Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Honor 8x [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
nemam druga posla nego da pretražujem specifikacije, ali eis nema SVAKI telefon...prvi tvoj telefon iz potpisa nema...
 
Ne bih da ulazim u polemiku za eis, stvarno je glupo jer u danasnje vreme SVAKI telefon midranger MORA da ima EIS, a da ne govorim o flagship telefonima. A da rn5 "nema eis" trebao si samo otkucati u guglu... Rn4 je imao eis, a da nema rn5 pa nadalje... Evo ti jedan primer sa yt za rn5 https://m.youtube.com/watch?v=Ie-cwD65h9o

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
evo video si da honor 8x nema...a nije jedini...
 
Pre je u podešavanjima na mnogim telefonima bila opcija "Uključi stabilizaciju" ili Turn EIS"..bla bla, međutim ta stabilizacija je obično đubre ili marketinški trik. E sada kod telefona novije generacije-znači modeli kraj 2017, cela 2018 i sadašnja 2019 koji imaju EIS imaju sistem EIS koji je vezan za ugrađeni žiroskop, što znači da rezultati koje takav EIS sistem daj su vrlo vrlo dobro, dok OIS je sistem mehanički koji ustavri mehaničkim putem amortizuje trzaje naše ruke da se ne prenoste na samo sočivo i senzor kamere. Dakle ja nisam nigde uspeo da pronađem da li ima EIS-uglvnom pišu da NEMA, što je veliki minus za ovakav uređaj, dok AMOLED ekrani su precenjeni i korisnici su navikli na takve nabudžene boje koje namaju veze sa realnom slikom okoline ili kako se okom vidi, ali ajde svako ima svoj ukus. Nadam se da će već neko od ozbiljnijih gadget magazina i online portala odraditi in depth review ovog uređaja..
 
Cisto sumnjam da ce raditi dublju analizu ovog uredjaja buduci da , jeste po mnogim stvarima primamljiv , ali ce se vise osvrnuti ma a80 zbog svog neobicnog dizajna i prvog Samsung telefona sa rotirajucom kamerom. Mislim da je jako velila greska reci da je amoled ekran precjenjena stvar! To mi bas i nije najjasnije, ali dobro - kako rekosmo sve je stvar ukusa. Kamera je sasvim solidna na ekranu, a opet ne znam sta vecina Vas radi sa slikanjima i snimcima!?
 
Sudeći po ovom "review"-u A70 ima EIS, bar tako kaže lik...
 
Na KP ima svega par oglasa ali se vec moze naci za nekih 350€. Kada ih bude vise na oglasima i cena ce dodatno pasti, tako da ce u neko skorije vreme ovaj mob biti na oko 300€ a za taj novac ce biti odlicna kupovina.
Po mom misljenju bolji izbor od A80, pre svega zbog baterije, 3.5mm jacka i naravno cene a mozda i dostupnosti jer veliko je pitanje u kojoj ce meri i da li ce uopste A80 biti dostupan na nasem trzistu. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam ovaj review ali i veliki broj drugih koji kažu da nema EIS, videćemo kada neko pazari pa prenese utiske, cena će verovatno u narednih par nedelja pasti na 300tinjak eura jer bože moj to je samsung a masa pazari samsung
 
Ja sam zarko htio kupiti ovaj telefon ali mi ulece s10e totalno neocekivano, i ono nisam ni znao sta je to EIS OIS , ali tek sada vidim koja je to "prica" i bas je osjetna razlika i glupo je sto nemaju ois ili eis , to sam gledao i po netu to nije uopste skupo da su stavili sa time, bas neznatna razlika!!
 
Ali eto ovde i dalje ima onih koji tvrde da svaki telefon ima eis...
 
Ali eto ovde i dalje ima onih koji tvrde da svaki telefon ima eis...
https://youtu.be/0cRMt39V8Po na 06:30
Gcam na A70 ima eis ali samo 1080p.
Bice i na stock kameri, samo polako...
a3c989afe7ae5ff89c9a079b5a50070b.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
EIS se moze ubaciti softverski, preko nekog updatea npr. OIS zavisi od hardvera kamere, ili ga mob ima ili nema, ne moze se naknadno "opremiti" time.
 
