Šta je novo?

Polovna konfiguracija do 350e

nele11

Cenjen
Učlanjen(a)
28.05.2011
Poruke
237
Poena
170
Moja oprema  
Mobilni telefon
Mi 9T
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Kao prvo, izvinjavam se sto otvaram sličnu temu kao i stotinu ostale.. Pošto bih uzeo neki komp za surf, gledanje filmova i po malo neke igrice (mozda gta5, cities skylines itd) hteo bih da uzmem neku polovnu konfiguraciju. Eh sad, odavno ne pratim šta je popularno od procesora/grafičke itd,zato mi treba vaša pomoc i skroz sam ispao iz sveta kompjutera. Da li uzeti intel ili ryzen? Ako uzeti Intel da li uzeti npr i5 3generacije ili je on već zastareo? Ako ne taj, koji drugi intel procesor uzeti? Ako je ryzen bolji po odnosu cena-kvalitet, išao bih na ryzen. Koji onda ryzen uzeti? Ako uzmem ryzen jel mora onda ddr4 ploča ili ne? Koja je preporuka za ploču? Koju grafičku uzeti da se uklapa u budžet? Koje je napajanje dovoljno za sve ovo? Sve bih uglavnom uzimao polovno, osim možda napajanja.. Stvarno bi mi značilo kada bi mi neko tačno rekao sta da tražim najbolje za tu cenu pa da se bacim na pretragu. Hvala vam puno na odgovorima. :wave:
 
Za 350e mozes uzeti nov racunar sa Ryzen 2400G, 8GB DDR4 i 240GB SSD ili 1TB hdd, tako da bi to bila preporuka. Dobices u sasvim upotrebljivu grsfiku u vidu integrisane Vega 11 (rang gt1030/rx550).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razmišljao sam najviše o i5 3 generacije ali mi nekako deluje taj procesor prestar,mozda i grešim.. Ako uzeti ryzen koju ploču uzeti?
 
Razmišljao sam najviše o i5 3 generacije ali mi nekako deluje taj procesor prestar,mozda i grešim, ako bih uzeo i5 mozda bih uzeo bar procesor 5 ili 6 generacije i ako ne znam da li ima velike razlike izmedju njih i npr i5 3 generacije .. Ako uzeti ryzen koju ploču uzeti?
 
Imas na KP polovne Ryzene R3 1200 za 300e sa gtx 1050 2GB i 16GB ram +SSD...
 
Hvala na odgovorima. Ako uzimam zasebno procesor npr ryzen 3 ili 5 koju maticnu da gledam za taj procesor?
 
Zavisi od processora ali i najgora b450 je bolja od najbolje A320.
 
Poslednja izmena:
E ovako,da ne otvaram novu temu,imam samo jos par pitanja.
Izabrao sam sledece:
ryzen 5 2600
msi tomahawk max
16gb ddr4 3200mhz memorije(videcu sta nadjem tu do 100e)
ssd neki od 250gb za pocetak(sigurno cu kasnije jos jedan ssd)
e sad,koje napajanje da uzmem,i preporuka za graficku do 250e(do 300e ako bas mora)
I jos jedno pitanje,vidim da uglavnom stavljaju drugi cooler na procesoru(artic freezer ) da li je to pod obavezno(fabricki kuler los)ili ?
 
Pusti mašinu u rad sa fabričkim i biće to ok ako ne klokuješ proc, i preusmeri lovu u grafiku.
 
Cooler Master mwe bronze v2,beQuiet System Power 9 (snaga 500-550w) kp izmedju 50 i 60 evra

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno