Šta je novo?

LG TV ne prepoznaje samo USB flash, ali sve ostalo radi normalno (HDD itd).

cozmo

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2005
Poruke
1,366
Poena
350
Imam veoma zanimljivu situaciju. LG TV je odjednom prestao da prepoznaje USB flashove. Medjutim, bez problema cita SD, MicroSD, externe HDDove, pa cak i staru xD karticu?? Normalno cita sa njih, sve kako treba. Ali NIJEDAN USB flash nece da procita, cak i jedan koji nije diran bar godinu dana sa nekim filmovima koji je radio. Probah i novi USB flash, ma jok. Probao NTFS, FAT, FAT32... nista.

Prijavi gresku sa USB uredjajem. Ali nije mi jasno kako cita sve ovo ostalo bez problema?? Da li mozda WIN10 upise neku glupost na USB??
 
Ako nemas neke aplikacije na TV-u koje zahtevaju ponovnu registraciju(tipa EON), vrati ga na fabricka podesavanja pa probaj.
 
Nije smart TV. Uradio sam vracanje na fabricka podesavanja i isto je.
 
LG TV je odjednom prestao da prepoznaje USB flashove. Medjutim, bez problema cita SD, MicroSD, externe HDDove
Da li cita externe diskove koji imaju posebno napajanje ili one male 2.5" koji se napajaju preko USB-a? Ako su sa posebnim napajanjem, moze biti da je USB konektor prestao da dobija dovoljno jaku struju - kao kad PC ne vidi USB flash koji je spojen preko dugackog kabla, ali je sve OK kad ga direktno ubodes u plocu.
 
Cita externe diskove bez napajanja, a takodje i sve vrste kartica preko obicnog citaca kartica. Samo nece flashove. Pa mi zato pada na pamet da Windows ne brlja po flashu nesto. Al kako cita SD... cudno. On konektuje flash, ali napise greska usb uredjaja.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pa mi zato pada na pamet da Windows ne brlja po flashu nesto.
Malo je verovatno da tvoj windows na neki način zabrlja sve fleške ali nijedan prenosni hdd, ali svakako proveri, stvarno je zanimljiva situacija. Formatiraj flešku preko otg kabela iz telefona, ili je formatiraj preko android boxa ako ga koristiš, u tudjem računaru sa windowsom ili u sopstvenom na kojem su butovao neki live linux (mint na primer).
 
Nadovezao bih se na temu da ne otvaram novu.
Imam 49UK7550 i dešava se nešto neobično (ili je obično, samo meni nije). Ako je uboden usb disk u televizor, nije moguće dobiti sliku sa računara koji je povezan putem hdmi kabela (7m kabel, ati 5770, 1920x1080 60hz). TV proslo napiše kako nema signala. Menjao sam rezolucije, frekvenciju, uključivao/isključivao HDMI Deep color na TV i bez uspeha. Da li je iko imao sličan problem? Da li iko zna o čemu se radi.
 
Nazad
Vrh Dno