nazovi i raspitaj se, rećiće ti oni koji znaju da li nešto možeš uraditi. Srećno.
8eef0d02925a86893d63cae8ff21688b.jpg
Član koji gore savetuje da se obratiš zaštiti potrošača ti dobro savetuje. Opet pričam iz ličnog iskustva. Nije bio u pitanju mobilni telefon, već usisivač. Zvala sam te ljude iz zaštite potrošača i mnogo su mi pomogli savetima koje sam primenila kod proizvođača usisivača, koji mi je na kraju vratio pare za usisivač.
 
Nazad
Vrh Dno