Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Mogu li neka iskustva vlasnika posle duze upotrebe, vidim na grupi za A50 ljudi pišu kako de telefon pokazao u upotrebi

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Mogu li neka iskustva vlasnika posle duze upotrebe, vidim na grupi za A50 ljudi pišu kako de telefon pokazao u upotrebi

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


Mislim da ima puna tri meseca kako sam koristio A70 (brat mi je oteo isti, pređoh na P30 pro) i nekih većih zamerki nisam imao. Zapravo, oduševljen sam telefonom do te mere da nikako ne mogu da se priviknem na Huawei-a.

Možda će zvučati kontradiktorno ono što ću reći, ali primarni motiv za kupovinu A70 mi je bila veličina ekrana, a zapravo mi je ta veličina ekrana predstavljala jedini problem. Neretko sam morao da radim sa obe ruke, jer jednom nije moguće. Takođe, tokom razgovora, često mi se dešavalo da nehotice sagovornika bacim na "hold" ili pak prebacim na spoljni zvučnik (spikerfon).

Sve ostalo - nisam imao zamerke.

E sad, da se diskutovati šta je to "sve ostalo", jer nemamo svi iste upotrebne navike i potrebe. No od tipkanja poruka i razgovora, maila, mbankinga pa sve to upotrebe kao alatke (sve za firmu za koju radim) za testiranje sajtova i mobilnih verzija sajtova, kao i veze između sajtova i bacakend sistema (uglavnom CRM aplikacija) - meni se telefon pokazao fenomenalno. Igrice na telefonu ne igram...jedino što sam imao na njemu je neki "bajati" fliper koji je radio ok.... Baterija je fenomenalna. Kamera - za moje standarde i potrebe odlična, ali ovde nemoj da me slušaš jer malo više o kameri vidi kroz celu temu (nemamo svi iste standarde i očekivanja).

Specifikacija ti je jasna, predlažem da pogledaš Bench-ov review....pa proceni. Svakako, lajt motiv je veličina ekrana. Ukoliko ti to nije mnogo bitan faktor, verujem da možeš proći i sa jeftinijim telefonom.
 
Meni je ovo prvi Android, nijedan top model mi se nije dopao (nema više Mate 20 X) pa kad je već tako uzeo sam mid-range A70 za 300€ da ne bacam pare.

Veoma, veoma zadovoljan. Sve radi lepo i glatko za moje potrebe (oko 170 aplikacija instalirano, igre ne). Baterija 4500mAh (isključio sve optimizacije i gašenja aplikacija) traje dva dana, OS radi glatko i lepo se podesi prema mom ukusu (Microsoft Launcher umesto OneUI Home), hteo sam što veći ekran (6.7") AMOLED kvaliteta bez zakrivljenja... itd.

Nedostaci koji meni nisu bili smetnja za uštedu u parama: nije vodootporan, nema bežično punjenje, procesor osrednje snage (ali Snapdragon 675/Adreno, ne oni njihovi, ovo što koristim sve leti)... i vrlo osrednja kamera.

Retko slikam osim na putovanjima a i onda selfie prednjom pa mi je prihvatljivo, ali kamere (wide i ultrawide, +TOF koju ne shvatam čemu je ugrađuju uopšte) su dosta loše i u odnosu na 3 godine staru Lumiu 950 XL. Oštrina detalja nije neka (optika), mada software jeste dosta napredan, ima neki AI za ulepšavanje scena, procesiranje eleminiše šum i zrnast efekat, po cenu plastičnog izgleda površina, izvlači svetle slike iz slabog svetla... itd. Probao sam i GoogleCam - ništa bolje samo sa više šuma u slici i maloj podržanoj 16:9 rezoluciji, pa deinstalirao. Fish eye efekat izražen na ultra-wide, nema neke stabilizacije... itd.
 
Mislim da ima puna tri meseca kako sam koristio A70 (brat mi je oteo isti, pređoh na P30 pro) i nekih većih zamerki nisam imao. Zapravo, oduševljen sam telefonom do te mere da nikako ne mogu da se priviknem na Huawei-a.

Možda će zvučati kontradiktorno ono što ću reći, ali primarni motiv za kupovinu A70 mi je bila veličina ekrana, a zapravo mi je ta veličina ekrana predstavljala jedini problem. Neretko sam morao da radim sa obe ruke, jer jednom nije moguće. Takođe, tokom razgovora, često mi se dešavalo da nehotice sagovornika bacim na "hold" ili pak prebacim na spoljni zvučnik (spikerfon).

Sve ostalo - nisam imao zamerke.

E sad, da se diskutovati šta je to "sve ostalo", jer nemamo svi iste upotrebne navike i potrebe. No od tipkanja poruka i razgovora, maila, mbankinga pa sve to upotrebe kao alatke (sve za firmu za koju radim) za testiranje sajtova i mobilnih verzija sajtova, kao i veze između sajtova i bacakend sistema (uglavnom CRM aplikacija) - meni se telefon pokazao fenomenalno. Igrice na telefonu ne igram...jedino što sam imao na njemu je neki "bajati" fliper koji je radio ok.... Baterija je fenomenalna. Kamera - za moje standarde i potrebe odlična, ali ovde nemoj da me slušaš jer malo više o kameri vidi kroz celu temu (nemamo svi iste standarde i očekivanja).

Specifikacija ti je jasna, predlažem da pogledaš Bench-ov review....pa proceni. Svakako, lajt motiv je veličina ekrana. Ukoliko ti to nije mnogo bitan faktor, verujem da možeš proći i sa jeftinijim telefonom.
Meni je veličina ekrana odlučujući faktor
Hvala na iskustvu
J

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Meni je veličina ekrana odlučujući faktor
Hvala na iskustvu
J

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Kao što napisah, meni je veličina ekrana bila prvi motiv. Neverovatno (i banalno) koliko mi tih 0,23 inča sada nedostaje kod huawei-a. Isto tako (mada je fakat to stvar navike) OneUI mi je više ležao od EMUI-a. No, to je sad već druga tema...
 
Jel neko dobio septembarski ili oktobarski apdejt. Kod mene jos je julski.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Navodno je pušten Samsung A70 firmware update u Indiji.

A70.jpg
 
Koliko vidim i u Sloveniji je pušten. A mi ćemo se načekati!
 
Zakacio sam tel na Samsung switch na racunar i odmah mi je ponudio apdejt. U pitanju je septembarski patch i FP senzor je osetno brzi i precizniji
7c12c814400bd45eb802c39d7e59a37a.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
prezonojio sam se da ne nestane struja dok je bio povezan na komp, ali uspelo je...videćiu jel ima nekih promena...
 
Poslednja izmena:
Apdejtovao preko smart switcha, jako sporo, ali korisno jer ko zna kad će preko mreže?
Nema neke razlike, jedino mi je tražio da ponovo registrujem otisak. Videćemo sledećih par dana kako radi.
 
Kamera i dalje očajna...čak mi deluje gore nego ranije...što se kamere tiče tu izgleda nema pomoći, ostaće takva do kraja...
 
Definitivno je otisak bolji, možda i baterija. Kamera što rekoše izgleda još gora?
 
Moraću i ja preko switch-a izgleda.
21d4e9acc798db41db93e36460e0bc5a.jpg


Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Samo jos adapter za obicni usb

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa nema svako usb c na kompu..

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa ne treba ti na kompu c, običan USB a na USB c za punjenje kabl zakačiš na komp...tako sam ja uradio update...
ee285c7a5aa01f3bcb81b793a7f47f93.jpg
 
Poslednja izmena:
Uz Samsung a70 uz punjač ide USB c na USB c kabl, čovek verovatno misli na taj kabl...u svakom slučaju može bilo koji USB a na USB c kabl...
 
Nisma znao da je na oba kraja usb-c, nista onda kabal od nekog ako vec nema nek posudi :D
 
Nazad
Vrh Dno