Šta je novo?

Da li je SSD ispravan?

drminketa

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poruke
38
Poena
60
Kupio sam nov Kingston A400 120GB. Ubodem ga u neki stari laptop kao jedini disk i pokrenem instalaciju sedmice. Izdeli ga na dve particije, system i primary, i kad treba da nastavi instalaciju - izbaci "Failed to format selected partition". Ubodem ga kao drugi disk u noviji laptop, udjem u BIOS, prepoznaje ga u smislu da ga izlista sa ostalim diskovima. Medjutim, kad treba da udje u njega, da ga proveri, sta li, na trenutak izbaci poruku 'fails' i butuje windows. Iz windowsa se disk ne vidi. Kingston SSD manager ga ne vidi.

Da li je ispravan?
 
Poslednja izmena:
Gde si ga kupio? Meni je stigao jedan poptuno nov iz Kine i pokazuje mi 0% hp.
 
Da li ga izlista u Device manager-u i Disk Managment-u ili se ne vidi u File exploreru?
 
Ni u Device Manageru, niti u Disk Manageru, niti u Exploreru. Medjutim, presao sam kod drugara i njegov desktop ga vidi i koristi bez problema. Ipak je ispravan.
 
Uspeo sam da instaliram Windows10 sa ovim diskom u masini. Po sredi je Compaq nx6326, Turion 64 x2. Desetka je suvise za njega. Nsam zadovoljan. Usporio se straaasno. Instalaciju sedmice ne proplazi nikako. Stalno izbaci poruku da ne moze da formatira particiju. Da li je moguce da nedostaje neki drajver za sedmicu? Da li je moguce da je problem samo sa ovim diskom a da eventualno sa nekim drugim prodje? Imate li ideju kako da uguram SSD u ovaj laptop?
 
Da li si probao resenja koja izadju na google kada ukucas tu gresku koju imas: "Failed to format selected partition"?
 
Nazad
Vrh Dno