Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Kako ti se cini baterija?
Koliko sam na brzinu video na osnovu par odgledanih snimaka, kada se ulazi u camera app, oko prednje kamere postoji ista animacija kao na S10?
Kada bi neki update omogucio da to postane i led not to bi bila prava prica. [emoji4]
Pa ok je koliko ga drndam i instaliram kojecega... :)
ec981fffc60d094c26bd79f307ebd2de.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
I pored tog ufs-a imam utisak da RN5 brze instalira i apdejtuje aplikacije sa play store, u stvari ne da imam utisak vec je tako...ne znam u cemu je fora!?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Ima i A50 UFS 2.1, s tim sto je taj UFS (koji se nalazi u A50) jedino po sekvencijalnom citanju brzi od eMMC, ostalo je sve isto, cak u nekim segmentima za nijansu losije od kvalitetnog eMMC-a.

Verovatno je isti takav u A70.
 
Zašto nekome pored Always On ekrana treba LED notifikacija nije mi jasno? Pa, na Always On ekranu se čak i vidi ŠTA je notifikacija, umesto običnog svetla.

Ako ni zbog čega drugog, sledeći telefon će biti ponovo Samsung (verovatno ovaj, mada ne žurim) samo zbog Always On displeja. Nezamenljiva stvarčica :)
 
AOD ne može da zameni notifikacijski led. Led se vidi sa 5 metra + različita boja za različite notifikacije.
Inače telefon izgleda boli glava. Dimenzija mog S8+ a ekran viši za bar 2cm. FHD mi je dovoljna rezolucija. SD procesor u kombinaciji sa 4.500mah verovatno donosi drastično veći SOT dnevno. Jedino šta bi mi zafalilo je optička stabilizacija kamere.

88c8352be4a3d4fbcc3d91dad778ff52.jpg
 
Poslednja izmena:
Za razliku od tebe koji tvrdiš da to ima svaki telefon...
 
Za razliku od tebe koji tvrdiš da to ima svaki telefon...
Pa bice i ovaj, zar sumnjas u to? A50 nije imao eis, pa su apdejtima dobili i sad ima... Svaki noviji model midranger mora to da ima, jednostavno mora...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ti si nepopravljiv...gomila flagship telefona ima eis samo za 1080p/30 i toliko, a ti pričaš o daleko slabijim i jeftinijim modelima kako to moraju da imaju...mnogi jeftiniji modeli imaju samo 1080/30 video snimanje...
 
Poslednja izmena:
Provalio sam da A70 trenutno ima eis ali samo na wide lens - sirokouagaonoj kamerici.. nisam nikada snimao sa njom pa sam probao i to ovako izgleda... Cak sta vise mislio sam da i glavna kamera snima sa eisom na 1080p 30fps, ali rezultati su na kraju ipak drhtavi video.. Sad je bio neki update za indiju kao sto drugar sa foruma rece iznad, pa cemo videti da li su dodali eis za.glavnu kameru... strpljen, spasen.. Necu vise da se opterecujem sa eisima :) Stavio sam i neke slicice da uporedite stock vs gcam... https://photos.app.goo.gl/jWbbBvhgjUT1TcH69
Edit: haha kako sam se zadisao, trcao sam pre toga :)
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gcam slika samo u 8 mp ?
Na zalost za sad samo tako u 8 mp slika gcam jer su ipak nove kamerice tj. novi modeli u pitanju, ali bice... Dobro je sto je Camera2 API (HAL3) omogucen na A70 te ne treba menjati nista u build.prop fajlu, samo se instalira gcam i vozi

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa, rekao je da je kamera dobra, kao i da ne postoji EIS za snimke u 4K, ali da postoji za video 1080@30. Uostalom, kakvu kameru očekivati u ovakvom telefonu koji košta 350 evra uz sve što ima u/na sebi??? Vrhunsku sigurno ne.
 
Ovaj što je radio review, toliko je nahvalio kameru, pogotovo za video!?
Kao sto rekoh, sa Redmi Note 5 sam bas bio zadovoljan kamerom, odlicnim fotkama i videom koje je pravio.. na A70 je to jos bolje, a bice jos bolje kada gcam postane kompatibilan sa njegovim kamericama u celini...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nažalost nema EIS
 
"...The Samsung Galaxy A70 misses out on OIS as well as EIS, which is a major disappointment for a smartphone, especially at this price. You can record video at 4K, full-HD 60fps and 30fps, and HD, plus 2,400x1,800 pixels to match the screen resolution and 1,440x1,440 pixels for 1:1 video. 4K and full-HD 60fps sample videos turned out to be crisp, but there was some trembling and shakiness due to the lack of stabilisation. However, the wide-angle rear camera cannot shoot video at full-HD 60fps or 4K..."

https://www.smartprix.com/bytes/samsung-galaxy-a70-review-pros-cons-india/?amp
 
Čisto da se razreši dilema oko EIS-a na A70 - POSTOJI na A70 kada se snima video u 1080@30. Ukoliko vam ne smeta INDIAN ENGLISH (ne indian kao Vinetu (ko???) nego indian kao Radžeš KutrapalI) pogledajte ovaj video, jer je usresređen SAMO na kameru kod A70.
 
tako je kod mnogih telefona. čak i mnogi flagship modeli imaju eis samo za 1080/30...
 
Posle par dana koriscena A70, jedno veliko razocaranje na fingerprint, mozda postoji neka fora pa molim za pomoc :)
Elem, koristio sam huawei mate pro 10, kao prvo fingerprint pozadi je neuporedivo bolja opcija jer kaziprstom se lako dodiruje i ono sto je jos vaznije otkljucava telefon u milisekndi. Na A70, otisak je na ekranu, samim tim malo nepristupacniji za otisak, ali sto je bar meni jako iritirajuce jeste da cesto mi javi ili da drzim prst duze na ekranu ili da nije prepoznao...
Drugo, ako u imenku trazim nekoga po imenu, i obavim poziv, nakon toga kada udjem u "dialer" da bih pozvao nekog drugog on zadrzava prikaz korisnika iz prethodne pretrage, uzas.

Da li su i vasi ovo utisci?
 
Ima li Gorilla Glass i koji?
 
Glass 3

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
Čisto da se razreši dilema oko EIS-a na A70 - POSTOJI na A70 kada se snima video u 1080@30. Ukoliko vam ne smeta INDIAN ENGLISH (ne indian kao Vinetu (ko???) nego indian kao Radžeš KutrapalI) pogledajte ovaj video, jer je usresređen SAMO na kameru kod A70.

Koliko vidim ima EIS samo na 1080p ultrawide kamera. Defitivno treba sacekati neki update da srede, ultrawide kamera ima jako dosta losiji senzor od glavne kamere, tako da je potpuno neverovatno da na to postave EIS. U svakom slucaju nadamo se daljem poboljsanju performasi ovog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Posle par dana koriscena A70, jedno veliko razocaranje na fingerprint, mozda postoji neka fora pa molim za pomoc :)

U svakom slucaju nadamo se daljem poboljsanju performasi ovog uređaja.

"The update brings the May 2019 security patch and improves camera picture quality and fingerprint recognition. It also adds the ability to apply a beauty filter in real time when recording videos with the rear-facing camera."

Mali tekst o MAY UPDATE za A70.
 
Za sada update-a kod nas jos nema, cekamo....
9b4c6adb92c76cc80f0b6a8a8312107a.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno