Šta je novo?

Kutija za ruter/ modem

sheva7

Slavan
Učlanjen(a)
19.04.2008
Poruke
146
Poena
320
Pozdrav

Posto sam sproveo kablove kroz zid, i sad planiram da iznad ulaznih vrata ubacim neku kutiju u koju bi trebalo da stanu Thomson TWG870 (radijusov ruter) i moj Archer C7. Da li ima neko iskustva s tim?

Sta je kupovao i da li je uopste neko ugradjivao te kutije?

To radim kako bi po celom stanu imao korektan wifi, a kad sam vec sproveo lan kablove do televizora po sobama, red je da ih povezem lan kablom.

Hvala unapred na misljenjima.
 
Ako nemaš mesta za rack, možeš rešenje koje sam ja iskoristio, postoje table slično kao razvode table za struju, ali se koriste za montažu it opreme.

https://www.tehno-plast.com/?page_id=1847

Ja sam uspeo da smestim zok, ont, switch i patch panel u takvu tablu, malo je tesno ali je izvodljivo.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
+1 Rack je ok, ali moze da zauzme dosta prostora, tim pre jer je neka najmanja dubina 450mm. Ove kutije su ok, jer nisu suvise duboke, a opet verujem da bi od ove opreme sve stalo.

@daxyco Kako si pricvrstio patch panel? Koliko sam primetio, kod nas ima malo patch panela za vertikalnu ugradnju. Uglavnom dominiraju oni za ugradnju u rack.
 
U ovoj tabli se nalazi perforirana ploča, pa se šrafovima može sve pričvrstiti. Patch panel koji sam uzeo se na 2-3 šrafa vezuje. Cat 6a je i panel i kablovi.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ako nemaš mesta za rack, možeš rešenje koje sam ja iskoristio, postoje table slično kao razvode table za struju, ali se koriste za montažu it opreme.

https://www.tehno-plast.com/?page_id=1847

Ja sam uspeo da smestim zok, ont, switch i patch panel u takvu tablu, malo je tesno ali je izvodljivo.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Nemam mesta za rack. Malo me brine kako ce antene od tih rutera da stoje unutra :?
 
Kod mene je situacija takva da ont nema antene, tako da je stao fino. Kutija je plastična pa nema problem sa dometom wifi. Ali ja sam i ostavio prostor za access point otprilike u sredini stana, tako da ont za sada rutira saobraćaj, a plan je da uzmem i mikrotik ruter, ali svakako ni on nema antene.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno