Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Ne snima svako decu sa telefonom. Pitao si kakva je kamera na A70. Sasvim solidna, ništa ekstra. Razliku između Gcam i obične možeš videti OVDE. Razlika "uživo" je još veća. A P30 Pro ima najbolju kameru među telefonima i to je samo obična informacija.

U ovom videu slike su definitivno bolje na stock A70 camera app nego na famoznoj GCAM... Možda je portrait bolji na GCAM, ostalo je bolje na stock.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pitao kakva je kamera u odnosu na S8+ (ima li drasticne razlike) coveka koji ima S8+ (kao i ja sto imam i razmisljam se da predjem zbog baterije i podrske) i dobijem od drugog odgovor da kupim dslr ili p30!? Doduse dobijem predlog i da stavim gcam. gcam koliko sam shvatio nije dobar za pokretne "objekte" u losijim svetlosnim uslovima, ja slikam porodicne fotke i videa (decu u full speed-u) sa S8+ i kvalitet mi je zadovoljavajuc. Ne bi hteo da idem na losije ili osetno losije, a da mi se daje 1000+ e na telefon ne bi se sigurno raspitivao na temi telefona od 300e.

Kamere su silno napredovale zadnjih par godina, tako da fotografije sa S8 kojeg ima moj ortak (ne + verzija) nisu ništa bolje od onih koje su sad u A7, A50, A70, itd. Uglavnom stvar je u softveru. Slikao sam sebe i neko društvo u prirodi sa stock kamerom (32MP) i Gcam na HDR+ i razlike su više nego uočljive. Doduše, nisam snimao video do sad pa i nisam obraćao pažnju na razlike u videu. Kod videa možeš da snimaš odlične snimke u 4K rezoluciji, ali nema stabilizacije, tako da je svako drmusanje primetno. Ali ako se spusti na 1080p i 30 frejmova uključuje se EIS i sve izgleda "mirnije". Naravno, S8+ ima hardversku stabilizaciju, tako da video snimci, verovatno, deluju bolje bez "treskanja".
A to što sam napisao za fotoaparate, ma kako zvučalo, nisam mislio lično na tebe. Ne znam šta ljudi očekuju od telefona koji košta oko 300 i kuisur evra kakvu će kameru da ima?? Neki kompromisi moraju da se naprave i, po meni, A 70 ima sasvim zadovoljavajuću kameru. Video sam lično snimke sa P30 Pro i to je neka druga dimenzija, zaista. Ali NIKADA ne bih dao za telefon više od 300-400€ ma koliko para imao, jer mislim da je tako nešto suludo. Meni fotografije trebaju za uspomene, čisto da se nekad setim sa kime sam i gde bio, a ne da brojim koliko je ko imao dlaka na glavi u tom trenutku. Za tako nešto je velika većina današnjih kamera sasvim dovoljna.

U ovom videu slike su definitivno bolje na stock A70 camera app nego na famoznoj GCAM... Možda je portrait bolji na GCAM, ostalo je bolje na stock.

Ne može snimak da dočara to kakva je razlika. U nekim uslovima nije velika, ali kad odeš u prirodu po lepom danu, e tu su razlike ponekad baš velike. A što se selfi kamere tiče - da, na Gcam se vidi svaka dlaka, svaka bora, svaka nesavršenost lica, a to često ume da bude gore od stock kamere koja poprilično "pegla" te nesavršenosti.
 
