Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Posle zivciranja sa Promobi servisom iz pozeske uzeh drugi A70 u telenoru. Od svih preporuka za taj servis koje sam ovde procitao nista od toga ne videh u praksi.
 
Znas da sam uvek voleo raznorazne opcije, cackanja, igranja sa androidom. Mislio sam da Samsung i u midrange segmentu telefona ima dosta developera koji ce pre svega napraviti osnovno a to je jbn twrp, zatim neki custom kernel, a potom nekoliko dobrih custom romova. Medjutim, prevario sam se...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Nekada mi je to bilo interesantno. Znaš da sam se dosta igrao sa prvim HTC-ovim androidima, kasnije isa THL-om, JIYAU-om.....ali iz ove perspektive, ne vidim poentu/svrhu svega toga. *mjau**mjau**mjau*, pa veze nemam o čemu pišeš (wtf is twrp), kakvi kerneli, kakvi bakrači....

Omatorio sam, fakat.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Znas da sam uvek voleo raznorazne opcije, cackanja, igranja sa androidom. Mislio sam da Samsung i u midrange segmentu telefona ima dosta developera koji ce pre svega napraviti osnovno a to je jbn twrp, zatim neki custom kernel, a potom nekoliko dobrih custom romova. Medjutim, prevario sam se...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Biće, polako. A70 je system-as-root telefon sa A/B particijom. Za sad vidim da ima koliko-toliko stabilan twrp i poneki gsi rom. Treba još da se pegla device tree, rn7pro ima isti čip kao a70, dosta stvari ce odatle biti portovano.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Čitam uporedne testove A50 i A70, ispada da je A50 nešto brži, i brže dobija update, il vredi razlika od 03 inča pa ići na A70 ili ne, jer A70 ima znatno jaču bateriju,ajd budi sad pametan?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Čitam uporedne testove A50 i A70, ispada da je A50 nešto brži, i brže dobija update, il vredi razlika od 03 inča pa ići na A70 ili ne, jer A70 ima znatno jaču bateriju,ajd budi sad pametan?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Zbog baterije sam ga i kupio. Brzina mi nije toliko važna, kao ni kamera. Baterija za sada opravdava uloženo, barem što se mene tiče.


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Od apdejta još uvek ništa?
Ima li neki napredak što se gcam aplikacije tiče?
 
Od apdejta još uvek ništa?
Ima li neki napredak što se gcam aplikacije tiče?
Nigde nista novo ..jos uvek Avgustovski pach i jos uvek ona gcam na kojoj ne radi ultra wide kamera. Licno ne verujem da ce iko napraviti potpuno funkcionalnu gcam za ovaj model.
 
Pošto se tek sad pojavljuju pixeli sa 48mp kamerama možda ima nade...
 
Da li su A70 iz Telenora simfree?
Mislim da njihovo ništa nije simfree (ali uzmi ovo sa dozom rezerve, poslednji put sam uzimao telefon kpd njih pre godinu ipo dana...fon je bio zaključan, a zaposleni u prodavnici su tvrdili da zaključavaju sve telefone).

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Ja mislim baš suprotno, da je simfree. Trenutno koristim A50, pre njega sam imao A7 (iz Tn naravno) i oba su bila simfree. Još neke telefone sam imao iz Telenora (Honor 7 lite, Meizu M2 note...) svi su bili (dual) simfree. Mislim da već 4-5 godina unazad ne zaključavaju telefone uopšte (možda eventualno iPhone).
Edit : sad se setih, imam još jedan J6 plus u kući takođe iz Tln i takođe (dual) simfree.
 
Poslednja izmena:
Pa...ako ti je A50 simfree, onda je van pameti da je A70 zaključan. No, Huawei P smart (prvi model) koji uzeh - bio zaključan.

My bad, anyway

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Koja svrha zaključavati dual sim, pa neću stavljati dve kartice istog operatera

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Koja svrha zaključavati dual sim, pa neću stavljati dve kartice istog operatera

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Upravo to! Zato se i oduševim kada vidim da to rade [emoji38]


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Pa ranije kad su zaključavali sve telefone, kod dual sim je bio zaključan samo sim 1, sim 2 je bio free, mada je bilo baš malo ili skoro da uopšte nije ni bilo dual sim telefona kod operatera. Sada su oba slota otključana.
 
izgleda da su google apdejti već počeli da prave probleme...sada mi android system i play services troše bar 20 posto baterije, ranije ih nije ni bilo u potrošnji baterije...
 
Prijatelji, da li SG A70 ima senzor blizine. Često mi se desi da tokom razgovora, zbog veličine telefona, prekinem ili pauziram vezu.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Prijatelji, da li SG A70 ima senzor blizine. Često mi se desi da tokom razgovora, zbog veličine telefona, prekinem ili pauziram vezu.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ima. Moguće da ne prisloniš telefon uz glavu dovoljno. Isto se i meni događalo....samo što sam ja isključivao/uključivao BT ili (još češće) sagovornika stacljao na hold.

Velik je telefon , pa se treba naviknuti...bar je to moje islustvo (a ja sam zato i pazario telefon jer mi je trebao što veći ekran).

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Uvek možeš da pritisneš power taster i ugasiš ekran po uspostavljanju poziva.
 
Koja je zadnja verzija sw za nas region, telefon je iz VIPa dual sim i da li je moguce skloniti oznaku za sim2 sa mesta za pozive i kod sms-a
18c5efc00e80922cb794bf8f8de1b7f0.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Mislim da nije jer imaš dve SIM kartice koje su aktivne. Da nemaš drugi SIM u aparatu, ne bi ti ništa pisalo za SIM 2.
 
Zanimljivo mi je a ujedno i nejasno da FP slabo radi kada otkljucava telefon a za prijavu na mbanking radi kao sat [emoji848]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Koja je zadnja verzija sw za nas region, telefon je iz VIPa dual sim i da li je moguce skloniti oznaku za sim2 sa mesta za pozive i kod sms-a
18c5efc00e80922cb794bf8f8de1b7f0.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Probaj ovde, ali mislim da može samo da se promeni ikona ili ime.
811f5f556a2bdff1abb15a517802e98d.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pojavio mi se jedan problem, doduše nine baš problem, ali evo šta mi se dešava. Kada me neko zove iakoči mi mali prozorčić na kome piše da se preizima neka datoteka, iapisano kw brojevima, ali nikakve datoteke nema? Liči mi da je neka reklama? Šta bi to moglo biti? Nisam baš oduševljen da resetujem telefon na fabrička podešavanja, ali obo me nervira, ali i me pravi neki problem.
 
Nazad
Vrh Dno