Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Još jedan, uslovno rečeno minus. Znatno lošiji wifi u odnosu na rn4., Jako često se discuje (jeste signal malo lošiji, ali ipak..)..

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Još jedan, uslovno rečeno minus. Znatno lošiji wifi u odnosu na rn4., Jako često se discuje (jeste signal malo lošiji, ali ipak..)..

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Pisao sam o tome cim sam ga uzeo. Jako los prijem wifi mreza . Sa starim p10 lite vidim u okruzenju preko 20 wi fi mreza. Sa A70 samo 4-5. Mislio sam da je to problem do mog primerka. Ali neki dan dodje drugar sa nekim Samsung Note starije generacije msm da je Note 4. Isti slucaj vidi iste mreze kao ja sa A70.
Huawei ga sije i po pitanju prijema 4g signala.. kuci gde svi ostali ukucani na svojim Huawei imaju skoro pun 4g signal moj Sljamsung jedva 1 do 2 crtice. Cim prebacim na only 3g vidim pun signal..
 
Definitivno mu je to mana, imam i Samsung A8 i A5 2017 i Honor 8x i omi vide 6-7 mreža, a ovaj samo jednu?
Da li je do prijemnika ili softvera, videćemo kad dodje apdejt koji kaobda je krenuo iz druge galaksije pa mu treba svetlosna godina da dodje i do nas!
 
ako su to mreže od kojih nema mnogo vajde, tipa toliko im je loš signal da svejedno ne biste imali vezu sa njima, ne znam u čemu je problem? ili bi da kradete komšijin net?

kad odete u kafić jel vam hvata mrežu kafića? šta vam znači da vidite 50 okolnih zaključanih mreža?


meni je bitno da mi dobro radi moja kućna mreža, ili najbliža mreža sa dobrim signalom, nemam ništa od toga da vidim i 100 mreža u okruženju...naročito ako im je signal na ivici pa ih malo ima malo nema...
 
Poslednja izmena:
Ne hvatamo svi samo kucni net. I ne sedimo uvek na 3 do 5 metara od rutera. Kod mene kucni net odlican . Ali kad zelim da sednem napolju u dvoriste i da uz kafu ili pivce koristim kucni wifi ili od caleta koji je u istom dvoristu samo u drugoj kuci, Ili neki unifi signal na lokacijama na kojima sam ranije koristio bez problema i ako je signal bio samo na 2 crte to je nemoguce sa ovim telefonom uopste videti takve mreze. Da ne pricam o tome kad odem u Grcku gde je signal po apartmanima uvek na ivici. Sto je meni cudno i mislim da je softverski lose odradjeno je da sa app wifi analizer vidim vise mreza nego sa stock wifi app.
 
ok, ako sedite u grčkoj ti sa a70 i neko sa drugim telefonom, i on ima wifi net a ti nemaš, onda ima smisla...ali čini mi se da je ljudima važno samo to da ima što više mreža na gomili...

ako wifi analizer vidi više mreža one su dakle tu, samsung je očito skratio u svom softveru spisak vidljivih mreža, neki problem postoji, samo je pitanje jel bug ili neki samsung tripovi ( kao što već rekoh, sklanjaju mreže koje po njima imaju loš signal)...
 
Pitanje, vidim u HR operateri vec nude Samsung A80, vredi li cekati i kad ce kod nas

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
ako wifi analizer vidi više mreža one su dakle tu, samsung je očito skratio u svom softveru spisak vidljivih mreža, neki problem postoji, samo je pitanje jel bug ili neki samsung tripovi ( kao što već rekoh, sklanjaju mreže koje po njima imaju loš signal)...

Pre mislim da je ovo drugo. Softverski su ogranicili "slabiji signal" . Da je do hardwera ne bi se videle sa alternativnim app. Jos na Androidu 4.4 ukoliko se dobro secam bila je opcija da po zelji mozes da "sakrijes" te mreze sa losijim signalom ili da ih prikazes...sve se nadam neki update ce popraviti stvar.
 
pa neće ako oni misle da to "tako treba"...i ja sam ranije imao neke slobodne mreže u komšiluku koje kao uhvatim, ali se gube malo malo...samsung procenjuje da od takvih mreža nemaš neku vajdu pa ih očito sakriva...sad, koliko to pravi svakodnevne probleme nekome je pitanje za razmatranje :) najverovatnije nije "slab wifi" kako ga ljudi opisuju...

nije to neka novost jer proizvođači pokušavaju da naprave telefone pametnijim nego što jesu...kad recimo uključiš opciju da ti se prebacuje na data ako ti je slab wifi meni se čak i na kućnoj mreži stalno prebacuje na data iako imam odličan signal...svaki mali drop ili nestabilnost signala on tumači kao neki problem i prebacuje na data protok...zato tu opciju isključujem na svakom telefonu...
 
Slazem se sa svim navedenim i ja to iskljucujem odmah. Ne moraju bas toliko da nam " pomazu " :)
 
Ne, već pričam o situaciji da sedim u stanu u lođi, i telefon mi izgubi signal. RN4 nije gubio signal, Redmi 4 takođe ne. Službeni a8 (2018), takođe ostaje nakačen na WiFi. A70 kuka da je poor signal. Ne pokušavam da hvatam komšijin WIFI, niti sam to ikad radio. Ruter je Dual Band, i dok se recimo discuje sa 5G, 2,4G se ni ne vidi. a ostali telefoni uredno zakačeni na isti. Nije to nešto što će me puno nervirati, već će taman da me natera da napokon kupim ruter, a ovaj Orionov stavim u Bridge mode.
 
Hvata 5g ili ne, nisam shvatio?
 
Poslednja izmena:
Hvata 5G, hvata i 2,4G, a kada signal padne na (za samsung) neprihvatljivih jednu do dve crtice, discuje se, sa obrazloženjem da signal nije kvalitetan :D
 
Kako čujete sagovornike i kako oni vas čuju?
Nisam čitao baš celu temu, pa se izvinjavam ako je već bilo govora o tome!
:trust:
 
nema problema što se tiče razgovora, sasvim je ok...
 
ne znam za a50 zaista, a i ne vozim kamion :) pretpostavljam da i a50 ima noise cancelling mikrofon, ali očito nije dovoljno efikasan...
 
ne znam za a50 zaista, a i ne vozim kamion :) pretpostavljam da i a50 ima noise cancelling mikrofon, ali očito nije dovoljno efikasan...
Nije nikako efikasan. U bilo kojoj guzvi toje katastrofa. Vidim dve male rupice gore i dole pretpostavljam daje mikrofon
Na lumiu 735 nema sance dase nesto cuje.
Jase izvinjavam jer nije tema za moj problem

Poslato sa KOB-W09 pomoću Tapatoka
 
Ni kod mene nema problema sa zvukom ni preko spikerfona a ni ovako. Odlicno se cujemo. Bar mi se niko nije zalio da me ne cuje..
 
Izašao apdejt za Rumuniju, Italiju, Češku, Keniju....samo za SEE i Srbiju ništa!? :mad:
 
ne znam za a50 zaista, a i ne vozim kamion :) pretpostavljam da i a50 ima noise cancelling mikrofon, ali očito nije dovoljno efikasan...

Izgleda da nema mikrofon za buku i ako ima rupice gore i dole
bedni Samsung S4 ima za podesavanje
Screenshot_85.png

dali neko moze da podtvrdi da A70 ima mikrofon za buku
 
Ako nema, onda ne shvatam poentu rupice na gornjoj strani.
 
Ma ima, pitanje je samo da li ljudi previše očekuju od toga...
 
Izašao julaki apdejt.
Kamera dobila noćni režim, videćemo kako radi.
 
i meni je danas stigao julski apdejt...kamera ima noćni mod, ubačen je qr skener u kameru...otisak bolje radi, sada mnogo kraće mora da se drži, maltene dovoljno samo da prisloniš palac...problem ovog skenera je zapravo više bio što lošije radi kad se malo uspava...ako je recimo ekran ugašen neko vreme kao da mu je potrebno da ponovo uhvati zalet, videćemo da li je i sada isto...

kameru sam stigao da isprobam na radnom stolu i slikam kutiju sa olovkama, poznata scena u kojoj pratim razlike...ovo je već druga priča u odnosu na kameru kad sam kupio telefon, sad je već oštra slika, sa manje šuma...
 
U Telenoru jos nista od apdejta, po obicaju poslednji dobijemo :)
 
Ljudi kako vam se sada cini kamera? Ja cu kasnije apdejtovati uredjaj pa javljam svoje utiske.
 
Nazad
Vrh Dno