Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

English UK sam stavio...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
jel se pomeraju ovaj sat i notifikacije u aod režimu? pretpostavljam da to radi automatski ali nešto mi deluje kao da ne mrda...koliko je loš aod za ove amoled ekrane...?

face unlock radi kao zmaj, otisak sa palcem radi sasvim ok, ali sa drugim prstima malo greši...kao da mu prija veća površina palca, ali u tom slučaju još mi nijednom nije zakazao...

kameru nisam stigao da proučim, ali moram sam da ugasim hdr jer preprocesira fotke...lg v20 ima zaista dobru kameru, dobro ima i ois, ali je dosta sporija od samsungove...samsung škljoca kao brzi voz...

gledao sam inače neki video tips and tricks za a70 i telefon na kojem je demonstrirao razne funkcije ima identičan paket softvera kao moj...ali u dlaku, isti raspored ikona, nigde nema raznog samsung bloatwera, sad ne znam, očito u nekim slučajevima ima i takvih telefona u koje nisu fabrički stavili razne aplikacije...
 
Poslednja izmena:
Mislim da te pita tokom prvog paljenja telefona da li želiš da instalira određene aplikacije. Sećam se da dok sam komššiji nameštao M20 da mi je pisalo da li želim određene aplikacije, tj. paket Samsung aplikacija.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
moguće da sam rekao da to preskoči, sad se više ne sećam...ali svejedno, bolje ovako, bilo bi još gore da su fabrički preinstalirane pa da ih je teško ukloniti...
 
Evo ga update...
4f1c372d00518360f84e7a02ba71e3d2.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

meni se ne pojavljuje ovaj update, kod mene je poslednji 1 mart...sa kog područja je tvoj telefon? verovatno ne ide odmah svima...
 
Očigledno je Samsung odlično optimizovao softver za A70, jer po OVOM TESTU telefon gotovo da ne zaostaje ni najmanje u realnom radu sa Pocophone F1 koji ima dosta nešto jači čipset (Snapdragon 845). Jedva čekam da ga se sutrra dočepam u šake i lično se uverim u sve one silne recenzije koje sam odgledao.
 
Poz

Ćao,uzeo sam ovaj tel pre nedelju dana ,vidim na netu da je stigla nadogradnja za otisak i kameru,meni je samo za otisak, zanima me dal je nekom od vas stigla nadogradnja za kameru? !
 
@NastyB

ajd uzimaj telefon pa da se ispričamo kao ljudi...ja poslednji uzeo telefon i samo ja pišem u ovoj temi, već me malo sramota :)

baterija mi je odmor posle lg v20 gde sam jedva izvlačio 3-4 sata sot i to sa novom baterijom...juče sam imao sot 8 sati a baterija je bila na 25%...znači, nekih 10 sati sota verovatno može da izvuče...

video sam i ja taj test poco vs a70...optimizacija je očito dosta važna...

gde mogu da se prate najnovije verzije fw za ovaj telefon, jer ja još nisam dobio ovaj prvi update pa da vidim ko je dobio ko nije za koju verziju telefona?
 
Poslednja izmena:
Samo ti pisi pratim i ja temu, nadam se do kraja mjeseca da ga i ja uzimam, pisi ti utiske :D
 
kad murinjo kaže moram da slušam inače ispadoh iz prvog tima :)

naručio sam ovu masku za telefon, sviđa mi se što ima "ugrađen" metal za magnet jer mi telefon stoji na stolu na magnetnom postolju...ima još sličnih na tu temu sa metalnim delom pozadi zbog magnetnih držača ali ova mi se nekako najviše svidela...

https://www.aliexpress.com/item/330...lgo_pvid=86e16da6-3282-4abc-a9d1-1f25fa74a5db

ali pu pu da ih ne ureknem oduševio sam se što sam pronašao acr aplikaciju za snimanje razgovora na samsung store...kao što znate google je ograničio snimanje razgovora na android pie, i većina tih aplikacija je postala neupotrebljiva...acr je očito napravio neki dil sa samsungom, app se zove acr for samsung, ona je unchained, što znači da fajl upisuje sa imenom sagovornika (što je inače takođe ukinuto), i bar na a70 odlično snima i sagovornika...kod svih drugih sagovornik se ne čuje uopšte...nadam se da će ostati da radi kako treba, meni to dosta znači...
 
Samo pisite . Uzimam ga cim mi istekne ugovor u Telenoru. A to je oko 20.06. pa javljam utiske. Jedino sto me malko brine je kamera. . Po ovim testovima na yt ( mozda se meni cini ) kao da je bolja kamera na A50 . Mada sa druge strane za ovaj tel vec ima GCam da se nadje. Jel ste zadovoljni sa fotkama ? Nikako Peca Benchmark da uradi recenziju ovog fona :)
 
kamera mi ostavlja čudan utisak...pričam za sada samo o foto delu...ne mogu da kažem da je loša, ali ni da je dobra...za početak mi smeta što nema vidljiv vizuelni znak za fokusiranje...na lg v20 sam imao zelene kockice koje su označavale kad je fokus locked, ali ovde toga nema...samo možeš da nagađaš jel fokusirao sliku...čak i kad tapneš na ekran daje neki nemušti znak oko fokusa...

same fotke po danu su ok, ali ostaje nekako utisak da može bolje...e sad, meni još nije stigao majski update koji je izgleda popravljao rad kamere tako da bi i ovo što pišem trebalo uzeti sa rezervom...v20 je svakako davao oštrije fotke, ali ko što rekoh možda ovi apdejti dalje popravljaju stvar...za sada fotke su malo "umekšane" i "isprane" što se tiče boja, mada i to se lako reši u nekom softveru za obradu ako se baš insistira na tome...

ali, opet previše se očekuje od telefona...sinoć sam snimao neki događaj u zatvorenom sa lošim svetlom malo telefonom malo sa samsung nx mini aparatom koji ima 1" senzor...i taj senzor je baba roga i za moj lg v20 i a70, nebo i zemlja...za namenu tih fotki sve te kamere na telefonima su ne samo slične nego i dovoljno dobre...
 
Poslednja izmena:
Ma naravno da niko u ovoj klasi telefona ne ocekuje kameru kao na nekom flagshipu . Ovaj tel ima nekako ima sve sto je meni bitno : Sd katica, velika baterija, dobar i veliki ekran , 3.5mm , 6/ 128 giga i izvesnu podrsku za Andoid. Ne volim da petljam sa romovima i flashovanjem. Za sad jedinu nedoumicu imam oko te kamere mislim da je jedna od losijih u klasi. A opet je cenovno pri vrhu za ovu klasu telefona. Nadam se dq ce tim apdejtima poboljsati i to..
 
Au, lošija od A50?
Taman se spremim da kupim i sad ovo?
Moraću opet da čekam da vidim hoće li se šta promeniti.
 
@NastyB

ajd uzimaj telefon pa da se ispričamo kao ljudi...ja poslednji uzeo telefon i samo ja pišem u ovoj temi, već me malo sramota :)

Kao i sve u ovoj državi čak i firma kao Telenor često "posluje" na srpski način. U četvrtak ujutro sam naručio putem Web-a telefon i, evo u ponedeljak, još nije stigao. Živim u Valjevu i verovatno ga golubom pismonošom šalju iz Beograda dovde.

Što se zaštite telefona tiče, ja sam takav da moji telefoni moraju da budu u "wallet" futroli. Naručivao sam preko Alija raznorazne futrole za moje pređašnje telefone i svaka mi je trajala 4-5 meseci maksimalno, pre nego što se nešto polomi, pokida ili izguli. Kada sam pre par meseci uzeo plavi Samsung A7, jednostavno sam se oduševio bojom originalne Samsung futrole za isti model i "isprsio" se za istu. Ne samo što je boja fantastična, nego je kvalitet takav da futrolu možeš samo namerno da uništiš. O kvalitetu futrole i premijum osećaju je izlišno govoriti, tako da sam i za A70 naručio originalnu futrolu, samo što, nažalost, za razliku od zanimljivih boja futrola za A7, one za A70 se prave samo u crnoj ili beloj boji . I to treba da mi stigne svakog dana, do tada ću se snaći sa kožnom futrolom sa Aliekspresa.

A što se kamere tiče, ja i nisam zaluđenik za fotografiju. Ono zbog čega želim ovaj telefon je upravo veliki ekran (u ovim godinama mi vid slabi lagano), baterija koja može dugo da traje bar meni, jer ne igram igre na telefonu, podrška za Dolbi Atmos jer volim da slušam muziku prilikom šetnji pogotovo od kad sam uzeo Redmi Airdots koje daju iznenađujuće dobar zvuk. A što se fotografija tiče, pa A70 ima Snapdragon čipset i čim se pojavi Gcam za neki od modela sa istim čipsetom, eto i boljih fotografija.
 
Konačno sam se i ja dočepao ovog telefona.
01.jpg

Istina, sa A7 sam se upoznao sa OneUI tako da tu nije bilo iznenađenja. Na OneUI nedostaje jedan security feature koji je imao ExperienceUI, a to je da se restart/reset može koristiti samo posle ukucavanja PIN-a. Doduše, ima par sitnih razlika između OneUI na A7 i na A70, ali samo estetske prirode.
Mene veličina nije iznenadila, jer je A70 oko pola santimetra viši od A7. Ali ono što me je pozitivno iznenadilo je baterija. Na prvom uključenju imala je 48%. 0d 13:30 do 22 je bilo teškog podešavanja, apdejtovanja, skidanja aplikacija i drndanje sa istima, isprobavanja, slikanja i evo, sad, baterija je na 20%. Zapanjujuće! I kad na to doda, da mi je posle instalacija svega potrebnog ostalo više od 100GB, kao i nekih 15-ak (od 64) na SD kartici...
Znam da mnogi kukaju na FP senzor, ali ja koristim WALLET futrolu i čim "otvorim" telefon pali se lock screen sa oznakom gde treba pritisnuti otisak i telefon se uključuje gotovo trenutno čim spustim palac. Možda kad ljudi pritiskaju nasumično po mračnom ekranu ne ide kako treba. To ću probati sutra. Mada, face unlock radi kao sat, pa mi FP nije baš prioritet. Jer moju ružnu njušku teško može neko da "isfolira" na senzoru. :D
Druga stvar koja me je pozitivno iznenadila su slušalice koje idu uz ovaj telefon. Obično Samsung u svoje "srednje" modele trpa neke jeftine krbulje (slušalice iz A7 sam protestno bacio da ne zagade ničije uši nikada), ali kada sam na ovima pustio muziku sa Player Pro aplikacije uz njegov DSP pack, potpomognut Dolby Atmos-om i FLAC fajlovima mogao sam da čujem kako Sleš grebe po žicama prilikom promene rifova. Neočekivano dobar zvuk.
Još jedno od iznenađenja je što je ekran i na najnižem nivou osvetljenja baš dobro vidljiv. Kad sam imao P10 Lite senzor osvetljenja je u mraku spuštao osvetljenje ekrana na minimum kada je bio jedva vidljiv i nemoguć za korišćenje.
Za prvi dan sam oduševljen udobnošću korišćenja telefona. Tek ću da se igram sa Gcam, fotografijama, pa možda i probam kako izgleda taj PUBG.
Ostaje mi samo da nestrpljivo očekujem oficijelnu Samsung futrolu kao i USB C to USB C kabl od tri metra koji sam naručio na Aliju. I konačno ću da upotrebim onaj USB C ulaz na mom kompjuteru za koji sam mislio da mi nikada neće zatrebati.
 
To ukucavanje password-a posle restarta (uopste paljenja) uredjaja naravno imas i na OneUI. Prvo ide sim unlock code ako imas postavljeno pa onda ide to otkljucavanje. e sad vidim da si napisao pin, ja koristim password (S8+).
 
Poslednja izmena:
@NastyB

čestitam, da te (nas) dobro služi...

čekao sam da ti baciš neki utisak pa da se i ja ponovo javim :)

baterija je zaista dobra...već sam pisao ali da ponovim, mislim da je nekih 10 sati sot-a otprilike neka mera...ko baš nije heavy user mislim da može dva dana komotno da izvuče...da se potroši za jedan dan mora baš da se visi na telefonu...

meni je danas stigao majski update, ali ne vidim da je kamera nešto poboljšana...svejedno, stavio sam sa xda foruma neku gcam kojoj radi i noćni mod i daleko bolje radi od stock..fotke su neuporedivo bolje...

e sad, ono što sam već pričao za kameru, gcam je vidi kao 8mp, jer je kamera zapravo 4x8mp i moraće da se čeka neka verzija gcam koja će moći da vidi punu rezoluciju...tih 32mp je dobijeno nekim binovanjem 4x8 mp, ajd sad, lepo zvuči kao marketinška fora...

i ja sam stavio da ide najpre face unlock i radi ultra brzo tako da otisak skoro i da ne koristim...taj update je to valjda poboljšao ali nisam ni probao...

automatski senzor osvetljenja mi je osveženje u odnosu na sve meni do sada poznato na telefonima..i meni je na lg v20 uveče u sobi smanjivao osvetljenje na minimum tako da od automatike nisam imao vajde, i morao sam manuelno da podešavam...ovde radi fenomenalno, jako dobro se prilogođava okolnom svetlu tako da je ostao na auto podešavanju...

na nova launcheru sam namestio da mi double tap na ekranu radi i paljenje i gašenje ekrana, to mi je baš super...

stvar koju mi je nova izgleda blokirala jeste screenshot ekrana mahanjem levo ili desno dlanom ispred senzora...izgleda da to ne radi sa nova launcherom i ne vidim način kako to da aktiviram jer mi se sviđa taj fazon za screenshot...ako neko zna rešenje neka napiše...to je baš zanimljivo rešeno i baš me nervira što sad ne radi...
 
Poslednja izmena:
@NastyB

čestitam, da te (nas) dobro služi...

Hvala

baterija je zaista dobra...već sam pisao ali da ponovim, mislim da je nekih 10 sati sot-a otprilike neka mera...ko baš nije heavy user mislim da može dva dana komotno da izvuče...da se potroši za jedan dan mora baš da se visi na telefonu...

Mene je baterija zapanjila. Ja nisam neki "heavy user", meni je A7 izguravao dva dana, ponekad i trećeg dana popodne ga punim. Ovo će još i duže trajati koliko vidim.

meni je danas stigao majski update, ali ne vidim da je kamera nešto poboljšana...svejedno, stavio sam sa xda foruma neku gcam kojoj radi i noćni mod i daleko bolje radi od stock..fotke su neuporedivo bolje...
e sad, ono što sam već pričao za kameru, gcam je vidi kao 8mp, jer je kamera zapravo 4x8mp i moraće da se čeka neka verzija gcam koja će moći da vidi punu rezoluciju...tih 32mp je dobijeno nekim binovanjem 4x8 mp, ajd sad, lepo zvuči kao marketinška fora...

Ako imaš neki link za gcam koji je dobar, baci mi. A što se tiče kamere "quad pixel" tehnologija nije ništa novo. Vivo to čak i ne krije, već reklamira. Misliš da ove kamere na MI9 i drugim jeftinim telefonima imaju zaista 48MP???

automatski senzor osvetljenja mi je osveženje u odnosu na sve meni do sada poznato na telefonima..i meni je na lg v20 uveče u sobi smanjivao osvetljenje na minimum tako da od automatike nisam imao vajde, i morao sam manuelno da podešavam...ovde radi fenomenalno, jako dobro se prilogođava okolnom svetlu tako da je ostao na auto podešavanju...

Jao kad se setim P10 Lite i muka. U mraku ambijetalni senzor spusti osvetljenje na minimum i ništa se ne vidi. Ukoliko isključim autoosvetljenje i ostavim ga na pola, ukoliko ujutro poželim da vidim koliko je sati zbogom rožnjače. Pa, tek zvono koje odmah grune najjače izazvalo mi je jedno 100 srčki za godinu ipo. Kakva je milina kad kod Samsunga sve kreće postepeno.
Jednostavno, softver im je za koplje ispred Huawei-a po udobnosti korišćenja.
 
To ukucavanje password-a posle restarta (uopste paljenja) uredjaja naravno imas i na OneUI. Prvo ide sim unlock code ako imas postavljeno pa onda ide to otkljucavanje. e sad vidim da si napisao pin, ja koristim password (S8+).

Ne POSLE restarta, nego PRE. ExperienceUI je imao mogućnost da se onemogući restart ili isključivanje dok ne ukucaš pin ili password. Ova zaštita POSLE je nikakva. Neko ti mazne telefon, bez problema ga ugasi, startuje hardverski reset prilikm uključivanja i to je to. Ovako kad ne može da ga isključi bez šifre ili pina lakše ga je locirati.
 
Jutros sam u Telenoru gledao A50 i A70, uporedjivao zadnje kamere jer mi je to bitno, i na osnovu par slika ipak je kamera na A70 mnogo bolja, bar moje mišljenje. Milsio sam da A50 uzmem u regularnoj prodaji na rate, ali ipak je ovaj bolji, kako u pogledu kamere, tako i u ostalim stavkama, tako da čekam da mu cena padne na 300 evrića i da kupim.
 
Poslednja izmena:
a70 će imati sve bolji gcam dok od gcam kod a50 nema ništa zbog drugog procesora...još jedan razlog više za a70...
 
Jutros sam u Telenoru gledao A50 i A70, uporedjivao zadnje kamere jer mi je to bitno, i na osnovu par slika ipak je kamera na A70 mnogo bolja, bar moje mišljenje. Milsio sam da A50 uzmem u regularnoj prodaji na rate, ali ipak je ovaj bolji, kako u pogledu kamere, tako i u ostalim stavkama, tako da čekam da mu cena padne na 300 evrića i da kupim.
Ko da sam ja pisao, isto bio se odlucio za A50, ali kad sam vidio A70 ipak se presalto i cekam kakvo padanje cijene na istu tu cifru :D
 
Videh jedan na oglasima za 330. Brzo će cena ići još dole, kome se ne žuri...
 
Poslednja izmena:
Ide to na 300 vrlo brzo. A realno, i ne vredi više.
 
Ne POSLE restarta, nego PRE. ExperienceUI je imao mogućnost da se onemogući restart ili isključivanje dok ne ukucaš pin ili password. Ova zaštita POSLE je nikakva. Neko ti mazne telefon, bez problema ga ugasi, startuje hardverski reset prilikm uključivanja i to je to. Ovako kad ne može da ga isključi bez šifre ili pina lakše ga je locirati.

Nije tacno... Telefon koji ima nalog nemoguce je resetovati:

U prvom slucaju da ga ugasi, nakon reseta bi trazilo lozinku od Google naloga prethodnog korisnika i ne bi mogao dalje da ga konfigurise, a na otkljucanom telefonu nalog ne moze da se ukloni bez lozinke telefona.
 
Nazad
Vrh Dno