Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Čekam već 2 meseca da uzmem neki telefon, probao i Mi8, a sad koristim Honor 8x i definitivno sam rešio ili Samsung ili ništa. Čekaću do avgusta, dotle mi je 8x privremeno rešenje.
 
Da, ali ekran od a70 je siri od a50, bas sam ekran, doduse ne bas puno ali siri jeste...

Ja imam A7 i meni je ova veličina telefona sasvim OK. Mislio sam da je A70 ogroman, s obzirom da je A7 ekran od 6 inča, a A70 čak 6,7. Ali kad sam u ovom videu video da je duži manje od jedan santimetar ozbiljno sam se "naložio" da ga kupim za par meseci kada mu cena malo padne, mada već sad može da se nađe za 340-360 evra.
Ali ću se strpeti još, jer A7 imam manje od dva meseca i zadovoljan sam sa njim, ali u mojim godinama kada vid slabi veći ekran je prednost, a i baterija mi je možda najveći plus za pazarenje A70. Zato mi nije hitno da ga uzimam, iako sam već sa Alija naručio dve različite futrole za A70 i usb c to usb c kabl od tri metra da mogu da ga stavim gde hoću kod ga budem punio.
A prošle godine kad sam kupio novi kompjuter pitao sam se koji će mi USB C port na kućištu... :)
 
Kupio danas 350e, nisam mogao da izdrzim :) FP iznenadio sam se bas brz i prepoznaje iz skoro svakog puta kada se ne omasi potrebno mesto na ekranu. Zvuk sa zvucnika odlican, ekran fenomenalan, telefon uopste nije preterano veliki, mislio sam da je dosta veci u odnosu na RN5. Jurim sada twrp i root, mada strpicu se jos koji dan za isti.. Samsungov One UI hmmm sta znam ali cu reci ovo, Miui je za isti PRO, nema ravnog os-a Miui-ju... Toliko za sad, ako imate neka pitanja, postavite....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kupio danas 350e, nisam mogao da izdrzim :) FP iznenadio sam se bas brz i prepoznaje iz skoro svakog puta kada se ne omasi potrebno mesto na ekranu. Zvuk sa zvucnika odlican, ekran fenomenalan, telefon uopste nije preterano veliki, mislio sam da je dosta veci u odnosu na RN5. Jurim sada twrp i root, mada strpicu se jos koji dan za isti.. Samsungov One UI hmmm sta znam ali cu reci ovo, Miui je za isti PRO, nema ravnog os-a Miui-ju... Toliko za sad, ako imate neka pitanja, postavite....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Čekamo poređenje sa rn5. Kamere, gcam, performanse, baterija. [emoji4] Jedini Samsungov model koji mi je zapravo zanimljiv, ali svakako ne po toj ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Čekamo poređenje sa rn5. Kamere, gcam, performanse, baterija. [emoji4] Jedini Samsungov model koji mi je zapravo zanimljiv, ali svakako ne po toj ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ekran nemerljivo bolji (glavni razlog kupovine ovog telefona uz SD675, 6gb rama i bateriju), zvuk bolji, perfomanse samog ulaska u aplikacije i animacije su bolje i glatkije. Ukupno gledano za sada pravo uzivanje je koristiti ovaj telefon. Mada ja da sam na necijem mestu u ovom trenutku, onome ko vec puca na jos veci ekran (ocekivao sam tablet izgleda haha), sacekao bih Mi Max 4 premijeru i pojavu na nasem trzistu.... Edit: za kamere otom potom poredjenje.... (i za eis haha)....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Neka te lepo sluzi.Taj A70 je druga prica naspram A50..
 
Kupio danas 350e, nisam mogao da izdrzim :) FP iznenadio sam se bas brz i prepoznaje iz skoro svakog puta kada se ne omasi potrebno mesto na ekranu. Zvuk sa zvucnika odlican, ekran fenomenalan, telefon uopste nije preterano veliki, mislio sam da je dosta veci u odnosu na RN5. Jurim sada twrp i root, mada strpicu se jos koji dan za isti.. Samsungov One UI hmmm sta znam ali cu reci ovo, Miui je za isti PRO, nema ravnog os-a Miui-ju... Toliko za sad, ako imate neka pitanja, postavite....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Naravno, MIUI sto se funckionalnosti i (posebno) optimizacije tice, sveobuhvatne (posebno iskoriscenje baterije) apsolutno br 1. E sad, dosta ljudi ne odgovara sa vizelne strane i sto nema app drawer, ali eto imaju onaj Poco Launcher i to je reseno :)
Ja recimo iz tog razloga, vizuelnog/estetskog, ne mogu da smislim klot android.

Sto se tice A70, ako si nabavio sa legalnom garancijom onda super deal, mada i ovako je dobar i sa "garancijom" sa KP.
 
Neka te lepo sluzi.Taj A70 je druga prica naspram A50..

Hvala druze...

Naravno, MIUI sto se funckionalnosti i (posebno) optimizacije tice, sveobuhvatne (posebno iskoriscenje baterije) apsolutno br 1. E sad, dosta ljudi ne odgovara sa vizelne strane i sto nema app drawer, ali eto imaju onaj Poco Launcher i to je reseno :)
Ja recimo iz tog razloga, vizuelnog/estetskog, ne mogu da smislim klot android.

Sto se tice A70, ako si nabavio sa legalnom garancijom onda super deal, mada i ovako je dobar i sa "garancijom" sa KP.

24 meseca iz jedne radnje koja se bavi prodajom mob. telefona.

Ladno moram da dokupim usb-c kabl kako bih mogao da ga povezem sa kompom, do sada smo u kuci imali svi microusb kablove. Ovaj kabl sto dolazi uz a70 je usb-c na usb-c, znaci sa oba kraja kabla je taj prikljucak. Jedan kraj ide u punjac, a drugi u telefon. Znam da noviji pc imaju usb-c konektore, ali moj nema.

Pazi kad nema opcije za haptic feedback (vibracije) na navigation bar-u. Ima mnogoo opcija koje fale sa miui-ja, da ne nabrajam jer bih se bas raspisao... Kada bi skupio sve te "sitnice" koje fale, doslo bi se do zakljucka.. zrno po zrno pogaca, kamen po kamen palaca.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo malo fotkica samog telefona, boja tel. je crna. Gcam odlicno radi - night site i ostale opcije, fotke mi se bas svidjaju za nijansu bolje od RN5, subjektivno misljenje (a RN5 inace skroz dobre fotke pravi). Ne mogu sad da kacim neke primere posto nemam TT instaliran na A70. Stabilizacija videa (EIS) za sada ne radi, ali koliko vidim na bench temi za A50 je proradio posto i taj fon navodno "nije imao eis", gle cuda odjednom ga ima :) Bilo je pitanja oko kamere za A70 da navodno nije pravih 32 mpx ali je sve u redu kada se stavi u opcijama kamere 3:4H (32 mp) (po default-u je samo 3:4 bez "H" a to je 8 mp). Sve u svemu odlican telefon u svakom pogledu, kada padne na ~300e bice best buy, ja sam se ipak zrtvovao tih nekoliko meseci jer nisam mogao da izdrzim i dodao sam tih ~50e pride, ali mislim da vredi... :)
c4dedf6817b30d40587a19c3f7783ca8.jpg
28d08a40571a505571ddb00248e99a8b.jpg
17c8e4335c54ab9ae3045899805022c5.jpg
3b9330440dbca6dd39d98f06f4170f97.jpg
58d9c93b8be16a27b23710c19ad77e80.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Razmisljam se izmedju ovog A70 i A50 . Moze li neko reci koliko je kamera na ovom fonu bolja ( i da li je uposte bolja ) od A50 ?
 
Haha ladnoo se i moj sef ponovio danas, ali sa A50... Evo A70, A50 i Redmi Note 5

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
fc99f46fbed23be6b03e1f2305832c15.jpg
a024481cc17102fb631ddf882312f82c.jpg
 

Prilozi

  • IMG-417de3137db9015db091f965a817faeb-V_1.jpg
    IMG-417de3137db9015db091f965a817faeb-V_1.jpg
    133.8 KB · Pregleda: 131
  • IMG-8cb0fb1572c81e8aa611ec88f1463fca-V_1.jpg
    IMG-8cb0fb1572c81e8aa611ec88f1463fca-V_1.jpg
    95.4 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Što je tvoj A50 toliko žut, mislim ekran ?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Što je tvoj A50 toliko žut, mislim ekran ?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Stavio sam mu na Vivid i malo na cool.. nekako mi tako najvise odgovara. (Moj A70) Njemu (A50) je po default-u na Natural...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
79a1d2aac05cb193db6b3ca8d5d832d8.jpg
 
Poslednja izmena:
Zato sto kinezi vole da guraju plavu, to su radili jos od doba Sony televizora da bi koza izgledala manje zuto.
 
Da nisam malopre gledao uživo A70 sad bih već naručio A50. Sad sam u nedoumici A50 vs. A70

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
I ja se debelo premisljam...:) Neki savet za i protiv od kolega koji su oba testirali ? Po ovim testovima kamere na Youtube nekako meni izgleda da A50 pravi za nijansu lepse fotke.. i kad se slika nebo nekako na A70 bude previse svetlo..belo..? Hvala svima na sugestijama.
 
I ja se debelo premisljam...:) Neki savet za i protiv od kolega koji su oba testirali ? Po ovim testovima kamere na Youtube nekako meni izgleda da A50 pravi za nijansu lepse fotke.. i kad se slika nebo nekako na A70 bude previse svetlo..belo..? Hvala svima na sugestijama.
Prati malo i a50 temu, tamo imas zadnjih par postova o tome...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Video sam da nista od gcam za a50. Pratim al kao i svugde svako hvali svog konja :)
 
Pa kakvo je to poredjenje? A70 je bolji mob po svemu. Dovoljno je sto ima SD umesto Exynosa. [emoji3]
 
Ništa, sad samo da čekam 1-2 da mu padne cena i naručujem. Sad je 340 € na KP.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Takodje, a70 ima UFS 2.1 storage, interna flash memorija tj. kopiranje i citanje fajlova je brze.. a to su do sad imali samo flagship telefoni iz vise klase... Ne znam da li i a50 ima ufs?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na notebookcheck.net kažu da i A50 ima UFS2. 1
 
Poslednja izmena:
I pored tog ufs-a imam utisak da RN5 brze instalira i apdejtuje aplikacije sa play store, u stvari ne da imam utisak vec je tako...ne znam u cemu je fora!?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Da nisam malopre gledao uživo A70 sad bih već naručio A50. Sad sam u nedoumici A50 vs. A70

Zar ovde postoji i sekunda nedoumice???!!! A70 ima veći ekran, bolji čipset, mnogo veću bateriju i brzo punjenje od 25W, bolju kameru, može da radi GCam na njemu... To je kao dvoumiti se između Opel Korse i BMW-a M5. Bar sam tako naučio u Top Gear-u. :)
 
U pravu si. Dva samsunga do sada i oba su bila exy... Mogo bi da se osvežim jednim SD !
 
Kako ti se cini baterija?
Koliko sam na brzinu video na osnovu par odgledanih snimaka, kada se ulazi u camera app, oko prednje kamere postoji ista animacija kao na S10?
Kada bi neki update omogucio da to postane i led not to bi bila prava prica. [emoji4]
 
Kada bi neki update omogucio da to postane i led not to bi bila prava prica. [emoji4]

Zašto nekome pored Always On ekrana treba LED notifikacija nije mi jasno? Pa, na Always On ekranu se čak i vidi ŠTA je notifikacija, umesto običnog svetla.
 
Nista ne moze da se poredi sa obicnim led not, ovo prstenje oko kamera i AOD mu dodje samo kao alternativno resenje.
Sa odredjenje udaljenosti vrlo lako vidis led lampicu, jos ako je u boji to je dodatni plus.
 
A gde da je uglave, a sa bude korisna kao na starijim S modelima? I ovi što imaju led notifikaciju to je u vidu uboda komarca [emoji16] ne primetis uopšte dok ne gledaš direktno u telefon.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno