Šta je novo?

Tablet do 200€

Sirius9

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2007
Poruke
3,595
Poena
475
Imate li preporuku za tablet do oko 200€?

Upotreba: youtube, filmovi & serije (bez titlova), čitanje foruma/mailova, net.surf u globalu.
Prioriteti: dobar ekran, do ~10" (7" sam imao, nije loše ali veće bi ipak bilo bolje) je ok, velika baterija, ne bi bilo loše da ima malo bolji zvuk,
Za izbegavanje: Tesla, Alcatel, Vivax i slična boranija, kao i iPad (neću ios, neka hvala).

Čini mi se (pošto ga nisam probao/video uživo) da bi Samsung Galaxy Tab T510 bio odličan izbor ali je nažalost preko budžeta...
Prednost imaju novi uređaji, iz radnje ali ako je ušteda velika mogao bi da prođe i polovan tablet od MTS-a, VIP-a, Telenor-a ali isto tako novi ili do mesec dana stari bez znakova upotrebe.

Hvala
 
Samsung Galaxy Tab A T590 10.5 za 235€ na KP. Ove modele sa 2GB RAM-a bolje ne gledaj uopšte, to je jako neprijatno kako rade (znam jer često sređujem jedan takav ćaletu).



Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Uh, ovaj T590 je preko 40.000 u prodavnici, to su već ozbiljne pare koje bi mogao da posvetim
zameni dual monitor setapa koji planiram za ovu godinu.

Nego, kako to da je razlika između prodavnice i KP tako velika, 40K u prodavnici a ~230€ na KP!? Za T590.
Gledao sam recimo SM-T580 i taj model je bolje uzeti u Em**u, čak na KP polovan preko operatera može da izađe
skuplje nego u prodavnici!!! Ili, ako je i niža cena na KP onda je razlika zanemaljiva i nije uopšte vredno rizikovati na KP.
 
Uh, ovaj T590 je preko 40.000 u prodavnici, to su već ozbiljne pare koje bi mogao da posvetim
zameni dual monitor setapa koji planiram za ovu godinu.

Nego, kako to da je razlika između prodavnice i KP tako velika, 40K u prodavnici a ~230€ na KP!? Za T590.
Gledao sam recimo SM-T580 i taj model je bolje uzeti u Em**u, čak na KP polovan preko operatera može da izađe
skuplje nego u prodavnici!!! Ili, ako je i niža cena na KP onda je razlika zanemaljiva i nije uopšte vredno rizikovati na KP.

ja imam HUAWEI Tablet T3 8 8", 2GB, 16GB, baterija dobra ,ekran dobar sve ok, osim zvuka moze bolje, velicina od 8 idealna za mene,

naj bolje da sam probas imas u usce ,imas u radnji za 15000din
 
Poslednja izmena:
Ja imam Samsung Tab A 2016, kupio za smešnu kintu na KP.
Instalirane su sledeće app : U92 (propo), N1, Danas, OGYT, SoundCloud, Deezer, TuneIn, MX player, Chess,
slušam muziku tiho dok igram šah ili čitam novine.
Radi pristojno, ne leti, ekran standardno dobar i svetao, baterija za pohvalu ali ne punjenje,
ima 2 zvučnika na donjoj strani onako, mogu da posluže ali ništa spec.
Suma sumarum, za preporuku do 100€, preko toga ne.
 
ja imam HUAWEI Tablet T3 8 8", 2GB, 16GB, baterija dobra ,ekran dobar sve ok, osim zvuka moze bolje, velicina od 8 idealna za mene,
naj bolje da sam probas imas u usce ,imas u radnji za 15000din

Pogledaću šta YT kaže za ovaj Huawei, lepo bi bilo otići i lično pogledati međutim nemam baš uslove za to iako mi je BG na ~40km.

Ja imam Samsung Tab A 2016, kupio za smešnu kintu na KP.
Mislim da je to SM-T580 model! Mislim da nemože da se nađe na KP za 100€, čak i one dobijene na poklon od operatera cene min. 130€


Ima smisla ovo što je Exodusbgd rekao za memoriju, mali ekran i manja rezolucija nistu tako zahtevni ali čim krene da se diže malo rezolucija stvari krenu da koče.
 
Koliko sam ja primetio na akcije uglavnom stavljaju ono što se ne prodaje tipa Denvere, Alkatele i slične, ono što vredi tipa Samsung, Huawei, Lenovo nisam nikad video na akciji.

Uglavnom malo sam istraživao ovih dana i ustanovio da ovi Samsunzi koje sam ja gleda u stvari spadaju u neku slabiju srednju klasu, u prevodu ništa posebno što se i vidi po rezoluciji koja je, u odnosu na telefone recimo, pomalo jadna, jedino Huawei ima par modela tipa Mediapad M5 10" ili M5 8.4" koji su 2560x1600 pix i imaju 4GB rama ali kod nas ih nema eventualno ako neko donese iz inostranstva pa prodaje. Svi ostali imaju po 1.5 ili 2 GB rama i naravno, na većini recenzija će pomenuti kako u igrama umeju da seckaju...
Elem, prilično razočaravajuća situacija na tržištu, moje neko shvatanje je bilo da tablet ipak treba da bude povoljniji od notebuka s obzirom na karakteristike uređaja, notbukovi su ipak daleko korisnije spravie, međutim nije tako...
 
Da se nadovezem na temu, ima li neko iskustva sa tabletima sa alija, vidim da imaju modeli 8-10" sa 4gb rama za 70-100$. Ima li smsila to uzimati ili juriti nesto ovde za 2-3 puta vise para?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Ovo i mene interesuje, imam dva krš tableta, a bliži se letovanje. Da Mi Pad 4 ima kao global verzija verovatno bih njega uzeo, ovako nemam pojma šta bi moglo da valja.
 
Ja sam imao jedan tablet koji sam uzeo na aliju ali je to bilo pre možda 5-6 godina kada su tableti tek počinjali kod nas i to je bio neki najjeftiniji model koji sam našao, u prevodu loše iskustvo.
Ali, danas je situacija drugačija i ima dosta dobri tableta manje poznatih kineskih brendova. Najbolja opcija je da se pogleda youtube, znači vidite neki interesantan tablet, copy oznaku/model/brend i paste u youtube pa gledate šta ljudi kažu, nema druge.

Inače ovaj Samsung SM-T590 sam juče video u MediaMarkt.de za 189€ ja se oduševio, javio drugarici koja ima u DE nekog da vidi da mi uzme i danas pogledam ponovo kad ono cena 50€ veća, izgleda bila neka akcija, baš bedak. Inače jedna jedina radnja kod nas taj tablet prodaje za oko 40.000 dinara tj. 330€ pa sad vi vidite kakvo je ovde dranje kupaca, u nemačkoj tablet danas 240€, kod nas 330€ a kakve su plate tamo a kakve ovde u banana državi.

Inače na KP T590 može da se kupi isto za oko 240€ naravno na crno bez garancije i fiskalnog ili sa garancijom koja glasi na onog ko je dovukao tablete pa ako se slučajno nešto desi treba da šaljete svoj tablet od 240€ na poverenje nekom tamo koji će da ga pošalje u Mađarsku/Nemačku i da se nadate da ćete ga dobiti nazad jednog lepog dana, pod uslovom da prilikom prvobitne isporuke umesto tableta ne dobijete cepanicu za ogrev, ciglu, crep ili neki drugi građevinski materijal...

Od kineza, iako se sve ovo kinezi, bi i ja najradije uzeo Mi Pad međutim MiSrbija ga neće uskoro imati a nešto mi se ne naručuje iz kine jer carina na ovakve stvari lupa dažbine sa slašću pa posle svrbi i tamo gde nije za češanje...
 
Poslednja izmena:
Može li neko ko živi u nemačkoj da ukratko objasni kako funkcioniše Mediamarkt.de ?

Nisam vodio preciznu evidenciju ali mi se čini da imaju akcije na nedeljnom nivou.
Recimo ovaj Samsung Galaxy Tab A SM-T590 koji sam hteo da uzmem je prvo bio 189€ pa je otišao na 249€ a sad je 229€

Sada je na akciji i HUAWEI MediaPad M5 lite i košta 189€ i isto je dobra ponuda, možda čak i bolja od samsunga.

Drugarica ima rođaka u nemačkoj koji bi mogao da mi uzme tablet međutim ne mogu ja da kažem "e evo danas je ovaj na akciji, trči kupuj", pa me zanima koji uslovi kupovine važe, može li on to online da poruči kad bude na akciji pa donese kad bude dolazio i da li ta cena na sajtu važi recimo samo u prodavnici ili samo online ili...
Probao sam da provučem sajt kroz google translator međutim iz nepoznatog razloga ovo uopšte ne funkcioniše.
 
Da se nadovezem na svoj post, vidim na forumu ide mi max3 za 160e, po ko ima mi max 2 za cca 100. To mi deluje svakako bolje od bilo kog tableta od 7"??

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 
Ja sam imao jedan Chuwi. Fantasticno radi da je to za nepoverovati. Ali, kad sam ga otvorio da zamenim bateriju, to je bio kraj. Kontakti, zice, to je sve tako svilenkasto i tako spojeno da kad se jednom otvori, tesko moze da se sklopi ponovo.
 
I ja razmisljam da pazarim neki tablet do 200, 250e max. Najvise za internet i multimediju. Video sam na amazon.de popust za Hawei tablete, konkretno Mediapad m5 lite wifi + lte za 200e i m5 obican 8,4" samo wifi za 255e sto mi se cini kao dobra ponuda.
Da li je neko imao iskustva sa m5 lite modelom? Kakav je Kirin 659 koji je u njemu? Jel vredi da se zrtvuje veci displej i sim kartica za Kirin 960s i dodatnih 1gb rama?
Za ovu cenu je odlican i Mi Pad 4, ali me brine da li to sto nema Widevine L1 znaci da samo Netflix ne moze da vrti u FHD ili i druge streaming platforme, tipa HBO Go, EON...?
 
Nazad
Vrh Dno