Za 300e ce ovo biti bas dobar deal, jos kad vise ljudi pokupi od operatera, pa kad krenu da prodaju, super. Za sada jedini konkurent je mi 9 se, koji bi pak bio moj izbor
 
EIS se moze ubaciti softverski, preko nekog updatea npr. OIS zavisi od hardvera kamere, ili ga mob ima ili nema, ne moze se naknadno "opremiti" time.
Tako je, npr. mi na Redmi Note 4 u pocetku nismo imali eis, pa su naknadno ubacili posle naknadnog apdejta, ali dosta kasnije. A na RN5 smo u startu imali tu opciju... Nike mi jasno zasto po default-u a70 nema tu opciju u stock kameri?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za 300e ce ovo biti bas dobar deal, jos kad vise ljudi pokupi od operatera, pa kad krenu da prodaju, super. Za sada jedini konkurent je mi 9 se, koji bi pak bio moj izbor
Da ali 9se ima bas manji ekran...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Upravo to i mene odbija od Mi9 SE, velicina ekrana, a sto je glavna prednost A70, uz sjajni cipset i ogromnu bateriju. [emoji4]
 
Jao još gore, nesto su prckali oko tih kamera, smrdi mi na interpolarizovane mgpxele, čim gcam pokazuje manje megapixele znaci da su nabudžali....by the way ovde u podesavanjima na 6,30m ta Video stabilisation nema veze jer dublje u podesavanjima ima EIS settings, e to treba da postoji u gcam i to treba da se aktivira, mozda u Open cameri daje neke realnije rezultete...videcemo, sjajan uređaj zbog velicine ekrana i baterije..
 
Jao još gore, nesto su prckali oko tih kamera, smrdi mi na interpolarizovane mgpxele, čim gcam pokazuje manje megapixele znaci da su nabudžali....by the way ovde u podesavanjima na 6,30m ta Video stabilisation nema veze jer dublje u podesavanjima ima EIS settings, e to treba da postoji u gcam i to treba da se aktivira, mozda u Open cameri daje neke realnije rezultete...videcemo, sjajan uređaj zbog velicine ekrana i baterije..
Pa jos nema pravi gcam za a70 tj. u pitanju je ipak novi cipset i nove kamere... Secam se da smo mi na rn4 u pocetku koristili gcam samo zbog stabilizacije videa. Polako, nov je model telefona, novi uredjaj, bice svega i svacega posle...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je i poenta, 6 inca uopste nije malo, a u kompaktnom kucistu.
Ja sam i hteo nesto vece sa vecim ekranom od ovog postojeceg (6inch), tipa mi max 4 (ali jos nema ni reci o ovom telefonu), tako da ovaj A70 ce biti pun pogodak...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pustite više dijagonale ekrana, to je sa ovim odnosom stranica lažna slika...mogu oni da naprave tako i telefon od 10" koji će da izgleda kao frulica...

Gomila telefona čak i flagship modela eis ima samo za 1080p/30, dok već za 4k ili 1080/60 nemaju nikakvu stabilizaciju...
 
Pustite više dijagonale ekrana, to je sa ovim odnosom stranica lažna slika...mogu oni da naprave tako i telefon od 10" koji će da izgleda kao frulica...

Gomila telefona čak i flagship modela eis ima samo za 1080p/30, dok već za 4k ili 1080/60 nemaju nikakvu stabilizaciju...
Da, ali ekran od a70 je siri od a50, bas sam ekran, doduse ne bas puno ali siri jeste...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
odnos stranica nije isti...a50 je 19.5:9 dok je a70 20:9...
 
Pojavio se i kod nas u prodavnicama, 54.999,00 dinara.
A Samusng S9+ 69.990,00, a S9 59.990,00 dinara!?
I, šta sad? Čekati 1 godinu? :p
 
Poslednja izmena:
Po toj nikako. Sacekaj da ga nabav operateri i uvrste u ponudu, pa da krene po oglasima da se prodaje sa 24 meseca garancije. Za sada je na 375e sa takvom ponudom samo jedan, i to je mnogo, a da ne govorim o 55k.

Ako bas hoces taj fon, ja sam pre recimo za Mi Mix 3, moze se nadje koriscen nekoliko dana sa garancijom od 24 meseca za taj novac.
 
Hoću Samsung i isključivo da je nov.
Videću koliko brzo će cena da mu padne od operatera što prodaju, pa ako bude jaka možda uzmem i S9+ na 24 rate, nikad se ne zna.
 
Ako hoces Samsung, onda sve ovo moje gore napisano pada u vodu:d
 
Nazad
Vrh Dno