Šta je novo?

Kodi sa PC-a preko WIFI na TV

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Kompjuter mi radi skoro po ceo dan, a imam instaliran Kodi u njemu, pa sam hteo da pitam da li neko zna da li se nekim programom moze namestiti da sve sto se pusta na kodi, prikaze na TV preko wirelessa? Znaci slicna opcija kao sto nudi Universal Media Server, da ja mogu da radim normalno na PC-ju a da ukucani gledaju Kodi na TV.
 
Pitanje je koji tv, ili eventualno android box imaš? Ja imam Kodi instaliran na Mi Box, i strimujem sadržaje sa računara na kome imam deljene foldere u lokalnoj mreži (SMB share), a dodatno je instaliran i Serviio UPnP na računaru (mada mi on više nije neophodan, SMB je dovoljan za Kodi). Samsung smart TV iz 2014 podržava samo UPnP, tako da može da se gleda i bez Mi Box, ali softver je dosta sporiji, i ne podržava H265 npr.

Kodi DLNA/UPnP deljenje koje želiš je slično poput Serviio, znači opet ti treba TV koji podržava DLNA/UPnP, ili dodatni box.
 
Poslednja izmena:
Ovo je model Samsung UE40MU6122K, u pitanju je 4K smart tv pa pretpostavljam da moze posto vec koristim Universal Media Server na njemu.
 
Nasao sam, ali sa harda hoce da prebaci sa Kodija na tv, a imam ubacen Balkan Green u Kodi i iz njega nemam opciju da prebacim tv kanale ili filmove na tv, ne znam zasto.

Jel zna neko zasto mi na tv izlazi ton na 100% kad pustim video preko Kodija?
 
Poslednja izmena:
Zato što DLNA/ UPnP deli lokalne fajlove, a ne stream. Zvuk je na 100% jer ga pojačavaš/smanjuješ na tv.
 
Znaci nema nikakvih sansi da se dele stream-ovi preko Kodija?
Ako ukucam na tastaturi Y izlazi mi opcija da vidi TV dok gledam kanale, ali kad kliknem na tu opciju kanal se stopira.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno