Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Ja sam to koristio nekad davno na nokiji 3310 [emoji6]

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@cileanac

otvoriš sms program- 3 tačkice- settings- text messages- more settings- delivery report staviš na on...

pošto je bilo reči i o brzini ufs 2.1 memorije, juče sam skinuo neke programe i izmerio....read: 523mb/s i write: 193 mb/s...pretpostavljam da je to ok za ufs 2.1 standard...
 
Nije, to je ok za eMMC standard, samo je sekvencijalno citanje na nivou UFS-a od pre nekoliko godina.
 
Čekaj, zar ovi po oglasima nisu od operatera? Mts ga već ima u ponudi.
Ili ga ljudi slabo uzimaju ili neće da ga prodaju ako ga uzmu!?
Za sada ni jedan što sam video nije kupljen ovde kod operatera.
Čekam, lagano!
 
Pretpostavljam da ima, ali aj da pitam, jel mogu da se sakriju softwarska dugmeta, tj da se telefonom upravlja preko gesturesa ?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Mogu, ideš na display pa navigation bar...mislim, kad kupiš telefon [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Meni je samo žao što nigde u Srbiji ne mogu da nađem originalnu Samsung wallet futrolu za A70. Kao što je ova:

Original-Samsung-Galaxy-A70-Wallet-Cover-EF-WA705PBEGWW-8801643887964-Black-05042019-01.jpg

Znam da mnogi ne vole takve futrole, ali ja se lično ježim ako mi telefon nije tako zaštićen. Kada sam kupio A7 bez mnogo razmišljanja sam kupio plavu Samsungovu futrolu iste boje kao i plavi telefon i iznenadio se kvalitetom - takvu futrolu možeš samo namerno da oštetiš. Jednostavno samo dodir je dovoljan da se oseti razlika između premijem materijala i jeftinih skarabudža sa AliExpressa. Da ne objašnjavam prednost toga što se telefon uključuje kako je otvoriš, a isključuje čim zaklopiš futrolu.
I još gora stvar je što sam je našao na E-bayu iz Nemačke, platio je 20€ i 6 za poštarinu, ali je vrlo moguće da od toga neće biti ništa pošto sam prekasno video da se par likova van EU žalilo kako nisu dobili to što su platili. No, dobro, vratiće mi pare ako ne stigne do određenog datuma.
Znam da se kod nas čeka između 25-30, pa i više dana na bilo šta iz inostranstva, osim jedne stvari - 3X sam preko AE naručivao Redmi Airdots bluetooth slušalice (jedne sebi, dve za ljude koji su to videli i poželeli isto) i svaki put bi stizale za 10-12 dana! I, naravno, uvek se zapanjim. Treće sam naručio 5. juna i dobio juče, a na Aliju imam gomilu nekih kablova i sitnica koje sam naručivao početkom maja, ali još nisu stigle.
 
Poslednja izmena:
Kakva je kamera u odnosu na S7 edge (kojom sam izuzetno zadovoljan, kao i video snimcima)? Koliko vidim, nema OIS, da li je to toliko neophodno? Ostatak hardvera deluje ok (rezolucija ekrana je manja nego na S7 edge, a ekran je veci, da li se vide pikseli)?
 
Poslednja izmena:
Misliš što je samo FHD? Veća rezolucija ekrana ima samo svrhu za WR. Ovi novi telefoni, čak i na HD ekranima ne vidiš im piksele.
 
Poslednja izmena:
Kakva je kamera u odnosu na S7 edge (kojom sam izuzetno zadovoljan, kao i video snimcima)? Koliko vidim, nema OIS, da li je to toliko neophodno? Ostatak hardvera deluje ok (rezolucija ekrana je manja nego na S7 edge, a ekran je veci, da li se vide pikseli)?

393 ppi - kakvi crni pixeli mogu da se vide... Gde to ima više.
 
Zato sto je na S7 edge 534 ppi, i tu se ne vide, sasvim sam zadovoljan tom rezolucijom, ali ne bih isao na losije, zato pitam.
 
Pa rekoh da ih ne vidim :) ali me zanima da li se vide na A70, veci je displej, a niza rezolucija.
 
Ma jok, ja imao S8+ a sad A70. Ekran je prva liga, nema greške.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Zato sto je na S7 edge 534 ppi, i tu se ne vide, sasvim sam zadovoljan tom rezolucijom, ali ne bih isao na losije, zato pitam.

Apple npr. sve već od 220ppi naziva retina display (iMac 27"), dok iPad Pro 12.9" npr. ima oko 264ppi...

Inače, i ja sam pristalica veće rezolucije, ali novi OS-ovi su optimizovani da skaliraju interfejs dobro, tako da ti na kraju sve izgleda skoro isto na 500ppi, 400ppi i 300ppi, a potrošnja baterije je veća sa većom rezolucijom kod OLED-a.
 
Poslednja izmena:
Malo sam se igrao sa Wallpaperima za A70, pa ako se nekome svidi...

A70-1.jpg A70-2.jpg A70-3.jpg A70-4.jpg A70-6.jpg

Znam da se nekima neće svideti onaj Samsung natpis u gornjem desnom ćošku, ali to sam stavio zato što kod mene tu zjapi poveća praznina pa sam je dopunio čisto da sve bude "pretrpano" nečim.
 
Da li vredi da uzmem u mts a70 za cca 26000din ili da uzmem a50 za cca18500din?Da li vredi doplatiti tih 60e?
 
mislim da vredi, ako ne spadaš u one kojima je svaki malo veći telefon prevelik :) po meni vredi ako ništa drugo samo zbog snapdragon procesora...to znači i gcam instaliranje kao obične aplikacije...da ne pričam sad da dobiješ veću bateriju, 6/128 umesto 4/128 ako se ne varam itd...
 
I ja tako razmisljam.Kako ste zadovoljni baterijom,koliko izgura?kakve su kamere?
 
Ja sam ga uzeo pre 3-4 dana. Uz sve maltretiranje oko podesavanja i setovanja.. u nedelju mi je batrija uz sve vreme na 4g mrezi izgurala oko 8 sati sota. Juce skinuo sa punjaca ujutro oko 8 i do 23h uvece ponovo na punjac bilo oko 25 % kad sam ga stavio , znaci oko 10-10 i po sati sota bi izdrzao glat. Kamera je odlicna preko dana a za uvece gcam vise nego dobro radi fotkice. Presao sam sa p10 lite pa ne mogu da ti kazem kakve su fotke u odnosu na neke starije Samsung modele ali u odnosu na p10 lite vidno bolje i uvece i u zatvorenom prostoru i sa stock kamerom.
 
Ja nisam neki zahtevni korisnik, internet uglavnom koristim na kompjuteru, na telefonu proveravam mail-ove, Wi-Fi mi je stalno uključen, svakodnevno koristim bluetooth slušalice makar sat dnevno (slušajući muziku, naravno), pratim malo rezultate preko SofaScore, uglavnom mi je ekran između 2-4 sata uključen dnevno i punim ga dva puta nedeljno. A punjenje traje jedva nešto preko sat ipo. Ja zapanjen i prezadovoljan. Bitno mi je da me baterija ne izda na Exit-u kad budem snimao Roberta Smita i ekipu... :)
A kamera?? Meni je i stock kamera dobra, a Gcam po lepom vremenu pravi odlične fotografije. Ne znam šta ljudi očekuju od kamere na telefonu?? Ako ćete profesionalane, kristalno jasne slike za to postoje fotoaparati. Do pre 10-15 godina sam se slikao nekim jeftinim fotoaparatom koji je koristio celuloidne filmove za razvijanje i ni najmanje mi nije smetala ni mala rezolucija, niti to što su fotke često mutne i nerazumljive za današnje standarde. I svaka ta "odštampana" fotografija mi je beskrajno draga, jer su mi to uspomene i služe samo kao podsetnik na nešto, a ne da ganjam izvore svetlosti, megapiksele i da li će se videti ribice u moru 10 metara iza mene.
I ja sam kao @cileanac prešao sa P10 Lite i slike su frapantno bolje nego na tom Huawei modelu. Imam ih na telefonu, pa je jako lako uporediti. Pogotovo selfi kamere su nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena:
Ja imam p9l tako da ce znaci skok biti primetan :d
Ok,uzimam ga,javljam utiske!
 
Instaliraš Gcam i slike odlične.
Ako ti trebaju bolje fotke onda neki DSLR fotoapaprat. Ili makar P30 Pro. :)
Gcam ne znači ništa kad snimaš decu, a da me zanima foto aparat pitao bih u drugoj temi.
Takođe, da imam viška para pratio bi P30 a ne A70 temu.
 
Poslednja izmena:
Ne snima svako decu sa telefonom. Pitao si kakva je kamera na A70. Sasvim solidna, ništa ekstra. Razliku između Gcam i obične možeš videti OVDE. Razlika "uživo" je još veća. A P30 Pro ima najbolju kameru među telefonima i to je samo obična informacija.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pitao kakva je kamera u odnosu na S8+ (ima li drasticne razlike) coveka koji ima S8+ (kao i ja sto imam i razmisljam se da predjem zbog baterije i podrske) i dobijem od drugog odgovor da kupim dslr ili p30!? Doduse dobijem predlog i da stavim gcam. gcam koliko sam shvatio nije dobar za pokretne "objekte" u losijim svetlosnim uslovima, ja slikam porodicne fotke i videa (decu u full speed-u) sa S8+ i kvalitet mi je zadovoljavajuc. Ne bi hteo da idem na losije ili osetno losije, a da mi se daje 1000+ e na telefon ne bi se sigurno raspitivao na temi telefona od 300e.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno