Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

ajd da malo ostavimo po strani video snimanje...kakva je generalno kamera za fotografisanje, da li i za nju važe iste primedbe, kakve uopšte fotke pravi? koliko ja shvatam glavne primedbe se odnose na video deo, kakav je foto deo ove kamere?
 
ajd da malo ostavimo po strani video snimanje...kakva je generalno kamera za fotografisanje, da li i za nju važe iste primedbe, kakve uopšte fotke pravi? koliko ja shvatam glavne primedbe se odnose na video deo, kakav je foto deo ove kamere?
Pazi, opet cu uporediti sa Huawei mate 10 pro, kod njega mod za blurovanje pozadine je perfektan, biras otvor blende samim tim i nivo blura, ovo na a70 je jako lose uradjeno imas slajder koji umesto da bluruje pozadinu on bluruje i subjekat na slici.. Ovo klasicno slikanje ok sve te slike su meni dobre, ne vidis razliku dok ne uporedis.. Nisam probao nocno slikanje tako da to ne znam

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
zanima me upravo to, klasično slikanje po danu i noću...bokeh blurovanje i ostalo mi uopšte nije bitno...
 
Evo ga update...
4f1c372d00518360f84e7a02ba71e3d2.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Jesu li stvarno popravili FP? Ono je bilo bas lose, sporo i neprecizno.
 
Dakle, EIS sada posle apdejta radi na glavnoj kameri 1080p 30fps i 60fps (mada mi malo cudno jer ne znam kako treba da izgleda na 60fps sa eisom, brate ovo mnogo brzo :) a ja sam se trudio na oba snimka lezerno da drzim tel. tj. da ga ne drzim izrazito mirno ), na UHD ne radi i dalje je "shaky"... Evo primeri: https://photos.app.goo.gl/aZbSdLBpUgXNaiQr6
Fingerprint jos bolje radi, mada je potrebno vreme i ono ce to pokazati...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel poboljsana kamera u low light uslovima posle apdejta ?
Kako si zadovoljan sa kamerom generalno u zatvorenom prostoru pri nekom osvetljenu koje nije prirodno ?
 
Iskreno ovo je bas lose. EIS mora mnogo bolje da obavlja posao. Sve je do softvera.
 
Iskreno ovo je bas lose. EIS mora mnogo bolje da obavlja posao. Sve je do softvera.
Cuti daj sta das, do sad nismo ni imali eis na zadnjoj glavnoj kameri, vec samo na ultra wide kamerici.... Popravice se i to, ovo je samo prvi korak ka tome.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
To se moze softverski srediti ali sve zavisi od volje proizvodjaca naravno. [emoji4]
Ovo je stock kamera? Da li si probao GCam?
 
To se moze softverski srediti ali sve zavisi od volje proizvodjaca naravno. [emoji4]
Ovo je stock kamera? Da li si probao GCam?
Probao sam i gcam, ali na njoj uopste ne radi stabilizacija iako je ja ukljucim u opcijama. I dalje nazalost nemamo kompatibilnu gcam za nas uredjaj, te max mpx je 8mp, a ne postoji ni prebacivanje na ultra wide kamericu.. Fotke koje daje sa tih 8mp su jos lepse nego stock 32mp, znaci da ne verujes :) plus Night Sight radi odlicno i slike u mraku su bas bas dobre, jos kada bi bile 32mp, idiiii ;)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Polako, tek je izasao mob, peglace se jos i GCam i stock kamera. [emoji4]
 
Polako, tek je izasao mob, peglace se jos i GCam i stock kamera. [emoji4]
Tako je tek se pojavio i mali broj ljudi ga ima. Svestan sam toga da je jedan od novijih modela i treba vremena za peglanje svega i svacega. Jos uvek nemam ni twrp, a ni root, a bez toga grizem :) ni sam ne znam kako da ga koristim ovako osakacenog haha

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Nemaju ni drugi modeli 48, nije poenta u tome. [emoji4]
 
A sta je onda ovo, ako mozes da mi objasnis?
0aabe8ffff2c3c42051440d445814633.jpg
eaaba65450db74473a33404cb8975d92.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
I dalje nazalost nemamo kompatibilnu gcam za nas uredjaj...

Probaj OVO . Ne znam šta mrndža ovaj, pošto priča na Hindiju, ali se vidi da je stavio Gcam na A70 koj radi, a ispod ima link odakle da se skine. Koliko sam razumeo ovo je Gcam sa Pixel 3 telefona koji radi na A70.
 
Probaj OVO . Ne znam šta mrndža ovaj, pošto priča na Hindiju, ali se vidi da je stavio Gcam na A70 koj radi, a ispod ima link odakle da se skine. Koliko sam razumeo ovo je Gcam sa Pixel 3 telefona koji radi na A70.
E bas tu i koristim, radi, ali samo kao sto sam opisao u prethodnim postovima....

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Jesi li probao OVAJ Gcam? Ne znam da li je isti kao kod onog što mrndža nerazumljivo, ali ovde je tip okazao kako treba da se podesi da radi. Zanima me da li funkcioniše, pošto ću uzeti ovaj telefon u narednih par dana...
 
Samo da se prijavim uzeo sam ga danas...podesavanja podesavanja...smor sto se toga tice [emoji3]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Samo da se prijavim uzeo sam ga danas...podesavanja podesavanja...smor sto se toga tice [emoji3]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Odlicno, da nas je sto vise... Sa kog telefona si presao i kakvi su ti prvi utisci?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
žena će da nasledi lg v20...za sada su ok prvi utisci, jedino me zbunjuju neke stvari, ili sam ja glup da ih pronađem...gde su kalkulator i muzička aplikacija? baš mi čudno da i to nije fabrički instalirano...inače koristim program koji se zove flipboard, koji je ovde koliko vidim fabrički instaliran i zove se briefing, ali ne nalazim nigde ikonu aplikacije samo se ga ima u spisku apps? app je kao tu ali i nije...?

kako da postavim nova prime kao default launcher? kad odem na home screen vidim samo samsung one ui kao opciju...
 
Ovi programi su to verovatno u nekom folderu u draweru. Taj briefing ti je verovatno leva strana pored home screena
 
Poslednja izmena:
Evo kako je kod mene od starta u app drawer.. tu je calculator na dnu... A Nova launcher sam oduvek koristio kao primarni lancer, ali mnogo mi se svidja One UI Home Screen te sam mu dao sansu...Ja taj briefing nemam uopste, nema ga na spisku u settings ->apps (pardon, ipak ga ima na listi, sad sam nasao)..
07041e1493c84d27d0ab30dc4709f401.jpg
0724937d8f37912ee6bdbec895f4089c.jpg
e5a1a79f2dd189d579bc8cc9fa7da9d0.jpg
55f6f92b6250a12f3d0758d45c92be08.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
gomila toga kod mene nema: calculator, voice recorder, samsung health, smart things, samsung notes, play music, samsung wearable, smart things, duo, pa ni email aplikaciju nemam...

ali, nije da se žalim, 99 posto toga mi ni ne treba, ostalo ću sam da stavim...

novu sam izgleda uspeo da montiram, imao sam neku lošu verziju...
 
Što bi to radio? Možda na nekim tržištima ide tako fabrički...ovaj je koliko vidim za EU tržište iz poljske...

kad uđem u galaxy store sve ove aplikacije koje su na @spaxon ss mi nudi u prvom redu kao galaxy essentials, očito samo nisu fabrički instalirane, meni to još bolje...
 
Poslednja izmena:
Na koji jezik si podesio fon i koje pismo,može da bude i do toga?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno