Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Izgleda da je Samsung zaboravio da ovaj model postoji! Šoslednji apdejt u maju. Ženin Samsung A8 malo, malo pa neki apdejt, a ovde ništa! I dok je bio nov A50 je non stop dobijao ašdejte, a ovaj ni tada! Baš veliki promašaj kupovina ovog modela, ubuduće samo sa prefiksom 5 kupujem.
 
moj a70 je završio kod žene, nju to ne pogađa previše, ali slažem se da je ovaj model kao nedonošče za samsung...iako se i a7x serija dobro prodaje, izgleda da a5x serija zaista ide na tone i oko njih se najviše trude...čini mi se da je slično i za a52 vs a72...sve resurse su bacili na 5 seriju...

ako ti je za utehu i moj note 20 ultra čini mi se kaska za S serijom što se podrške tiče... :)
 
A jel vama nešto ne radi, ima bagove, koči, kada toliko čeznete za apdejtovima? Jel su vam hakleri ukrali brojeve kreditnih kartica ili čitaju poverljive e-mailove i chat ako nemate android 14, već samo 11? Jel su vam stopirani avioni i kamioni na granici zbog starije verzije Androida?
 
Baš htedoh da napišem, šta fali telefonu sa Android verzijom 11? Šta da kažu vlasnici Huawei P30 Pro koji su pre američkog bana platili telefone 1000+€ i ostali na Androidu 10?
 
I šta im fali? Ništa. Jel sve radi? Radi.
E sad, ko voli svaka 2 dana da proverava da li ima update, i ako slučajno nema, krenu frustracije i teskoba, prodaja moba, doplata 500 evra za isti mob samo drugog imena, da bi umesto Androida 10 imao Android 11, sa malo izmešanim ikonicama i nekim nadri security patchevima, ali izlečenim OKP, nemam nista protiv, samo napred.

Ako je neki drugi razlog, pitam jer mi stvarno nije jasno.
 
Možda neko voli da ima novi security patch. Kao što ima ljudi koji gase update na Windowsu, a neko ne gasi i voli da ima najnovije security fixeve.
 
Sigurno da neko voli, i onaj što ima okp voli da izbroji 14 stepenika ili 6 puta da zalupi vratima kada izađe, a 3 puta kada uđe u stan.
Mene zanima razlog?

Nemas antivirus, zakačiš virus - to razumem.
Imaš android 3, prestaje podrška za viber i WA - razumem i to.

Ali ne razumem kukanje za zakrpama i patchevima za telefone koji su stari godinu, dve, tri ako rade BEZ ikakvih problema. Voliš security patch? OK. Da li je neko nekad negde imao neki problem sa telefonom, podacima, krađom osetljivih fajlova ako je imao security patch iz 2020. godine, a ne iz ove? Ako jeste, povlačim sve što sam rekao i svima se izvinjavam.

Da li neko ko ima A9 ima nekih problema sa bilo čime pa mu treba A11? Da li postoji neka opcija koja mu je baš neophodna da bi doplatio 500 evra za telefon koji ima A11 sa tom opcijom?
 
Камера, опет је гора него у претходној исправци.
Зато се и надам да ће бити, чим буде боља искључићу апдејт.
Али генерално и 11 се чекао више него на другим, просто телефон је скроз у другом плану.
 
I šta im fali? Ništa. Jel sve radi? Radi.
E sad, ko voli svaka 2 dana da proverava da li ima update, i ako slučajno nema, krenu frustracije i teskoba, prodaja moba, doplata 500 evra za isti mob samo drugog imena, da bi umesto Androida 10 imao Android 11, sa malo izmešanim ikonicama i nekim nadri security patchevima, ali izlečenim OKP, nemam nista protiv, samo napred.

Ako je neki drugi razlog, pitam jer mi stvarno nije jasno.
Druže, takav mentalni sklop zahteva ozbiljno lečenje jer se radi o dijagnozi zavisnosti. Takvi ljudi nemaju obaveze u životu i svaki trenutak energiju i vreme troše na proveru svih mogućih stvari na fonu, od fb pa do apdejta.
Ko želi bezbednost neka ne budži ništa.
 
Druže, takav mentalni sklop zahteva ozbiljno lečenje jer se radi o dijagnozi zavisnosti. Takvi ljudi nemaju obaveze u životu i svaki trenutak energiju i vreme troše na proveru svih mogućih stvari na fonu, od fb pa do apdejta.
Ko želi bezbednost neka ne budži ništa.
Druže, po tebi bi onda kompletno članstvo ovog foruma trebalo da se leči jer su kompjuterski zavisnici i prate ko je šta ovde napisao i polemišu na temu!?
Ja na primer društvene mreže apsolutno ne koristim, ne zanimaju me tudji životi, ne živim za to da vidim ko je kakvu glupost okačio, ali da volim tehniku i da je pratim, priznajem, to mi je slabost. Ali, kad odem na more ili neko putovanje, apsolutno me ne zanima ni telefon ni kompjuter, samo predeo i fotoaparat da slikam ono što mi prija oku!
A apdejt uredjaja, pa eto zanima me samo zbog toga što mislim da će biti nekog dobitka, konretno na telefonu duži vek baterije i poboljšanje rada kamere, a ostalo mi je potpuno nebitno.
 
Da li neko zna gde mogu da zamenim ekran na A70 i kolika je cena?
 
Srećna Nova svima.
Ima li neko da mi objasni kako da uradim HARD RESET A70 fn android 11. Video sam desetine youtube uputstava, ali ne ide.
 
Instalirao sam TWRP na android11. Instalacija (Odin) je prošla bez problema. Ali ne mogu da ga pokrenem, neće pa neće.
Našao sam na guglu da treba instalirati Vbmeta.tar. Vidim da ima raznih Vbmeta.
Može li neko ko je to radio da mi kaže
koji Vbmeta.tar da flešujem.
 
Nazad
Vrh Dno