Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Isto imam problem sa baterijom, 2-3 SoT manje dnevno, drastično se brže prazni nakon ažuriranja na Android 10.
Facebook messenger video pozivi na data bukvalno cede bateriju, na wifi nešto sporije, ali takođe mnogo brže nego pre ažuriranja.
 
Odlučio sam da rutujem ovog a70.
Treba mi pomoć.

Ako rutujem sa Magisk- om da li ću dobiti OTA? Negde sam pročitao da Magisk ima funkciju "HIDE". Ne znam može li se sakriti root i normalno dobiti OTA.



Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Skines ovu verziju : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog807/ i instaliras kao bilo koju drugu aplikaciju. Meni ova najbolje radi od svih koje sam probao. Jos nema za A70 google kamere koja podrzava sirokougaonu kameru. Kao ni 32 mpx sve rade na 8 mpx . Mada i to je dovoljno. Osetno je bolja nocu i pri slabijem osvetljenju od stock kamere. Moraces i malo da podesis po svom ukusu. Ukljuci pre svega advanced opcije. Pa dalje sam cackaj ili skini config fajl za A70 vidim sad da za ovu veziju ima i to.
 
Ima li nekih informacija vezano za update na android 10 ? Vidim da su dobili svi telefoni A serije a20,a40a,a50... Da li je neko dobio update skoro? Da nije problem u tome što moj telefon ima OGC?
 
Preko Telenora stigao update pre skoro mesec dana.
 
Ali povucen, mnogo problema
J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ali povucen, mnogo problema
J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ja sam dobio 3.4.2020 isto Telenor.
Juče sam gledao na sammobile i stoji Android 9.
Možda ga skinem pa flešujem odinom.
Na 10 mi WiFi radi ok, baterija se puni kako treba.
Očekujem početkom Maja update,
pa ga neću dirati. Posle toga ide rot.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam dobio 3.4.2020 isto Telenor.
Juče sam gledao na sammobile i stoji Android 9.
Možda ga skinem pa flešujem odinom.
Na 10 mi WiFi radi ok, baterija se puni kako treba.
Očekujem početkom Maja update,
pa ga neću dirati. Posle toga ide rot.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Meni Sygic navigacija nije radili (potvrdili da ima problem sa And 10) i imao wi fi probleme, vratio na 9

J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nisam probao navigaciju. Šta ti još nije valjalo?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nisam probao navigaciju. Šta ti još nije valjalo?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Wi fi nije hteo na kucni ruter i extender npr i neke aplikacije nisu bile dobro prikazane, rezolucija

J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam dobio Android 10 kad se pojavio, ali generalno nisam oduševljen :
1) baterija dosta lošija, baš se oseća razlika
2) WiFi pravi problem, uključim ruter i on prepozna, ali neće da radi. Tek kad isključim i uključim wifi na telefonu proradi.
Ne znam da li da vraćam na 9 ili da sačekam tu ispravljenu verziju, pretpostavljam da će se ovih dana pijaviti, jer ovo je sramota od Samsunga koliko loš odnos ima prema ovom telefonu, a ni malo nije bio jeftin kad sam ga uzeo!
 
Ja sam dobio Android 10 kad se pojavio, ali generalno nisam oduševljen :
1) baterija dosta lošija, baš se oseća razlika
2) WiFi pravi problem, uključim ruter i on prepozna, ali neće da radi. Tek kad isključim i uključim wifi na telefonu proradi.
Ne znam da li da vraćam na 9 ili da sačekam tu ispravljenu verziju, pretpostavljam da će se ovih dana pijaviti, jer ovo je sramota od Samsunga koliko loš odnos ima prema ovom telefonu, a ni malo nije bio jeftin kad sam ga uzeo!
Nije WiFi 100%. Kako je moguće da meni ni jednom nije pukla veza. Imam mts internet. Vidi malo oko rutera.
Čak i baterija nije loša. Obratio sam pažnju tek kada sam video na forumu da se ljudi žale. Sačekajte nekoliko dana novi update pa ako ne valja vraćaj se na 9.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja imam već više od mjesec dana android 10 i osim što sam brisao stare otiske prstiju i napravio ih ponovo pa sad rade uglavnom dobro i brzo, nikakav drugi problem nisam primijetio. Baterija mi drži 3 dana, probao sam Sygic navigaciju i radi mi ok, doduše kako se sad slabo krećemo ovih dana nisam je probao u vožnji. Sve u svemu slabo sam nešto novo i bolje primijetio, ali ni lošije.

Послато са SM-T580 помоћу Тапатока
 
Da li Vam broji korake Samsung aplikacija, probao mnoge i jednostavno ni jedna ne broji, kako da testiram taj senzor

J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Neki inf. kad će ispravljeni Android 10

J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Telenor update na A10

Da li je neko već uradio
J

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Šta je sa onima što su dobili ranije 10,da li će i njima novi apdejt?
Meni ova j 10 odranije bukvalno sisa bateriju!
Miram vratiti na 9 ako ne bude ispravke!
 
Ko već ima 10, preko odina mislim da će moći update bez gubitka podataka.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Meni se čini da je telefon značajno usporio posle update-a.Osetno se primeti kod prelaska iz aplikacije u aplikaciju,animacija i generalno sam utisak i osećaj prilikom korišćenje je znatno lošiji nego na Andorid 9.Zašto je to tako,zaista ne znam.
 
Kalva je baterija ma toj novoj 10-ki?
Ja imam 10 već 2 žeseca, onaj što je pušten pa povučen, ali baterija katastrofa!
Skinup sam za Alovačku ovaj novi 10 pa ću da nameati, ako i on bude očajan vraćam na 9.
 
Meni sve ok, imao onaj povučem, pa vratio na 9, sad ovaj nov 10 sve radi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene sve radi a dobio sam ota 3.04.
Zašto kod nekoga zeza?
Evo zanima me kada gileip stavi novi 10, kakvi će biti rezultati.
 
Stavio sam novi 10.
Sutra ću da vidim kako se ponaša.
Radi Ok, ali ću potrošnju sutra da ispratim.
Ako puno troši, vraćam se definitivno na 9.
Nema ovde neke razlike izmedju 9 i 10, sve je postalo samo kozmetika.
 
Ja sam zadovoljan baterijom na 10. Evo ga SS od danas. Ceo dan sam na 4G.

Kod mene jedino sto ne radi je otisak prsta, nikad nije ni radio. Al zato face recognition radi kako treba.

Da, primetio sam da nekad zna da stucne u prelasku na drugu aplikaciju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200515-170917_Device care.jpg
    Screenshot_20200515-170917_Device care.jpg
    262.4 KB · Pregleda: 55
Nazad
Vrh Dno