Ne snima svako decu sa telefonom. Pitao si kakva je kamera na A70. Sasvim solidna, ništa ekstra. Razliku između Gcam i obične možeš videti OVDE. Razlika "uživo" je još veća. A P30 Pro ima najbolju kameru među telefonima i to je samo obična informacija.
Ovaj sa video snimka veze sa vezom nema. Nit zna šta je instalirao niti kako da podesi. Čovek koristi gcam bez hdr/hdr+. Sigurno je da će gcam praviti lepše slike i ako u samo 8mpx. Možda ne u baš svakoj situaciji ali u velikoj većini sigurno, u low light pogotovo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
jedna uslovno rečeno mana koja mi se pojavila tokom korišćenja je položaj power tastera...skoro uvek kad uzmem telefon u ruku unutrašnjim delom palca pritisnem power taster...ako ga uzmem levom rukom onda ga zakači kažiprst...ako ga podižem sa magnetnog držača na stolu opet se desnim kažiprstom zakači power...prilično je nisko postavljen i praktično u skoro svakoj situaciji nekako dođe pod udar nekog prsta bilo leva ili desna ruka...lg v20 je to super rešio jer je power smešten u fp taster pozadi...
 
Baterija je I liga !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Baterija odusevljava : Screenshot_20190619-162736_Settings.jpg
Po meni jedini ( uslovno ) nedostatak je sto ne radi brzo punjenje kad je ekran ukljucen.
 
Ovaj sa video snimka veze sa vezom nema. Nit zna šta je instalirao niti kako da podesi. Čovek koristi gcam bez hdr/hdr+. Sigurno je da će gcam praviti lepše slike i ako u samo 8mpx. Možda ne u baš svakoj situaciji ali u velikoj većini sigurno, u low light pogotovo.

Nekima se, verovatno, ne sviđa HDR+ i pomalo prenaglašene boje, ali izgleda dobro do mošnica. Meni su Gcam fotke više nego dovoljno oštre i takve su da i pri najvećem uvećanju (na telefonu) ne dolazi do pikselizacije.

jedna uslovno rečeno mana koja mi se pojavila tokom korišćenja je položaj power tastera...

Začudo, to su uradili zbog mnogih žalbi da su na s10 i S10+ postavili power taster suviše visoko. Jedan od takvih je i Linus Sebastijan sa njegovog poznatog YT kanala.
 
i ajd da mu učine :) bože, uništiće nas ovaj youtube, ljudi tamo odlaze po mišljenje...kad obuhvatiš telefon rukom i nosiš ga palac ti bukvalno pada direktno na power taster, ne znam kome je to ergonomsko rešenje? ako spustiš dlan niže težina telefona je neravnomerno raspoređena jer gornji deo praktično visi preko dlana...ako si levak kažiprst ide direktno na power taster kad uzimaš telefon u ruku...
 
Ne znam i meni je na S10+ baš previsoko power taster, a ovde je gotovo na savršenom mestu. Doduše, ja koristim wallet futrolu i gotovo nikad ne dodirnem prvo power taster kada ga uzimam u ruku, a i ako ga slućajno dokačim dovoljno je otporan da ga slučajno ne pritisnem.
 
Samo da se pohvalim da sam najzad dobio Samsung oficijelnu futrolu naručenu iz Nemačke. Nema šta, samo kad sam se rešio krbulja sa Alija. Kakv premijum osećaj, kakav kvalitet i uživanje korišćenja - otvoriš, ekran se automatski uključuje, face unlock i fingerprint rade kao sat, zaklopiš, ekran se automatski gasi. Uf, kakva radost upotrebe posle mučenja sa nabadanjem ekrana, jeftinim skajem i groznom gumom made in China zameniti sa nečim što dolazi iz Samsunga...

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
Poslednja izmena:
Uh da je ovakva pull out futrola (spoljašnji izgled)... Ne volim nikakve zaštite i preklope, jer volim da osetim "go" telefon u ruci i onda ga vratim u futrolu ko Džon Vejn pištolj.
 
Ja, lično, nisam ljubitelj zaštitnog silikona i prednjeg dodatnog stakla (čemu onda frka oko Gorila glass verzije??) i više volim wallet futrole. Deluje mi elegantnije, na telefon se javljam tako što mi prednji deo futrole dodiruje lice, a ne staklo telefona, tako da ako sam znojav ne dolazi do kvašenja i prljanja stakla, a ako je ovako funkcionalna kao Samsungova oficijelna, onda o tome ne razmišljam ni sekunde. A ovo su po MobileFun pet najboljih futrola za A70.

 
sad mi je iskočila poruka da imam promo 100gb na one drive u ovom telefonu...i dalje mi je nejasno mnogo toga...imao sam slično na lg v20 sa 100gb na gdrive i nakon 2 godine mi stiže poruka da oslobodim prostor ili platim, inače recimo neću više dobijati gmail poštu i slično...a navodno i dalje ću moći da skladištim tih 100gb i da skidam svoje fajlove kad poželim? kako ću to da uradim ako je free kvota 15gb i prete da neću dobijati gmailove ako se ne spustim ispod toga?

šta se zapravo dešava sa ovom ponudom nakon 2 godine? moraš da obrišeš sve što je preko free kvote ili šta već? na one drive je valjda free 5gb prostora...kako ja to kapiram samo se čovek masira da nešto uploaduje a onda ajd briši višak...
 
sad mi je iskočila poruka da imam promo 100gb na one drive u ovom telefonu...i dalje mi je nejasno mnogo toga...imao sam slično na lg v20 sa 100gb na gdrive i nakon 2 godine mi stiže poruka da oslobodim prostor ili platim, inače recimo neću više dobijati gmail poštu i slično...a navodno i dalje ću moći da skladištim tih 100gb i da skidam svoje fajlove kad poželim? kako ću to da uradim ako je free kvota 15gb i prete da neću dobijati gmailove ako se ne spustim ispod toga?

šta se zapravo dešava sa ovom ponudom nakon 2 godine? moraš da obrišeš sve što je preko free kvote ili šta već? na one drive je valjda free 5gb prostora...kako ja to kapiram samo se čovek masira da nešto uploaduje a onda ajd briši višak...

posle dve godine mora da spustis na 5GB, bar do sad je tako
 
Ovaj tel ocajno "hvata" wi fi mreze . U okolini kuce sa p10 lite sam video bar 20 mreza. Sa A70 jedva 5 da vidim.. Trenutno u vikendici gde sam koristio komsijin wifi koji je na nekih 15-ak metara i koji sam koristio uz njegovo znanje ( na jedva 2 crte al se moglo upotrebiti ) sa ovim telefonom ga uopste ne vidim. Ne znam dal negde u setovanjima ima nesto sto bi pomoglo? Kako je kod vas?
 
Kod mene je, u odnosu na P10 Lite koji sam imao, sasvim obratna situacija. Na poslu sam sa P10L "hvatao" još dva rutera (zaključana, spoljna), pored onog kojeg sam koristio. Sa A70 nalazim ih osam od kojih još dva (iz firme) mogu da koristim, mada su gotovo neupotrebljivi zbog jedne crte.
 
samsung izbacio 3 nova free fonta na galaxy store ko voli to da menja...na starom telefonu sam imao neke slične tako da su mi ovi baš legli...

inače do juče sam kad otvorim chrome imao neki zanimljiv pregled vesti, sad mi je to nestalo iako baš ništa nisam menjao...u gornjem delu su bili linkovi ka sajtovima koje sam posećivao a dole čitav niz raznih vesti...sad mi se otvara samo google stranica...kako da vratim da mi otvara tu stranu sa vestima?
 
Poslednja izmena:
Head to chrome://flags/#enable-icon-ntp in the Chrome.
Toggle the setting to Enabled.
Relaunch the app to apply the changes.

Možda ovo pomogne?
 
Šta te je onda toliko razočaralo kad si rešio da prodaš telefon?

Možda to što je telefon "dosadan". :) Ne kvari se, radi sve kako treba, nema kojekakvih EU, GLOBAL i kojekakvih ROMova, TWRP-ova, bootloadera, unlocker-a i drugih zanimacija koje "krase" ove nove kineske telefone, čak i Gcam instaliraš krajnje jednostavno bez rutovanja...pa na šta da se žali???! ;) :)
Šala, naravno.
 
Možda to što je telefon "dosadan". :) Ne kvari se, radi sve kako treba, nema kojekakvih EU, GLOBAL i kojekakvih ROMova, TWRP-ova, bootloadera, unlocker-a i drugih zanimacija koje "krase" ove nove kineske telefone, čak i Gcam instaliraš krajnje jednostavno bez rutovanja...pa na šta da se žali???! ;) :)

ahahhahahahahahhahaha priceless :d
 
Ako postoji ikakva šansa da izbegneš kupovinu preko provajdera to da učiniš. Ja nisam mogao da podignem keš kredit da ga kupim za živu lovu, jeftinije bi me ispalo, nego sam bio primoran na dvogodišnji harač od jednog od dva preostala operatera. Šta ću, ne živim u državi Beograd pa da imam izbora, nego nisam imao drugu mogućnost...
 
Kome se žuri uvek je bolje uzeti telefon preko provajdera jer mu je cena bukvalno ista kao telefonu sa oglasa, par meseci po izlasku. Kalkulisao sam nešto sa boxom... Kome se ne žuri, može sačekati nižu cenu na oglasima ili u slobodnoj prodaji, koju provajderi ne mogu da prate tim tempom (sniženja).
 
Poslednja izmena:
Kako to misliš da je ista cena preko provajdera i oglasa? Uvek je skuplji provajder, verovatno nisi uračunao popust na paket (koji nemaš kada uzmeš telefon uz paket).
 
Verovatno je mislio cena po legalnim radnjama tipa ww ili gigatron...tu je cena uvek u pocetku slicna kao i preko provajdera. Oglasi su uvek jeftiniji poprilicno .
 
Hvala ljudi... Al valjda ce vip da izbaci jer mi treba paket, a ovaj mi tel odgovara jer je jak a posebno ovaj veliki ekran mi znaci...ako ne uvedu prelazim za mesec dana kod drugog operatera , posto nemam bas kes sad da uzmem preko oglasa
 
Kako to misliš da je ista cena preko provajdera i oglasa? Uvek je skuplji provajder, verovatno nisi uračunao popust na paket (koji nemaš kada uzmeš telefon uz paket).

Nema više a70 u ponudi kod mts-a pa sam uzeo a50 za kalkulaciju. Ako uzmem neki tamo box4 sa cenom od 115.200 za dve godine bez uređaja + a50 na oglasima, sad mu je cena 27.000, to je ukupno 142.340 za dve godine. Ako uzmem box4 sa uređajem (a50) cena je 108.000 za box + 23.400 telefon što je nekih 131.400 dinara... Možda je drugačija matematika sa postpaid tarifama, to nisam upoređivao. Uglavnom ispada jeftinije da se pazari sa uređajem kod njih, nego da uzima box bez uređaja odnosno preko oglasa.
 
Poslednja izmena:
Jedino što sam prevideo 6m gratis bez uređaja, a to je onda druga priča :)
 
Pa, kad pogledaš, kod 2 od 3 operatera paket sa neograničenim minutima i porukama je oko 2000, bez telefona. Kod trećeg je jeftinije, ali ja lično ih debelo izbegavam zbog neprofesionalnosti i užasno lošeg signala čim se izmakneš iz centra bilo kog grada. Nekome ko je stalno u gradu to ne znači ništa, ali ako je često na službenom...
Dakle, ako bih uzeo telefon kod "neoperatera" za 330 evra i uračunam tu 2000 mesečno za tarifu u naredne dve godine i ovo što sam sad uzeo preko operatera, ispada me skuplje, za dve godine, čitavih 20-ak evra. To, jest, jedva jedan evro mesečno. Ali zato i dve godine garancije, što i nije mala stvar.
 
Nazad
Vrh Dno