Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Bio je pre 3 dana na mobilnom svetu jedan za 299, hitna prodaja. Biće brzo 300 i ispod jer ga ima i kod operatera, a to obara cenu. Samo strpljivo, ja imam Honor 8x, ne žurim.
 
Nije tacno... Telefon koji ima nalog nemoguce je resetovati:
U prvom slucaju da ga ugasi, nakon reseta bi trazilo lozinku od Google naloga prethodnog korisnika i ne bi mogao dalje da ga konfigurise, a na otkljucanom telefonu nalog ne moze da se ukloni bez lozinke telefona.

Nisi u pravu. Kao i svaki Android telefon nalog ti ni najmanje nije potreban za fabrički reset, a OVDE se vidi kako je to lako obaviti.
Kada sam koristio A7 sa ExperienceUI imao je u "Biometrics and security" dodatak da telefon ne može da se isključi ili restartuje dok mu se ne unese šifra ili pin. Nažalost, toga nema u OneUI. Ne znam postoji li neka aplikacija za to.
 
Nisi u pravu. Kao i svaki Android telefon nalog ti ni najmanje nije potreban za fabrički reset, a OVDE se vidi kako je to lako obaviti.
Kada sam koristio A7 sa ExperienceUI imao je u "Biometrics and security" dodatak da telefon ne može da se isključi ili restartuje dok mu se ne unese šifra ili pin. Nažalost, toga nema u OneUI. Ne znam postoji li neka aplikacija za to.

Da ne bude da se prepucavamo, svako moze da procita o FRP-u koji je aktuelan od Androida 5 cini mi se. A i dobro ce mozda nekome da dodje ako namerava da proda telefon ili kupi ili prosto zastiti...
Dakle Factory Reset Protection je integrisana Android zastita i nema veze sa proizvodjacem telefona. Aktivirana je automatski kada je Google nalog upisan u telefon, i sprecava da:
1. Neko ti ukrade telefon, resetuje ga preko tastera, kada stigne do dela o Google nalogu, ne moze da ga preskoci vec mora da se upise sa nalogom koji je u telefonu... Jedino moze da zaobidje ako promeni maticnu plocu.
2. Neko ti ukrade telefon dok ti je u ruci, moze da proba da ga resetuje preko settings opcije, ali ce ponovo morati da upise postojeci nalog, a nece moci da ga ukloni ukoliko ne zna PIN/Pattern/Lozinku telefona pree toga.

(lepo ti na ovom linku koji si podelio pise crvenim slovima upozorenje o pomenutom u recovery meniju)

Dakle, ukoliko korisnik ima upisan Google nalog i zakljucan telefon, nemoguce je, bar ne nekim "internet" metodama resetovati telefon za drugog korisnika.
 
U teoriji nemoguće, u praksi i nije baš tako nemoguće. Za Samsung pogotovo znam da može da se zaobiđe (ili je svojevremeno moglo) i to ne na nekom slabijem modelu iz 2014te nego s9,s9+, note9. Ne znam da l su to sredili ispravkama ali takav propust nije bezazlen uopšte. I za to nisu bila potrebna nikakva hakovanja nego je bilo lako dostupno na Guglu. Sreća je što u takvim procedurama i dalje ne može da se pristupi korisničkim podacima ali da se koristi telefon može.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ne bude da se prepucavamo, svako moze da procita o FRP-u koji je aktuelan od Androida 5 cini mi se. A i dobro ce mozda nekome da dodje ako namerava da proda telefon ili kupi ili prosto zastiti...

To zaista nisam znao.
Izvini, nemam ni najmanju nameru da se prepucavam, ali do pre tri dana sam koristio A7, uključene sve zaštite, kad sam završio sa bekapom uradio sam ovakav hard reset (ne onaj iz menija) jer mi ovako deluje sigurnije. Sada kad ga uključim stoji ono "Let`s go" za podešavanje telefona. Ne znam šta će se desiiti ako pokušam da upišem drugi nalog, ali ne deluje mi da će biti problema. No, možda grešim. Baš ću da potražim šta ima o tom FRP-u, hvala na informacij.
 
Ma nista, veruj mi ja sam to naucio tako sto sam pre par godina presao na Android, koji sam kupio polovan, i nisam imao pojma jer sam bio na Windows Phonu mnogo godina, te sam zavrsio sa uredjajem koji je neupotrebljiv jer vlasnika nisam mogao da nadjem a kamoli njegov nalog. xd

Eto pokusaj, kada stignes do naloga neces moci ni jedan drugi vec ce ti pisati da mora "prethodni".
 
Čekaj bre, kako da resetujem telefon kada ga budem prodavao?
 
^^
Koliko sam pročitao, kada radiš hard reset iz telefonskog menija traži pin ili šifru ili šta si već podesio kao zaštitu i ako to uradiš neće biti nikakvih problema prilikom prodaje telefona i postavljanja novog naloga. Ja do sada nisam nikada prodavao telefone, uvek su mi se ili kvarili ili sam ih davao burazeru, tako da ni ja nisam upućen u to, ali učim po malo.
 
Kad ce vise taj twrp? Da je u pitanju Xiaomi telefon vec bi napravili pored originalnog i nekoliko modovanih, ko zna koliko dobrih romova, kao i par kernela pride ;) Sljamsung devsi sta rade ako ih uopste ima, odavno je vec izasao source code i za sd675 i za A70.. Da sam znao da ce ovako biti, zapitao bih se da li da uzimam ovaj model.. Rekoh Samsung je popularan i bice svega i svacega, ono cvrc, ni root jos nema (ima jedan nacin kako ga nabaciti ali rizicno je ipak bez twrp-a). Xiaomi je mama za podrsku, apsolutni vladar u tom polju... edit: Ajde da ne kudim samo i da ispadnem nezadovoljan telefonom :) A70 je stvarno extra telefon, zadovoljan sam bas sa istim i nisam se ni malo pokajao sto sam ga kupio...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se odlucio pre nekih 15 dana za Mi8,gotovo bilo da narucim,medjutim pokolebam se kad sam video ovaj nov K20,sacekacu njega,nije mi tolika hitnoca..
 
Ajd nemojte i ovde o xiaomi k20, već je dovoljno histerije oko tih telefona na forumu! Imate milijardu xiaomi tema...
 
aod troši previše bateriju za moj ukus...potrošio je 12% baterije, za sada sam ga isključio...ne znam ni neku praktičnu vrednost toga, sat da vidim na telefonu mi nije neophodno, a notifikacije, ionako se telefon stalno vrti po rukama pa vidim šta je stiglo a bar ja nikad nisam daleko od telefona...
 
Da se pohvalim, uzeo sam i ja ovaj telefon, sve je odlicno zadovoljan sam. Samo imam jedan problem ako neko zna kako da ga resim. Kad mi je telefon u dzepu i vozim bajs ekran se stalno sam pali i trosi bateriju bezveze dok je u dzepu. Moze li se to nekako iskljuciti da senzori nepale telefon kad se pomera po dzepu? :D Ili da nabavim preklopnu futrolu valjda ce to resiti. Gledao sam po opcijama sta god ukljucim ili iskljucim isto je.
 
Šta je 12% na takvu bateriju! :p
 
Da se pohvalim, uzeo sam i ja ovaj telefon, sve je odlicno zadovoljan sam. Samo imam jedan problem ako neko zna kako da ga resim. Kad mi je telefon u dzepu i vozim bajs ekran se stalno sam pali i trosi bateriju bezveze dok je u dzepu. Moze li se to nekako iskljuciti da senzori nepale telefon kad se pomera po dzepu? :D Ili da nabavim preklopnu futrolu valjda ce to resiti. Gledao sam po opcijama sta god ukljucim ili iskljucim isto je.

jedina opcija koja mi pada na pamet da se ugasi je lift to wake...nalazi se pod motion and gestures...

@gileip

pa može da bude dovoljno da se izgura drugi dan a da ga ne punim popodne recimo...za ovih nekoliko dana nisam nešto ni ubeđen da sam video neku veliku korist od aod, jer je telefon stalno negde blizu, zvučne notifikacije rade, koliko sad ima potrebe da ekran stalno svetli verovatno zavisi od slučaja do slučaja...mislim, gori ekran manje više zbog sata na ekranu, a pored toga tu je i mogućnost burn in-a na ekranu bez obzira što se aod pomera...
 
Poslednja izmena:
Ima valjda ona opcija u podesavanjima ekrana da se (ekran) ne pali u dzepu
 
Poslednja izmena:
Hvala, nisam ovo probao, izgleda da je to to :)
 
Born dead https://youtu.be/X-kwNNLmhd8
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3937545
Haha vec su poceli na xda, kao ja ovde :)
6c96bc98be6ec3cb8b88ea940428ca40.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
E pa trebao si čekati mi9t [emoji39] Cena mu je već sad skoro pa ista koliko si platio taj, a još nije ni predstavljen zvanično. A do tad bi te rn5 služio sigurno [emoji39]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni se sviđa to što Xiaomi radi, jer je bukvalno naterao sve proizvođače da značajno unaprede svoje "srednjake" sa osetno nižim cenama. I sad se dešava jedna čudna situacija - tehničko-hardversko-softverska razlika između "srednjaka" i "flegšipa" je nikada manja, a cenovna razlika nikada veća. Potpuno suludo.
Ali, ovo sa K20Pro/Mi9T je nešto toliko apsurdno, da pomalo "bode oči". Dakle, koristi se SD 855 koji se nalazi u najskupljim modelima drugih proizvođača (samsung S10+, na primer), ekran je Samsungov Super Amoled, Kamere Sonijeve sa nekakvim laserskim "tražilom" 48MP, 13 wide, 8 bokeh, infracrveni senzor otiska prsta i lica, gorilla glass 5 zaštita, 27W brzo punjenje na bateriju od 4000 mA...i sve to za 350€? KAKO?!!
Ne znam, ali tu mi nešto baš "smrdi", ali dobro je što je tako. Kako su krenuli Tramp će i njih ubrzo da uzme na zub. :) Da li bi ga uzeo pre A70??? Pa, verovatno ne bih. Ma kakav da je hardver, softver je ono što je, ipak, najbitnije kod telefona, jer on čini ono po čemu se hardver iskazuje. A posle trpljenja silnih mušičavosti Meizuovog Flyme-a i Huaweiovog EMUI-a na P10 Lite, Samsungov OneUi je moj prvi telefon na kojem sve radi onako kako bi trebalo. Mada je Samsung mogao malo da popravi foto softver na A70. Fotke koje pravi Gcam su u većini slučajeva mnogo bolje nego one napravljene stock softverom. Što upravo dokazuje ono što pišem - ako softver nije dobar, džaba bilo kakav hardver. A Samsungov OneUI se sa SD 675 lagano nosi sa Xiaomi Pocophone F1 koji ima SD 845.
Uglavnom, za mene je A70 gotovo savršen telefon. Lagano mi slabi vid i ova mogućnost da se povećaju ikonice je možda i najbolja osobina OneUI. Velika baterija koja mi traje gotovo tri dana, a koja se napuni za sat ipo maksimalno (nikada ne dozvolim da se skroz isprazni), Dolbi atmos podrška, solidne fotke i Gcam, ekran prava milina... meni više ama baš ništa nije potrebno.
 
Poslednja izmena:
par trikova koji čini mi se solidno poboljšavaju fp odziv...

pod display uključite touch sensitivity...poboljšava odziv touch screena kad se koristi neka folija ali svejedno fp radi bolje i kad je nema...

pod biometric preferences stavite screen transition effects na off...

ja sam nakon ovoga obrisao sve otiske i ponovo memorisao fp, radi zaista bolje...
 
Ma meni i dalje je prvi pik A70 ali moram otici jos jednom ga vidjeti, uzeti u ruku da vidim da li mogu kucati normalno jednom rukom i koristiti ga, 320€ mi je ok cijena sada, mogu se protegnuti tih 20 preko budzeta

Ako mi bude prevelik ne znam onda mi 9 SE ili mi 8 to su mi nekako top tri izbora, s8, mate 10, p20, poco f1 sam nekako otpisao jedan po jedan i ostao na ova tri, a A70 i dalje mi je top izbor

Do kraja sedmice Cu se skontat, pa javim ako(kad) uzmem i prve utiske i jesam li se zayebo :D
 
Ja ga naručio juče, očekujem danas sutra da stigne. Bilo je A50, S10+ ili ovaj.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 
zanimljivo je da a70 ima svega 2 display moda natural i vivid a a50 ima nekoliko, tipa cinema, adaptive, basic, i još neki...nije da mi nešto nedostaju svi ti modovi ali je čudno da su u skupljem modelu to izbacili...
 
Još ne spada na 300, izgleda da će sačekati da se vratim sa letovanja!? :(
 
Nazad
Vrh Dno